Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2 İmparator vs. 5 İmparator Sağ Kolu

2 İmparator mu ? Sağ Kollar mı ?

• Kullanılan toplam oy
    205
İki İmparator seçimimi hazır detaylı görmüşken, Kaido ve Linlin'den yana kullandım. (Newgate'i gördüğümüz zaman hasta olduğu için güç seviyesi kişiden kişiye değişiyor.)

*Taraflara geçmeden tek bir kuralımız var bu dövüşe bireysel uyumun sonuca etki etmesinin önüne geçmek için, Kaido ve Linlin'in yeni nesil korsanlarına karşı kullandığı ortak saldırıları yer almayacak.

İMPARATOR TARAFI

KAIDO
Canavar Korsanlarının kaptanıdır.
Güncel Ödül: 4.611.100.000

*3 Haki türüne de sahiptir. Fatihin hakisini ileri seviye kullanabilir.
*Yaşayan en güçlü korsan olduğu söylenmektedir.
*Uo Uo no mi, Model: Seiryu şeytan meyvesi kullanıcısıdır.

Konu'ya Kaido'nun wano boyunca girdiği tüm çarpışmalar, aksiyonlar eklenecektir.

CHARLOTTE LINLIN
Koca Ana Korsanlarının kaptanıdır.
Güncel Ödül: 4.388.000.000

*3 Haki türüne de sahiptir.
*Yaşayan en güçlü kadın korsandır.
*Soru-Soru no mi Şeytan meyvesi kullanıcısıdır.

Linlin'in Tüm Kek Adası ve Wano'da girdiği tüm çarpışmalar, aksiyonlar eklenecektir.

SAĞ KOL TARAFI

CHARLOTTE KATAKURI
Koca Ana Korsanlarının 3 Tatlı Komutanından birisidir.
Güncel Ödül: 1.057.000.000

*3 Haki türüne de sahiptir. Gözlem hakisini ileri seviyede kullanabilir.
*Mochi Mochi no mi kullanıcısıdır. Meyvesinde uyanış açabilecek kadar ustalaşmıştır.
Katakuri, Jigra'nın Bege'nin askerlerini vuracağını görüp, jeally bean'le kafasını uçuruyor. Baskın yapmaya hazırlanan Bege, Katakuri'nin en büyük problem olduğunu söylüyor.
Gözlem fakiri Linlin, ortamda neler döndüğünü Katakuri'ye soruyor.
Bruule'nin yeteneğiyle oluşan Luffyler arasından gerçek olanı bulup, mochi'ye haps ediyor.
Katakuri, Bege, Pedro ve Jimbei'yle aynı anda uğraşıp, Luffyle ulaşıyor ve onu durdurmaya çalışıyor.
Ichiji'nin saldırısından sıyrılıp, kolayca yeniyor.
Luffy'nin red hawk'ını blokluyor gemide Luffy ve Carrotu dövüyor.
Luffy'nin Hawk Gatling'ini mochili yumruklarıyla karşılıyor sonra saldırmaya başlayıp eziyor.
Geleceği görüp, her saldırısına karşılık veriyor ve saldırıyor.
Luffy gemidekileri düşünmeyi bırakmak ve dövüşe odaklanmak için tayfasıyla irtibata geçmeye çalışırken dövmeye devam ediyor.
Uyanış açıp, Luffyi yakalıyor G4 aşmasına izin vermeyip, Mochiyle eziyor.
Gizlediği ağzı ortaya çıkınca, odağını, sakinliğini kaybediyor ve ilk darbesini yiyor.
Gear4'ten dört tane darbe yiyor. Burada tekrar Gear4'ün de komutan liginde olan her karakter için ciddi bir güç olduğunu görüyoruz.
Bu darbeleri yedikten sonra Cracker'ın neden yenildiğini anladığını söylüyor bu da Gear4 gücünün her komutan için ciddi bir güç olduğunu doğruluyor aslında.
Sakinliğini geri kazanınca Gear4 formuna da üstün geliyor.
Luffy hakisini kazanıp geri geliyor ve bir süre daha dayak yiyor ama bu sefer mevzu ilk seferkinden farklı çünkü Katakuri, Luffy'nin gözleminin geliştiğini farkediyor.
Luffy burada geleceği görüyor. Katakurinin geleceği görüp Gear3'ü blokladığı sahnedeki gibi bu sefer Luffy, Kataya karşılık veriyor.
Flampe'nin dövüşe müdahale etmesiyle, Luffy Mogura'dan çok ciddi bir darbe yiyor ve toparlayana kadar bir sürü darbe yiyor. Flampenin okunu gözlemiyle savuşturup yere yığılıyor ve tekrar ayağa kalkıyor.
Luffy'de artık Kata kadar olmasa da geleceği görme seviyesine geliyor. (Kata kadar olmasa derken süreklilikten bahsediyorum.)
Silahlanması Luffy'den üstün olduğu için Luffy'nin ellerini yakıyor.
Karşılıklı darbeler olsa da Katakuri dövüşü önde götürmeye devam ediyor.
Katakuri, Snakeman'ın muazzam hızına rağmen, Luffynin hızına ayak uyduruyor. Hatta daha üstün taraf hala kendisi. (Darbe sayısı olarak)
İki tarafta bitip tükeniyor. Katakuri, Luffynin Gear4'ün süresini bittiğini görünce o da kendini bırakıyor.
Katakuri ayağa kalkıp, son bir soru sorup kendini bırakıyor. Luffy dövüşü kazanan taraf oluyor bir süre sonra hareket edemeyecek hale geliyor ve Sanji tarafından taşınıyor. Katakuri de bir sonraki gördüğümüz sahnede bilinci yerinde görünüyor ve Brulee tarafından tedavi ediliyor.

KING
Canavar Korsanlarının yıldız üyelerinden birisidir.
Güncel Ödül: 1.390.000.000

*2 Haki türüne sahiptir.
*Ryu Ryu no mi, Model: Pteranodon şeytan meyvesi kullanıcısıdır.
*Eski zamanlarda tapılan Lunarian ırkına mensuptur.

King'in Wano'da girdiği tüm çarpışmalar, aksiyonlar eklenecektir.

MARCO
Beyazsakal Korsanlarının 1. Tümen Komutanıdır.
Güncel Ödül: 1.374.000.000

*2 Haki türüne sahiptir.
*Tori Tori no mi, Model: Phoenix şeytan meyvesi kullanıcısıdır.

Marco'nun Marineford ve Wano'da girdiği tüm çarpışmalar, aksiyonlar eklenecektir.

SHIRYU
Karasakal Korsanlarının 2. Gemi Kaptanıdır.
Güncel Ödül: Bilinmiyor.

*Suke Suke no mi şeytan meyvesi kullanıcısıdır.
*2 yıl önce Impel Down müdürü Magellan'la denk güçteydi.

BENN BECKMAN
Kızıl Saç Korsanlarının ilk üyesidir.
Güncel Ödül: Bilinmiyor.

*Yonko ödül tanıtımlarında Kızıl Saç tayfasının diğer korsan tayfalarına göre daha dengeli olduğu ve tayfa üyelerinin ödüllerinin yüksek olduğu söylenmiştir.

Soru basit 9 Kızıl Kın'ı ve 5 Nova yerine bu 5'li, 2 İmparatorun karşısına çıksaydı sonuç ne olurdu ?

Son düzenleme:
Benim çatı savaşındanda aldığım izlenim şudur ki 2 imparatoru hiçbir şekilde alamazsın beraberlerken.Yani yine ayırıp savaşmaya çalışırlar ama sonuçları nafile olur.Yani gördük ikisinin kılıc çarpıştırmalarından bile olağanüstü bir saldırı gücü çıktı birbirlerinin arkalarını kollarken bu ikisini mümkün değil alamazsın.

Savunması en güçlü 2 Yonko'yu yenmek için top tier saldırı gücüne sahip olmak lazım. Bunlar yenilmez. Yerine Shanks ve Teach olsa detaylı düşünürdüm.

İmparatorlar yine de zorlanır. Zorlanmazlar diyen Wano'yu tekrar okusun. Kimler deldi bunları, ne çığlıklar attılar.

Benim çatı savaşındanda aldığım izlenim şudur ki 2 imparatoru hiçbir şekilde alamazsın beraberlerken.Yani yine ayırıp savaşmaya çalışırlar ama sonuçları nafile olur.Yani gördük ikisinin kılıc çarpıştırmalarından bile olağanüstü bir saldırı gücü çıktı birbirlerinin arkalarını kollarken bu ikisini mümkün değil alamazsın.
Konumun tek kuralı bu; (ilk kısımda yazıyor)
*Taraflara geçmeden tek bir kuralımız var bu dövüşe bireysel uyumun sonuca etki etmesinin önüne geçmek için, Kaido ve Linlin'in yeni nesil korsanlarına karşı kullandığı ortak saldırıları yer almayacak.

Sağ Kollar alırdı ama zorlanırlar baya. Tek sıkıntıları verebilecek fazla hasarları olmaz diye düşünüyorum.
Beckmann'a Shanks için yakın denmişti ileri seviye kral haki bekliyorum ben ondan hasar verebilir o. Onun dışında Katakuri, Marco zaten uzun süre tutabilir yeteneklerine dolayı. King'in de sırrı bilinmiyorsa keza o da tutabilir.

2'si birlikteyken imparatorlara orta zorluk veririm.
Ama ayrırılarsa şöyle derim:
Kaido vs Beckmann King (Kaido zorlanabilir en baştan ciddi savaşmazsa.)
Big Mom vs Kata Marco Shiryu (BM direkt zorlanır ama karşı tarafın deriyi aşmakta zorlanmasından dolayı alır diyorum.)
Yani ayırırsak da orta ve yüksek zorluk arası derim.

Savunması en güçlü 2 Yonko'yu yenmek için top tier saldırı gücüne sahip olmak lazım. Bunlar yenilmez. Yerine Shanks ve Teach olsa detaylı düşünürdüm.

İmparatorlar yine de zorlanır. Zorlanmazlar diyen Wano'yu tekrar okusun. Kimler deldi bunları, ne çığlıklar attılar.
Katılıyorum. Shanks ve Bb yine hasarı normal insan gibi alırken bunlara zarar vermek için çok güçlü teknikler gerekiyor. Eşleşme sıkıntı.

Savunması en güçlü 2 Yonko'yu yenmek için top tier saldırı gücüne sahip olmak lazım. Bunları yenilmez. Yerine Shanks ve Teach olsa detaylı düşünürdüm.

Beckman'i görmek lazım. Hasar yükünü, Shiryu'yla çekebilir. Katakuri, daha komplike bir savaşçı daha çok saldırı atlatmaya yönelik dövüşür dengeli işler yapar. Marco, takımın defans yükünü çeker. Yani ikilinin defansif yönüyle ön plana çıktığına katılıyorum. Fakat her sağ kolda bir değiş ön plana çıktıkları, geliştirdikleri alanlar farklı. Eğer King'de saldırı yerine defansıyla ön plana çıkıyorsa. Beckman ve Shiryu'ya bakar işin hasar kısmı. Bir de ileri seviye gözlem ve görünmezlikle kolay hedef olmayacak adamlar var, İmparatorlar ise cüsselerinden dayanıklı olsalarda kolay hedef halindeler. Zoro'nun bir sürü üst seviye saldırısını tankalmış King ve Sakazuki, Borsalino'nun üst düzey saldırılarını tanklamış Marco gibi savunma konusunda üst düzey performansı olan adamlar var. Beckman ve Shiryu'nun savunmayla ön plana çıkmadıkları tasarımlarından açıkça belli oluyor iyi saldırı güçleri varsa bu savaş daha farklı olur ama işte iki hasarcıyı da detaylı görmediğimiz için net konuşamıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık