Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İnsanlık Birden Yok Olsaydı?

Yokluğumuzun yada varlığımızın ne önemi var pek anlamıyorum ama çıkarken ışığı kapatırsak iyi olur.

Elon Musk bebeğim bizi internete yükleyecek :)
Pis kapitalistler bulaşmadıkları bir bu kalmıştı. Yalnız bundan nasıl para kazanacak merak ediyorum. :( Şarkılarını sevdiğim şarkıcıyla çıkmaya başladığından beri kızın şarkılarını dinleyemiyorum ajsjsjhjh

1 takvimde 365 sayfa olduğunu düşünelim.

Dünya'nın toplam yaşı 4.543 trilyon yıl ve bir takvime sığdırdığımızda her bir yaprakta 12.4 milyar yıl bulunmaktadır. İnsanlığın Dünya'da bulunurluk süresi 200 bin yıl. Dünya'ya ait olan bir adet takvim yaprağını 62 bin eşit parçaya böldüğümüzde elimize geçen ufacık bir parça insanlığın toplam ömrünü vermektedir.

Takvimin boyutlarını 15x8 cm olarak düşünelim. Alanı 120 santimetre kare olan bir takvim yaprağını 62 bin eşit parça böldüğümüzde 0,0019 santimetre karelik bir alan elde ederiz. Dünya'yı oluşturan takvim yapraklarını yan yana koyduğumuzda ise yaklaşık 16 milyon santimetre karelik bir alan oluşur.

:) İnsanın bu kadar kısa zamanda bunları yapması demek dünyada var olan en ölümcül virüs olduğunu bangır bangır belirtiyor demektir. Kuduz virüsü insanı ortalama 10 gün içerisinde yok eder (4-6 gün kuluçka süresi). Bu da takvim yaprağı hesabımızla ortalama 70 yıl yaşayan bir insan takviminin bir sayfasının 7'de birine denk gelmektedir. Biz ve dünya arasındaki fark 62 bin'de bir. Aradaki zaman kıstasını düşündüğünüzde ne büyük bir tehdit olduğumuz daha açık olacaktır diye umuyorum.
Yazı güzel olmuş ama üzgünüm bu güzel hesablı bozacağım.
Evrenin kendisi 15 milyar yaşında. Dünya için 4 trilyon yaşında demek... :bilmem:

Dünya batabileceği kadar boka batsın bütün nükleer tesisler patlasın radyasyondan geçilmesin üstüne bir iki meteor da düşsün. Bütün bunlara rağmen binlerce yıllık yenilenme süreci geçirip normalde dönmeyecek mi la dünya? 100 bin yıl pislik içinde kalsın yaşanmaz bir yer olsun 4.5 milyar yaşındaki bir gezegen için çok uzun süreler değil bunlar. Toparlar gene hatta çok daha güzel bir hal alır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık