Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] İmkanınız Olsa Avrupa'ya Hemen Gider miydiniz?

İmkanınız olsa Avrupa'ya gider misiniz?

• Kullanılan toplam oy
    75
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kusura bakma dostum millet toprak olmadan tarım yaparken bizim yiyecek ekmek bulamıyor olmamız halkın hatası evet. Çocuğuna yiyeçek götüremedigi için yüzlerce insan intihar ediyor ve bu ülkede haberi bile yapılamıyor. Saçma sapan bir hemen FETÖ cu algısı oluşturuluyor. Bunun da nedeni ABD veya İngiltere değil AK Parti'dir. Bunu kabullelin artık. Hiç bir ülke başka bir ülkeye bu kadar düşman olmaz. Ülkeler çıkarlarını düşünür sizin düşündüğünüz kadar da düşman olursa ekonomik ortaklık kuramaz.
O trollüyor ciddiye alma...

o programı bir defa izlemiştim 60lı-70li yaşlarda biri İstanbul'daki çocukluk anılarından bahsediyordu ve gayet neşeli bir üslupla anlattıktan sonra son yirmi yıllı göz önüne alarak üzüldüğünü belirtti ( gözlerinden yaş aktı)
Ayrıca ecdadımız daima at sırtında değildi tarih anlatılırken kısa süreler gibi anlaşılıyor. Genel olarak baktığında Anadolu'nun fetih zamanı ve yoğun çöküş dönemleri dışında 10 yılda bir gibi bir süreye düşer, onu da boşver halk değil gönüllü askerler sistemi vardı ki onlardan bahsetmiyorsan Osmanlı ve Selçuklu askeri sistemlerinde askerlerin evlenme gibi bir olanakları yoktu ( terhis yada gazi olana kadar yanlış biliyorsam düzeltin) yani senin onlarla birinci dereceden akrabalığa dayalı bir bağının olması çok zor.
Neşeli yıllar dediğin zaman zarfında herkes eline telefon alıp bir köşeye çekilmiyordu. İnsanlarda muhabbet vardı. Şimdi herkes elinde telefonla dolaşıyor muhabbet sıfır. Benim dediğimi iyi anlamamışsın. Orada o programda anlatılanlar ne yokluklar çektiklerini, ne acılar çektiklerini, nasıl zor bir hayat çektiklerini anlaman içindi. Elbette o günler çok güzel günlerdi. Sebebi "biz" yani çoğul bakardık. Şimdi herkes "ben" diyor, bencilliğin dibini yaşıyor. O zamanlar bizimi için çok iyi yıllardı. 20 yıl sonra bugünlere bakıp bugünleri yad edeceksin, güzel yıllardı diyeceksin. Herkes yaşadığı devri metheder. Dedem kendi yaşadığı devri, babam kendi yaşadığı devri, ben 90'lı yılları methederim. Yarın evladım bu günleri methedecek, torunum yaşadığı dönemi yad edecek.

Sana demeye çalıştığım ecdadın ne mücadeleler verdiğidir. Onu da yanlış anlayıp konuyu nerelere çekmişsin.

Yav iyide neden eskiye bakıp, kendimi hoşnut etmeye çalışayım ki ? Geçmişe gitmeye bile gerek yok, bu dönemde bizden daha zor şartlarda yaşayan kişilere de bakabilirim. Fakat daha zayıfa bak şükret sistemiyle hiçbir şey gelişmez.

Eski dönemdeki insanlar bir takım zorluklar atlatmış ama hepsi biraz da bir sonraki nesli daha refah bir duruma sokmak için, yani ufak artışlarla da olsa zaman geçtikçe, refah durumunun artması gerekir (Büyük doğal afetler ve savaşlar hariç) eğer bu tam tersi şekilde ilerlerse bir sıkıntı var demektir. Akp yönetimiyle artık Türkiye yokuş aşağı bir düzlemle ilerliyor. İnsanların şikayet edip, ülkeden kurtulmak istemesi normal.
Bu sadece hükümetin suçuymuş gibi lanse edilmesi ne kadar doğru. Batılı devletlerin kurduğu kötü bir çark var, bu iktidar geldi bu çarka çomak soktu. Hükümeti devirebilmek için her yolu deniyorlar. Günlerce Abd'li yetkililer hatta bizzat Obama'sı, Trump'u açıklamalar yaptı, ekonomik saldırı başlattı. Ülkemin bölgedeki çıkarları için mücadele ediyor. Suriye'ye, Libya'ya, Doğu Akdeniz'e, Karadeniz'e haklarımızı almak için mücadele veriyor. Birileri gibi çıkıp ne işimiz var Suriye'de, ne işimiz var Libya'da demiyor. Bu milletin hakları için mücadele ediyor. Biden geldi, bu adamı devireceğiz diye muhalefetle işbirliği yaptıklarını söyledi. Abd senin en büyük düşmanın 35 yıldır Pkk'yı da besleyen o, 45 yıldır Fetö'yü de besleyen o. Bütün dünya Korona yüzünden bir imtihandan geçiyor. Hiçbir devlet henüz ekonomisini düzeltebilmiş değil.

Bu iktidardan daha iyisi gelirse gider oyumu veririm ama şu anda Erdoğan'ın karşısında hiç ülke yönetecek bir kimse yok malesef. Hepsini topla bir Erdoğan'ın tırnağı etmez. Hiçbirinde ülke yönetecek vasıf yok.

Siyasete girmeyeyim diyorum ama kara delik gibi içine çekiyor beni. Neyse siyasi tartışmaları başka yerde yapalım burası One Piece dünyası. Wano'da ne olacağını tartışalım gel.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık