Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

4-20 Arası Sbs'ler

Ne tuhaf tuhaf sorular ve cevaplar bunlar ya. Seriyi o kadar ciddiye alıyor, tartışıyoruz falan da bu sbsleri okuyunca Oda'nın kendi serisini ne kadar ciddiye aldığı tartışmalı hale geliyor .s
Gerçi arada iyiler de yok değil.

S: Neden Luffy düşmanlarını öldürmüyor? Eğer geriye bakacak olursak; Mohji'yi, Helmeppo'yu, Morgan'ı ya da bir başkasını öldürmedi. Eh, Morgan'ı yenen Zoro'ydu ama... yinede... Neden?
O: Ahh, iyi soru. Herşeyden önce; Morgan hala yaşıyor. Şu anda eski astları tarafından tutsak edilmiş durumda. O zaman Luffy niye onu öldürmedi? Bu çağda; insanlar hayallerinin, inandıklarının, kavganın üstüne yaşamlarını koyuyorlar. Luffy savaşa girdiğinde, diğerlerinin hayallerini yok ediyor. Bu yüzden düşmanları, hayallerinin parçalanması üzerine ölmeye emsal bir acı hissediyor. Düşünüyorum da bence bu korsanlar için, öldürsünler ya da öldürmesinler; zafer ya da yenilgi ikinci planda kalıyor.
Yahu adam her dövüşte tüm gücüyle savaşıyor. Koca ada yok olmak üzereyken aman sert vurmayım da ölmesin mi diyecek? Boks maçı mı bu kardeş? Neyse gene de Luffy fanları olarak buradan zorlasak "Luffy aslında gücünü kısıyor olm öldürmek için savaşsa direkt kk" diyebiliriz skdldl. Dürüstçe öldürmeyi sevmiyorum de geç :/

S: Merak ettim üstat; Shanks'ın yardımcı kaptanı ve sürekli yemek yiyen şişko'nun bir adı var mı?
O: Sıkı tutun... Elbette birer isimleri var. Yardımcı kaptanının ismi; Shofukutei Nezumi. Çünkü Usopp'a göre yüzü fareyi andırıyor. Ehhh, bu bir yalan... Gerçek adı Benn Beckman. Et yiyen şişkonun ismi de Lucky Roo. Gerçekten de bu tip şeyleri hatırlamaya lüzüm yok. Ama bu konuda yeterince soru sorulduğundan dolayı bunları açıklığa kavuşturmak istedim..
Emin misin reis? Yonkounun 2. ve 3. adamı değil mi bunlar? Ama hatırlamaya lüzum yok öyle mi?

S: Neden Luffy ve Zoro'nun isimleri Monkey ya da Roronoa değil? Yoksa bunlar Japonca'da aile isimleri mi oluyor?
O: Evet, aynen öyle. Önce soy isim, sonra da isim.
Oda'ya okyanus ötesinden mektup yolluyorsun ve bunu da basitçe öğrenebileceğin bir şeye harcıyorsun. Cevap gelene kadar iki gugılla :/. İnternet kullanımı şimdiki gibi değilse de iki kütüphaneye git lan ne bileyim.

S: Benim bir sorum var. One Piece içerisinde ki ses efektleri hep "dooonnn" şeklinde görülüyor, ama niye "donnn"? Bence "babinnn" daha hoş olur.
O: Hayır. İmkanı yok. O iş öyle olmuyor. Ben "donnn" sesini kullandığımda, çizdiğim herşeye bir "doonnnn" hissi veriyorum... eğer "babinnn" kullanırsam, "babiinnn" gibi hissederim. Ama bu tip bir iş, okuyucuya bir şaka sahnesi ya da buna benzer birşey gibi gelir. Ya da belki "ufuunnnn"... ( ). Ahh, bunu görmezlikten gelin...
Vov ne kadar da merak uyandırıcı. Neden Babin değil don.

S: Oda-Sensei? Kısa bir zaman önce bir arkadaşım geldi ve bana; ?senin için mükemmel şeytan meyvesini buldum? dedi. Bende aldım ve yedim... Şimdi, zihnim bana oyunlar oynamaya başlamış olabilir, ama artık öyle hissediyorum ki; söyledim şakalar o kadar da komik gelmiyor nedense?
O: Ohh, demek sende yedin onu haa? Bu? Bu ?o? olmalı? Evet sen kesinlikle ? Samu Samu no Mi? (Soğuk Soğuk Meyvesi) yedin. Eğer bu meyveyi yersen ağzından yalnızca kötü şakalar çıkar. Ve bu durumu daha da kötü yapan şey; artık yüzemezsin. Sen kesinlikle ayvayı yemişsin? Hahahah.. Çaktırmadan gül, çaktırmadan?
İyi laf sokmuş .s

S: İlk ciltte haydutlar bara girmek için kapıyı kırıyorlar, ee o zaman neden ayrılırlarken kapı tamir edilmişti?
O: Bu onun işi; marangoz ?Minatomo-san?? Onun kısa bir tahammül süresi var. Yani kırık bir kapı gördümü tamir etmeden duramıyor? Bu benim hatam değil?
M: Bana mı bakıyon sen? Asabımı bozma, serseri?
Oda sensei'den hızlı sıvama dersleri. Gerçi sıvama diyorum da ona gelene kadar yani.... Kaç kez okudunuz ilk bölümü de böyle bir şey dikkatinizi çekti yahu?

S: Sanji-san?ın kaşı neden kıvırcık? Lütfen bana gerçek bir cevap ver?
O: Hey!! Otur oturduğun yere!! Şimdi beni iyi dinle!! Herkes bir çemberin içinde yaşar. Güneş, Ay ve Dünya, hepsi birbirinin etrafında döner. Veee? Eğer Dünya aniden dönmeyi bırakırsa; Bu tam bir felaket olur. Dalgaları her yere yayılır!! Şimdi bunu unutma; Sanji?nin kaşı bu dairesel enerjiyi temsil eder. Bu konuda yoğun bir şekild
Trolledi mi yoksa aslında Sanji'nin ailesinin köklerine ya da daja ileride olacaklara dair gönderme mi yaptı anlamadım.

S: One Piece karakterlerinden hangisi en yüksek ve en düşük IQ seviyesine sahiptir acaba? Tamam, bu günlük bu kadar yeter.
O: Söyleyeyim. Ama ben ?One Piece içerisinde? dediğim zaman, kastettiğim şey; ?One Piece?in içerdiği tüm karakterlerdir?? Bu konuyu açıklığa kavuşturmak gerekirse; en yüksek IQ sahibi kişi; Shanks?ın yardımcı kaptanı Benn Beckman?dır. O; muazzam bir yoldaş, şaşırtıcı bir bilgelik ve güç sahibi, Shanks?a öğütler veren birisidir. Ve onun ardından muhtemelen Kaptan Kuro, daha sonra Nami vs? Şimdi, gelelim en düşük IQ ?ya? Hangisinin en kötüsü olduğuna karar veremedim. Hepsi geri zekâlı?
Kaya'yı Jango'dan rica edip basitçe hipnotize edip ardından boğarak öldürmek(hasta zaten kız kimse şüphelenmez) varken türlü türlü atraksiyona girip işe eski kimliğini bilen bir gemi dolusu adamı dahil etmek... Çok zekice.

S: Bundan 5 yıl sonrasına dair büyük bir "topic" düşünüyorum da... "Neden mangalardaki savaşlarda, insanların kıçının yarısını örten giysiler asla parçalanmaz"...
O: Eğer mangalarda ki insanlar çıplak savaşmaya başlarsa, kimse onları sallamaz...
Mantıklı. Hamuru yutup burun kıllarından çıkartıp onlaro makarnaya dönüştürerek savaşan ahçı, tatlı askerleri ıslatarak yiyip şişip arkasından özel formla düşmanı döven Luffy ve bu sırada olan dövüşler çok ciddiye alınabilecek tarzda mesela. Berserk terk

S: Oda - Sensei beni bu konuda aydınlatırsan sevinirim? Sanji?nin çenesinde ki sakal mı yoksa yalnızca bir gölge mi? Eğer bir sakalsa lütfen traş et şunu?
O: O BİR SAKAL! KESİNLİKLE TRAŞ ETMİYORUM! SBS BİTMİŞTİR! BİTTİ? BİTTİ? Bitti.
19 yaşındayken Sanji'nin ergen sakalı varmış :D

S: 13. Ciltte, MR. 5?ın ?Patlayan burun topu? ?Hanakuusouhou? şeklinde heceleniyor. Bunun gerçek anlamı; Burun Pisliği-Sümük (Hanakuso) ve TOP (Cannon-Hou) değil mi?
O: Bu bir sümük? KYahahahhahah? Bunu bulduğumda kıçımla gülmüştüm.
Mr. 5: Patlayan Burun Topu!!
Aman ne komik.

S: Dr. Kureha ?gençliğimin sırrını mı soruyorsunuz?? dediğinde, kastettiği sır tam olarak nedir? Yaşlılığım şimdi gözüme her zamankinden daha beter gözüküyor.
O: Yaşlılığın mı? Sen henüz sadece 13 yaşındasın! Aman her neyse, kastettiği şey ?MUTLU OLMAK!!? Kendisi daha da uzun yaşayacağına emin?
Hep de gömmeyelim. Joy Boy'un 100 yıl civarı yaşama sebebi "joy" olması olabilir dev olması yerine. Bu ihtimale alternatif bir şey gelmiş oldu.

S: Hey Oda-Sensei. OP çok havalı!!! Sınıftayken defterime yanlışlıkla Buggy?yi çizdim. Bende ?Yanlışlıkla Buggy Çizmek? hastalığı var. Oh yeah? Shanks ve Buggy henüz çocukken, Kuzey Kutbu mu daha soğuk ? Güney Kutbu mu daha soğuk diye tartışıyorlardı. Hangisi haklı? Tamamdır, görüşmek üzere.
O: Ahh, 3. Ciltteki flash back. Cevabı, Güney Kutbu. Arktik (Kuzey Kutbu); bir kıta değil? O sadece bir buz kütlesi. Kara, denizden daha soğuktur, Antarktika (Güney Kutbu) bu yüzden doğru cevap. Yani Shanks haklı. Yine de; Güney Kutbu dünyanın en soğuk yeri değil.
Sonunda gerçekten merak ettiğim bir şey. Vay beeee aydınlandım. Demek ki Shanks haklıymış o kavgada. Sonunda bir soru işareti daha çözüme kavuştu

:(

S: Oda-san? Bugün senin için bu soruyu cevaplama zamanı!! Sanji?nin sol gözüne ne olmuş?!
O: Al işte? yine. Bundan bende çok var. Çok faza, aslında, genellikle bu soruyu görmezden geliyorum. Pekala? Artık Artık One Piece?in 7 büyük sırrını cevaplıyorum. ?Sanji?nin sol gözü?? Sen açıkla, Sanji!!
Sanji: Hey, sen mi çağırdın!! Ne? Sol gözümü göstermemi mi istiyorsun?! Beni bunun için mi çağırdın? Dürüst olmak gerekirse? tamam, tamam. Görmek mi istiyorsun? İşte geliyor, iyice bak. Gördün mü?
O: WHOAAAAA!!! CİDDEN Mİ?!! WOW...!! SBS BİTTİ!! GELECEK SEFERE GÖRÜŞMEK ÜZERE!!
Sharingan var.....

S: YO! Bu bizim çene çaldığımız ilk sefer Ei-chan. (ehehehe) Ben çok UTANGAÇIM... Eh herneyse, benim bir sorum var. Palyaço Buggy kendini parçalara bölebiliyor, değil mi? Ee bu yüzden kendisi ayrıca AŞAĞIDAKİNİ... Ne dediğimi anladın... yine de söyliyemiyorum. Sana bunu yine de söyliyemiyorum... Bu soruyu cevaplıyana kadar hiç bir şey çizme!!
O: Penisi de uçabiliyor.

Auhahahahaha direkt oturtmuş cevabı.

S: Buggy kendini ne uzaklıkta bölebiliyor?
O: Buggy, eh? Şöyle ki; bir bölünme limiti var. Parçaları birbirinden ne kadar uzaklaşmaya başlarsa, kontrolünü o kadar kaybediyor...

Oda daha sonradan gücünü değiştirmiş sanırım impel downda ayaklarımdan 10 metre uzaklaşamıyorum diyordu sanırım Baggy.

Şunu görünce aklıma istemsizce argonot ahtapotu geldi ne yazık ki...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık