Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Alpamis tarafından gönderilen profil mesajının yorumları

 1. justahuman
  justahuman
  Luffy'nin tüm bedeni lastik değil mi? Kemikler dahil. Sıçraması koşması vs hemen hemen her hareketine + hız katıyordur diye düşünüyorum. Ayrıca hız dışında saldırılardan kaçmasına da yine lastik olmanın verdiği esneklikle daha kolay hale getiriyordur. Yani Meyvesizden daha avantajlı hale getirdiği kesin diye geliyor bana.
  20 Eki 2017
 2. Alpamis
  Alpamis
  Yani o kadar ince düşünebilir miyiz bilmiyorum. Sonuçta mangaka g2'nin gerilme özelliğinden dolayı getirdiği hıza g2 demiş. Senin dediğin gibi lastik olsa bu sefer yumruğuna sıkabilmesi de faul olur. Kasının olması da faul olur. Hareket etmesi bile saçma olur.
  20 Eki 2017
 3. justahuman
  justahuman
  Elbette derisi, kası, kemiği, kanı var. Ama bunlarda belirli oranlarda lastik özelliği var. Ama benim demek istediğim şu birbirinden daha farklı esnekliğe sahip iki normal insanın bile sıyrılabileceği hareketler değişiklik gösterebilirken. Bu adam bir lastik kadar esnek. Sadece bu yönü bile belirli bir avantaj sağlıyor.
  20 Eki 2017
 4. justahuman
  justahuman
  Onun için G2 olmasa bile Meyveli Luffy her zaman daha esnektir daha hızlıdır Meyvesiz Luffyden. Tabii bu normal şartlarda, eğer Meyvesiz bir karakter izleseydik yine bir şekilde hızını çok geliştirmiş bir karakter izleyecektik.
  20 Eki 2017
 5. Alpamis
  Alpamis
  Elbette bunu kabul ediyorum. Lastiğin temel özellikleri var Luffy'de. Esneklikte var. Ama esnek olmak illa hızlı olmasını gerektirmez. O yüzden temel hızı olarak ele alıyorum onu. Yani şunu demeye çalışıyorum. Oda ileride Teach dövüşünde Luffy'nin meyvesi iptal edilmişken yine bu şekilde çizecektir onu. Bu düşeneceği bir farklılık olmayacaktır. Ama tabiki tutup kafasını çekip uzatamayacaktır mesela.
  20 Eki 2017
 6. justahuman
  justahuman
  Lastik olmanın esnekliğe ve herhangi bir zeminden destek alarak daha hızlı hareket etmeye olanak sağlayacağını kast etmiştim. Yere baskı yaparak daha yükseğe sıçraya bileceği gibi adımlarını daha hızlı atması ve daha hızlı kendini savurması gayet olağan benim ifade etmek istediğim buydu.
  20 Eki 2017
 7. justahuman
  justahuman
  Luffy Meyvesiz'de olsa Teach'e fazlasıyla zarar verir zaten bunun için hem hızı hem b.h. si fazlasıyla yeter Teach'e. Bu konuda katılıyorum zaten sana. Tabi tamamiyle devre dışı bırakacak bir darbe için şuan b.hsi yetersizdir muhtemelen. Öyle ya da böyle kafasına aldığı deprem darbesine dayandı adam. Ama seri sonu onu da Meyvesiz başaracak seviye gelir belki Luffy
  20 Eki 2017
 8. Alpamis
  Alpamis
  Onun kullanımı direk Bellamy de gördük. Öyle çalışmıyor Luffy'nin meyvesi tam olarak. Senin dediğini anlıyorum ama Bellamy yapıyor direk o dediğini. Ama dediğini anladım bro. Sen bacağına yüklenip o sıkıştırmadan aldığı itme kuvvetiyle hızlanır diyon. Ama hiç öyle yaptığını görmedik Oda hiç öyle işlemedi. Ama bunu direk Bellamy'de işledi mesela.
  20 Eki 2017
 9. justahuman
  justahuman
  Bellamy'de sadece o özellik var. Luffy'nin belirli bir oranda hıza etki etmesi için çaba harcamasına gerek yok Luffy'nin ve muhhtemelen Bellamy'ninde. Yani Luffy'nin kendini zorlayarak yere baskı yapmasa bile kendi vücut ağırlığının koşarken yerden güç alıp onu hızlandırmaması söz konusu değil.
  20 Eki 2017
 10. justahuman
  justahuman
  Ki bunu saymasak bile sıçramalarda ve saldırılardan kaçarken Luffy'nin lastik olması sebebiyle daha hızlı olmama durumu yok bence. Ekstra bir zorlama olmaması sebebiyle ayıca çizilmesine gerek yok. Sıçrayan adam yerden kuvvet alır ve lastik yerden kuvvet alırsa daha hızlı hareket eder esnek olmayan bir yapıya oranla.
  20 Eki 2017
 11. Alpamis
  Alpamis
  Ama işte diyorum ki o sıçramak için gerekli tepkiyi alabilmesi çin belli bir kas kütlesine sahip olması lazım. Çünkü full lastik olan birinin kendini öyle bastırabilmesi mümkün değil. O yüzden sandığın kadarıyla yerden o şekilde sekmesi çok çok azdır. Yani bunu nerden çıkarıyorsun dersen Luffy'nin o zaman fırlatılıp duvara vurduğu zamanlarda aslında duvardan da sekmesi gerekirdi. Ama duvarı da yıkıyor. Ve sekmiyor.
  20 Eki 2017
 12. Alpamis
  Alpamis
  Ama dediğin mümkün yani öyle bir bakış açısı da kabul edilebilir.
  20 Eki 2017
 13. justahuman
  justahuman
  Her duvardan sekecek kadar etki etmesi ile hızını arttıracak kadar etki etmesi farklı şeyler. Esneklik dışında aynı özelliklere sahip iki kişi arasında bile esneklik öne çıkar. Çünkü esneklik koşu dahil her harekete etki eder. Ve biz Luffy'den bahsediyoruz.Kontrolsüz oradan oraya sekmesi de iyi bir görünüm olmaz zaten. Ama Midesini şişirip esneme sekme oranı 100 oluyorsa normal haliyle 10 diyeyim.
  20 Eki 2017
 14. Alpamis
  Alpamis
  Doğrusun. Aslında ne kadar kaslı olursa o kadar daha hızlanır. İtiş gücü çok daha fazla olur.
  20 Eki 2017
 15. justahuman
  justahuman
  Aynen kasında çok büyük etkisi vardır. Tabi bunun sınırı vardır ve belirli oranda dezavantaja düşürüyor olabilir. Ayrıca bir araştırma konusu ne kadar en ideal ne kadar esneklik ne kadar kas kütlesi vs. diye : ))
  Atıyorum normal biri belirli bir oranda bacak kasıyla hızlanabilir ama kedi zaten esneklik vs çok hızlı vücudu aşırı kas ile şişerse hantallaşabilir falan filan : )) sıkıyorum işte
  20 Eki 2017
 16. Alpamis
  Alpamis
  Bu kadar derin düşünmeye gerek yok gibi.:)
  20 Eki 2017
 17. justahuman
  justahuman
  Bakma bence de yok aslında. Forumda genel olarak inciini boncuğu konuştuğumuz çoğu şeyi de Oda'nın umursadığını sanmıyorum zaten : ))
  20 Eki 2017
Yukarı Çık