Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Beş Kadim'in İçindeki Hain

NOT: TEORİ BANA AİT DEĞİLDİR

Beş Kadim içerisidebir hain var. Bu hain kişi, bir yandan Ohara’nın son mensubu olan Nico Robin’i korurken, bir yandan da Nika Meyvesi'ni yiyen Luffy’yi koruyordu. Bu iki önemli karakterin, doğru zaman geldiğinde Im’i indirecek gücü açığa çıkarmalarını ve dünya düzenini alt üst etmesini istedi. Düşündüğümüzde, Nico Robin bu kadar tehlikeli bir karakterken, Enies Lobby’de neden öldürülmediğini hiç kimse açıklayamaz. Zira tüm Ohara yok edilmişken, yakalanan Nico Robin’in kafasına bir mermi sıkmak çok zor olmasa gerek. Burada hain olan Kadim, diğerlerini “Nico Robin’in ne bildiğini öğrenmemiz gerek, o yüzden canlı olarak getirilsin” diye ikna etmiştir diye düşünüyorum. Hatta Nico Robin’i, hayatı boyunca kendi özel adamı (bu da Aokiji oluyor bence) vasıtasıyla koruduğunu da düşünüyorum. Yoksa Nico Robin gibi Dünya Hükümeti için bu kadar tehlike arz eden bir karakterin bu zamana kadar öldürül(e)memiş olmasının bir mantığı yok. Zaten Aokiji ile Nico Robin ilişkilerine bakarsak Aokiji’nin yakalama veya öldürme gibi bir amacı olmadığını da görürüz. Bizim tayfaya saldırdığı zamanda da aslında Nico Robin’i koruyup koruyamayacaklarını test etti bence.

Benzer bir biçimde Luffy’nin de kimi zaman doğrudan kimi zaman da dolaylı olarak korunduğunu düşünüyorum ve hatta artırıyorum, Shanks da bu hain Kadim'le iş birliği içinde (hatta belki Roger da öyleydi). Zamanında Shanks’ın çaldığı meyve ile ilgili bilgileri bu Kadim'den almış olması çok olası. Muhtemelen plan, bir çok fanın da dediği gibi meyvenin Ace’e götürülmesiydi, ama kaderin oyunu olarak meyve Luffy’i seçti. Bu durum, Shanks’ın Marineford’a gelmesini de açıklar. Zira Shanks geldiğinde insanlar “daha 2 gün önce Kaido ile savaşmıştı, nasıl geldi” tarzı şeyler söylemişti. Yani Shanks’ın Marineford’a gelmesi normal şartlarda beklenmeyen bir şeydi, ama hain Kadim, Luffy’nin Ace’in peşinden geldiğini öğrendiğinde Luffy’i koruması için Shanks’ı çağırdıysa bu durum da çok mantıklı bir hale geliyor.

Benim tahminim, diğer Kadimler Luffy’nin gerçek meyvesinin olayını bilmiyordu. Bu durum Shanks tarafından, hain olan Kadim'in talimatı üzerine, kasıtlı olarak ortaya çıkartıldı. Wano Arkı öncesinde Shanks’ın Beş Kadim ile olan görüşmesini hatırlarsınız. “Bir korsanla ilgili görüşeceğim” demişti. Bence burada Shanks, Luffy’nin meyvesinin detaylarını açıkladı. Bunun üzerine de hem CP0 hem de Denizciler Wano’ya gönderildi. Zira hatırlayacağınız üzere bunun öncesinde Denizciler “Wano bizim ilgi alanımız dışında” diyorlardı. Bu yüzden muhtemelen yakın gelecekte (8-10 bölüm içerisinde) Shanks’ın Beş Kadim ile olan görüşmesinin detayını gösterecekler ve “Acaba Shanks hain mi” gizemini salacaklar bir süre için. Sonrasında da işin iç yüzünü daha detaylı açıklayacaklar. Mevcut savaş sırasında da hain Kadim, Luffy’nin uyanışının gerçekleşmesi için diğerlerini yine manipüle ederek Luffy’nin öldürülmesi için CP0’yu kullanmıştır.

Şimdi eğer bu tahminler doğru ise hain olan Kadim'in amacı ne sorusu ortaya çıkıyor. Bu adam ya Im'i yok edip onun gücünü ele geçirmeye çalışıyor (o da en azından Im kadar kötü) ya da tamamen iyi bir niyetle dünyanın eski haline getirilmesini istiyor. Eğer birincisi olacaksa hikayenin sonu, Alaycı Kuş serisinin sonuna benzerlik gösterebilir (Luffy herkesi yendikten sonra hain olan Kadim'i de devre dışı bırakır). Eğer ikinci seçenek olacaksa (hain Kadim özünde iyiyse), bu durumda bu Kadim'in Luffy’nin diğer dedesi olduğu ortaya çıkarsa hiç şaşırmam. Zaten Luffy’nin annesinin Dünya Asili olduğu ile ilgili teoriler bolca bulunmakta.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu muhabbeti mantıklı bir noktaya bağlamakla alakalı çabalar ve teorilerin hepsi anlamsız geliyor. Konuyla alakalı olarak ise ''World Noble'', ''Elder'' gibi kısımlar rahatsız etti niyeyse. Türkçeleştirirsen ve yukarıda da dendiği gibi biraz CapsLock kullanırsan okuması daha keyifli olabilir. Eline sağlık yine de, sadece ben One Piece'e çok öfkeliyim.

Bu muhabbeti mantıklı bir noktaya bağlamakla alakalı çabalar ve teorilerin hepsi anlamsız geliyor. Konuyla alakalı olarak ise ''World Noble'', ''Elder'' gibi kısımlar rahatsız etti niyeyse. Türkçeleştirirsen ve yukarıda da dendiği gibi biraz CapsLock kullanırsan okuması daha keyifli olabilir. Eline sağlık yine de, sadece ben One Piece'e çok öfkeliyim.
Ben gerekli düzenlemeyi yaptım

Bu eleman Ohara'ya yıkım çağrısı gönderdiği için pişman olduğu yazıyordu kütüphane bilgisinde. Bunu unutmuştum. Geçenlerde okuyunca fark ettim. Bu teoriye bakarak belki bu pişmanlık yüzünden yaşayan tek Oharalı Robin'i korumaya yemin etmiş olabilir. Ne bağı var onu bilemem ama çıkarsa bu adamın çıkma ihtimali olabilir böyle bir ihanet durumu olacaksa.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık