Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1044. Spoiler Metin ve Resimleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
- Chapter 1044: “Liberation Warrior”.
-Some of Luffy's allies (Sanji, Kid, Law, Hyougorou and Marco) feel his presence and that he is still alive.
- Conversation of the Gorousei in the castle of Mary Geoise.
- The World Government has always tried to get the "Gomu Gomu no Mi", but they have not been able to do it in 800 years.
- It seems as if that Akuma no Mi ran away from them.
-A member of the Gorousei says that he is not crazy, since the Zoan fruits have a mind of their own.
-The Gorousei says that the "Gomu Gomu no Mi" is actually a Zoan-type fruit, and that its real name is "Hito Hito no Mi" (Human Human Fruit) Mythological-Model "Nika".
- In the chapter we also see a part of Hiyori and Orochi.
- Luffy has awakened his fruit and now he feels he is fully. It's his “Gear 5”.
- Luffy vs. Kaidou.
- Luffy grabs Kaidou from the roof and takes him upstairs, then attacks him in a savage way.
- Luffy grabs the ground and transforms it into rubber to return a Bolo Breath to Kaidou.

- Bölüm adı: Kurtuluş Savaşçısı
- Sanji, Kid, Law, Hyogoro ve Marco, Luffy'nin varlığını ve canlı olduğunu hissetmiş.
- Beş Kadim'in söylediğine göre Dünya Hükümeti her zaman için Lastik Meyvesi'ni ele geçirmeye çalışmış, ama 800 yıldır bunu başaramamış. Sanki Şeytan Meyvesi onlardan kaçmış.
- Yine Beş Kadim'den birine göre Zoan türü Şeytan Meyveleri'nin kendi akılları olabilirmiş.
- Lastik Meyvesi aslında Mitolojik Zoan türü bir meyveymiş ve gerçek adı İnsan Meyvesi, Nika Modeli'ymiş.
- Hiyori ve Orochi gösterilmiş. Hiyori maskesini çıkarmış.
- Luffy, Şeytan Meyvesi'ni uyandırmış ve tamamlandığını hissetmiş. Buna Beşinci Vites adını vermiş.
- Luffy çatıdan Kaido'yu tutup çekmiş ve ona vahşi bir şekilde saldırmış. Sonrasında da yeri tutarak lastiğe dönüştürmüş ve bununla Kaido'nun Isı Nefesi saldırısını karşılamış.

Son düzenleme:
NEW SPOILERS :
- Hiyori takes off her mask
- Luffy decided to call the fruit's awakening "Gear 5":"This is the highest point of my power. Gear 5!"
- Luffy can jump very high, and it looks like the Nika silhouette seen before His body was still as flexible as rubber
- Hiyori maskesini çıkarmış.
- Luffy meyvesinin uyanışını Beşinci Vites olarak isimlendirmiş ve bu, gücünün çıkabileceği en uç noktaymış.
- Luffy çok yükseğe zıplamış ve görünümü daha önce gösterilen Nika siluetine benzemiş. Bedeni halen elastik özelliklerini koruyormuş.

Full summary, thanks to redon from Arlong Park Forums.

Chapter 1,044: “Warrior of Liberation”.

Germa 66's Ahh… Emotionless Excursion, Vol. 8 “Mom is on an expedition. Research started!!” On the cover, Oven has left the prisoners' book (open on Niji and Yonji pages) in a room where some of his brothers/sisters are (Prim, Kato, Brownie and Anana). As Oven says goodbye, his brothers/sisters prepare to start all kinds of investigations on Niji and Yonji's bodies (using knives, saws, hammers, lasers...).

Chapter starts with Luffy talking, although we cannot see him close-up. The sound of the drums is getting louder.

Luffy: "What happened? I...
Why? ...How am I able to get up if I lost.
I suddenly feel so much fun...
Ahahahaha!!"

As Luffy speaks, we see in a distant shot that black lightnings come out of Luffy's body.

Zunesha is still with the World Government ships in the sea near Wanokuni. Momonosuke looks at the roof of Onigashima, he's very upset and even trembles.

Momonosuke: "Joy Boy…!?
Do you mean Luffy!?"

Yamato: "Is that... what Zunesha said!!?"

In the “Pleasure Hall” of the Leftbrain Tower, we see that Some is taking care of Sanji (he is lying on a futon). Suddenly, Sanji gets up because he senses something and looks up.

Some: "Eh!
Kyaah!!"

Sanji: "...!!
Hah, hah...
Luffy...!?"

On the Live Floor, Luffy's allies are also feeling something. Kid, Law and Hyougorou look up.

Kid: "What!?"

Hyougorou: "Ah...
Is that Straw Hat...!?"

Marco also feels something and tells it to Nami and Tama, who are crying as they hug.

Marco: "Straw Hat...!?
Hey! He is still breathing.

Nami: "Is Luffy alive!!?"

Tama: "Is he really alive!!? Aniki~~~"

We travel now to the Holy Land of Mary Geoise, to the “Room of Authority” in Pangea Castle. Gorousei continues talking about the situation in Wanokuni. One of them wonders if it's worth it losing a top agent and anger Kaidou. Gorousei with dreadlocks replies that it's worth it, especially considering the future that this situation may lead to.

Swordsman Gorousei: "The “World Government” tries to keep the “Gomu Gomu no Mi” with them in every era...
But, somehow, the fruit always gets away.
And 800 years have passed...!!"

Gorousei with big beard and mustache: "It's like if that “Akuma no Mi” tries to escape from them."

Gorousei with a spot on his head: "It is possible, since we know Zoan fruits have minds of their own.
And that fruit has the name of a “God”...
The other name of the “Gomu Gomu no Mi” is..."

Blond Gorousei: "“Hito Hito no Mi” (Human-Human Fruit) Mythical Zoan... Model “Nika”."

As the Gorousei says this, in a magnificent and epic double page we see the silhouette of Luffy with the full Moon in the background. His silhouette is identical to Nika's (without weapons in his hands). Although we only see a black silhouette, it's clear that Luffy is laughing. In addition, the sound of drums continues.

Luffy: "Ahahahahahaha!!!"

Gorousei continues speaking, as we see a close-up of the silhouette of Luffy's face. He's laughing.

Gorousei: "His body has the properties of rubber.
And he can fight in any way he wishes... Making people smile wherever he goes.
He is the “Warrior of Liberation”, also known as...
“Nika, the Sun God”.
Awakening will give the rubber body even more “strength” and “freedom”.
It is said that...
it's the most ridiculous power in the world!!"

Cut to the “Treasure Hall” on the 2nd floor of Onigashima castle. Orochi is still trapped under the rubble.

Orochi: "Hey... Hiyori!!
I... I appreciated Oden too...!!
I was... used by Kaidou!!
Let's run away from here together...!! Now take the needles off..."

Hiyori: "My father kept his promise, right?
He believed in the promise you and Kaidou made him to free “Wanokuni”.
During 5 years, my father was dancing in a funny way...!!
Even against his family!!
My father kept his promise!!
He believed in the promise to free them all.
He even endured 1 hour burning in boiling oil...!!
He was always laughing... Even if the life of an entire country was hijacked.
My father endured all that pain alone!!!"

We see a small flashback between Oden and Hiyori.

Oden: "What's wrong Hiyori~~~?"

Hiyori: "Father, are you fine with every body talking bad about you?"

Oden: "Yeah, I'm fine with it.
Why you ask...?
That's because...
I've got you guys by my side!!"

Hiyori: "Really!? Then let's stay together forever."

Back to the present, Orochi talks now.

Orochi: "Oh yes!!
Oden was such a great samurai!!
As a “Shogun”, I shall honor your father..."

Hiyori: "..."

Hiyori takes off her mask and yells in anger at Orochi while she cries tears of pain.

Hiyori: "My name is “Kouzuki Hiyori”!!!
Be silence, you insolent man!!!"

Orochi: "Ehhh!!!"

Hiyori: "Even at times when I had an empty stomach and putting on broken fabric!!
I live proudly up to my father's name!!
You shouldn't be in “Shogun” position for even just one day!!
You are a pathetic fool!!!
And as your foolishness grew, so are the innocent lives perishing in vain!!"

Orochi is very scared after Hiyori's words.

Orochi: "You're not going to do anything to me, right!!?
Revenge isn't very popular nowadays!!
And even if you kill me, you have no chance of defeating Kaidou!!"

Suddenly, a little version of Kanjuurou's Kazenbo returns to where Orochi and Hiyori are.

Kanjuurou's Kazenbo: "Orochi-sama..."

Orochi: "Huh?"

Kanjuurou's Kazenbo: "I... fai... led..."

Orochi: "Kanjuurou!?
You returned at the right time!! This turns the tables!!
Burn that woman until she dies!!!
What a tragicomedy! Remains of the “Kouzuki”, have you seen it?
This is the “luck” of the strongest!!!"

Kanjuurou's Kazenbo: "Orochi-sama..."

Orochi: "Eh!? Hey!!
What the hell are you doing!!!
Gyaaa~~~~~~~~~~~~!!!"

Kanjuurou's Kazenbo ignores Orochi's words and instead of going for Hiyori, it goes for Orochi, who begins to burn violently. Hiyori looks at him still with tears in her eyes.

Hiyori: "The “dawn” will come."

Orochi : "Stupid Kanjuurou, what have you done!!!
Hiyori, help me!!!"

Hiyori: "“Kouzuki” house... always keeps its promises!!"

Back to the roof of Onigashima, there we see again the silhouette of Luffy with the full Moon in the background.

Luffy: "...
I feel like I can do anything I want...!!
My heartbeat sounds so fun!!
This is my highest peak...!!
This is... “Gear Fith”!!!”

Back to the Live Floor, a huge blast of Color of the Supreme King Haki comes from above. A lot of black lightnings pierce through the roof and Kaidou's subordinates begin to fall unconscious with foam at the mouth. Kaidou looks worried at the roof.

Kaidou: "What's up there on the roof...!!!"

In a huge double spread, we see that the roof begins to break and Luffy's arm appears from the hole. The arm is massive and it grabs Kaidou's body in dragon form without difficulty. Everyone looks at the scene shocked.

Kid: "Straw Hat...!?"

Chopper (crying): "Luffy~~~~~!!?"

Luffy pulls Kaidou up (Kaidou's eyes popping out, like a cartoon) and drags him easily to the roof. Luffy then increases his muscle mass (as in the leaked picture) and starts spinning wildly Kaidou's body. Kaidou's face looks again like a cartoon, his eyes are popping out one more time.

Luffy stops spinning and starts slamming Kaidou back and forth on the ground, until Luffy lets go him. Kaidou gets up dizzy, with a bump on his head and little stars coming out of it (again like a cartoon). Luffy can't stop laughing.

Luffy: "Hah. Hah.
Ahahahaha!!"

Kaidou: "...!!
Straw Hay...!! You are alive...!!
Thank you.
“Bolo Breath”!!!"

Luffy: "Ahahahaha!!
Eh?
Aaahhhhhh!!!"

Luffy (who has returned to his normal form) is lying on the ground laughing non-stop, but when he sees Kaidou's “Bolo Breath”, he screams surprised. His eyes also pop out like a cartoon, but it's more excessive than Kaidou's (Luffy acts like Jim Carrey's character in the movie "The Mask").

Luffy grabs the ground with his hands and stretches it out, causing the ground turns into rubber. Kaidou's “Bolo Breath” hits the ground, but since it's now rubber, it doesn't get destroyed and holds back the attack. Luffy changes back to his muscled form and pulls the piece of ground, causing the “Bolo Breath” bounces back to Kaidou. There's a huge explosion.

We finally see Luffy full body clearly. His physical appearance is almost the same as always, although his shirt is now white instead of black (we'll see the actual color that Oda gives to the shirt). His hair now looks like flames and he has that "vapour collar" around his neck and under his armpits (like in Gear 4 form). His eyebrows are now curled (similar to Sanji's) and the pupils of his eyes have changed (check leaked picture to see Luffy's face).

Luffy laughs non-stop again as Kaidou stands up. “Gear Fith” is officially presented.

Luffy: "Ahyahyahya!!"

Kaidou: "...!! I'm sorry for what happened earlier, I was STUPID...!!
I didn't want to win like that."

Luffy looks at Kaidou with determination and a smile on his face.

Luffy: "Don't mention it!!
Let's end this!!!"

End of the chapter.

1044. Bölüm: Özgürlük Savaşçısı

Germa 66’nın, Ahh… Duygusuz Yolculuğu, 8. Cilt: “Ana seferde, araştırma başladı!!” Köşede, Oven Mahkumların Kitabı’nı (Niji ve Yonji’nin sayfası açık), kardeşlerinden (Prim, Kato, Brownie ve Anana) bazılarının olduğu bir odaya bırakıyor. Oven vedalaşırken, kardeşleri Niji ve Yonji’nin bedenini incelemek için hazırlıklara başlamışlar (bıçak, testere, çekiç, lazer gibi şeyler kullanacaklarmış).

Bölüm Luffy’nin konuşmasıyla başlıyor fakat onu yakından göremiyoruz. Davul sesleri gittikçe yükseliyor.

Luffy: “Ne oldu? Ben… Neden?... Kaybetmeme rağmen nasıl ayağa kalkabiliyorum? Bir anda çok keyiflendim… Ahahahahaha!!”

Luffy konuşurken, uzaktan görüyoruz ki bedeninden siyah yıldırımlar çıkıyor.

Zunesha hâlâ Dünya Hükümeti’nin gemileriyle birlikte, Wano’nun yanında duruyor. Momonosuke, Onigashima’nın çatısına bakıyormuş, çok üzgünmüş hatta kahrından titriyormuş.

Momonosuke: “Joy Boy…!? Luffy’yi mi kastediyorsun!?”

Yamato: “Zunesha bunu mu söyledi!!?”

Sol Beyin Kulesinin ‘Haz Salonu’nda, bazı kişilerin Sanji’yle ilgilendiğini görüyoruz. Bir futonun üstünde yatıyormuş. Sonra aniden bir şey hissedip ayağa kalkıyor ve yukarıya bakıyor.

Onunla ilgilenen kişiler: “Ay! Aaahh!”

Sanji: “…!! Hah, hah… Luffy…!?

Alt katta, Luffy’nin müttefikleri de bir şey hissediyorlarmış. Kid, Law ve Hyogoro yukarıya bakıyor

Kid: “Ne!?”

Hyogoro: “Ha… Bu Hasır Şapkalı Çocuk mu…!?”

Marco da bir şeyler hissetmiş ve bunu sarılarak ağlayan Nami ile Tama’ya söylemiş.

Marco: “Hasır Şapka…!? Hey! O hâlâ yaşıyor.”

Nami: “Luffy yaşıyor mu!!?”

Tama: “Gerçekten hayatta mı? Aniki!!”

Sahne Mary Geoise’in kutsal topraklarına, Pangea Kalesi’nin ‘Yetkili Odası’na geçiyor.

Kadimler, Wano’daki durum hakkında konuşmaya devam ediyorlar. İçlerinden biri, en iyi ajanlarından birini kaybedip Kaido’yu öfkelendirmeye değip değmeyeceğini merak ediyor. Rastalı Kadim, özellikle bu durumun yaratabileceği gelecek göz önünde bulundurulursa buna değeceğini söylüyor.

Kılıç taşıyan Kadim: “ ‘Dünya Hükümeti’ her neslinde “Gomu Gomu no Mi” meyvesini elinde tutmaya çabalıyor fakat her nasılsa meyve sürekli kaçıyor. Bu şekilde tam 800 yıl geçti…!!!”

Büyük sakallı ve bıyıklı Kadim: “Sanki şeytan meyvesi Hükümet’ten kaçmaya çalışıyormuş gibi”

Kafasında leke olan Kadim: “Bu mümkün, bildiğimiz üzere Zoan meyvelerin kendi bilinçleri var ve bu meyvenin isminde “Tanrı” geçiyor. “Gomu Gomu no Mi” meyvesinin diğer ismi…”

Sarışın Kadim: “ ‘Hito Hito no Mi: Model Nika’, mitolojik Zoan…”

Kadim bunu derken, inanılmaz bir çift sayfada arkaplanda Dolunay varken Luffy’nin silüetini görüyoruz. Silüeti, Nika’nınkiyle aynı ama elinde silah yok. Sadece gölgesini görüyor olmamıza rağmen Luffy’nin güldüğü barizmiş. Ek olarak, davul sesleri gelmeye devam ediyormuş.

Luffy: “Ahahahahahahahaha!!!”

Kadimler konuşmaya devam ederken, Luffy’nin yüzünü yakından görüyoruz. Hâlâ gülüyor.

Kadimler: “Vücudu, lastik özelliklerini taşıyor. Ayrıca nasıl isterse o şekilde savaşabiliyor. Nereye giderse oradaki insanların gülmesine sebep oluyor. O, “Özgürlük Savaşçısı”. Namıdiğer “Güneş Tanrısı Nika”. Uyanış, lastik vücuduna daha da fazla güç ve özgürlük veriyor. Söylenene göre bu dünyadaki en gülünç güç!!”

Onigashima’nın ikinci katındaki ‘Hazine Odası’na geçiyor sahne. Orochi hâlâ molozların altında sıkışmış vaziyette.

Orochi: “Hey… Hiyori!!” Ben… Ben de Oden’e çok minnet duyuyorum. Ben… Kaido tarafından kullanıldım!! Hadi buradan beraber kaçalım. Şu iğneleri çıkar benden.”

Hiyori: “Babam sözünün eriydi değil mi? Sözünüze güvendi ve Wano’yu serbest bırakmanız karşılığında 5 sene boyunca komik bir şekilde dans etti. Ailesine karşı bile! Benim babam sözünü tuttu. Tutsakları serbest bırakacağınıza inandı. Kaynar yağın içinde kalmaya bile katlandı! Sürekli gülerdi, bütün bir ülkenin hayatı gasp edilse bile. Babam tüm bu acıya tek başına katlandı!!!”

Oden ve Hiyori’nin kısa bir flashbackini görüyoruz.

Oden: “Sorun ne Hiyori?”

Hiyori: “Baba, herkesin senin hakkında kötü konuşmasına aldırmıyor musun?”

Oden: “Dert etmiyorum. Neden diye soracaksın. Çünkü yanımda siz varsınız.”

Hiyori: “Sahi mi? O zaman hep birlikte kalalım.”

Günümüze dönüyoruz. Orochi konuşuyor.

Orochi: “Evet evet! Oden muhteşem bir samuraydı. Shogun olarak, babanın hakkını vermeliyim…”

Hiyori: “…”

Hiyori: “Benim adım ‘Kozuki Hiyori’. Kes sesini seni küstah adam!”

Orochi: “Neee!?”

Hiyori: “Midemin kazındığı ve yırtık elbiseler giydiğim zamanlarda bile babamın ismine leke sürmeyecek bir hayat yaşadım! Sen, bir günlüğüne bile “Shogun” pozisyonunda olmayı hak etmiyorsun! Acınası soytarı! Ahmaklığın arttıkça, masumların beyhudenin içindeki mahvoluşları arttı!”

Orochi, Hiyori’nin sözlerinden sonra çok korkmuş.

Orochi: “Bana bir şey yapmayacaksın değil mi!!? İntikam, bu aralar çok popüler bir şey değil!! Hem beni öldürsen bile Kaido’yu yenme imkânın yok.!!”

Aniden, Kanjuro’nun Kazenbo’su küçük bir hâlde yanlarına gelmiş.

Kazenbo: “Orochi-sama…”

Orochi: “Hmm?”

Kazenbo: “Ben.. başara… madım…”

Orochi: “Kanjuro??” Tam vaktinde geldin! Bu durumu lehime çevirir!! Şu kadını ölesiye kadar yak! Ne kadar da trajikomik! Kozuki’nin kalıntıları, gördün mü bunu? İşte bu, en güçlünün ‘şansı’.

Kazenbo: “Orochi-sama…”

Orochi: “Ne? Hey! Ne yapıyorsun lan! Ahhhh…!!”

Kazenbo, Orochi’nin sözlerine kulak asmamış ve Hiyori’ye gitmek yerine Orochi’yi vahşice yakmış. Hiyori, gözleri yaşlı bir şekilde bunu izlemiş.

Hiyori: “Şafak gelecek.”

Orochi: “Geri zekâlı Kanjuro, n’aptın sen? Hiyori, kurtar beni!!!”

Hiyori: “Kozuki hanesi, her zaman sözünü tutar!”

Sahne çatıya geçiyor, yine Luffy’nin silüetini arkada Dolunayla görüyoruz.

Luffy: “… Ne istersem yapabilecekmişim gibi hissediyorum. Kalp atışım kulağa çok keyifli geliyor. Bu, benim zirvem. Bu… “5. Vites”!!!”

Alt kata geçiyor sahne, yukarıdan devasa bir kral haki patlaması geliyor. Bir sürü siyah yıldırım çatıyı parçalıyor ve Kaido’nun astları ağızları köpürerek yere devriliyor. Kaido endişeyle çatıya bakıyor.

Kaido: “N’oluyor lan çatıda?”

Devasa bir çift sayfada, çatının kırılmaya başladığını ve Luffy’nin kollarının delikten uzandığını görüyoruz. Kolları kocamanmış ve Kaido’yu kolaylıkla yakalamış. Herkes şok olarak izlemiş olanları.

Kid: “Hasır Şapka..!?”

Chopper (ağlıyor): “Luffy…!!?”

Luffy, Kaido’yu yanına çekiyor (Kaido’nun gözleri çizgi filmlerdeki gibi pörtlemiş). Sonra Luffy, kas kütlesini aniden arttırmış (sızan görseldeki gibi) ve Kaido’yu vahşice çevirmeye başlamış. Kaido’nun yüzü yine çizgi filmlerdeki gibi olmuş.

Luffy, çevirmeyi bırakmış ve Kaido’yu yerden yere çalmaya başlamış. Kendi isteğiyle bırakmış sonra. Kaido’nun başı dönmüş, şişlik oluşmuş ve kafasında yıldızlar dönmeye başlamış (yine çizgi film gibi). Luffy kahkaha atmayı kesemiyormuş.

Luffy: “Haha… hah… Ahahahahahha!!”

Kaido: “…! Hasır Şapka…! Hayattasın!! Teşekkür ederim. “Bolo Breath”!!”

Luffy: “Ahahahahha!! Ne? Aaaaaaa!”

Luffy (normal formuna dönmüş) yerde kahkahalar atarak gülüyormuş, Kaido’nun saldırısını görünce şaşkınla haykırmış. Onun da gözleri çizgi filmlerdeki gibi pörtlemiş ama Kaido’nunkinden bile abartılıymış bu sahnede (Luffy, Jim Carrey’nin Maske filmindeki gibi davranıyormuş).

Luffy, zemini kavrayıp esnetmiş, lastiğe çevirmiş. Kaido’nun saldırısı buna çarpmış ama lastik olduğundan zarar verememiş. Luffy yine kaslarını şişirmiş, yeri çekmiş ve saldırıyı Kaido’ya sektirmiş. Devasa bir patlama olmuş.

Sonrasında sonunda Luffy’nin tüm vücudunu düzgünce görebileceğimiz bir sayfa geliyor. Fiziksel olarak neredeyse her zamankiyle aynı ama şu an gömleği siyah da değil de beyazmış (Oda’nın renklendirmesine göre değişebilir). Saçları aleve benzer bir hâl almış ve boynunun etrafında ve koltukaltında buhardan bir kuşak varmış (4. Vitesteki gibi). Kaşları kıvrılmış ve göz bebeği değişmiş (Sızan fotoğrafa bakın).

Luffy yine durmaksızın kahkaha atmaya başlamış, Kaido da ayağa kalkmış. 5. Vites, resmî olarak tanıtılmış bu sayfada. Luffy: “Ahyahyahyahyahya!!”

Kaido: “Evvelki olaydan dolayı özür dilerim, aptallık ettim. Bu şekilde kazanmak istememiştim.”

Luffy, Kaido’ya kararlılıkla gülümser.

Luffy: “Lafını bile etme. Hadi bu işi bitirelim.!!”

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık