Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Şempanze Travis

Vahşi hayvan tam anlamıyla evcilleşmez. On yıl her şey iyi gider sonra bir anda hiç tanımıyormuş gibi seni zarar verir. En çok beslenenlerden biri olan kedi mesela aslında hiç evcilleşmiyor. Küçüklüğünde daha oyun oynamak istiyor biraz büyüdükçe dokunman bile rahatsız edebiliyor ve pata küte girişebiliyor. Tabii besleyen kişi durması gereken yeri bilirse hayvan sinirlenmez daha fazla ama yine de dikkatli olmak lazım. Kedinin bile sağlam çizdiği yerin izi geçmiyor öyle söyleyeyim. Maymun ise hiç evcilleşmemiş bir tür. Sırf öğrenme yeteneği yüksek diye alınıp beslenmesi doğru değil. Bir de evdeki ortamdan ciddi oranda etkilenir hayvanlar. Benim kedim aile evinde daha gergindi çok tüy döküyordu huzursuzdu devamlı şimdi çok sakin mesela. Köpeklerdeki sahibine aşırı sadıklık da başkasına karşı ani tepki vermesine neden olabiliyor. Luffy gibi düşünmek lazım yani sormak yok kafa yormak yok direk dalar.

• Like
Tepkiler: Mao
Bu olayı daha önceden duymuştum.

Bu videoda anlatılan ilk olay. Hatta kadının o anda polislere haber vermesinin ses kaydı ve maymunun saldırırkenki sesi de var.

O bıçak saplandığı zaman olan mevzu daha da ilginç. Şempanzeyi sahiplenmek, her şeyi onunla beraber yapmak, ama günün sonunda aslında şempanzenin annesinin gözünde o şempazenin sıradan bir arkadaşından, bir insandan daha değersiz olduğunu fark etmesi...

İnsanlar ve hayvanları kıyas ederken "ne var canım ikisi de saldırganlaşabiliyor farkı yok" tarzı saçmasapan ve aptalca bir bakış açısı var. Evet saçma ve aptalca bir bakış açısı çünkü insanları anlayabiliriz, kendi içlerinde tutarlı bir yapıları vardır. Bahse konu olan fevri davranışları yapanlar da gerekli önlemleri alarak uzak durabileceğiniz psikolojik sorunları olan tiplerdir.

Yani basitçe 40 yıldır tanıdığınız yakın bir arkadaşınızı misafir olarak evw alırsanız bir anda çıldırıp karınızı ve çocuklarınızı öldürme ihtimali neredeysd yoktur.

Ama aynı şekilde 40 yıldır evinizde beslediğiniz bir hayvanın sağı solı belli olmayabilir. Bir anda kafası atıp böylesine saldırabilir işte.

Ben açıkçası o yüzden sokak hayvanlarından hiç hoşlanmıyorum. Eve gelirken sağda solda uyuyan köpek gördüğüm zaman huzursuz oluyorum. Ya bir anda kafası atıp saldırırsa? Ki örneğini de yaşadım yani.

Hikayeyi biliyordum tekrar okumak hoşuma gitti. Zamanında köpekleri evcilleştirdiğimiz gibi diğer türleri de evcilleştirmek iyi olabilir aslında tabi belirli gözetim ve kontrol altında.

Çenesinde de guatr var bu arada, kıl gidince böyle gözükmüyorlar yani.

Bacaklar da çıkmamş ama Roberto Carlos'tan hallice işte onlar da :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık