Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

ÜLKELER KAPIŞIYOR - DENEME OYUNU

Pekala gün içinde başka dönüş olmadığı için deneme oyununu burada adı geçen arkadaşlarla yapacağız.

@01746 -İsrail

@kekomancer -Suriye

@MRTFR -Fransa

@Jacques -Amerika

@Mihawk - San Marino

@Eustass Captain Kidd - Almanya

@Sogotoh - Ruanda

Diğer konuda yazdıklarımı birleştirerek bilmeyenlere ya da unutanlara yardımcı olmak için oyunun açıklamalarını yazıyorum. Mor yazıları mutlaka okuyun. Duruma göre yaptığım değişikliklerin açıklamaları onlar.

Oyun Nasıl?

Katılımcı sayısına göre ülke isimleri yazacağız ve kura ile herkese bir ülke vereceğiz. (Bu deneme oyunu olduğu için ülkesini herkes kendi seçti.)

Herkes temsil ettiği ülke hakkında biraz bilgi toplayacak ve ona göre hedef ülkesi ile tartışmaya girecek.

Asıl amaç ülkeler hakkında yeni bir şeyler öğrenmek bu yüzden turnuva şeklinde ya da 2li 3lü kapışmalardan ziyade battle royale şeklinde olacak, herkes herkese dalacak.

Bunu yaparken birbirimize yanlama imkanımız da var. Yani diyelim bir hedef ülkemiz var. Bu ülkeye yüklenen başka bir ülke daha var ve çok güzel yerden bir darbe vurdu. Düşmanımın düşmanı dostumdur mantığıyla bu yeni dostumuzla kısa süreli bir argüman birliği yapıp hedef ülkemize yüklenebiliriz. Ancak bu birlikler kısa süreli olmalı çünkü herkes herkesin düşmanı ve hedef bütün ülkeleri eleyerek sonda kalan süper güç olmak.

Yani kapışacaz ama hiçbirimiz kalıcı olmayacak. Hedef ülkemizi elemeye çalışacağız.

Peki bunu nasıl yapacağız?

Hedef ülkemizin geçerli bir savunma yapamayacağı argümanlar ortaya atarak.

Argümanın geçerliliği de diğer konudaki yorumlara göre olacak. Yani biz burada yazacağız. Yazdığımız açıklamaların iyi ya da kötü olmasıyla ilgili diğer konuda yorumlar olacak. 6 kişiyiz. Toplamda 6 tane "geçersiz argüman" yorumu gelen bir argüman olursa sahibi olan ülke elenecek. Oylamayı diğer konuda isteyen herkes yapabilir.

Kapışmalar için örnek olsun diye aşağıdaki videoları atıyorum.

Bakın bu videolarda gördüğünüz gibi foxtaki ablamız yarım yamalak yalan yanlış bilgileriyle bir şeyler söyleyerek ülke hakkında atıp tutmuş, Danimarkalı abilerimiz de çat çat yapıştırmış bilimsel verileri. Burada tabi bir taraf olaya oldukça profesyonel yaklaşmış. Sizden böyle bir şey beklemiyorum. Hepimiz sıradan insanlarız, kimse profesyonel değil. İnternetten bulduğunuz yarım yamalak bilgilerle ülkelere saldırabilirsiniz. Eğer karşı taraf Danimarkalı abilerimiz gibi cevap vermezse bu sizin lehinize olur.

Bunun dışında argümanlarınızın ahlaki olması da şart değil. Ülkenizde varsa ırkçılığı savunabilirsiniz (forum kuralları izin verdiği sürece oyunda da özgürsünüz). Ülkenizde demokrasi yoksa ve demokratik bir ülke bunu eleştirirse demokrasinin kusurlarını dile getirip kendi ülkenizdeki monarşiyi de savunabilirsiniz.
Ya da mesela Amerika size bu soruyu sormuşsa "Bunu bana neden soruyorsun, yoksa bana da mı demokrasi getireceksin" tarzı ithamlarda bulunarak diğer ülkelere kendi içişlerine müdahale edildiğini ve tehdit edildiğini söyleyip kışkırtabilirsiniz. Mağdura yatabilirsiniz yani.

Ülkelere tarihleriyle alakalı saldırılar düzenleyebilirsiniz. Uluslararası yasaların boşluklarından ya da yoruma açık durumlardan faydalanıp kendi lehinize açıklamalarda bulunabilirsiniz.

Yani bir nevi avukatçılık ve siyasetçilik oyunu olacak. Amaç diğer ülkeleri ikna ederek düşmanlarınızı elemek ve sizi elemek için ortaya atılmış iddialardan sıyrılmak.

Kendini hazır hisseden ilk mesajı atarak oyunu başlatabilir. Agresif bir mesaj olabilir. Bir ya da birden fazla ülkeye saldırabilirsiniz. Ya da tamamen kendi ülkenizi tanıtma ve yüceltme amaçlı olabilir. Size kalmış.

Hangi ülke olduğunuzu net bir şekilde belirtmek zorundasınız. İsteyen profiline ülkesinin bayrağını koyar, isteyen mesajlarının başına ülkesinin ismini, bayrak resmini vs koyabilir. Tamamen size kalmış. Ama mesajlarınızı okuyanlar en başta hangi ülke olduğunuzu anlayabilmeli.

Herkese iyi oyunlar.

Son düzenleme:
Eğlenceli bir etkinlik olacak bence. Yine de niye kimse daha yorum yapmamış merak ettim. Acaba ülkeleri mi araştırıyor burada ismi olan arkadaşlar?

Eveet. İşte benim güzel ülkem. Şarabın, devrimlerin, özgürlüğün, eşitliğin ve kardeşliğin ülkesi. Rakibimi bekliyorum.

Eveet. İşte benim güzel ülkem. Şarabın, devrimlerin, özgürlüğün, eşitliğin ve kardeşliğin ülkesi. Rakibimi bekliyorum.

Rakibini senin seçmen gerekmez mi? San Marino'yu seçsen iyi olur diye düşündüm. Sataşan ilk ülke olarak tarihe geçersin :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık