Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Alpamis tarafından gönderilen profil mesajının yorumları

 1. hdbfresh
  hdbfresh
  Japonca'da tekil de çoğul da aynı şekilde yazılıyor. Çeviri birazda seriden ne anladığınla ilgili. Şuan için benim açımda Korsan Kral demiş, Korsanlar Kalı demiş fark etmez.
  13 Kas 2016
 2. Alpamis
  Alpamis
  Anladım. Aslında biraz farkediyor gibi. Korsanlar Kralı demek, korsanların kralı olduğunu belirtmek gibi. Ama Korsan Kral ise korsan olan bir Kral'dan bahsediyor gibi. Daha çok Kral olan birinin sıfatını tanımlıyor gibi.
  13 Kas 2016
 3. hdbfresh
  hdbfresh
  Korsan Kral şeklinde olsa fark eden ne olacak? Kim kral seçiyor? O bağlamda Dof'ta korsandı ve kraldı aynı şekilde Hancock'ta öyle. Bu mantık ile düşünüldüğünü sanmıyorum. Korsan Kral olsa bile bu ünvan Roger üzerinden geliyor. Roger'ın kral olduğunu kabul etmeyen korsan var mıydı? O yüzden çevirinin ne olduğu benim için önemsiz dedim.
  13 Kas 2016
 4. Alpamis
  Alpamis
  Anlıyorum dediğin de doğru fakat Korsan Kral daha şekil duruyor gibi.:D
  13 Kas 2016
 5. hdbfresh
  hdbfresh
  :) O da işte kişisel algı meselesi. Dediğim gibi eğer kral olan bir korsan şeklinde bir mantık yürütülseydi hatalı olurdu bence. Yonko'da hüküm sürdüğü yerlere göre bir kral, onlarda korsan olan kral olmuş oluyor. Çöpünden zirvesine genel bir kabul edilmişlik olmalı bana göre.
  13 Kas 2016
 6. Alpamis
  Alpamis
  Öyle olacak zaten. Kral olduğunu kabul edecekler. Ama bu sadece Korsanlar Kralı değil. Herkesin Kralı gibi olacak. Denizciler nasıl WB'nin Denizlerin Hükümdarı olarak kabul ettiyse Luffy'i de herkes Kral kabul edecek.
  13 Kas 2016
 7. Alpamis
  Alpamis
  Korsan Kral.:D Bu bağlamda Luffy'nin zaten özel olarak Korsanların Kralı olmaya çalıştığını görmüyoruz. Kral olacak ama Korsan bir Kral olacak. Korsan olmasının sebebi de ÖZGÜRLÜK ile bağdaştırması... Böyle yorumlamaya başladım bu son zamanlarda.
  13 Kas 2016
 8. hdbfresh
  hdbfresh
  Bakalım serinin sonunu görürsek inşallah nasıl bir kral olacağını da görürüz. :)
  13 Kas 2016
 9. Alpamis
  Alpamis
  Reyiz gönüllerin Kralı. Son haftalarda yaptıkları onu kralların kralı yapıyor.:D Çok uzun geldi bu ara.:S
  13 Kas 2016
 10. hdbfresh
  hdbfresh
  Bende olacakları merak ediyorum ama yapacak bir şey yok maalesef.
  13 Kas 2016
 11. Alpamis
  Alpamis
  Aynen. Ama geliyor hafta ya.:D Çok meraklıyım. Bir bakıma güzelde oluyor. İnşallah güzel etkileyici bir bölüm çizer. Ara sonrası.
  13 Kas 2016
Yukarı Çık