Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Beyazsakal'ın Gerçek Oğlu Crocodile Mı? (Çeviri)

Merhabalar. Final Saga başlamak üzereyken Crocodile ve Beyazsakal hakkında bir şeyler çevirmek istedim. Keyifli okumalar.
Orjinali: https://www.opfanpage.com/2021/07/03/is-crocodile-the-real-son-0f-whitebeard/
Crocodile'ın Beyazsakal'dan nasıl bahsettiğini fark ettiğimde One Piece'i yeniden okuyordum.

Impel Down'da Crocodile, Beyazsakal'a yenilen ve asla bir numara olamayacak sonsuz sayıda korsan olduğunu, bu yüzden Beyazsakal'dan nefret ettiklerini söylüyor.

Kapak hikayelerinde Crocodile hapisten kaçma şansı bulur ama kaçmamaya karar verir. Ama Beyazsakal Dünya Hükümeti ile savaşmak üzereyken kaçmak istiyor.

Crocodile, Beyazsakal'ı Marineford'da görür görmez ona saldırmaya çalışır.

Beyazsakal ihanete uğrayıp bıçaklandığında, Crocodile Beyazsakal'a bağırır ve kaybettiği birinin bu kadar zayıf olabileceğine inanamayacağını söyler.

Savaşın geri kalanında Crocodile Beyazsakal Korsanlarına yardım eder.
Gazeteyi okurken Crocodile, Luffy'nin ne yaptığını (3D2Y ile ilgili olarak) sorar, Daz ise Luffy'nin ağır bir yara izi taşıdığını ve bu tür yaraların çabuk iyileşmediğini söyler. Crocodile bir şey ima etmeye çalışıp çalışmadığını sorar.

Beyazsakal Yeni Dünya'daki Sfenks'ten. Crocodile, "eski güzel, Yeni Dünya"ya geri dönme zamanının geldiğini söylüyor, yani aslında kendisi Yeni Dünya'dan olabilir.

Bütün bunlar beni Crocodile'ın Beyazsakal'ın gerçek oğlu olup olmadığını merak ettiriyor.
Yaşlı adamla paylaştığı birkaç benzerliği fark etmeden edemedim. Bir numaralı benzerlik, gözler. Crocodile'ın gözlerini ve Beyazsakal'ın gözlerini görürsen. Beyazsakal'ın gözleri sarı ve beyaz arasında değişir. Beyazsakal'ın gözleri beyaz olduğunda, o ve Crocodile son derece benzer görünüyor. Elbette, birçok karakterin beyaz gözleri var, ama cidden, Crocodile'ın saçını çıkarın ve büyük beyaz bir bıyık takın, göreceksiniz. Ayrıca, birkaç sahne aynı yüz yapısını paylaştıklarını gösteriyor. Büyük çeneler.
Mümkün olabileceğini düşündüğüm başka bir neden, Crocodile'ın Beyazsakal'a karşı gerçek bir nefreti var, ancak nedenini bilmiyoruz. Belki Crocodile Beyazsakal'ın hiç ortalıkta olmamasından nefret ediyordur, belki de kendini kanıtlamak için yaşlı adamı öldürmek istemiştir. Güçlü olduğu için güçlü olduğunu kanıtla, Beyazsakal'ın oğlu olduğu için değil.

Crocodile, babasının itibarıyla yaşamak değil, kendisi için bir isim yapmak istedi. Ve bence Ivankov da bunu biliyordu. Ivankov, Monkey D. Dragon için çalıştı ve belki de Devrimciler, Dünya Hükümeti'nin bile bilmediği bilgilere sahipti (Weevil'in farkında bile değillerdi). Beyazsakal'ın gerçekten de bir çocuğu vardı ve adı Crodile'dı. Artı, Devrimciler Alabasta'da değil miydi? Bana Crocodile hakkında bazı bilgileri ortaya çıkarmadıklarını söyleyemezsin.

Son düzenleme:
Seninki meğersem Daddy Issuesi olan biriymiş.
Çok eski bir teori de ya da yorumda tam olarak nerede olduğunu hatırlamıyorum bu konuya şöyle bir şey eklemislerdi...

WB'nin istediği şey "Aile" olarak nitelendiriliyordu. Bu noktada geçmişte belli bir dönemde bir ailesi oldu ama bunu kaybetti bir olayda, ya da kaybettiğini sandı. Bu noktada ki kişi de Crocodile deniliyordu.

Hatta Ace-Roger olayının bir benzerini Crocodile noktasında olduğu söyleniyordu. Bu yüzden de WB'ye karşı çok kini olduğunu ve yükselişe geçtiğinde onu hedef aldığı söyleniyordu. Tabi farklı olaylara da değinilmişti benzerliklere, hatta ben bunu forumda bir yerde paylaşmıştım belli şeyler de ekleyerek ama nerede olduğunu unuttum baya eski bir olay çünkü bu...

Yeni bir düşman edinmişsin adwas:D
Çerez... :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık