Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Roo tarafından gönderilen profil mesajının yorumları

 1. Roo
  Roo
  Filme gelecek olursam ki ilk izleme sebebimi ve şimdiki düşüncelerimi aktararak başlayayım.

  İkinci dünya savaşı döneminde biliyorsun korku filmlerine bir yasak getirildi. Yasağın biter bitmez çekilen filmi buymuş. Ki söylediğim gibi dört yönetmenden biri için açmıştım zamanında.
  7 Ara 2018
 2. Roo
  Roo
  Velhasıl daha 15lerimde 12 agnry man, man from earth gibi antoloji filmleriyle tanışmış ve zaten eski sinemaya geçişimi bu ve bunun gibi filmlerle yapmıştım.
  7 Ara 2018
 3. Roo
  Roo
  O yüzden filmin girişinde şömine başında toplanmış bir kalabalığı ve her zaman antolojide büyükçe yer eden "oturacak yer bulamamış ama kısa bir iş için de bulunmayan figür" ü görünce antoloji diye içimden geçirdim :d
  Üzerinden 70 küsür sene geçmiş ve o dönemin korku algısını törpülemiş olsak da filmin belirsiz durgunluğu beni etkiledi..
  7 Ara 2018
 4. Roo
  Roo
  Mesela Viktorya dönemine ait olan ve oldukça fazla muhabbeti dönen ayna hikayesi kısmında o durgunluk ve duru bekleyiş gerçekten iyiydi. Aynadan yansıyan hayalet aynadan geçen varlık yerine yönetmen durgunluğu ve izleyiciye bu gerilimi yaşatmayı tercih etmiş. Nitekim bu durağan bekleyiş ne olacak şimdi diye yeterince kendisine soru sorduması hedefine ulaştırmış. Ben düşündüm xd
  7 Ara 2018
 5. Roo
  Roo
  Hikayeleri sıralayacak olursam ki türün mantığı zaten belli bir bağ kurmadan hikayeyi devam ettiriyor. Bunu sürdürmek için de olaylara alaycı yaklaşan, bilimsel öneriler sunan, durum hakkında yorum yapan ama direk katkı sağlamayan anlatıcılar ve 5 kişinin ortalaması tezine uygun anlatıcılar kullanılmış.
  7 Ara 2018
 6. Roo
  Roo
  Hikaye sıram

  1. Kesinlikle vantrilok rüyama girmiş daha ne olsun :d
  2. Golf oynayan iki arkadaş (bana Hitchcock'un the lady vanishes'i tekrar tattırdı.
  3. Ayna hikayesi. 4 ve 5 için sıralamam yok çünkü genel korku temalarında bolca bulunanlardan.
  7 Ara 2018
 7. Roo
  Roo
  Ben de eğer vakit bulursan ve izlemediysen The haunted castle ya da orijinal adıyla "le manoir du diable" ve kukla ile can yakanlardan Hopkins'in başrolde olduğu MAGIC'i öneriyorum. Yine bir önerini alırım. Afiyetle.
  7 Ara 2018
 8. Roo
  Roo
  Ha bu arada ben daha çok korku temalı antoloji derdim bu filme ama o dönem bile filmleri insanlar hızlı tüketmek istiyormuş ve dönemin getirdiklerine uygun tüketiyormuş bu yönden suç cinayet korku epey sükse yapmıştı bilirsin 1910-1930 arası.
  7 Ara 2018
 9. Roo
  Roo
  Ondan dolayı antoloji lügatta pek yok. Kimse diyaloglara sahne geçişlerine kadraja ve alt metine dikkat etmiyor hemen tüketeyim istiyor. 10 tane adam bir odada konuşacak mıymış? Öyle film mi olur o belgeseldir der kaçarlar :/
  7 Ara 2018
 10. Millennium Wizard
  Millennium Wizard
  Bu hafta forumdan baya uzak kaldım.Şimdi bakabiliyorum daha mangayı okuyacağım.Filme gelecek olursak beğenmene sevindim doğrusu. :)
  8 Ara 2018
 11. Millennium Wizard
  Millennium Wizard
  Öyle derin analizler yapılacak film değildi pek bu yahu bence. :D Uyarlama ve ticari film sonuçta.Ama dediğin gibi ticari filmleri bile böyle yapıyorlardı işte zamanında.
  8 Ara 2018
 12. Millennium Wizard
  Millennium Wizard
  Aslında ben ingiliz sinemasını genel olarak sevmiyorum.İtici ve soğuk geliyor bazı yönetmenler ve bazı iyi filmler hariç.Onlar da iyileri ve ustaları.Böyle hakkını vererek iyi yapınca helal olsun dedirtiyor ama ortalama ve altı Hollywood keyfinde izlenmiyor bence yeniler de eskiler de.Fransız,İtalyan,Japon sineması ne bileyim daha lezzetli geliyor bu ingilizlere kıyasla.Fakat çarpıcı örnekler hariç işte bunun gibi.
  8 Ara 2018
 13. Millennium Wizard
  Millennium Wizard
  Vantrilok bölümü,son 5 dakikası ve anlatım diliyle birlikte temposu,atmosferi çok başarılı etkileyici.Tekinsizlik hissi çok iyiydi.Hani o son kurgu bölümü zaten filmi ve eseri etkileyici kılıyor tek başına yazar sağolsun.Onu da çok iyi yansıtmışlar otobüs sekansı ve rüya etkisiyle.Bir tek komedi bölümü biraz eğreti duruyordu denilmiş evet ayrıksı duruyor ama bütünü bozmamış bence.
  8 Ara 2018
 14. Millennium Wizard
  Millennium Wizard
  Şu an hatırladıklarım bunlar özellikle vantrilok efsaneydi bunları işte klasiklerde ancak görebiliyoruz artık o mizanseni mi diyeyim inandırıcılık yada gerçekçilik mi diyeyim yakalayamıyorlar genelde çok baştan savma yapılıyor usta yönetmenler haricinde özellikle dijital işin içine girince.
  8 Ara 2018
 15. Millennium Wizard
  Millennium Wizard
  Dediğin filmlere bakıyorum birazdan inceleyeceğim.Öneri diyorsan anime ile de çok alakalı bir yanı var aslında izledikten sonra kendin görmen daha iyi olur.https://www.imdb.com/title/tt0070334/ Tam bir kült yine noir etkileşimleri var ama önermemin nedenini izledikten sonra anlayabilirsin daha önce izlemediysen.Robert Altman zaten boş filmine ben denk gelemedim henüz.
  8 Ara 2018
 16. Millennium Wizard
  Millennium Wizard
  Anthony Hopkins filmi ilginç duruyor bir ara izlemeye çalışacağım doksanlardaki filmlerini izlemişim daha çok ben.
  8 Ara 2018
 17. Roo
  Roo
  Filmi öğle yemeğinde izleyip peşine yazdım bunları :d Bence pek derin değil sanki. Ya da ben mi fazla bağlantı kurdum bilmiyorum.
  8 Ara 2018
 18. Millennium Wizard
  Millennium Wizard
  Eh Art House filmi derinliği var diye önermedim tabii ben bunu onlarla kıyaslanmaz ama iyi film bence izlemesi çok keyifli geldiğinden önermiştim ve yaratıcı diye.Bu filmden Tarkovski,Bergman çıkarımları yapılacak değil ama sağlam uyarlama olmuş.Tabii Hitchock gibi yönetmen çekse o çıkarımlar yapılabilirdi tabii orası ayrı. :)
  8 Ara 2018
 19. Roo
  Roo
  Vantrilok kısmı için yapılmış eski yorumlara filan baktım taradım biraz. Oyuncak bebeklere karşı bir travma yaratmış :d

  Senin attığın filme eve geçince bakacağım yine fırsatını bulup izlediğimde duvarının kapısını çalarım.
  8 Ara 2018
 20. Millennium Wizard
  Millennium Wizard
  Öyle çok ünlü bir film değil onları zaten izlemişsindir diye düşünüyorum.Film izleyeceğin zaman bak sadece hiçbirşey okuma izle direk neden önerdiğim belli olacak.
  8 Ara 2018
 21. Roo
  Roo
  Ben tiyatral yönünü de beğeniyorum eski filmlerin her suflede öznenin eyleme geçmesi filan. Bunda da hayli tattım. Tat alıyorum gerçekten. İyi gitti.
  8 Ara 2018
 22. Roo
  Roo
  Tamam, vakit bulunca yine buraya uğrayacağım.
  9 Ara 2018
 23. Millennium Wizard
  Millennium Wizard
  Esasında Hollywood'un altın çağı denilen dönem 60'lar dünya sineması yanında yetersiz kalıyor bazı Citizen Kane gibi büyük başyapıtlar dışında ama o altın çağın filmlerini izlemeyi çok seviyorum işte.John Wayne filmleri örneğin adamın filmleri izlemekle bitmiyor ama koy en kötü filmini John Wayne varsa yeter her türlü izlerim öyle bir adam. :)
  9 Ara 2018
 24. Roo
  Roo
  Amcam hem John Wayne'in ve nicelerinin hem de westernin hastasıdır. Çocukluğundan bu yana izliyor. Lee Van Cleef'e bayılır mesela.
  9 Ara 2018
 25. Millennium Wizard
  Millennium Wizard
  İlk tercihim değil ama bulamayınca bende izliyorum bazıları çok keyifli cidden ayrı bir evreni var çünkü hep aynı evren gibi.Süper kahraman yada kopya aksiyon filmleri yerine her türlü tercih ederim kafa dağıtma açısından.Trt çok dandiklerini veriyor onlar değil.İyi eğlencelikler ve çok sağlam olanları da var.Sağlam demişken şunu önerdim birkaç kişiye sana da yazacaktım vazgeçtim.
  9 Ara 2018
 26. Millennium Wizard
  Millennium Wizard
  https://www.imdb.com/title/tt0063032/ İzle bunu öneririm.İtalyan westernleri genel olarak ucuz çoğu kötü yapılıyor ama iyi yapılınca da çok iyisi yapılıyor iyi kötü çirkin gibi.
  9 Ara 2018
 27. Roo
  Roo
  Trt mrt ne varsa tüketir amcam :d
  Ben Western için gri kalırım galiba. İzlerim onu da önce ilk attığına vakit bulayım da.
  9 Ara 2018
 28. Millennium Wizard
  Millennium Wizard
  Bir yönetmenin favorisiymiş tesadüfen izledikten sonra görünce hak verdim vakit bulursan izle diyorum sadece.
  9 Ara 2018
 29. Roo
  Roo
  Alex Cox galiba. Tamamdır.
  9 Ara 2018
Yukarı Çık