Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1012: Kaşıntı

Sizce bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    232
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
King üzerine demedim mesajı . Her sağkolun öne çıktığı özellik çok farklı bu sebeple sağkol seviyesi güç belirtmez demeye çalıştım

Ayrıca üst düzey bir saldırı değildi. Jack yese vizz derdi o saldırıya
E ona bakarsan, Linlin ve Kaido'nun dayanıklılığını bekliyor musun Shankstan ? Bana göre mümkün değil. Farklı özellikleri ile ön plana çıkmaları, denk liglerde olmadıkları anlamına gelmez aşağı yukarı aynı seviyenin adamları işte.

Her yerde kaos var, en son peşinden gidilecek adam Perospero. Ama kedi Perospero'nun peşinden gitmeye karar verdi. Umarım Perospero tokatlar.
Bende perosperonun epey güçlü çıkmasını istiyorum. Bi bakıyoruz meyve uyanış geçirmiş biri ellerini yere sokmuş tüm wanoyu şekere kaplıyor , bu sırada kaido vs luffy savaşı bitmiş oluyor ve ada düşüyor masum insanlar ölmesin diye adaya doğru bir şeker sütünü oluşturuyor efsane dururdu.

@Enma , misal en basitinden Sakazuki, saldırı gücüyle Borsalino ise hızıyla ön plana çıkıyor. Sakazuki, Borsalinoya göre daha hantal, ama daha güçlü.

E ona bakarsan, Linlin ve Kaido'nun dayanıklılığını bekliyor musun Shankstan ? Bana göre mümkün değil. Farklı özellikleri ile ön plana çıkmaları, denk liglerde olmadıkları anlamına gelmez aşağı yukarı aynı seviyenin adamları işte.
Tabiki beklemiyorum. Her yonkouyu öne çıkaran özellik farklı Hatta yonkoukar arasında bile güç farklılıkları olduğu bariz ancak bu Yonkoularda yinede en kötü seviyede diyebileceğimiz bir haki ve dayanıklılık seviyesini biliyoruz. Bak linlin , shanks , kaido , Wb hepsi kralların hakisini kaplayabilen kişiler , hepsi dayanıklı kişiler
Bunun dışında farklı özellikleri bunun üstüne ekleniyor. Shanks kılıç ustalığı, Wb meyvesi ve dayanıklılığı , kaido Dayanıklılığı ve derisi , Bigmom dayanıklılığı ve çeşitliliği , yani hepsinin temelde bir gücü var bunun üstüne extra ozellikleri var.

Sağkolların hepsinde ise bu temel unsur yok
Katakuride ileri gözlem ve normal silahlanma (sert olabilir ancak ileri silahlanma değil )
Marco yenilenme ne ileri gözlem gördük ne ileri silahlanma
King de ne hayvani dayanıklılık gördük ne ileri silahlanma (tabiki daha belli değil tam gücü )

Bak böyle yazınca ne demek istediğimi anlayabildinmi bilmiyorum.

Amirallerden bahsetmişsin sonradan onada şöyle diyeyim
Amirallerde de durum benzer
Amirellerde yonkoular gibi temelde zaten güçlü bir haki ve gözlem var. Bunun yanında yonkoular gibi extra özellikleri var . Yonkoularda bulunan hayvani güç aksine meyve tabanlı eklemeler var.

Mesala
Akainuda marco ve vistanın saldırısını önceden görecek gözlem
Wb darbelerine dayanbilecek silahlanma

Fujitorada kör gözüyle görecek gözlem
Silahına basacak silahlanma

Kizarunun pek birşeyin göremedik ama marconun saldırısından önce elleriyle gard oluşturması Gözlemde iyi olduğunu düşündürtüyor.

Aokijide ise akainu ile savasabilecek bir güç olduğundan bunu sadece meyvesiyle yapması imkansız. Yakın seviyede bir hakisi vardır.

Yani durum şu
Yonkoularda ve amirallerde temel alınabilecek minumum bir haki değeri varken
Sagkollarda bu değer yok. Var diyorsan bilemem ben göremedim. Büyük oranda meyve güçleriyle öne çıkıyorlar.

Böyle söylememin sebebi marconun aksine zoronum ashura + enma ile zaten sağkola isabet ettirirse indireceğini düşünmem. Savaşı uzatsa zaten alır diye düşünüyorum.
Şahsen ben enmayı hala tam anlamıyla kullandığını düşünmüyorum.
Tabiki dediğin olabilir her sağkolun bir özelliği one çıkıyor belki zoronun ki de ileri silahlanma ve kılıç ustalığı olacak. Tabiki zoronun misyonu geregi normal bir sağkol olmayacağı da kesin bana göre , bir şekilde en iyi kılıç ustası olacağını varsayarak en iyi kılıç ustasından güçlü olacağını düşünüyorum ve en kötü amiral demek bana göre , ki şahsen seri sonu zoro yonkou seviyesi olacak bana göre. Veya yobkouyla 1vs1 atsa ne olur muhabbeti dönecek hale geleceğini düşünüyorum bakalım neler gösterecek Oda efendi bize
Seri sonunda görür müyüz bilmem ama zoro ölmeden önce mihawk’ın gücüne çıkacak. O yüzden yonkou ligi beklemek normal. Adamın vivre kardında “shankstan güçlü rakip bekliyor” yazıyordu diye hayırlıyorum.

Luffy daha tam yonkou olmadı. Ama arc sonunda yonkoudan aşağısına yenilmeyecek bişey olacağı kesin gibi. Luffy’nin bu arc’taki seviyesine zoro en azından seri sonunda çıkacaktır.

Sağ kol seviyesi olduğu zaman kataya vurabilecek biri olması şart değil. Denk seviyede olmaları günlerce savaşacakları anlamına gelir o ligde. Kata’nın hakisi zayıflıyor zaten zamanla.
Şuan bence o kadar dayanamaz. Ama zoro’nun sağ kol seviyesi kata’ya 1-2 saatlik dövüşte vuracak bişey olmaz bence. 1-2 gün dayandıktan sonra kazanacak seviyeye çıkınca sağ kol seviyesine çıkmış olur.

Tüm sağ kollar için geçerlidir bence bu. Kata’yı yormaya çalışırlar. Sadece o değil marco’nun da yorulması lazım galiba bu ligde. Baksana adamdan kanat bile alıyorlar yani iyi vuruyorlar aslında. Ve marco şimdiden nefes nefese kalmış. Yani bu adam da kendi ligine karşı vurulunca değil yorulunca yenilecek galiba.

Daha üst ligdekiler için gerekli değildir tabi. Kata’ya bloklayamayacağı ve kaçamayacağı süper güçlü alan saldırısı atarlar. Marco’ya da garp gibi haki tanrısı bi hayvan vurunca savaştan sonra bile kafası sargılıydı. Bu şekillerde kısa sürede alabilirsin anca. Ama bunların ligindeysen uzun uzun dövüşeceksin. Ben böyle görüyorum bu sağ kolları.

Seri sonunda görür müyüz bilmem ama zoro ölmeden önce mihawk’ın gücüne çıkacak. O yüzden yonkou ligi beklemek normal. Adamın vivre kardında “shankstan güçlü rakip bekliyor” yazıyordu diye hayırlıyorum.

Luffy daha tam yonkou olmadı. Ama arc sonunda yonkoudan aşağısına yenilmeyecek bişey olacağı kesin gibi. Luffy’nin bu arc’taki seviyesine zoro en azından seri sonunda çıkacaktır.

Sağ kol seviyesi olduğu zaman kataya vurabilecek biri olması şart değil. Denk seviyede olmaları günlerce savaşacakları anlamına gelir o ligde. Kata’nın hakisi zayıflıyor zaten zamanla.
Şuan bence o kadar dayanamaz. Ama zoro’nun sağ kol seviyesi kata’ya 1-2 saatlik dövüşte vuracak bişey olmaz bence. 1-2 gün dayandıktan sonra kazanacak seviyeye çıkınca sağ kol seviyesine çıkmış olur.

Tüm sağ kollar için geçerlidir bence bu. Kata’yı yormaya çalışırlar. Sadece o değil marco’nun da yorulması lazım galiba bu ligde. Baksana adamdan kanat bile alıyorlar yani iyi vuruyorlar aslında. Ve marco şimdiden nefes nefese kalmış. Yani bu adam da kendi ligine karşı vurulunca değil yorulunca yenilecek galiba.

Daha üst ligdekiler için gerekli değildir tabi. Kata’ya bloklayamayacağı ve kaçamayacağı süper güçlü alan saldırısı atarlar. Marco’ya da garp gibi haki tanrısı bi hayvan vurunca savaştan sonra bile kafası sargılıydı. Bu şekillerde kısa sürede alabilirsin anca. Ama bunların ligindeysen uzun uzun dövüşeceksin. Ben böyle görüyorum bu sağ kolları.
Olabilir dediğin. Ancak işte zoronun şuanki hasar seviyesi bile sagkollardan katbekat fazla duruyor. Zoronun bundan sonra alacağı powerup dövüşün sürecini belirler . Eğerki alacağı pup silahlanma hakisi anlamında birşey ise marcoya garpın yaptığını yapabilecek hale gelir.

Eğerki gözlem ve hız üzerine ise rakibini yorarak kazanabilecek hale gelecek.

Aslında şuan düşünüyorumda belkide zoro asla sağkol olmayacak tıpkı luffyi gibi bir durumu olacak.

Mesala luffyi bir anda h.haki ogrendi ve amiral yonkou arası bir rütbeye çıktı. Bu olay olmadan önce luffynin ileri gözlemi vardı.

Şuanda bu duruma benzer şekilde zoronun ileri silahlanmayı aratmayacak hasarı var. Ve bir sonraki powerupunda direk amiral seviyesine çıkacak ve sagkollardan farkını ortaya koyacaktır.

Beyler birçok kişi belki bana kızacak ama.Usopp'un kaçma isteği çokta mantıksız birşey değil bence.Sonuçta yenemeyeceği biriyle savaşmak çok mantıklı değil.

Biz ne kadar Nami'yi övsekte belki Nami'nin bu isteği kendisini veya Usopp'u tehlikeye atacak?

Bence Usopp'un yaptığı daha mantıklı ve doğru bir hareketti.Sonuçta önümüzde bir Ace örneği var.

Ace ne kadar doğru ve bir korsanın yapması gerektiği gibi davrandı işte o zaman kendisini ve Beyazsakal'ı tehlikeye attı.Ace eğerki biraz daha mantıklı düşünebilseydi ne kendi esir düşüp ölecekti ne de Beyazsakal MF'a gelip kenidisini kurtarmaya çalışırken ölecekti.

Bazen kaçma en doğrusudur.Bu hem kendin için hemde yanındakiler için.Bu yüzden ben Usopp'un kaçma isteğini yadırgamıyorum.Sonuçta Ulti güçlü bir rakip.Ulti Nami'ye ve Usopp'a ciddi bir zarar verebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık