Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Animelerde Görülmüş Oyuna Getirmeler (Outplays)

Arkadaşlar selamlar,
Hajime no İppo serisinin "Funny Moment" videolarını izlerken böyle bir konu açmak istedim.

Genelde outplay terimi moba oyunlarda bir karakterin diğerini alt etmesi durumunda kullanılır
ama bu alt etme saf güç farkı veya yetenek avantajından ayrı olarak rakibini analiz edip bir cin fikirlilik,
tilki kurnazlığı içerdiğinde oluşan durumdur.Anladığım ve dilimin döndüğünce ilgili olayı anlatmaya çalıştım umarım yeterli olmuştur.
Not: Doğal düşmanlık ile elde edilen kazanımlar kabul edilmiyor.

Luffy vs Enel üzerinden 2 durumu da örneklendirmek istiyorum.
Luffy'nin lastik olması ve Enel'in şaşırtmasından kaynaklı tekmesi bir outplay değildir ve bu tarz durumlar kabul edilemez.
Luffy'nin rakibinin mantorasını anlayıp ona karşı bir strateji geliştirip yumruklamasını outplay olarak kabul edebiliriz.
Umarım yukarıdaki 2 örnek ile ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Şimdilik iki sahne koymak istedim. Sizlerde bu tarz durumların olduğu sahneleri paylaşırsanız sevinirim.

İyi forumlar dilerim...

Son düzenleme:
Paylaşılan şeyleri spoiler içine almak mantıklı olur. Herkes her seriyi izlememiştir yani.

Aizen'in ilüzyon kullanarak hepinizin babasıyım dedikten sonra kaptanların yarısını teklemesi.

Urahara'nın Yammy'ye karşı kullandığı gigai.

Bleachte bilinmeyen bir durumdan dolayı olmuş alt etmeler bunlar .
Ama Aizenin, Hirako shinjiye yaptığını koysaydın gayet iyi olurdu. Hirako alt üst algısını bozuyor , Aizende kendisini bu algıyı tekrar değiştirecek şekilde hipnoz ederek Hirakoyu alt ediyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık