Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Belo Betty

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 106 85.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 18 14.5%

• Kullanılan toplam oy
    124

Belo Betty (Bero Beti), Devrimci Ordu'nun Doğu Ordusu komutanıdır.

Görünümü

Betty küt kesimli mor renkte saçlara sahip, uzun boylu ve ince yapılıbir kadındır. Soluk yeşil renkte gözleri vardır, ancak genellikle kırmızı lensli bir çift siyah çerçeveli güneş gözlüğü taktığından gözleri görünmez. Ayrıca kırmızı ruj sürer ve sıklıkla sigara içer.

Başında üzerinde kırmızı renkte çerçeveleri olan kırmızı renkte silindir bir şapka vardır. Şapkanın ön kısmında bir çift kıvrık boynuz ve arka kısmında da uzun ve kabarık beyaz bir tüy yer alır. Kırmızı bir kravat takar. Üzerine sadece önü açık kırmızı renkte bir ceket giyer ve ceketi göğüslerini zorlukla kapatır. Uyluklarına kadar gelen kırmızı çizmelerinin altında kırmızı beyaz çizgili çoraplar vardır. Altına önü kısa, arkası uzun olan kırmızı renkte bir etek giyer. Ayrıca üzerinde Devrimci Ordu'nun sembolü olan büyük bir bayrak taşır.

Kişiliği

"Ölecek misiniz? Yoksa savaşacak mısınız? Kendi kaderinizi seçin! Kahraman olmak başkalarının görevi mi? Sizin de olabilir!" -Belo Betty

Betty, yardım ettiği insanlara çok kaba davranır, onları aşağılar ve onlarla sadece küçük düşürücü ifadelerle konuşur. Bu tavrına rağmen asıl niyeti, onları kendi seçimlerini yapmaya teşvik ederek Devrimci Ordu'nun saflarına katmaktır. Kahramanca eylemlerde bulunmanın, bir kişinin kendisi için verdiği bir karar olduğuna inanır. Lulusia Krallığı halkı silahlanıp savaştığında, onları yaptıklarından ötürü övmek için kısa bir süreliğine normal tavrından farklı bir tavır takınmıştır. Kaba ve saygısız tavrına rağmen, diğer Devrimci Ordu komutanları ile aynı merhamet duygularını ve zor durumda olanlara yardım etme arzusunu paylaşır. Ayrıca Lulusia Krallığı halkını Pembesakal Korsanları ile savaştıkları için sıcak bir şekilde gülümseyerek övmüş, kendi düşmanlarıyla ve dertleriyle savaşmak için ayakta duranlara saygı ve takdir gösterdiğini belli etmiştir.

Yetenek ve Güçleri

Betty, Devrimci Ordu'nun komutanlarından biri olduğu için organizasyon içerisinde güçlü bir pozisyondadır. Doğu Ordusu tamamen onun emrindedir.

Betty son derece karizmatik bir konuşmacıdır. Şeytan Meyvesi'nin gücü ile sayısız insanı savaşmaya teşvik edebilir. Morley, yeteneklerinden ötürü Betty'nin özgürlüğün sancaktarı olduğunu söylemiştir.

Şeytan Meyvesi
Betty, Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi olan Cesaretlendirme Meyvesi'ni yemiştir. Meyvesi'nin gücü sayesinde insanları dövüşmeleri için cesaretlendirebilir, onların azimlerini ve fiziksel güçlerini arttırabilir. Hedeflerine yönelik cesaret verici sözler kullanarak meyvesini kullanır.

Betty'nin gücü, Lulusia Krallığı'nın korkmuş ve çaresiz vatandaşlarını sadece sopalarla Şeftalisakal Korsanları'nı başarılı bir şekilde yenebilecek kadar güçlü bir savaş gücüne dönüştürecek kadar etkilidir.

Haki
Betty, Silahlanma Hakisi ve Gözlem Hakisi kullanabilir.

Ek Bilgiler

- Betty'nin adının gerçek hayatta bir devrimci olan Betty Zane'den gelme ihtimali vardır.
- Betty'nin adı ve bayrağı, Amerikan Bağımsızlık Savaşı döneminde kullanılan Amerikan bayrağının tasarımcısı olan Betsy Ross'a da bir gönderme olabilir.

SBS Tabanlı Ek Bilgiler
- Betty'nin görünümü Eugene Delacroix'in, "Liberty Leading the People" eserindeki Marianne isimli karakterin görünümüne benzer. İki karakter de kadındır ve devrimin sembolü olan bayrağı taşır.
- Betty mutfak bahçeciliği yapmayı sever.
- Betty'nin en sevdiği yiyecek bademdir, en sevmediği yiyecek ise mayonezdir.

Künye

Adı: Belo Betty
Okunuşu: Bero Beti
İngilizce Adı: Belo Betty
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 904, Anime 880
Bağlantısı: Devrimci Ordu (Doğu Ordusu)
Unvanı: Devrimci Ordu'nun Doğu Ordusu Komutanı
Doğduğu Yer: Doğu Mavi
Durumu: Canlı
Yaşı: 34
Doğum Günü: 15 Haziran
Boyu: 196 cm
Kan Grubu: XF
Ödülü: 457,000,000 Beri

Şeytan Meyvesi
Adı:
Cesaretlendirme Meyvesi (Jap. Kobu Kobu no Mi, İng. Pump-Pump Fruit)
Anlamı: Cesaretlendirme
Türü: Paramecia

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Belo_Betty
Çeviren: Smoker
Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com

Son düzenleme:
Reise ilk yorumu ben atayım :)
Gözleri en güzel kadın ve en delikanlısı.
Avatar olarak en uzun süre kullandığım kişidir bu karakter.

Dediği gibi herkes kahraman olabilir !

Öncelikle ellerine sağlık Smoker.

İddialı bir kadın, devrim yapacaksan önce milletin dikkatini bu yöne çekmen lazım ve bu ablamız onu gayet iyi yapıyor :D Şaka kısmını geçersek bu kadının meyvesi ilginç ve devrimciler açısından bir o kadar kullanışlı bir meyve. Ama eğer hükümet olsaydım ajan olarak devrimcilerin içerisine bu tarz bir meyve kullanıcısını yerleştirmek isterdim. Düşünün devrimci ordusuyla denizciler karşı karşıya geliyor ve sizin bir komutanınız ihanet ediyor. Hem de cesaret meyvesi yemiş bir komutan. Mantıken bu kadın insanların cesaretini yükseltiyorsa, benzer şekilde azaltabilir de. Bu kadının ihanet edip denizci safına geçmesi ve devrimcilerin cesaretini düşürmesi durumunda olabilecekleri hayal bile edemiyorum.

Bir de dikkatimi çeken bir durum var:
-Bety > gözlük takıyor,
-Morley > gözlük takıyor,
-Lindbergh > gözlük takıyor,
-Karasu > maske takıyor (yanında gözlük olsa şaşırmam). Bu durum bir tesadüf mü, yoksa bir şeyler mi dönüyor?

Bir tek gözlüğünü sevmedim kendisinin. Çekici ve iyi tasarlanmış bir karakter, Nami'ye benzemeyen her güzel kadın karakterin başımızın üstünde yeri var :D

Meyvesi ilginç, Luffy gibi zaten cesur olan birisinin üstünde kullansa neler olur acaba?

Çeviri için teşekkürler.

Favori Devrimcim.Bu arada Doğu bölgesi sanırım bizimkilerin bölgesi.Böyle devrimciye can kurban.

Bunu en güzel şekilde kutsallara meze yapacaksın. Meyvesi çok ilginç, her şey için cesaret verebilir mi merak ediyorum. İntihar etmeyi düşünen birine cesaret verip, öldürebilir mi?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık