Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Arcane

Arcane

Konusu:
Öksüz kardeşler Vi ve Powder, gösterişli Piltover'da gerçekleştirdikleri bir soygunun ardından Zaun'un yer altındaki sokaklarında sorunlara yol açar.
(Jinx ve Vi dışında, Singed, Viktor, Jayce gibi iki bölgenin şampiyonlarını da barındırıyor)
Bölüm Sayısı: 3 (her hafta yeni kısımlar 9. bölüme kadar gelecek)
Tür: Animasyon
Yayımlanma Yeri: Netflix

Görsel olarak mükemmel bir iş çıkarmışlar, adamlar aşmış resmen ben baya beğendim. Diğer şeyler mükemmel olmasa bile kötü de değildi, sadece Powder'ın karakter gelişimini iyi işleyemediklerini düşünüyorum umarım devamında toparlanır.

Oyunu oynamamış kişiler ne hisseder bilmiyorum ama şampiyonları bilerek izlemek bende flashback etkisi yaptığı için ayrı bir keyifliydi, flashback olayını oldum olası sevmişimdir zaten.

Türkçe dublajlı izledim, sesler karakterlere güzel oturmuş bence ama bazı diyaloglar sırıtıyordu; tranlate ile yapılmış manga çevirisi okuyor gibi hissettirdi bazı yerlerde. Altyazılı olarak tekrar bir izleyeceğim, bakalım öyle nasılmış.

Ayrıca adamım Zamanı Kıracak ufaklığı görmek güzeldi.:)

Görsel olarak mükemmel bir iş çıkarmışlar, adamlar aşmış resmen ben baya beğendim. Diğer şeyler mükemmel olmasa bile kötü de değildi, sadece Powder'ın karakter gelişimini iyi işleyemediklerini düşünüyorum umarım devamında toparlanır.

Oyunu oynamamış kişiler ne hisseder bilmiyorum ama şampiyonları bilerek izlemek bende flashback etkisi yaptığı için ayrı bir keyifliydi, flashback olayını oldum olası sevmişimdir zaten.

Türkçe dublajlı izledim, sesler karakterlere güzel oturmuş bence ama bazı diyaloglar sırıtıyordu; tranlate ile yapılmış manga çevirisi okuyor gibi hissettirdi bazı yerlerde. Altyazılı olarak tekrar bir izleyeceğim, bakalım öyle nasılmış.

Ayrıca adamım Zamanı Kıracak ufaklığı görmek güzeldi.:)
Animasyonlar harikaydı dediğin gibi, umarım Arcane tutar da tüm bölgelerin mini dizileri çıkar. Riot atmosfer verme işini çok iyi yaptığından dolayı özellikle Noxus ve Darkinlerin yarattığı kaos ortamı çok iyi olur diye düşünüyorum.

Animasyonlar harikaydı dediğin gibi, umarım Arcane tutar da tüm bölgelerin mini dizileri çıkar. Riot atmosfer verme işini çok iyi yaptığından dolayı özellikle Noxus ve Darkinlerin yarattığı kaos ortamı çok iyi olur diye düşünüyorum.
Lol kitlesi zaten baya büyük, kötü bir iş çıkarmadıkları için bence tutar. Hem tek bildikleri maç atmak olan çocuklar için iyi oldu böyle bir işe kalkışmaları, oyuna biraz ara verip farklı şeyler denemiş olurlar.

Bölge hikayelerini genele bağlayacaklar mı onu merak ediyorum asıl. Yapboz parçaları gibi her çıkan seride küçük göndermelerle ana hikayeyi inşa etseler güzel olur, büyü mevzusu üzerinden biraz değindiler gerçi. Bakalım şu seri tamamlansın daha net bir fikrimiz olur.

Yılda bir 9 bölümle yetinmezler umarım.

Güzel olmuş ama beğenmediğim tek yer. Jinxin karşı tarafa bu kadar kolay geçebilmesi ve sinirlenmesi o kadar mazisi olan çocuklar bunlar 2 söz söylediler diye karşıya geçmesi hoş olmamış. Daha başka olaylar yaşanıp Jinxin akli dengesini kaybettirip birazcık diğer tarafa geçireiblirlerdi.

3. bölümün sonuna kadar harikaydı sonra biraz yazarlığa takıldım.

Jinx'in(dizide adı Powder) ablasını bu kadar kolay reddetmesi aşırı saçma geldi. 3 kişinin(ikisi manevi kardeşi diğeri ise manevi babası gibi) ölümüne sebep olup, bir tokat yedi diye vazgeçmesi net kötü yazarlıktır benim için. Milyonlarca farklı yol nasıl bu kadar basit bir yol seçerler anlamış değilim. Dizinin ilk bölümünden beri Vi, Jinx'in arkasında duruyor, aralarındaki sevgi sürekli gözümüze sokuluyor. Vi'ın sinirlenip, sırtını döndüğü tek sahnede direk "o benim ablam falan değil" demesi açık söyleyeyim dümdüz saçmalıktır. Aileden vazgeçmek bu kadar kolay mı?

İnşallah ilerleyen bölümlerde bu saçmalığın arkasında bir sebep olduğu belirtilir.

3. bölümün sonuna kadar harikaydı sonra biraz yazarlığa takıldım.

Jinx'in(dizide adı Powder) ablasını bu kadar kolay reddetmesi aşırı saçma geldi. 3 kişinin(ikisi manevi kardeşi diğeri ise manevi babası gibi) ölümüne sebep olup, bir tokat yedi diye vazgeçmesi net kötü yazarlıktır benim için. Milyonlarca farklı yol nasıl bu kadar basit bir yol seçerler anlamış değilim. Dizinin ilk bölümünden beri Vi, Jinx'in arkasında duruyor, aralarındaki sevgi sürekli gözümüze sokuluyor. Vi'ın sinirlenip, sırtını döndüğü tek sahnede direk "o benim ablam falan değil" demesi açık söyleyeyim dümdüz saçmalıktır. Aileden vazgeçmek bu kadar kolay mı?

İnşallah ilerleyen bölümlerde bu saçmalığın arkasında bir sebep olduğu belirtilir.
Ben bu saçmalığı çocuk olmasına bağladım biraz, işe yaramaya çalışıp bir türlü başaramaması en sonunda ise savaştıkları yeri patlatarak ölümlere sebep olması vs. çocuk deyip geçtim yani.

Ben bu saçmalığı çocuk olmasına bağladım biraz, işe yaramaya çalışıp bir türlü başaramaması en sonunda ise savaştıkları yeri patlatarak ölümlere sebep olması vs. çocuk deyip geçtim yani.
olabilir ama bence kolaya kaçmışlar. çok daha iyi yazılabilirdi, özellikle mahvolmuş kral hikayesinden sonra herkes yazar takımına karşı gergin tavır alıyor. o yüzden hatasız çalışmalarını beklerdim. geri kalan her şey, özellikle çizimleri falan çok hoşuma gitti. net 8,5/10 veririm.

Dizi ilk 3 bölümü ile güzeldi, sanırım her hafta 3er bölüm yayınlayıp toplam 9 bölümde bitircekler. Yeterli? Sevenlerine yetmez.. her bölgenin bu tarz mini dizilerini vermesi dileği ile diyelim :)

Bu arada Arcane Kapsülünden Çelik Fırtına Miss Fortune (Şu en pahalı turuncu kristal değerinde olan) çıktı :D bide yeni Arcane TFT zımbırtısı, kontrol ettiğimiz şey..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık