Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1034: Sanji, Queen'e Karşı

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 151 64.3%
  • Orta

Kullanılan: 59 25.1%
  • Kötü

Kullanılan: 25 10.6%

• Kullanılan toplam oy
    235
Olay bence karakter tasarımıyla ilgili. Yıllardır anlatıyoruz Sanji'nin hayali güç elde etmek değil özgürce aşçılık yapabileceği All Blue bulmak diye. Şimdi bu adam bu amaçla bir serüvene atıldı, bu hayalini gerçekleştirmek için denize açılıp araması lazım onun için de en güzel yol korsan kralı olacak tayfaya katılmak zira dünyayı fethedecek her noktasına gidecek yegane tayfa bu. Tamam buraya kadar sıkıntı yok, işte Sanji karakter tasarımı itibariyle hayali güçle ilgili olmayan ancak hayaline ulaşırken hayatta kalabilmesi ve arkadaşlarını koruması için belli oranda güçlenmek zorunda olan bir karakter. Bak durum öyle aşçılıkla alakalı ki adamın dövüş stili bile onu eğiten aşcı şefinden geliyor. Yani bu açıdan bakınca Sanji'nin pek fazla dövüşle ilgili antrenman yapıp kendini geliştirmeye çalışmaması normal, bi işte herkesin ortak aldığı 2 yıllık eğitim var onun haricinde düzgün bir antrenman yapmayınca da mecburen güçlendiremeler gen uyanışı vs. şeklinde geliyor.

Dediğin gibi bu bölümde de gördümüz üzre kullandığı Diable Jamble tekniğinin gen uyanışıyla alakası yok, zaten nasıl olabilir ki genleri yeni yeni uyanıyor adamın ?
Ben en çok bu bölümde gösterilen o yıldırımlara takıldım. O yıldırımlar beni baya heyecanlandırıyor. Yıldırımların nasıl çıktığı belli aslında, çok hızlı hareket ettiği için sürtünmeden dolayı ısıyla birlikte oluşuyor. Bence Sanji yeni teknik olarak buraya yoğunlaşacaktık. Zaten güçlü yıldırımlar çıkarmak için gereken sürtünmeyi yaratmak doğal olarak beraberinde çok ciddi ısı değerleri getirecektir. Bide bu bölümde silahlanma hakisini güçlendirdiğini yada en azından daha ustaca tekniklerine eklemeyi öğrendiğini gördük bu da önemli. Aslında şu kral hakiyi saldırıya ekleme olayı tam Sanji'nin tarzı bir şey ama işte...

Antrenman yaparak güçlenmeninde bir sınırı var. Bunun en üst sınırı Zoro olmalı.Zoro'nun kılıçlarının savunmasına ve saldırısına çok büyük katkısı var. Sanji'de hiç bir şey yok, dümdüz kara-kuru bacak. Savunmasıda bacak, saldırısıda. Zoro'nun vücudunu alıp Sanji'ye versek bile bir noktada karakter tıkanıp kalacaktı.Yeni Dünya başka bir seviye sadece haki ve fiziksel güç yeterli değilmiş demek ki. Gen uyanışı da bu yüzden hoşuna gitmiş olmalı Oda'nın. Bu karakterin sevilmesinde en önemli etkenlerden biri sade ve gerçekci tasarımıdır. Ne güçle ne de zekayla sınırlı bir karakter değil Sanji.

Zamanında Monster Trio tayfa içerisinde ki güçlüler için söyleniyordu. Arlong Park'tan beri Sanji'nin korumacı yanını görüyoruz. Doflamingo'yu miladı olarak görmemin sebebide bu. Law olmasa tayfasını bile koruyamacaktı.Sonrasında silahlanma hakisi falan çalışmış bence bunun nedeni bu mağlubiyet oldu. Sanji tayfanın lideri ve koruyucusudur, Zoro'nun önceliği ise Luffy'dir. Bu ikili Luffy'nin eksiklerini tamamlarlar. Robin bence bu yüzden kanat yakıştırmasını yaptı.

Ben, All Blue hakkında herşeyin anlatıldığına inanmıyorum. Hadi bunu geçelim bu biraz teori gibi kalıyor. ''Hayali All Blue olan birisi güçlenmeyi arzulayamaz'' diye bir şart yok. Diable Jambe'ı keşfetmesi,silahlanma hakisi çalışması, Luffy için cehennem challenge'ını kabul etmesi bile güç arzuladığının net bir kanıtıdır.(Tayfaya katılma sebebinin yüzde 98'i Namidir adam güç için 2 yıl kadın görmemeyi göze aldı len :D) Sadece fiziksel güç üzerinden güçlenen bir karakterin sınırına gelmişti artık Sanji. Yıllarca kıyaslamalarda kullandığınız bu hayal-mayal muhabbetlerini artık bir aşın bence.

Efsanevi bir denizden bahsediyoruz var mı, yok mu kesin bile değil. Hatta geçen bir arkadaş güzel bir yorum yapmıştı. Sanji'nin asıl hayali ''aileydi'' diye. Üzerinde çok düşünmüştüm. Belki de gerçekten Sanji, WB gibi bir aile istiyordu yalnızca.Koruyup kollayacağı ve onlar için elinden geleni yapacağı bir aile. @Kuroashi no Sanji ( bence dediğin gibi olabilir)

Genel kanıya göre DJ, gen uyanışıyla alakalı düşünülüyordu. Kardeşlerinin elektrik,zehir kullanması gibi Sanji'de de ateş var deniyordu.(Thriller Bark'da ki patlamalarından dolayı) Gördük ki Sanji'ye miras kalan yetenek görünmezlikmiş. Yıldırım dediklerin tamamen sıcaklığın etkisiyle rengi değişmiş silahlanma hakisi olmalı.Daha haki çarpışması bile söz konusu değilken bu kadar büyük çizilmesi bence hakinin yoğunluğundan kaynaklı.Artık Sanji'den hız eksenli teknikler göreceğiz. Spectre'yi hala kullanmadı ben açıkcası onun gelişmiş versiyonlarını bekliyorum.(İvankov'un Kuma'ya kafasını çoğaltıp yaptığı bir saldırı vardı ona benzer birşeyler ) Şematik olarak bir sürü teknik canlanıyor kafamda. İfrit jambe'nin henüz fragmanını gördük bence.

Bence Sanji bitirişi New Kama Kempo Gizli Teknik "Cehennem Mührü" (Seal Of Hell) adlı bir bitirici vuruşla bitirecek. Ve ateşli bacağı dinonun göğsüne vuracak Akainu'nun yumruğu nasıl deldiyse Jinbe'yi öyle delip geceçek alev içinden...

ODA böyle birşey düşünmediysen düşünmelisin...

Son söz de şöyle olabilir

- Ben 2 yıl boyunca o cehennemde senin gibi kaç i.neyi tekmeledim haberin var mı?

Sonra sigarasından bir fıt çekip üstüne atıp oradan ayrılır. Perde Zoro'ya döner...

Queen, nereden baksan 1-2 ton gelir. Ahşap binanın içinde, attığı adımın çıkaracağı sesi düşünürsek görünmez olması boşunaydı. Bölüm Sanji'nin hatrına iyiydi.
Gıcırtıları ne hikmetse Osome ablamız duymuyor, Sanji süper hızla hareket ederken duyuyor :p

Gözlem hakisi kullanmasa boynunu göremezdi. Boyun eti! deyip geçiriyor.

Son düzenleme:
Sanji vururken queen'in agzindan kan geliyor ama sanki o kadar etki etmemis gibi. Marco'da da aynisi oldu. O kadar hasar almamisti. En az 2-3 bölüm daha sürer karışık da gidebilir. Bir sanji bir zoro gibi ama yeni power ile 5-6 saldiri yapar diye bekliyorum. Sonrasinda nihai vurusu yapar.

Silinmiş Üye

sanji'nin alamet-i farikası kaşlarının değişmesinden o kadar hoşnutsuzum ki son 2 bölümü daha yeni okudum. gen uyanışı ile power up karakteri yüzeyselleştiren kötü bir seçim, ellerini kullansa daha iyiydi.

Sanji'nin mantıklı bir tarafı yok ki. Serinin başından Zoro ağırlık çalışıyor, Luffy meyvesinin ekmeğini yiyordu , Sanji ise en zorlu rakiplerini insan üstü hasarlar alırken geçiyordu. Bir yere kadar bu şekilde idare etti Oda. Bundan sonrasında gen uyanışı gibi bir güç gerekiyordu.
Nasıl mantik yok? Gen var iste. Annesi olmasa bedeni zaten degisicekti. insan üstü hasar nerede aldi merak ettim. Zaten 10 yildir düzgün vs. attirmadi, en son ciddi vs. si heralde enies lobby'deki jyabura ona da tek atti pert olmus, insanüstü hasar almis sanji görmedim.

Antrenman yaparak güçlenmeninde bir sınırı var. Bunun en üst sınırı Zoro olmalı.Zoro'nun kılıçlarının savunmasına ve saldırısına çok büyük katkısı var. Sanji'de hiç bir şey yok, dümdüz kara-kuru bacak. Savunmasıda bacak, saldırısıda. Zoro'nun vücudunu alıp Sanji'ye versek bile bir noktada karakter tıkanıp kalacaktı.Yeni Dünya başka bir seviye sadece haki ve fiziksel güç yeterli değilmiş demek ki. Gen uyanışı da bu yüzden hoşuna gitmiş olmalı Oda'nın. Bu karakterin sevilmesinde en önemli etkenlerden biri sade ve gerçekci tasarımıdır. Ne güçle ne de zekayla sınırlı bir karakter değil Sanji.

Zamanında Monster Trio tayfa içerisinde ki güçlüler için söyleniyordu. Arlong Park'tan beri Sanji'nin korumacı yanını görüyoruz. Doflamingo'yu miladı olarak görmemin sebebide bu. Law olmasa tayfasını bile koruyamacaktı.Sonrasında silahlanma hakisi falan çalışmış bence bunun nedeni bu mağlubiyet oldu. Sanji tayfanın lideri ve koruyucusudur, Zoro'nun önceliği ise Luffy'dir. Bu ikili Luffy'nin eksiklerini tamamlarlar. Robin bence bu yüzden kanat yakıştırmasını yaptı.
Gen uyanisi ile sanji'nin vücudu tayfada en iyisi oldu antreman ile bu vücuda kavusamazsin. Zoro gibi vücudu olsa yine ise yaramazdi. Çünkü sanji geri kalmisti 2y sonrasi çok daha öte bir savunma ve güç lazimdi ve böylece yakaladi sanji. Suanki en saglam fiziksel güç sanji'de. Hiçbir tayfa üyesinin luffy dahil bir kilici boynuyla kirip mermilere kafa atabilecegini sanmiyorum. Tabi anormal üstü bir fiziksel power ama yonkou için gerekliydi.

Oda bu gen ile monster trio'yu geri getirdi zaten arc sonu devamke. Dof'ta birsey yapamadi çünkü zayifti.

Orada diyorki "b.haki egitimim ile dış iskelet korumasını eşleştirirsem" yani önceden vardi zaten ögrenmis ancak artik el ayaga düsen haki'yi neden göstermedi diye oda'ya sormak lazim. Biz çalisirken görmedik zaten, önceden ögrenmis egitmis kendini. Ama demekki basit bir vücutla yapsa ates+haki kaldiramiyor belki. Bu vücutla power'dan sonra yapti simdi. Zaten hizli iyilesme power da var. Zarar görmez muhtemelen.

Bence Sanji bitirişi New Kama Kempo Gizli Teknik "Cehennem Mührü" (Seal Of Hell) adlı bir bitirici vuruşla bitirecek. Ve ateşli bacağı dinonun göğsüne vuracak Akainu'nun yumruğu nasıl deldiyse Jinbe'yi öyle delip geceçek alev içinden...

ODA böyle birşey düşünmediysen düşünmelisin...

Son söz de şöyle olabilir

- Ben 2 yıl boyunca o cehennemde senin gibi kaç i.neyi tekmeledim haberin var mı?

Sonra sigarasından bir fıt çekip üstüne atıp oradan ayrılır. Perde Zoro'ya döner...
Esefle kınıyorum. Okamalar okamadır ve Sanji kadınlara tekme atmaz. Kamabakka'nın güllerini, Queen'e benzetmek kabul edilemez.
Sanji'yi koruma ve yaşatma derneğini seri lince çağrıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık