Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
 1. One Piece 866 Türkçe İndir
  Duyuruyu Kapat
 2. Hasır Şapka Korsanları'nın Arkeoloğu Nico Robin Tıkla-Oku
  Duyuruyu Kapat
 3. Okumadan Geçmeyin: Korsanfan Deyimleri Sözlüğü Tıkla-Oku
  Duyuruyu Kapat
 4. One Piece Dünyası Zaman Çizelgesi İçin Tıklayınız
  Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Alpamis tarafından gönderilen profil mesajının yorumları

 1. hdbfresh
  hdbfresh
  Japonca'da tekil de çoğul da aynı şekilde yazılıyor. Çeviri birazda seriden ne anladığınla ilgili. Şuan için benim açımda Korsan Kral demiş, Korsanlar Kalı demiş fark etmez.
  13 Kasım 2016
 2. Alpamis
  Alpamis
  Anladım. Aslında biraz farkediyor gibi. Korsanlar Kralı demek, korsanların kralı olduğunu belirtmek gibi. Ama Korsan Kral ise korsan olan bir Kral'dan bahsediyor gibi. Daha çok Kral olan birinin sıfatını tanımlıyor gibi.
  13 Kasım 2016
 3. hdbfresh
  hdbfresh
  Korsan Kral şeklinde olsa fark eden ne olacak? Kim kral seçiyor? O bağlamda Dof'ta korsandı ve kraldı aynı şekilde Hancock'ta öyle. Bu mantık ile düşünüldüğünü sanmıyorum. Korsan Kral olsa bile bu ünvan Roger üzerinden geliyor. Roger'ın kral olduğunu kabul etmeyen korsan var mıydı? O yüzden çevirinin ne olduğu benim için önemsiz dedim.
  13 Kasım 2016
 4. Alpamis
  Alpamis
  Anlıyorum dediğin de doğru fakat Korsan Kral daha şekil duruyor gibi.:D
  13 Kasım 2016
 5. hdbfresh
  hdbfresh
  :) O da işte kişisel algı meselesi. Dediğim gibi eğer kral olan bir korsan şeklinde bir mantık yürütülseydi hatalı olurdu bence. Yonko'da hüküm sürdüğü yerlere göre bir kral, onlarda korsan olan kral olmuş oluyor. Çöpünden zirvesine genel bir kabul edilmişlik olmalı bana göre.
  13 Kasım 2016
 6. Alpamis
  Alpamis
  Öyle olacak zaten. Kral olduğunu kabul edecekler. Ama bu sadece Korsanlar Kralı değil. Herkesin Kralı gibi olacak. Denizciler nasıl WB'nin Denizlerin Hükümdarı olarak kabul ettiyse Luffy'i de herkes Kral kabul edecek.
  13 Kasım 2016
 7. Alpamis
  Alpamis
  Korsan Kral.:D Bu bağlamda Luffy'nin zaten özel olarak Korsanların Kralı olmaya çalıştığını görmüyoruz. Kral olacak ama Korsan bir Kral olacak. Korsan olmasının sebebi de ÖZGÜRLÜK ile bağdaştırması... Böyle yorumlamaya başladım bu son zamanlarda.
  13 Kasım 2016
 8. hdbfresh
  hdbfresh
  Bakalım serinin sonunu görürsek inşallah nasıl bir kral olacağını da görürüz. :)
  13 Kasım 2016
 9. Alpamis
  Alpamis
  Reyiz gönüllerin Kralı. Son haftalarda yaptıkları onu kralların kralı yapıyor.:D Çok uzun geldi bu ara.:S
  13 Kasım 2016
 10. hdbfresh
  hdbfresh
  Bende olacakları merak ediyorum ama yapacak bir şey yok maalesef.
  13 Kasım 2016
 11. Alpamis
  Alpamis
  Aynen. Ama geliyor hafta ya.:D Çok meraklıyım. Bir bakıma güzelde oluyor. İnşallah güzel etkileyici bir bölüm çizer. Ara sonrası.
  13 Kasım 2016
Yukarı Çık