Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Avrupa'da Desteklediğiniz Futbol Takımı

Avrupa da Desteklediğiniz Futbol Takımı

• Kullanılan toplam oy
    69
Türkiye'deki Liverpool romantizmini anlamıyorum.Özellikle spikerlerin ve yorumcuların büyük bir kısmı Liverpool fanatiği.
Taraftarından dolayı bir sempati var sanırım.
sorsan herkes babadan liverpool taraftarıdır. babaları 70'lerdeki şaşalı liverpool'a gönül verdiğinden kendileri de liverpool'ludur ama bence 3 sebebi var bu durumun:

1-) 2005 finalinin tr'de olması ve futbol mucizesine yakından tanık olmaları. 2000'lerin liverpool'u vasat bir takımdı. chelsea, manu ve hatta arsenal bile çok daha iyiydi liverpool'dan ama 10 dakika top oynayarak kupa aldılar istanbul'da.
2-) her maç söyledikleri marşları. ''asla yalnız yürümeyeceksin'' cümlesi vurucu bir cümle ve bu cümleye aşık oluyorlar genelde. evet, 40-50 bin kişi aynı anda söyleyince bu cümleyi etkileyici kabul ama tamamını dinleyin hele bir. çok kötü bir marş. ritmik değil bir kere.
3-) fernando torres... kısa sürdü ama prime'ı çok etkileyiciydi.

konuya yazmadan önce anket sonuçlarına bakmamıştım. bu kadar çok sayıda real madrid, barcelona ve liverpool sempatizanı olduğunu bilseydim hortlatmazdım konuyu :(
West Ham sempatizanı olmaktan iyidir dostum. Bizim memleketten bir futbolseverin dünyanın herhangi bir ülkesindeki kıçı kırık orta sıra takımlara sempati beslemesi büyük kulüplere sempati beslenmesinden daha sevimli durmuyor. Üç büyükler var orta sıra, underdog sevdalılarına özel ve bizden hepsi. Green Street Hooligans filminin gazıyla West Ham tutsan gene anlarım da hiçbir dış etken olmadan gidip West Ham tutmak nedir la

West Ham sempatizanı olmaktan iyidir dostum. Bizim memleketten bir futbolseverin dünyanın herhangi bir ülkesindeki kıçı kırık orta sıra takımlara sempati beslemesi büyük kulüplere sempati beslenmesinden daha sevimli durmuyor. Üç büyükler var orta sıra, underdog sevdalılarına özel ve bizden hepsi. Green Street Hooligans filminin gazıyla West Ham tutsan gene anlarım da hiçbir dış etken olmadan gidip West Ham tutmak nedir la
tüh be... sevimli durmuyor mu gerçekten? neyse, dert değil.

anlam verememek ve hatta saçma bulmak en doğal hakkınız ama daha önceleri sorulduğundan, neden west ham'a sempatim olduğunu açıklamıştım birkaç kez ama siz zaten hiçbir dış etken olmadığına karar verdiğinizden ötürü nedenini tekrardan açıklayacak değilim. belli ki merak etmiyorsunuz ve benim de anlaşılmak gibi bir kaygım yok.

ne yalan söyleyeyim, 3 büyüklerden birini desteklememi önermenize çok güldüm. okumak zorunda değilsiniz, benim de yazdıklarını okumadığım üyeler var forumda ama türk futbolu hakkındaki paylaşımlarımı hiç okumamış olmanız lazım bunu önermek için.

Zamanında Michael Owen var diye Liverpool'u , Seedorf var diye Milan'ı çok severdim. Şimdi Reus var diye Dortmund'u. Bazı oyuncular bir takımı desteklemek için yeterli olabiliyor. Öyle ki bazen kendi takımını bile izleyebilmek için tek gerekçe haline gelebiliyorlar.

tüh be... sevimli durmuyor mu gerçekten? neyse, dert değil.

anlam verememek ve hatta saçma bulmak en doğal hakkınız ama daha önceleri sorulduğundan, neden west ham'a sempatim olduğunu açıklamıştım birkaç kez ama siz zaten hiçbir dış etken olmadığına karar verdiğinizden ötürü nedenini tekrardan açıklayacak değilim. belli ki merak etmiyorsunuz ve benim de anlaşılmak gibi bir kaygım yok.

ne yalan söyleyeyim, 3 büyüklerden birini desteklememi önermenize çok güldüm. okumak zorunda değilsiniz, benim de yazdıklarını okumadığım üyeler var forumda ama türk futbolu hakkındaki paylaşımlarımı hiç okumamış olmanız lazım bunu önermek için.
Dostum bu kadar dramatize etmene gerek yok. Elbette umurumda değil neyi neden tuttuğun. Konunun içeriği yüzünden soruyorum. Ülke futbolundan hepimiz tiksiniyoruz ama en nihayetinde bu ülkenin insanlarıyız. İsimler gelir geçer düzen değişir camialar kalır. Herkesin her yazdığını elbette okumuyorum da ülke futboluna bakış açın ne olursa olsun buradan bir takımı sevmene engel değildir adım gibi eminim. Bir şekilde insanların dünyanın önde gelen kulüplerine sempati beslemesi garibine gitmiş veya rahatsız etmiş artık her neyse. Ben de o yüzden West Ham taraftarı olan sana yazdım. Daha ederi olan bir hadise değil West Ham tutmak diye.

Gönülde her zaman Real Madrid var.

Ardından Borussia Dortmund ile Roma vardır. Şu aralar Bayer Leverkusen'i de seviyorum izlemeyi.

Ayrıca her sene fm'de 3.4.liglerden bir tane takım alıp 1. lige yükseltip şampiyon yaparım. O senelerde gerçekte de o takımın maçlarını (yayın varsa) izlerim twitter instagram gibi sosyal medya platformlarında takip ederim.

Dostum bu kadar dramatize etmene gerek yok. Elbette umurumda değil neyi neden tuttuğun. Konunun içeriği yüzünden soruyorum. Ülke futbolundan hepimiz tiksiniyoruz ama en nihayetinde bu ülkenin insanlarıyız. İsimler gelir geçer düzen değişir camialar kalır. Herkesin her yazdığını elbette okumuyorum da ülke futboluna bakış açın ne olursa olsun buradan bir takımı sevmene engel değildir adım gibi eminim. Bir şekilde insanların dünyanın önde gelen kulüplerine sempati beslemesi garibine gitmiş veya rahatsız etmiş artık her neyse. Ben de o yüzden West Ham taraftarı olan sana yazdım. Daha ederi olan bir hadise değil West Ham tutmak diye.
dramatize etmediğim gibi insanların dünyanın önde gelen kulüplerine sempati beslemesi de garibime gidiyor değil. west ham'ı tutmanın daha ederi olan bir hadise olduğunu da hiçbir zaman iddia etmedim. bunlar sizin çıkarımlarınız ama bu konu özelinde yapıcı bir tartışma zemininde iletişim kurabileceğimizi düşünmüyorum. konuyu uzatarak sizi de kendimi de yormak istemem.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık