Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1026: Tennozan (Dönüm Noktası)

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    286
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben busoshoku hakide normal kullanım, dışa yayan ve içten parçalayan şekilde 3 kullanım tipi olduğuna katılıyorum(Erkan12 nin yazısından okumuştum). İçten yoketmenin (kelepçe yoketmenin) normal ryou dan çok daha üstün olduğunu hyogoro söylemişti. Buna advance haoshoku ekleyecek bir teknik geliştirebilirse ki öyle görünüyor. Belki yeni power upgrade bu da olabilir. Bu şekilde win alabilir luffy

Oda'nın bir huyu var bir söz söyletti mi onunla alakalı illa ki bir şey olur. Ya bu sözü onaylayacak şekilde bir şey olur ya da aksini gösterecek şekilde.

Luffy Momonosuke'ye bir Yonkou'yu köpek gibi ısırdın artık korkabileceğin bir şey var mı ki diye soruyor. Burada bariz Yonkou'lar en üst klasmana konulmuş. Ama Oda'yı tanıyorsam bunu ilerisi için harbiden Yonkou'lardan daha korkulu bir kaç tip ortaya çıkaracam şeklinde alıyorum ben. Hep dedim Hükümet Yonkou'lara Yeni Dünya alın sizin olsun istediğiniz yapın demiş ama Korsanlar'ın Yeni Dünya'dan ilgisinin sapmayıp şühelenmemeleri içinde One Piece'in ya da Raftel'in Yeni Dünya'da bir yerdeymiş algınlanmasını sağlayacak şekilde Yeni Dünya'yı da hepten ilgisiz bırakmamış. Ama tamamen stratejik bence. Yoksa Yeni Dünyanın bir çok işine karışmıyor. Akainu burada nerede bilmiyorum ama onun nefreti direk korsanlar için olduğundan Karargahı Yeni Dünya'ya taşımış.

Bunları anlattım çünkü birileri çıkıp diyecek ki abi Yeni Dünya'ya Yonkou'lar hükmediyor Hükümet bir şey yapamıyor felan filan. Ama durum bence öyle değil. Özellikle dengeden bahsediyordu bu Dünya Hükümeti. Bence denge diye bahsettiği Yeni Dünya'daki dengeler. Denge olduğu sürece korsanlar Yeni Dünyada kalacak, denge olduğu sürece Yonkou'lar birbirine üstün gelemeyecek ve bir çıkmazda kalıp Raftel amacı olan One Piece amacı olan asla gerçeği öğrenemeyecek ve ona hep Yeni Dünya'da erişmeye çalışacak. Böylece Dünya Hükümeti korsanları Yeni Dünya'da arka plandan kontrol altında tutmuş olacak.

Asıl düşmanlar Dünya Hükümetinde o yüzden Yonkou üstü tiplerin çıkmasını bekliyorum.
Çıkacak zaten eminim.Luffy kk olunca Im-sama Roger’dan güçlü olmalı mantıken.5 kadim de en az genç Rayleigh dolaylarında olmalı bu sebeple.Son savaşta bunlarla savaşırken diğer Shonenler misali Im-sama vs Everyone op için pek mümkün olmadığından Luffy tarafına da sağlam rakipler çıkarmak zorunda Luffy Im ile uğraşırken.Raftel de kutsal toprakların altında üstünde bir yerde çıkıp tam bunların çöktüğü yerde Şeytan meyvesi ağacı olsa bu yazdıklarınla iyice uyumlu olmuş olur.Hatta bu ağaç evreni tek parçadan parçalamış parçalara ayırmıştır.Dragonballda da benzer birşeyler vardı.

Çıkacak zaten eminim.Luffy kk olunca Im-sama Roger’dan güçlü olmalı mantıken.5 kadim de en az genç Rayleigh dolaylarında olmalı bu sebeple.Son savaşta bunlarla savaşırken diğer Shonenler misali Im-sama vs Everyone op için pek mümkün olmadığından Luffy tarafına da sağlam rakipler çıkarmak zorunda Luffy Im ile uğraşırken.Raftel de kutsal toprakların altında üstünde bir yerde çıkıp tam bunların çöktüğü yerde Şeytan meyvesi ağacı olsa bu yazdıklarınla iyice uyumlu olmuş olur.Hatta bu ağaç evreni tek parçadan parçalamış parçalara ayırmıştır.Dragonballda da benzer birşeyler vardı.
Belki de doğru güne kadar saklanan çok güçlü D.'ler ve onların düşmanları vardır.

Bu olay Oden zamanı olayı değil. Oden'in dedesi'nin çocuğu olmamış. Doğal olarak diğer klanlar liderlik için harekete geçmişler. Kurozumi lideri bu esnada kirli oynamış ve diğer daimyoları zehirlemiş, yani çocuk öldürme yok :( Sonrasında Sukiyaki doğmuş ve Kurozumiler iktidar savaşını kaybetmiş. Bunun cezası olarak da mevcut lider seppuku yapmış. Yani mesele kapanmalıydı o vakit.

Ama Wanolular, mantıken ölen daimyoların adamları intikam peşine koşup iktidar ile alakası olmayan sıradan Kurozumileri bile öldürmeye başlamışlar. Bak dikkatini çekerim, bu insanlar resmi olarak suçlu falan değil, suçlu olan liderdi ve zaten idam edildi. Yani Wano halkı keyfi olarak Kurozumi avlıyor. Avlama hususunda Kurozumilerin mağdur olduğu kesin bir şey ama durumu sıradanlaştırma isteği var, tuhaf hakikaten.
Doğru Sukiyaki'ydi meydana çıkan Oden'e kaymışım seri aklımdan silinmiş sallaya sallaya. Çocuk dediklerimde Daimyo'larmış ama bölüme baktım tekrar Kurozumi ailesi dışlanmış wanolular tarafından kötü de davranılmış ama avlanmamışlar gibi. Öyle düşünme sebebin muhtemelen Kanjuro'nun annesi ve babasının öldürülmesi ki ben onun arkasında Orochi'nin olduğunu düşünüyorum.

Kurozumi ailesi çöp tenekelerinden oluşuyor fazla sempati duyuyorsun keşke dediğin gibi avlasalardı hepsini. Avlamadılar da ne oldu görüyoruz.

Tüm adayı korsanlara ve hükumete sunmuş, tüm adayı köleleştirmiş köleliği kabul etmeyenleri öldürmüş, Kozuki ailesinden de sağ insan bırakmamış en azından kendisi öyle sanıyordu. Birde kendisi geberse gebermiyor da hamam böceği.

Oda'nın bir huyu var bir söz söyletti mi onunla alakalı illa ki bir şey olur. Ya bu sözü onaylayacak şekilde bir şey olur ya da aksini gösterecek şekilde.

Luffy Momonosuke'ye bir Yonkou'yu köpek gibi ısırdın artık korkabileceğin bir şey var mı ki diye soruyor. Burada bariz Yonkou'lar en üst klasmana konulmuş. Ama Oda'yı tanıyorsam bunu ilerisi için harbiden Yonkou'lardan daha korkulu bir kaç tip ortaya çıkaracam şeklinde alıyorum ben. Hep dedim Hükümet Yonkou'lara Yeni Dünya alın sizin olsun istediğiniz yapın demiş ama Korsanlar'ın Yeni Dünya'dan ilgisinin sapmayıp şühelenmemeleri içinde One Piece'in ya da Raftel'in Yeni Dünya'da bir yerdeymiş algınlanmasını sağlayacak şekilde Yeni Dünya'yı da hepten ilgisiz bırakmamış. Ama tamamen stratejik bence. Yoksa Yeni Dünyanın bir çok işine karışmıyor. Akainu burada nerede bilmiyorum ama onun nefreti direk korsanlar için olduğundan Karargahı Yeni Dünya'ya taşımış.

Bunları anlattım çünkü birileri çıkıp diyecek ki abi Yeni Dünya'ya Yonkou'lar hükmediyor Hükümet bir şey yapamıyor felan filan. Ama durum bence öyle değil. Özellikle dengeden bahsediyordu bu Dünya Hükümeti. Bence denge diye bahsettiği Yeni Dünya'daki dengeler. Denge olduğu sürece korsanlar Yeni Dünyada kalacak, denge olduğu sürece Yonkou'lar birbirine üstün gelemeyecek ve bir çıkmazda kalıp Raftel amacı olan One Piece amacı olan asla gerçeği öğrenemeyecek ve ona hep Yeni Dünya'da erişmeye çalışacak. Böylece Dünya Hükümeti korsanları Yeni Dünya'da arka plandan kontrol altında tutmuş olacak.

Asıl düşmanlar Dünya Hükümetinde o yüzden Yonkou üstü tiplerin çıkmasını bekliyorum.
Eskiden olurdu o.

Lütfü 5 kere jacki döveceğini söyledi ne oldu ? Zoro'nun samuraylarına ne oldu ? Boş yapıyor, boş sen de işine gelenlere hoş çekiyorsun :ehe:

Eskiden olurdu o.

Lütfü 5 kere jacki döveceğini söyledi ne oldu ? Zoro'nun samuraylarına ne oldu ? Boş yapıyor, boş sen de işine gelenlere hoş çekiyorsun :ehe:
Hayır orada aksini de yapar demişim bunu bilerek yapıyor. Zoro'nun olayını unuttu herhalde çok önemli bir şey değildi. Ama Luffy'e bu iş bende dedikten 2 sayfa sonra düşüyor bu bilerek yapılan bir şey arada 100 kusur bölüm yok Zoro'daki gibi.

Hayır orada aksini de yapar demişim bunu bilerek yapıyor. Zoro'nun olayını unuttu herhalde çok önemli bir şey değildi. Ama Luffy'e bu iş bende dedikten 2 sayfa sonra düşüyor bu bilerek yapılan bir şey arada 100 kusur bölüm yok Zoro'daki gibi.
Reis sen şuan bir kere daha düşse gene raund muhabbeti yapacaksın ne anlatıyorsun ya xD sana göre Lütfü yenen kadar her yol var :ehe:

Drake vs apoo olması saçma.Zoro dan tek yedi.Ardindan Marco iyileştirici alevi sayesinde tesadüfen iyileşti.Bu sırada drake dinoya dönüşüp ağzına almıştı.Tekrar nasıl ayağa kalksın.

Biz istesekte istemesekde her arc yardımcı bir karakter ve gelişimi var.Alabastada Vivi ile başladı.Deniz kızı ismini unuttum shabondide o, Balikadam arci shiroshi, dresrosa da rebecca , Enies lobby de franky ve Robin, Trillerbark ta brook.... En son da Wanoda Momonosuke

Bir şekilde kritik anlara bu yardımcı karakterleri hikayeye sokuyor.Momoyu belki bir yamato gibi savaşmayacak ama en azından yardımcı olacağı kesin.

Birde luffy hep böyle Karşında Yonkouda olsa bildiğinden şaşmiyor.Crocodile ile ilk ölümcül savaşında arkasında su fıçısı ile dövüşe geri döndüğünü gördüğümde gülmekten yorulmuştum.Ama yaptıkları bir şekilde ise yarıyor doğaçlama gibi görüşmede..

Jack içinse yanılmıyorsam çatı dövüşüne özel bolum yapacaklar gibi.O kadar sulong ile dövüşmesi boşuna değildir.Yapacagini orda yaptı aslında.Okadar minke karşısinda iyi durdu.2. raound da inu daha fazla avantajliydi sulong formu çok güçlü.Jack te fena dayak yemişti.Fazla uzatmak istemedi sanırım Oda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık