Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Adalet Konusunda En Fanatik Olan Dünya Hükümeti Çalışanı

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    27

Silinmiş Üye

anket sonuçları tatmin edici çoğunlukla sonucu belirlemiştir, konunun kilitlenmesini talep ediyorum :d

Şimdi şöyle bir durum var. Baktığınız zaman tüm amirallerin kendi Dünyalarına uygun adalet anlayışları var mı? Evet var. Hepsi de doğru mu? Karakterler kendilerince doğru yoldalar. Peki biz okuyucular olarak kime oy veriyoruz? Ben şahsen adalet inancına en sıkı sıkıya bağlı olana ve bunu icraate dökecek cesareti olana veriyorum. Bu noktada Issho ve Akainu ön plana çıkıyor. Akainu her zaman birinci sıramdadır zira adamın sırtında "Adalet" yazıyor. Kurgusal olarak kendini adalet ile bütünleştirebilmiş bir karakter. Birden fazla oy verebildiğimiz için 2. oyumu da Issho'ya verdim zira adalet inancı Akainu ile benzerlik gösterse de Akainu'nun daha vicdanlı haliymiş gibi geliyor Issho bana. Shichibukailik sistemine "Korsanlardan medet umuyoruz" diye karşı çıkabilecek Akainu ile beraber tek adamdı zaten.

Smoker desen güya korsanları sevmiyor fakat kendisi korsan tayfası kuracakken yanlışlıkla denizci olmuş gibi. Behzat Ç. misali "Aga cinayet var" dedikleri yere damlıyor iki adam tutuklayıp merkeze dönüyor falan. Koby beni aşırı hayal kırıklığına uğratmış karakterlerin zirvesindedir One Piece'te. Bir karakterin hikayede bu kadar önemli yeri olabilecekken aşırı geri planda durup Bartolomeo gibi Luffy fanı olarak etrafta gezmesi aşırı yıkık bir hareket. Resmen hikayenin "Antagonist" rolüne en uygun olabilecek karakter olarak seriye 1. bölümde giriş yaptı ama gittiği yol, yol değil. Koby dediğimiz arkadaş Luffy'nin Naruto olduğu bir hikayede Sasuke olabilecek kadar inanılmaz potansiyelli bir karakterdi taaa 1. bölümde. Evet 1022 bölümlük hikayenin 1. bölümünde dahil oldu bu çocuk hikayeye. Luffy'nin ilk tayfaya gelmesini istediği çocuktu. Yazıklar olsun Koby, yazıklar olsun Oda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık