Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İyi Hissettiren Filmler

İyi akşamlar.

Bu aralar filmleri kategorize etmeye çalışan konular açmak istiyorum. Böylelikle ruh halimize göre filmleri tercih edebiliriz.

İlk olarak iyi hissettiren filmlerlerden bahsedebileceğimiz bir konu açayım istedim. Keyfinizin kaçtığı zamanlarda izlenen pozitif filmleriniz var mı onları merak ettim? Huzur kaçırtanlar için başka bir konuyu bekleyelim. ;)

Benimkiler:
Groundhog Day:
Bugün aslında dündü diye türkçeye çevrilmiş olan Groundhog Day bir adamın defalarca kez aynı günü yaşamasını anlatıyor. Kar temasını da aşırı evdiğimden film benim için apayrı bir yerde.

Wall E, İnside Out, Buz Devri Serisi:
Animasyon olan bu filmlerden ilk ikisi yer yer komik yer yer duygusal sahneleriyle son zamanlarda izlediğim ve bana güzel duygular bırakmış iki film.
Buz Devri ise yine kar teması dolayısıyla daha baştan kazanıyor gönlümü. Sid gibi Yekta Kopan'ın da sesiyle bütünleşen bir karakter ile animasyon konusunda zirveme oturuyor.

Interstate 60:
Her olay kaçınılmazdır yoksa gerçekleşmezlerdi. Geleceğe dönüşün yazarından bence geleceğe dönüş serisinden daha iyi olan film. Bir de Gary Oldman var daha ne olsun?

Tokatçı:
Kemal Sunal'ın hemen her filmi bu kategoriye girer belki ama Tokatçı ayrı bir yerde. Özellikle Şevket Altuğ'un Şevket karakteriyle girdiği andan itibaren bir başka oluyor.

Sahte Kabadayı:
Bence Sakar Şakir'den daha güzel. Sevdiğim bir sahnesini yazayım desem filmi anlatmış olurum. Kemal Sunal'ın babanın oğlu Kemal karakteri salaklık ve saflığıyla favorim.

The Hateful Eight:
Diğerleri gibi komedi ya da komedi ağırlıklı değil. Öncelikle kar teması yüzünden sonrasında da filmin final anları yüzünden bu film beni mutlu ediyor.

Das Leben Der Anderen:
Bu benim için!

Daha da yazarım belki konu tutarsa. Şimdilik bunlar?

Sizin önerileriniz nelerdir? Sebepleri ilev beraber fazla spoiler vermeden yazsanız ne iyi olurr. :)

İyi forumlar.

Üye silindi 1004

Hou Hsiao-hsien dedemin aksiyon işi olmayan tüm filmleri.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık