Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ali vs Tyson (STİL)

Ali'nin stili mi Tyson'ın stili mi ?

• Kullanılan toplam oy
    50
Cus ölmese dememin sebebi adam daha 16 yaşındayken 28-29 yaşındaki ortalama üstü profesyonel ağırsiklet boksörle kasksız sparring maç yapabiliyor ve üstün dövüşüyor.Adamın tek güvendiği baba figürü Cus.Kevin Rooney ise Cus’ın yardımcılarından biri.Tedy Atlasta onlardan biriydi ama Cus onu kovdu (Mike silah çekti diye, suçlu Mike olsada).1988’e kadar Mike defansiv olarak çok iyiydi, staminası olsun kafa ve gövde hareketleri olsun.Kevinı kovuyor bir haberde onun eşi hakkında konuştuğu için .Sonrasında adam antremanları bile bırakıyor pek sallamıyor,ilk kaybettiği Buster maçıda bu yüzden.Sonrasında Razor’ı indiriyor ve Evander ile maç tarihi ayarlanırken hapse atılıyor.Hapisten çıktıktan sonra kendi diyor 500mil dolarım vardı.Görgüsüzlüğün bir gecede 10 kadınla yatmanın , esrar içip partilerde dolaşmanın dibine vuruyor.
Kısacası eski antreman rutinini ve disiplinini kaybediyor.18 yaşında pro oluyor , 19 yaşında 20 maç yapmış oluyor.1 yılda 20 maç bunu hiçbiryerde göremezsin.20 yaşında ağırsiklet şampiyonu oluyor.
Onun döneminde benim bildiğim iki tane boks tarihinde önemli yeri olan boksör vardı. Lewis ve Evander. İkisine karşıda kaybetti. Evander maçında yaşlı değildi lewis maçı için biraz yaşlıydı ama lewis'te yaşlıydı aynı yaş insanlar. 20 yaşında ağırsiklet şampiyonu oldu ve 1.80 boyuyla ağırsikleti domine etmek muazzam bir yetenek ister orası kabul ama bence biraz abartılmış bir boksördür. Ağırsiklet şampiyonu olduktan sonra ki birkaç yıl dışında kariyeri ortalama..

Onun döneminde benim bildiğim iki tane boks tarihinde önemli yeri olan boksör vardı. Lewis ve Evander. İkisine karşıda kaybetti. Evander maçında yaşlı değildi lewis maçı için biraz yaşlıydı ama lewis'te yaşlıydı aynı yaş insanlar. 20 yaşında ağırsiklet şampiyonu oldu ve 1.80 boyuyla ağırsikleti domine etmek muazzam bir yetenek ister orası kabul ama bence biraz abartılmış bir boksördür. Ağırsiklet şampiyonu olduktan sonra ki birkaç yıl dışında kariyeri ortalama..
Dediğim gibi boksu sallamadığı dönemlerde bu ikisiyle dövüştü.Lewis heleki 2002'e kadar karşısına çıkmadı.Riddick Bowe'nin de karşısında çıkmamıştı,sonrasında Virali Klitschko ile rövanştanda kaçtı.Evander çenesi sağlam adam,1986 Tysona karşı bence kaybederdi.Zaten saydığın iki adamında Tysonla genç yaşlarda sparring yapmışlığı var ve gerçek Tysonun ne olduğunu ikiside birkaç yerde söyledi.

-Tyson 1966 doğumlu profesyonel olduğu yıl --->1984 Ağırsiklet
-Evander 1962 doğumlu " --->1984 Cruiserweight
-Lewis 1965 " --->1989 Ağırsiklet

Bu bile çok şeyi gösteriyor aslında.

Ali vs Foreman maçını tavsiye ederim highlights'larını izleyebilirsin. Ali o maçı kaybetseydi şuanda Foreman ondan daha ünlü olacaktı muhtemelen ama Ali hapisten çıkıp dönemin en güçlü boksörünü yendi. Foreman 46 yaşında apırsiklet şampiypnu olmuş bir adamdır bu arada :D
Foreman o dönemin boksörlerinin kalitesini yansıtıyor adeta. Adam mumya gibiydi ama kodummu oturtuyordu. Yumruk gücü olarak daha iyisini görmedim. Adamın kum torbasını yumrukladığı bir video var, torbaya acırsın. :d Frazier da çok iyi bir boksördü. Tam bir savaşçıydı. Adamın hayat hikayesi de beni çok etkiler. Ali'yi çok sevsem de Frazier'e yaptıkları büyük haksızlıktır.
Tyson dönemi boksörlerini de sadece Lewix ve Holyfield vardı diye yabana atmamak lazım derim. O dönemde de çok yetenekli ve güçlü boksörler vardı.
Başlıktaki konuya gelince, her iki stile de hastayım. Burun farkıyla Ali diyorum.

Foreman o dönemin boksörlerinin kalitesini yansıtıyor adeta. Adam mumya gibiydi ama kodummu oturtuyordu. Yumruk gücü olarak daha iyisini görmedim. Adamın kum torbasını yumrukladığı bir video var, torbaya acırsın. :d Frazier da çok iyi bir boksördü. Tam bir savaşçıydı. Adamın hayat hikayesi de beni çok etkiler. Ali'yi çok sevsem de Frazier'e yaptıkları büyük haksızlıktır.
Tyson dönemi boksörlerini de sadece Lewix ve Holyfield vardı diye yabana atmamak lazım derim. O dönemde de çok yetenekli ve güçlü boksörler vardı.
Başlıktaki konuya gelince, her iki stile de hastayım. Burun farkıyla Ali diyorum.
Foreman hakkında komik olanı şey şu ki sen git ağırsikletin hem altınçağında dövüş hem 40+ yaştan sonra dövüş 76 win 6 lose kariyerin olsun bu lose'ların sadece biri nakavt olsun o da dönemin en güçsüz yumruklarından birine sahip Ali'ye ait olsun. Hatta Ali onu nakavt edecekken bi yumruk daha atabilecek pozisyonu oluyor ama sallamıyor adamın işi bitti diye. Foreman bunun için maçın en iyi yumruğu o olacaktı ama atılmadı bu yüzden Ali benim favorimdir der. Sonny Liston ve Earnie Shavers'ta en az onun kadar sert vurur derler.

Ali ve tyson efsane sporculardır özellikle Tyson ekol olmuş bir isim boksta.
Tyson bilindiğinin aksine kondisyonu yüksek bir dövüşçüdür çünkü peak A ''Boo'' stilinde dövüşmek dünyanın en zor işi kondisyon olmadan dövüşemezsin.
Gel gelelim Mükemmel, bir antrenör olan Kevin rooneyden bağlantısını koparıp attı kariyeride sonlara doğru geldi farkındasınızdır tyson'un hayatı hep durağan değildi hızlıydı.

ali gerçekten bir ekoldür bu herkezin kabulü ancak tyson oraya dövüş için değilde rakibini yemeye gelmiş gibi hep geri adım yok sürekli atak seyir zevki yüksek bir boks maçı bu yüzden tyson diyorum. boks haricinde de badr hari maçlarınıda izleyebilirsiniz kickbox maçlarını seviyorsanız. hari mükemmel kontralarla gerçekten seyir zevki yüksek bir maç sergiliyordu :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık