Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Ben 10 (2005-2008)

Favori Uzaylılarınız?

• Kullanılan toplam oy
    37

Ben 10, Cartoon Network'te yayınlanmış ABD yapımı bir çizgi dizidir. Man of Action (Duncan Rouleau, Joe Casey, Joe Kelly, Steven T. Seagle) grubu tarafından oluşturulmuştur. İlk bölümü 27 Aralık 2005'te, son bölümü 15 Nisan 2008'de gösterilmiştir. Dizinin ikinci bölümünden itibaren özel olarak her cuma gösterilmiştir. Dizinin şarkısını Andy Sturmer yazmış ve (şarkıcı) Moxy tarafından seslendirilmiştir.

Dizi, kuzeni Gwen ve gizlice Tesisatçılar adlı galaksiler arası bir örgütün üyesi olan büyükbabaları Max ile bir yaz tatili yolculuğuna çıkan 10 yaşındaki Ben Tennyson'a odaklanıyor. Rust Bucket lakaplı dedelerinin karavanında kamp yaptıkları ilk gecede Ben, bileğine yapışan ve ona birkaç (başlangıçta on ama daha sonra daha fazla) uzaylı yaşam formuna dönüşme yeteneği veren gizemli saat benzeri bir uzaylı aygıtı bulur. Tatilleri sırasında Tennysonlar, galaksiler arası savaş lordu Vilgax, ödül avcısı ikilisi Sixsix ve Kraab, Ectonurite yüksek kralı Zs'skayr, Çılgın bilim adamı Doktor Animo, gizemli paramiliter organizasyon Forever Knights, Palyaço Deha Zombozo, boyutlararası büyücü Hex ve yeğeni Charmcaster, Kevin Levin adında enerji absorbe edebilen 11 yaşındaki bir suçlu gibi çeşitli düşmanlar tarafından saldırıya uğrar.

Nisan 2008'de, Ben 10'in ardından sonraki serisi olan Ben 10: Alien Force yayınlanmıştır. Ben'in 5 yıl sonraki hâlini konu almaktadır. Ben 10: Alien Force bittikten sonra ise Ben 10'in yeni serisi olan Ben 10: Ultimate Alien başlamıştır. Ben 10: Ultimate Alien sona erdiğinde ise Ben 10: Omniverse ve ardından da günümüzde hâlâ yayında olan yeni Ben 10 serisi yayına girmiştir.

Karakterler:

Benjamin Kirby "Ben" Tennyson, on farklı uzaylıya dönüşmesine izin veren saat benzeri güçlü bir cihaz olan Omnitrix'i bulana kadar on yaşında normal bir çocuktu. Başlangıçta olgunlaşmamış ve beceriksiz olsa da, Ben gerçek bir kahraman haline geldi. On altı yaşına geldiğinde, yalnızca memleketi Bellwood'da değil, Dünya'da ve ötesinde ünlü olmuştu. Ben ayrıca Tesisatçılar tarafından vekalet edildi ve zaman geçtikçe daha fazla uzaylı kazandı.

Gwendolyn "Gwen" Tennyson, Ben Tennyson'ın kuzeni olan bir Anodite Tesisatçıdır ve ilk 3 dizi sırasında ekibinin ana üyesiydi. Orijinal seride, Gwen zeki, olgun ama genellikle inatçıdır. Hızlı düşünmesi ve iyi içgüdüleri, ona tehlikeli durumlarla başa çıkma konusunda avantaj sağlar. Büyüdükçe daha olgun, şefkatli ve sempatik hale geldi. Kuzeni Ben'e olan sevgisi de daha belirgin hale geldi. Gwen, kötü adamları yanlış yaptıkları için affetmeye isteklidir, eğer daha iyi olmak için değiştiklerine inanırsa. En dikkate değer olanı Kevin'dır. Ben ve Kevin'dan çok daha olgun ve mantıklı olmasına rağmen, Gwen biraz asabidir ve yeterince sinirlenirse manasının kontrolünü kaybedebilir.

Magister Maxwell "Max" Tennyson veya torunlarının dediği gibi Büyükbaba Max, Ben ve Gwen'in baba tarafından büyükbabasıdır. 50'li yaşlarının sonunda ve 60'lı yaşlarının başında, maceraya karşı keskin bir duygusu ve garip bir yemek zevki olan oldukça kilolu bir adam. Max, çocukları Amerika Birleşik Devletleri'nde bir yaz tatili yolculuğuna çıkarır. Max, ileri teknoloji ile modifiye ettiği Paslı Kova lakaplı bir karavanda seyahat eder. Max yarı emekli efsanevi bir Magister rütbesi Tesisatçıydı ve Ben, Gwen, Kevin ve Tesisatçıların Yardımcılarının akıl hocasıdır. Max, yaygın olarak Samanyolu'ndaki en büyük Tesisatçı olarak kabul edilir. Omnitrix aslında dünyaya Max'in kullanması için gönderilmiştir. Omniverse'den itibaren, Max emekliliği bıraktı ve tekrar Tesisatçılara katıldı.

Kevin Ethan Levin bir Osmoslu ve Ben'in Ekibinin bir üyesidir. Kevin orijinal dizide ilk kez göründüğünde, hızla Ben'in en önemli düşmanlarından biri oldu. Karmaşık bir çocukluk ve çocukken doğaüstü yeteneklere sahip olması nedeniyle Kevin, sosyopatik eğilimler sergiledi ve kişisel kazanç/zevk için herkesi incitmeye/öldürmeye istekliydi. Bu zihniyet, yaşıtları ve ailesi tarafından 'ucube' muamelesinden kaynaklanıyordu ve çok fazla enerji emdiğinde yaşadığı olumsuz zihinsel yan etkilerle daha da kötüleşiyordu. Bencilliği ve başkalarını umursamaması, bir para trenini yolcu taşıyan başka bir kişiye çarpmaya kalkıştığında, kaybolacak tüm masum hayatları düşünerek "acı yok, kazanç yok" ifadesini papağan gibi tekrar etmesiyle ortaya çıktı. Kevin, yaşadığı sayısız zorluk ve mücadeleden dolayı hayata son derece olumsuz bir bakış açısına sahipti, kendisi hakkında güvensiz hissediyor ve inanılmaz derecede düşük bir benlik saygısına sahipti. Diğer insanlara ve genel olarak topluma karşı köklü bir nefreti vardı. Herkesi düşmanı sayacak kadar paranoyaktı. Ancak, Alien Force'ta değişime uğradı ve The More Things Change: Part 1'de Gwen ile birlikte ayrılıncaya kadar ana kahramanlardan biri oldu.

Azmuth, diğer birçok icat ve yaratımla birlikte Omnitrix'in yaratıcısıdır. O, Galvan Prime gezegeninden bir Galvan. Azmuth'un bilimsel buluşları ve başarıları, onu evrende çok saygın bir bilim insanı yaptı. Profesör Paradox ona evrendeki en zeki varlık diyor, ancak Azmuth, üç (tartışmalı beş) galaksideki en zeki varlık olduğunu söyleyerek itiraz etti. Ayrıca, onlar üzerinde hiçbir yetkisi olmamasına rağmen, Tesisatçılar için güvenilir bir danışmandır.

Vilgax, galaksiler arası bir uzaylı savaş lordu ve fatihi, Ben'in baş düşmanı olarak hizmet eden bir Chimera Sui Generis ve tüm serilerde birden çok kez ortaya çıkan, devam eden franchise'da en çok tekrarlanan kötü adam. Ben, onu karşılaştığı en tehlikeli kötülerden biri olarak görüyor. Vilgax acımasız, zalim ve güce aç. Neredeyse tüm karşılaşmalarında, Vilgax, nihai gücün anahtarı olan Omnitrix'i elde etmek gibi tek bir amaç için çalışır. Vilgax, Ben 10, Alien Force ve Ultimate Alien'ın ana düşmanıydı.

D'Void in the Null Void olarak bilinen Doktor Aloysius James Animo, hayvanlar üzerinde genetik deneylere takıntılı çılgın bir bilim adamı olan Ben Tennyson'ın düşmanlarından biridir. İlk olarak Washington B.C.'de tanıtıldı ve orijinal seride en çok gözüken kötü adamlardan biri oldu. Dr. Animo, büyüklük sanrıları olan çılgın bir bilim adamıdır. Ben Tennyson, ailesi ve arkadaşlarına karşı sürekli yenilgileri nedeniyle Animo Omniverse serisinde büyük ölçüde dengesiz hale geldi. Şu anda, zamanının çoğunu bir Tesisatçı hapishanesinde, mutasyona uğramış yaratıklarının peluş oyuncak versiyonlarını yaratarak ve onlarla konuşarak geçiriyor. Omniverse'de Ben'den intikam almak ve dünyayı mutasyona uğratmak için üç girişimde bulundu ve tüm planları sefil bir şekilde başarısız oldu. Ayrıca, diğer hayvanlarla karıştırılmış parçaları olan doldurulmuş hayvanlarla dolu bir hücreye sahiptir. Onlarla gerçekmiş gibi konuşuyor.

Zombozo adıyla tanınan Herbert J. Zomboni, Ben'in ilk düşmanlarından biridir. O zalim ve ürkütücü bir deha palyaçodur. Zombozo, karanlık bir mizah anlayışı olan acımasız ve zalim bir palyaço olarak tasvir edilir. Oyunculuk yaparken bile düşmanları ve beslenmesi hakkında kara şakalar yapmaktan hoşlanır. Ben'in palyaço korkusunu kendisine karşı kullanmaktan acımasızca zevk alır. Zombozo nadiren tek başına saldırır, her zaman onun kirli işlerini yapması için bir ekip toplar. Başlangıçta, bu onun Circus Freak Trio'suydu, ancak daha sonra Zombozo Vulkanus, Charmcaster, SevenSeven (ve SevenSeven'ı savuştururken yaralanmadan önce Max tarafından savuşturulan sekiz kişi) arasında bir koalisyona liderlik etti. İronik olarak başkalarını korkutmaktan zevk almasına rağmen Zombozo'nun kendisi son derece korkaktır. Ghostfreak, Toepick ve Gwen'in Anodite formundan ciddi şekilde korkmuştur.

Sir George tarafından yaratılan Forever Knights (Sonsuz Şövalyeler) Ben ve ekibi tarafından sık sık savaşan şövalyelerin bir organizasyonudur. İlk olarak orijinal seride tanıtıldılar ve serinin devamında gözükmeye devam eden antagonistler haline geldiler. Forever Knights'ın her fraksiyonunun kendi hedefleri ve amaçları vardır.
Driscoll'un grubu dünyaya hükmetmek ve amaçlarına ulaşmak için genellikle uzaylı teknolojisi toplamak istiyordu. Güç elde etmek için Ek Chuaj'ın Kılıcını almak veya Amerika Birleşik Devletleri başkanını değiştirmek gibi her yolu kullandılar. Patrick'in fraksiyonunun amacı, 1000 yıl önce yakalanmış bir ejderhayı (aslında bir uzaylı) öldürmektir. Bu, onu öldürecek bir silah bulma umuduyla hem insan hem de uzaylı teknolojisinin edinilmesine yol açtı. Bu bağlılığın, ejderha benzeri uzaylılardan oluşan bir gezegeni yok etmeye ve onu uzaylı herhangi bir şeye karşı soykırım politikasına dönüştürmeye istekli olacak şekilde bir saplantıya dönüştüğü gösterilmiştir. Bu hedef, nesiller boyunca çarpıtılmış veya yanlış anlaşılmıştır, çünkü ortadan kaldırmaları gereken ejderha Dagon'dur. Forever Knights'ın gerçek ve nihai amacı, organizasyonun gerçek kurucusu Sir George'un amaçladığı gibi, Dünya'yı Dagon'dan ve onun takipçilerinden, gerekli her yolla onları yok ederek korumaktı. Bu nedenle, dünyayı, yabancı veya en azından dünya dışı tüm doğal olmayan varlıklardan kurtarmak da onların hedefi haline geldi. Bu amaçla kendilerini dünyanın haklı koruyucuları olarak görürler. Forever Knights Dünya'yı koruma ideali üzerine kurulmuştur ve bu nedenle Şövalyeler kendilerini "iyi adamlar" olarak görürler.

Hex, engin büyü güçleriyle dünyaya hükmetmek isteyen ve kuleye benzer büyük bir binada yaşayan, kendi kendini "Usta Sihirbaz" ilan eden bir kişidir. Hex'in babası Spellbinder Addwaitya tarafından öldürüldüğü için çoğunlukla onunla veya onun etrafında olan Charmcaster adında bir yeğeni vardır. Bir zamanlar, ona kendi büyü yapma yeteneklerine ek olarak, havaya yükselme, ateş, reenkarnasyon, şimşek ve şans gibi muazzam güçler ve yetenekler veren Çerçevenin Tılsımları adı verilen beş büyülü, mistik tılsımı vardı. Depresyonun üstesinden geldikten sonra, Hex yolunu değiştirdi ve Friedkin Üniversitesi'nde profesör oldu, eski baş düşmanının en sevdiği öğretmeni oldu.

Daha çok Charmcaster olarak bilinen Hope, Ben 10 serisindeki kötü karakterlerden biri ve Hex'in yeğeni/çırağıdır. Çoğu kötü gibi Ben'den nefret etse de, nefreti esas olarak Ben'in ve Kevin'in orijinal serideki rekabetini yansıtan sihirdeki ortak yakınlıkları nedeniyle Gwen'e yöneliyor ve tıpkı onun gibi, sürekli olarak onurlu bir yaşam ve kefaret arasında parçalanıyor. Charmcaster, babasının rehberliği olmadan büyümüş karmaşık bir insandır. Tek rol modeli amcası Hex'ti, bu da onun suçlu bir tutum ve güç hırsı geliştirmesine neden olmuştu. Charmcaster Zorbaların hedefi olarak Juvenile Hall'da biraz zaman geçirmişti bu da büyümeyi daha da zorlaştırıyordu. Ben'le ve özellikle Gwen'le her karşılaşmasında başına gelen sertlik ve talihsizlik nedeniyle Hope oldukça kırgın ve kırgın olmuştu. Güvensizliklerini telafi etmek için, her zaman çok kibirli ve ego odaklı davranır, diğerlerine üstünlüğünü kanıtlamaya çalışır, her şeyden önce büyü yetenekleri ve gücünü çok kıskandığı Gwen'e.

SixSix, Sotoragg gezegeninden genetik olarak mutasyona uğramış bir Sotoraggian ödül avcısıdır. Bir suikastçı olarak, yalnızca parayla motive olur ve bu da Vilgax ve Psyphon gibi galaksiler arası kötü adamlarla çalışmasına yol açar. Aynı zamanda, uzun süredir rekabet halinde olduğu Kraab ve Tetrax'a karşı da rekabetçidir. Amacına ulaşmak için masumları öldürmeye istekli olduğu için ahlak anlayışı düşüktür.

Ghostfreak olarak da bilinen Zs'Skayr Anur Sisteminde Anur Phaetos ve Anur Transyl'in Ectonurite Yüksek Ecto-Lord'uydu. Başlangıçta kötü muadili olarak Ghostfreak şeklinde sıkışmıştı, ancak zamanla onun kontrolünü ele geçirmeyi ve Omnitrix'ten kaçmayı başardı ve Ben Tennyson'ın en tehlikeli düşmanlarından biri haline geldi. Zs'Skayr, çarpık, kibirli, güce aç ve sadist bir kişiliğe sahiptir. Aşağılık olarak gördüğü kimse, ya eğlenmesi için eziyet görür ya da manipüle edilir ve daha sonra yararlılıkları sona erdiğinde yok edilir. Zs'Skayr, kendisi için muazzam bir güç elde etmeyi ve tüm dünyalar üzerinde hakimiyet kurmayı amaçlayan son derece becerikli, kurnaz ve karmaşık planlar kurabilen dikkatli biridir. Zs'Skayr'ın yaratıcılığının güzel örnekleri arasında, Dünya'yı hakim olması için Corrodium ile gizlenmiş karanlık bir dünyaya dönüştürmeye yönelik ana planı, Viktor tarafından diriltilmesi ve bu amaçla Alfa Rünü'nü boşaltma, Vladatları diriltme ve Yüce Ekto-Lord unvanını yeniden kazanmaktır.

Uzaylılar:

Heatblast (Ateş Topu), Omnitrix'in gezegen benzeri Pyros yıldızından bir Pyronite ait DNA örneğidir. Ben'in en çok yönlü uzaylı formlarından biri olan Heatblast, bir pirokinetiktir, yani vücudundan yoğun ısı ve ateş üretme ve manipüle etme yeteneğine sahiptir. Ateşi, genellikle ateş topları olmak üzere seçtiği herhangi bir şekle dönüştürebilir. Ayrıca alevli yumruklar için elindeki ateşi artırabilir ve bir ejderha gibi ateş püskürtebilir. Üstüne üstlük, aynı anda hem ısıyı hem de ateşi emebilir. Bu, bir yangını başlatabileceğinden daha hızlı söndürebileceği anlamına gelir.

Four Arms (Dört Kol) Omnitrix'in Khoros gezegeninden bir Tetramand'ın DNA örneğidir. Four Arms'ın en göze çarpan yeteneği, kendi ağırlığının birkaç katını kaldırabilmesi ve çeşitli esnek malzemeleri kolaylıkla delebilmesidir. Four Arms, orijinal serideki Ben'in en güçlü uzaylılarından biri olduğundan, büyük ve güçlü düşmanlarla savaşırken en çok ona güvenir. Teknik olarak Four Arms temel boyutta Methanoslular ve Vaxasauryalılardan fiziksel olarak daha güçlüdür.

Diamondhead (Elmas Kafa), Omnitrix'in Petropia gezegeninden bir Petrosapien'in DNA örneğidir. Diamondhead'in gövdesi son derece kalın organik soluk yeşil kristallerden oluşur. Fizyolojisinin atomik yapısını istediği zaman manipüle etme yeteneğine sahiptir ve uzuvlarını bıçak ve sopa gibi elmas silahlara dönüştürmesine izin verir. Ayrıca, ürettiği tüm kristalleri patlatabileceği veya yerden kaldırabileceği noktaya kadar kontrol edebilir. Ellerinden sırayla kristal parçalarını ateşleyebilir ve vücut parçalarını patlatabilir. Ses saldırılarına karşı bağışıklığı olan kristaller de yaratabilir.

XLR8 (Şimşek Hız), Omnitrix'in Kinet gezegeninden bir Kineceleran'ın DNA örneğidir. XLR8, iki saniye içinde saatte 500 mil hıza ulaşmak için sürtünmeyi manipüle edebilir. O kadar hızlanabilir ki, zaman ona tamamen durmuş gibi gelir ve etrafındaki nesnelerin hareket halindeyken konumlarını değiştirmesine izin verir. Kineceleranlar, yaşlandıkça daha hızlı hale geliyorlar ve XLR8'in Ben 10.000 tarafından kullanıldığında sadece birkaç saniye içinde küresel olarak nasıl seyahat edebildiği görülebilir.

Cannonbolt (Yıldırım Gülle), Omnitrix'in yok edilen Arburia gezegeninden bir Arburian Pelarota'nın DNA örneğidir. Cannonbolt kıvrılarak bir top haline gelebilir ve kendisini kaplamasının içine hapsedebilir. Genel olarak, Arburian Pelarota türleri, bir armadillo gibi bu manevrayı çoğunlukla savunma için kullandılar. Ancak, Ben, Cannonbolt'u keşfederken bundan haberdar olmadığı için, Cannonbolt'un başlangıçtaki savunma yeteneklerini silahlandırdı.

Wildmutt (Yaban Köpek), Omnitrix'in Vulpin gezegeninden bir Vulpimancer'ın DNA örneğidir. Wildmutt'un ana yeteneği koku alma duyusudur. Gözleri olmadığı için "vizyonu", bir termografa benzer şekilde, duyularının nereden kaynaklandığını gösteren donuk bir 3D haritadan oluşur. Gelişmiş işitme özelliğiyle birleştiğinde, duyuları bir radar veya sonar şeklini alarak çevresini daha net algılamasını sağlar. Wildmutt görünmez varlıkları hissedebilir, bu nedenle görünmezliği kendisine karşı işe yaramaz hale getirir. Gelişmiş hızı ve tepki süresi, duyularının yardımıyla zahmetsizce kaçmasına ve karşı saldırı yapmasına olanak tanır. Hemen hemen her şeyi ve herkesi kokularına göre takip edebilir.

Grey Matter (Gri Madde), Omnitrix'in Galvan Prime gezegeninden bir Galvan'ın DNA örneğidir. Gri Madde küçük boyutunun aksine büyük bir hesaplama ve teknik zekaya sahiptir. Yedek parçalardan karmaşık makineler yaratabilir, herhangi bir cihazın işlevini bir bakışta anlayabilir ve karmaşık makinelerde (warp tahrikli motor gibi) karmaşık onarımlar yapabilir. Gri Maddenin zekası, zor durumlarda problem çözücü ve analitik yardım görevi görür. Bu, Gri Maddenin kaba kuvvetin verimsiz olduğu durumlarda daha stratejik düşünmesini sağlar. Aslında, Gri Madde, orijinal Omnitrix'in Ana Kontrolünün nasıl açılacağını bilecek kadar akıllıdır, bu sadece Ken'in gösterdiği bir şeydir.

Ghostfreak (Gölge Hayalet), Omnitrix'in Anur Sistemindeki Anur Phaetos gezegeninden bir Ectonurite'nin DNA örneğidir. Ghostfreak'in güçleri, uçuş, havaya yükselme, katı maddede evreleme, soyutluk, görünmezlik ve vücuda sahip olma gibi efsanelerden ve irfanlardan gelen geleneksel hayaletlerin çeşitli yönlerinden oluşur. Ghostfreak, düşmanlarının bedenlerine sahip olabilir ve hareketlerini, onların kendisi gibi uçmalarına neden olabileceği noktaya kadar kontrol edebilir, onları özgürce duvarlara çarpmasına veya kendilerine çarpmasına izin verebilir. Ayrıca süper güçlere sahip diğer varlıkların yeteneklerine de erişebilir. Darkstar'ın durumunda, ona sahip olduktan sonra güçlerine de erişebiliyordu.

Upgrade(Güncelleme), Omnitrix'in Galvan Prime'ın ayı Galvan B'den bir Galvanik Mechamorf'un DNA örneğidir. Hem sıvı hem de jelatinli olabileceğinden Upgrade tamamen katı değildir. Upgrade'in katı bir varlık olmasına rağmen yeniden şekillenmesine ve sıvı gibi hareket etmesine izin veren şey, vücudundaki nanitler. Fizyolojisi de onu son derece esnek kılıyor. Upgrade'in şekil değiştirme yetenekleri, teknolojiyle birleşirken bile teknolojik ani yükselmeler ve dokunaçlar geliştirmesine olanak tanır. Upgrade, vücut şeklini başka bir türün vücut yapısına uyacak şekilde değiştirebilir, örneğin bir Tetramand'a dönüştüğü ve fazladan bir çift kol geliştirdiği zaman. Bir Mekamorf Muhafız tarafından gösterildiği gibi, kendi boyutunu da değiştirebilir.

Ripjaws (Yüzen Çene), Omnitrix'in Piscciss gezegeninden bir Piscciss Volann'ın DNA örneğidir. Ripjaws'ın ana yeteneği, su altında nefes almak ve inanılmaz çeviklikle yüksek hızlarda yüzmektir. Büyük bir dayanıklılığa sahiptir ve güçlü su basıncına dayanabilir, yani dipsiz su yaşamının doğasına sahiptir, bu nedenle boş gözlere ve alnındaki fener balığı ışığına sahiptir. Ripjaws, bacaklarını balık kuyruğuna çevirebilir ve bu da ona ayırt edici bir özellik sergileyerek deniz adamı görünümü verir. Su ortamının dışındayken, kuyruğuna benzer bir desene sahip bir peştamal sergiler. Bacakları kuyruk şeklindeyken, Ripjaws büyük hızlarda çok iyi yüzebilir. Ripjaws'ın büyük çeneleri ve keskin dişleri, denizaltılardan metalleri bile parçalayabilen en ölümcül silahıdır. Ayrıca metale ve dağa zarar verebilecek keskin pençelere sahiptir.

Stinkfly (Pul Kanat), Omnitrix'in Lepidopterra gezegeninden bir Lepidopterranın DNA örneğidir. Stinkfly, hızlı ve çevik uçmaya izin veren ve olağanüstü hızlarda yön değiştirebilen iki böceksi kanata sahiptir. Stinkfly, gözlerinin ve ağzının içinde bulunan polen kanallarından yüksek basınçlı sıvı akıntıları salgılayabilir. Bu sıvıların ne tür olabileceğini içgüdüsel olarak seçerek hem yanıcı bir toksin hem de hareketsizleştirici bir yapıştırıcı olabilir. Stinkfly'ın balçıkları, yangın söndürücülere benzer özelliklere sahiptir, yani yangınları söndürebilir. Stinkfly ağzındaki slime'ı emerek kendini yukarı çekebilir. Stinkfly'a, dış iskelet eklemlerini hareket ettirmek için salgıladığı yağlardan gelen doğal koku benzeri bir koku eşlik eder.

Way Big (Büyük Yön), Cosmic Storms'ta yaratılan ultra nadir, devasa uzaylılardan oluşan bir ırk olan To'kustar'ın Omnitrix'in DNA örneğidir. Way Big çok güçlüdür (boyutu için bile), Dünya'nınki kadar kalın bir atmosfere sahip gezegenlerden hedefleri yörüngelere fırlatabilir. Hiperuzay Atlama Kapısını kaldırmayı başardığı için, kendisinden daha büyük ve daha ağır nesneleri bile kaldırabilir. Teknik olarak konuşursak, küçük bir gezegeni yok edecek kadar güçlüdür. Way Big, büyük bir dayanıklılığa sahiptir, düşmanlardan gelen saldırılara zar zor bile dayanabilir. Ayrıca aşırı sıcaklıklara dayanıklıdır. Çok yüksek sıçramalar yapabilir.

Wildvine (Vahşi Asma), Flors Verdance gezegeninden bir Florauna'nın Omnitrix DNA örneğidir. Wildvine'ın asmaları, kendini desteklerken iki ağırlığı kaldıracak kadar güçlüdür. Bunların boyutunu da artırabilir. Wildvine, Dünya ağaçları da dahil olmak üzere bitki yaşamıyla birleşebilir. Daha iyi kamufle olmak için rengini de değiştirebilir. Birleştiği bitkide başta başı olmak üzere vücut parçalarını ortaya çıkarabilir. Wildvine, sırtında bir sürü madde (öldürücü ve öldürücü olmayan) içeren siyah meyveler yetiştirebilir, bu da onları patlayıcı veya sis bombası olarak kullanmasına izin verir. Wildvine, düşmanlarını yere sermek için bacaklarına şişler ve vücudunda keskin dikenler yetiştirebilir. Ayrıca oldukça çeviktir, meyve bombalarını dağıtmak için havada dönebilir ve onları havaya fırlatabilir, temelde düşmanlarına ateş edebilir.

Daha önce Benwolf olarak bilinen Blitzwolfer, Omnitrix'in Anur Sistemindeki Anur Transyl'in ayı Luna Lobo'dan bir Loboan'ın DNA örneğidir. Blitzwolfer, gelen mermileri yansıtabilen veya bir roket güçlendirici gibi kendisini yukarı doğru itebilen dörtlü menteşeli namlusunu açarak güçlü bir yeşil ultrasonik uluma yayabilir. Sonik ulumaları Petrosapiens'e zarar verecek kadar güçlüdür. Ayrıca Sonorosyalıların çığlık atma yeteneklerini de aşarlar. Blitzwolfer, koku alma ve duyma duyularını geliştirerek ona harika izleme ve algılama yetenekleri sağlar. Blitzwolfer, Gwen ve Kai'yi ve ardından Max ve Wes'i zorlanmadan taşıyabildiği için gelişmiş bir güce sahiptir.

Ditto, Omnitrix'in Hathor gezegeninden bir Splixson'ın DNA örneğidir. Ditto, ikili bölünme yoluyla sınırsız bir şekilde kendini klonlama yeteneğine sahiptir. Her bir Ditto, diğerlerinin ne yapmasını istediğine bakılmaksızın bağımsız olarak çalışır ve her klon diğerlerinden ayırt edilemez. Bu, Ditto'nun aynı anda birden fazla görevi yapmasına veya geniş bir alanı kaplamasına izin verir. Bunun bir örneği, Ditto'nun kendisini düz bir çizgide klonlayarak geniş bir mesafeye uzanabilmesi ve böylece bir Ditto zinciri oluşturmasıdır. Ditto'nun vücudundaki genişletilmiş duyusal düğümler aralarındaki kovan zihin iletişimini koordine ederek tüm klonlarını birbirine bağlayan duyusal ağa yardımcı olur. Bu, klonların duyuları ve fiziksel duyuları paylaşmasına izin verir, acı gibi. İnsandan daha esnektir ve su altında nefes alabilir. Ditto oldukça çeviktir ve yere gömülüp bir köstebek gibi dışarı fırlayabilir.

Eskiden Benmummy olarak bilinen Snare-oh, Omnitrix'in Anur Sistemindeki Anur Khufos gezegeninden bir Thep Khufan'ın DNA örneğidir. Bandajlardan oluşan Snare-oh, vücudunu istediği gibi yeniden şekillendirebilir. Bu, saldırılardan kaçınmak için kendisini parçalamasına ve karşı saldırıya geçmek için reform yapmasına izin verir. Ayrıca çeşitli ihtiyaçlar için daha fazla bandaj üretebilir. Ek olarak, vücudu tamamen boştur ve bu onu son derece esnek kılar. Snare-oh kendini yenileyebilir ve büyük bir fan tarafından konfetilere ayrılmak da dahil olmak üzere birçok türde yaralanmadan neredeyse anında kurtulabilir. Snare-oh, bandajlarını parmaklarından veya vücudundan uzatarak sağlam bir duvar oluşturabilir. Uzattığı bandajları da kesebilir.

Eskiden Benvicktor olarak bilinen Frankenstrike, Omnitrix'in Anur Sistemindeki Anur Transyl gezegeninden bir Transylian'ın DNA örneğidir. Frankenstrike, sırtında yeşil yıldırım elektromanyetizma üretip manipüle etmesine izin veren iki iletken bobini olan bir elektromanyetik gövdeye sahiptir. Frankenstrike, güçlü şimşekler yayabilir ve ellerinden veya ayaklarından manyetizma yayarak metal yapılara yapışabilir. Frankenstrike yıldırımını düz yüzeyler boyunca hareket edebilen dalgalar şeklinde yayabilir. Alternatif olarak yoğunlaştırılmış elektrik ışınları da çekebilir.

Upchuck (Kusmuk), yok edilen Peptos XI ve şu anda Peptos XII gezegeninden Gourmand'ın Perk ve Murk ırklarının Omnitrix DNA örnekleridir. Her iki Upchuck'da, büyük nesnelere tutunmalarına ve onları nispeten kolaylıkla sarmalarına olanak tanıyan, büyük uzunluklara kadar uzayabilen üç çok güçlü, yapışkan dili vardır. Ascalon'a kadar neredeyse her nesneyi veya maddeyi yiyebilirler. Nesnelerin ve maddenin yanı sıra, her iki Upchuck da kaplanlar, Crabdozerler, To'kustars ve hatta Celestialsapiens gibi diğer varlıkları yiyebilir. Her iki Upchuck'ın da ağızları esneyerek, kendilerinden daha büyük nesneleri yutmalarına izin verir. Yedikleri tüm "yiyecekleri" depoladıkları bir uzay-ötesi mesane boyutuyla bağlantılıdırlar. Her iki Upchuck'da Gourmand türüyle bağlantılıdır ve mideleri aracılığıyla halklarına yönelik herhangi bir tehlikeyi sezebilir.

Eye Guy (Göz Tip), Omnitrix'in Sightra gezegeninden bir Opticoid'in DNA örneğidir. Eye Guy, gövdesindeki herhangi bir gözden yeşil enerji ışınları fırlatabilir. Diğer gözlerini kapatarak veya diğer gözlerini tek bir alanda birleştirerek, Eye Guy'ın göğsünde daha büyük bir göz açılır ve ondan daha güçlü bir optik patlama yaratabilir. Ayrıca, hedeflere daha iyi nişan almak için büyük gözünü göğsünden çıkararak uzatabilir. Eye Guy'ın gözleri vücudu boyunca hareket edebilir ve farklı türde ışınlar oluşturmak için birleşebilir, örneğin omzunda üçünü birleştirerek buzda ki bir hedefi temas halinde tutan ve hareketsiz hale getiren bir dondurucu ışını ateşlemek gibi. Enerji ışınları ve donma ışınlarının yanı sıra, Eye Guy'ın gözleri, makineleri aşırı yükleyebilen ve kızartabilen, yangın patlamaları ve yapışkan maddeye sahip yeşil elektrik cıvataları üretebilir.

Big Chill'e benzer şekilde, Arctiguana ağzından buzu soluyabilir ve buzdaki hedefleri izole eden uzun menzilli bir dondurma ışını ateşleyebilir. Bu buz nefesi, büyük su kütlelerini ve erimiş lavları donduracak kadar soğuktur ve bir Arachnichimp'in örgüsünü kırılabilecek kadar kırılgan hale getirebilir. Arctiguana, buzlu bir yolda snowboard benzeri bir şekilde paten yaparken görüldüğü gibi, gelişmiş çevikliğe sahiptir. Aynı senaryoda, buzdan yapılmış yapılar oluşturmak için buz nefesini kullanabilir. Petrosapien'i bir binadan itmeye ve bir arabayı kırmaya yetecek kadar gelişmiş bir güce sahiptir. Bir duvara çarpmaya ve bir Petrosapien'in kırık mermileri tarafından vurulmaya dayanabilecek şekilde geliştirilmiş dayanıklılığa sahiptir. Nefesini, itiş gücüyle zeminde hızla gezinme aracı olarak kullanabilir. Üç parmaklı elleri sayesinde gelişmiş el becerisine sahiptir ve hiç zorlanmadan duvarlara tırmanabilir. Gaza karşı bağışıklığı vardır, donma sıcaklığının altındaki ortamlarda hayatta kalabilir.

Spitter, Omnitrix'in Scalpasc gezegeninden bir Shoeroid'in DNA örneğidir. Spitter, top benzeri bir şekle dönüşebilir ve yoğun bir şekilde çok kaygan balçık patlaması tükürebilir. Spitter, Dr. Animo'yu hiç zorluk çekmeden tutup ittiğinde görüldüğü gibi, artan bir güce sahiptir. Ayrıca keskin dişleri vardır. Spitter'ın slime'ı son derece iletken olabilir, bir Nosedeenian'ın balçık birikintilerini düşmanlara saldırmak için elektriklendirmesine yetecek kadar. Bunu yapmak için kendini hiç eğitmemiş olmasına rağmen, Spitter burun deliklerinin olmaması nedeniyle zehirli gazlara karşı bağışıklığı vardır.

Buzzshock, Omnitrix'in Nosedeen Quasar'dan bir Nosedeenian'ın DNA örneğidir. Yeşil elektriği manipüle etme yeteneğine sahiptir ve herhangi bir elektrik kaynağından gelişmiş bir hız kullanarak elektriği kontrol edebilir ve elektrikli cihazlara yerleşebilir, onları içeriden kontrol edebilir ve bazı durumlarda onlara güç verebilir. Bununla birlikte, içinden geçtiğinde elektrik teknolojisinin bozulmasına ve kızarmasına da neden olabilir. Diğer Nosedeenianların gösterdiği gibi, yarı yarıya kesildiğinde veya yeterli güce sahip olduğunda kendini kopyalama yeteneğine sahiptir. Ancak bunu yapabilmek için önce kendini öğrenmeli ve eğitmelidir. Düşmanlara saldırmak için Sphoeroid'in slime'ı gibi sıvıları elektriklendirebilir. Güçlerini sorunsuz bir şekilde uçmak için kullanabilir ve arkasında bir elektrik izi bırakabilir. Boyutuna göre şaşırtıcı derecede güçlüdür, bir insanı en azından iç çamaşırından kaldırabilir.

Son düzenleme:
Çok güzel bi çizgifilmdi bu ya. Karavan takıntım oluşmuştu sayesinde. Ortaokul yıllarıma döndürdünüz sağolun. Yıldırım gülle ve gri madde aşırı ponçikti bu arada, o ikisini izlemek aşırı keyifliydi.

Vilgax gibi bir kötüyü diğer serilerde çok zayıf gösterdiler.Gelen geçenden tokat yiyordu. Ben 10 ile ilgili beyenmediğim tek şey bu.

Eline, emeğine sağlık konu için. Bir uzaylıyı eksik yazmışsın ama elektrik fırlatan, Frankenstein tarzı bir uzaylıydı hatta adı da Benfrankestein falan olabilir ahaha onu da ekleyebilirsin.

Edit: Frankenstrike imiş .s

Çok güzel seriydi de belli hikaye içinde dönmüyordu. 1. bölüm ile 2. bölüm birbiri ile alakasız oluyordu. Elmaslı abi ve yaratıcı Azmuth ile Vilgax dövüşlerinde hikayeye girmişti sadece. Alien Force da iyiydi şövalyeler falan daha isleniyordu. İstilacı üstün ırk vardı. Ben, ona kolunu veriyordu Çamur Ateşi ile. Hikayesel anlamda 2. olanı daha güzeldi yani...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık