Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] 2. Nesil Üçüncü Amiral Gion

Biliyorsunuz Gion amiral adaylarından biri yani amirallere yakın bir güçte olduğu açık .Şimdi neden yeni amiral olacağını açıklayayım.

Gion'un lakabı Pembe tavşan japonca Momousagi olarak yazıyor wikide .Momo(Şeftali)Usagi(Tavşan)

Fakat Pembe aslında japonca momoiro(şeftali rengi)olarak bilinir.Momo ise şeftali demektir yani Gion'un lakabı şeftali tavşandır.Lakabı şeftali olmasına rağmen ingilizce pembe deniyor çünkü şeftali japonca pembeyi temsil ediyor zaten kimse fazla kafaya takmaz bunu .Fakat Oda özellikle neden Momoiro değilde Momo dedi ? Çünkü diğer amirallerin renk ve efsanedeki temasına uygun olması gerekiyordu Gion'un lakabının .

1-Diğer amiraller Momotaro efsanesinde bulunan hayvan isimlerini takma ad olarak kullanır fakat One piece wikide Gion'un tavşan lakabı için böyle bir bilgi bulunmuyor demekki tavşan efsanede geçmiyor.Oda Gion'u hayvan ismiyle amirallere bağlasa da Momotaro'ya bağlayamadı bu yüzden efsanenin baş kahramanı şeftaliyi temsilen şeftali ismini koydu.

2-Akıllı oda bu sefer Amirallerin renk teması için Gion'u henüz açıklanmayan son renk olan turuncuya bağlamak zorundaydı Çünkü Mor(Ishho) Yeşil(Ryogukyu) amiraller vardı eksik olan turuncu kalmıştı.Bu yüzden hem turuncu hem pembe olarak algılanan , hem renk hem momotaro efsanesine bağlayacak olan yegane kelime olan Şeftali'yi Gion için seçti.

Peki neden Kizaru'nun yerine geçecek ?

Çünkü renkler olarak bakıldığında son kalan ana renk sarı diğerlerine bakıldığında Kizaru'nun gitmesi temaya uygun olur.(İkinci nesili temsil eden renkler )

Renk Momotaro teması Hayvan

Akainu Kırmızı Köpek köpek
Kuzan Mavi Sülün sülün
Kizaru Sarı Maymun Maymun
Fujitora Visterya (Mora yakın) Kaplan Kaplan
Ryokugyu yeşil Boğa Boğa
Gion Şeftali(Turuncu-Pembe) Şeftali Tavşan

Japonya için Pembe tavşan olabilir fakat Türkiye için turuncu tavşandır.

Sadece kizaru'nun değil, tüm amirallerin gideceğini düşünüyorum ben. Çünkü bu adamların en genci bile 55 yaşında. Yani 10 15 yıl sonra baya güç kaybı yaşayacaklar.Bu durumda yeni düzen şu şekilde olur herhalde;
Filo amirali:
-X drake veya Ryo

Amiraller:
-Gion
-Chaton
-Coby
Bu arada bağlantıları çok iyi kurmuşsun, eline sağlık.

Biraz karakteri unuttuğumdan baktım da burada ki bölümde ki buda op tarihi ile bir kaç hafta mı ne önce oluyor koramiral konumunda. Dediğin imkansız.
Ama renk konusunda aklıam gelmemişti. Bir sonraki amiralin rengi turuncu olması yüksek ihtimal.

:good:
Sadece kizaru'nun değil, tüm amirallerin gideceğini düşünüyorum ben. Çünkü bu adamların en genci bile 55 yaşında. Yani 10 15 yıl sonra baya güç kaybı yaşayacaklar.Bu durumda yeni düzen şu şekilde olur herhalde;
Filo amirali:
-X drake veya Ryo

Amiraller:
-Gion
-Chaton
-Coby
Bu arada bağlantıları çok iyi kurmuşsun, eline sağlık.
Saol reis diğer amirallerde giderde bi üç amirali önce birlikte görelim sonra seri biterken Luffy KK Coby amiral olarak Roger-Garp atışması benzeri şeklinde gösterebilir Oda .
Baya güzel kurmuşsun bağlantıyı. Bu karakteri nerede gördük hatırlamıyorum ama tutması olası. :good:
:good: Tutacak
Biraz karakteri unuttuğumdan baktım da burada ki bölümde ki buda op tarihi ile bir kaç hafta mı ne önce oluyor koramiral konumunda. Dediğin imkansız.
Ama renk konusunda aklıam gelmemişti. Bir sonraki amiralin rengi turuncu olması yüksek ihtimal.
Oda Amiral temasını hayvanlar ve renkler üzerine kurdu Gion bu temaya uygun olarak lakap almış yani Oda'nın boş yere böyle bi işe gireceğini sanmam ama dediğin gibi Koramiral olarak biraz uzak duruyor gücünü göstermesini bekleyeceğiz .

:good:

Saol reis diğer amirallerde giderde bi üç amirali önce birlikte görelim sonra seri biterken Luffy KK Coby amiral olarak Roger-Garp atışması benzeri şeklinde gösterebilir Oda .

:good: Tutacak

Oda Amiral temasını hayvanlar ve renkler üzerine kurdu Gion bu temaya uygun olarak lakap almış yani Oda'nın boş yere böyle bi işe gireceğini sanmam ama dediğin gibi Koramiral olarak biraz uzak duruyor gücünü göstermesini bekleyeceğiz .
Reis tema üzerinden gitsek bile pembeden turuncuya bile zorlama oluyor :D Yani bi kaç hafta içinde amiral olması da düşük ihtimal. Ama renk teması tahminin galiba doğru beğendim konunu o yüzden.

Ellerine sağlık.

Gion dışında, kendisiyle birlikte bir diğer amiral adayı Chaton : Tokikage : brown pig

Gion'un kıyafetler falan da baya bildiğin pembe ya, turuncuya çok takılma bence :D

Edit : hadi şunu da ekleyeyim, Gion'un sol bacağındaki örümcek dövmesinden daha sağlam temelli teoriler çıkar.
Bütün ana renkleri karıştırarak kahverengi elde edebiliyormuşsun o da 3 .nesil amiral olacak:cool:
Tabi kıyafetleri pembe olabilir Japonya'da Gion'un lakabını zaten pempe olarak biliyorlar turuncu akıllarına gelmez .Ama avrupa'da ki şeftali turuncu renk , elbisesi turuncu olsaydı Japonlar neden pembeyi temsil ederken turuncu giydiğini sorgulardı.

Dövmesi kart oyunu teması olabilir spider soltaire ordan bişey çıkarmı bilmem

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık