Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Batman: The Animated Series (1992-1995)

Birkaç ay önce izlemiştim, gerçekten efsane bir yapım. Başlığı kenarda dursun.

Joker's Favor bölümü favorim.

ABD çizgi film serisi. Batman efsanesinin bir devamı olarak yapılmıştır. Amerikalı televizyon yapımlarına verilen Emmy Ödülü′nden 3 tane kazanmıştır. Aynı zamanda 9 diğer Emmy Ödülü için aday gösterilmiştir.

Warner Bros. Animation tarafından hazırlanmıştır. Orijinal serisi 5 Eylül 1992 tarihinden, 15 Eylül 1995'e kadar Fox'da yayınlanmıştır. Dizi 22 dakikalık bir çizgi dizidir. Orijinal dili İngilizcedir.

Batman'i Kevin Conroy, en büyük düşmanı Joker'i ise Mark Hamill seslendirmiştir.

(Alıntıdır)

Efsane açılış müziği

Son düzenleme:
Bütün bölümlerini bulabileceğim yer var mı? Bir kaç bölümünü ve filmlerini izlemiştim daha önceden.

İzleyin izlettirin. Efsanedir. Şöyle de bir bilgi vereyim yanılmıyorsam Batman evreni karanlıktır ya beyaz sayfalara çizilirken karalanırmış sürekli o karanlık ortamı vermek için. Sonrasında bu böyle olmaz diyerek siyah kağıt bastırıp üstüne renkli kalem çalışıyorlar.

Bu seriyi biliyorum ama The Batman serisi vardı bir de severek izlerdim eskiden. Karakter tasarımları çok hoştu ve diğerlerine pek benzemiyordu. Bir de filmi vardı The Batman vs Dracula diye. İyi filmdi gerçekten.

Tim burton denen yahudi yönetmenin filmlerinden esinlenmiştir sonradan Mc donnalds yüzünden seriler başka yönetmene verilmiştir ve Batman 3de karanlık ton çocuksu renkli atmosfere dönüşmüştür. Sinemada ilk izlediğim film olduğundandır heralde karanlık gothic filmi çok sevmişimdir. O zamanlar bide Xmenle Spidermen vardı ve daha tonla çizgi film, sabahları annem uyurken sesi kısar izlerdik. Şimdiki çizgi filmlere bakıyorumda çocuklara üzülüyorum ama napacan.

Efsaneler efsanesi bir seri. Sadece bir animasyon olarak değil. Çizgi roman evrenine de Harley Quinn, Mr. Freeze'in geçmişi vs. gibi önemli katkıları olmuştur. Özellikle seslendirmeler efsaneydi.

Aynı zamanda çok güzel bir animasyon evreni de yaratılmıştır. İmkanınız varsa devam serilerini mutlaka izleyin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık