Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'nun Wano'daki Kılıç Üçlüsü Nasıl Olur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
King'in gücü yetmez bence kılıcın lanetli olması bir yana Zoro Armament ile karartırsa kılıç çok daha güçlü bir hale gelir. Meitoların kırıldığına ya da yok olduğuna sadece Yubashiri de denk geldik o da her şeyi paslandırıp yok eden Shuu'nun meyve gücüydü. Wado'yu bırakmayacağını düşündüren sebep Kuina'ya verdiği dünyanın en güçlü kılıç ustası olma sözünü hatırlatması olduğu için mi? Wado kalırsa yanına Enma'yı alır diğeri de Shodai Kitetsu olsun diye bekliyorum Nidai Kitetsu'yu Luffy vermedi bakması için bile. Demek ki o kılıç Zoro'ya geçmeyecek. Luffy bazen akışına bırakarak ya da içinden gelerek hareket eder orada o kılıcı vermediyse bir sebebi vardır kesin.
Evet Kuina meselesinden dolayı. Wado'yu kendi isteğiyle asla bırakmaz bence. King'e gelirsek, adamın ateşle ilgili yetenekleri var görünene göre. Zoro ilk karşılaşmasında rakibin yeteneğini tam bilmediğinden dalar ve kılıç mundar olur. Hem Enma hem Nidai'yi alacaksa kılıçlardan birinin gitmesi gerekiyor sonuçta.

Bana göre Hazan Suyu, Wano'da kalmalı. Bu kılıcı her ne kadar Ryuma, Zoro'ya vermiş olsa da aslında kılıç ülkenin milli değeri olmuş. Bunu şöyle düşünün. Ülkemizdeki bir kültür mirası birinin şahsi malı oluyor. Bu kişi bu mirası bir başkasına veriyor. Bunun ülkemizde kalmasını mı istersiniz, yoksa yabancı birinin elinde olmasını mı? Wano halkında da aynı mantık var. Hazan Suyu artık savaşta kullanılan bir kılıç olmaktan çıkmış ve çok daha önemli bir manevi değer haline gelmiş. Sırf kılıç çalındı diye ülkede 40 gün 40 gece yaş tutmuş adamlar. Şahsi fikrim Zoro'nun kılıcı asıl ait olduğu yere bırakması.

Cehennem Tanrısı'na gelecek olursak, bu da bir aile yadigarı olduğu için Momonosuke'ye verilmeli. Game of Thrones takip edenler bilir. Jon'un kılıcı olan Uzunpençe aslında Mormont Hanesi'ne aittir. Jon, Jorah'ı gördüğü zaman kılıcı ona vermek istiyor ailesine ait olduğu için. Ki normalde kılıcı sahibi olan Jeor'dan alıyordu. Böyle şeyler bir nevi yazılı olmayan kural gibidir.

İkinc Nesil İblis Biçen ve Üçüncü Nesil İblis Biçen birleşmesi olayından bahsetmek ise komik olmuş. Hele bunların birleşip Birinci Nesil İblis Biçen olacağını söylemek daha da komik. Bunların üçü de farklı kılıçlar. Kaldı ki Birinci dünya uzerindeki en eşsiz 12 kılıçtan biri, İkinci ise en muhteşem 21 kılıçtan birisi. İki kılıcı birleştirip, zaten var olan yeni bir kılıcı nasıl yapacaklar o da ayrı bir soru işareti.

Bence Zoro, Hazan Suyu'nu ait olması gereken yerde bırakmalı ve kendisine verilmek üzere bekletilen İkinci Nesil İblis Biçen'i almalı.

Üye silindi 1004

Japon tipi kılıçları tekrardan döverek birleştiremezsin diye biliyorum. Onları içi ayrı dışı ayrı kaliteden demirlerle yapılıyor.

Bana göre Hazan Suyu, Wano'da kalmalı. Bu kılıcı her ne kadar Ryuma, Zoro'ya vermiş olsa da aslında kılıç ülkenin milli değeri olmuş. Bunu şöyle düşünün. Ülkemizdeki bir kültür mirası birinin şahsi malı oluyor. Bu kişi bu mirası bir başkasına veriyor. Bunun ülkemizde kalmasını mı istersiniz, yoksa yabancı birinin elinde olmasını mı? Wano halkında da aynı mantık var. Hazan Suyu artık savaşta kullanılan bir kılıç olmaktan çıkmış ve çok daha önemli bir manevi değer haline gelmiş. Sırf kılıç çalındı diye ülkede 40 gün 40 gece yaş tutmuş adamlar. Şahsi fikrim Zoro'nun kılıcı asıl ait olduğu yere bırakması.

Cehennem Tanrısı'na gelecek olursak, bu da bir aile yadigarı olduğu için Momonosuke'ye verilmeli. Game of Thrones takip edenler bilir. Jon'un kılıcı olan Uzunpençe aslında Mormont Hanesi'ne aittir. Jon, Jorah'ı gördüğü zaman kılıcı ona vermek istiyor ailesine ait olduğu için. Ki normalde kılıcı sahibi olan Jeor'dan alıyordu. Böyle şeyler bir nevi yazılı olmayan kural gibidir.

İkinc Nesil İblis Biçen ve Üçüncü Nesil İblis Biçen birleşmesi olayından bahsetmek ise komik olmuş. Hele bunların birleşip Birinci Nesil İblis Biçen olacağını söylemek daha da komik. Bunların üçü de farklı kılıçlar. Kaldı ki Birinci dünya uzerindeki en eşsiz 12 kılıçtan biri, İkinci ise en muhteşem 21 kılıçtan birisi. İki kılıcı birleştirip, zaten var olan yeni bir kılıcı nasıl yapacaklar o da ayrı bir soru işareti.

Bence Zoro, Hazan Suyu'nu ait olması gereken yerde bırakmalı ve kendisine verilmek üzere bekletilen İkinci Nesil İblis Biçen'i almalı.
Şöyle: Önce shodai yapılmış ve en iyi 12den biri olarak bilinmiştir. Daha sonra bakmışlar bu aşırı lanetli. Kullanan ölüyor. Bunu eritmişler en kaliteli yerinden nidai kitetsuyu yapmışlar. Bu kılıç en iyi 21 arasına girmiş. Kalan malzemeden de sandai kitetsu yapılmış. En iyi 50ye bile girememiş. Böylece laneti 2 ye bölmüşler ki kullanabilen çıksın. Sonuç olarak en iyi 12den birisi teorik olarak var. Pratikte ise nidai ve sandai olarak bölünmüş durumda. Bu ikisi birleştirilince de tekrar shodai çıkacak. Gayet mantıklı bir teori salladım şuan. Olabilitesi var sonuçta. Temennimiz bu yönde. Olmasa da yapacak bir şey yok. Önünde sonunda shodai Zoro'ya gelecek.

Nidai ve Sandai birleşme mevzusu daha ilgi çekici ve hype yarattığı için bu kadar tutuluyor diye düşünüyorum.

Zoro'nun rakiplerine saygı duyan bir kılıç ustası olmanın yanında arsız ve şeytani dürtüleri olan bir karakter olduğunu da unutmamak gerek. Enma'yı kabul eder diye düşünüyorum. Shusui konusunda ise emin değilim. One Piece'te ki kılıçlardan Yüzüklerin Efendisi lore'u çıkar mı? Diye düşünmüyor değilim. "Kıymetlimisss" diye gezebilir ortada Zoro.

Şöyle: Önce shodai yapılmış ve en iyi 12den biri olarak bilinmiştir. Daha sonra bakmışlar bu aşırı lanetli. Kullanan ölüyor. Bunu eritmişler en kaliteli yerinden nidai kitetsuyu yapmışlar. Bu kılıç en iyi 21 arasına girmiş. Kalan malzemeden de sandai kitetsu yapılmış. En iyi 50ye bile girememiş. Böylece laneti 2 ye bölmüşler ki kullanabilen çıksın. Sonuç olarak en iyi 12den birisi teorik olarak var. Pratikte ise nidai ve sandai olarak bölünmüş durumda. Bu ikisi birleştirilince de tekrar shodai çıkacak. Gayet mantıklı bir teori salladım şuan. Olabilitesi var sonuçta. Temennimiz bu yönde. Olmasa da yapacak bir şey yok. Önünde sonunda shodai Zoro'ya gelecek.
Eritilmiş ise o kılıç artık yok demektir. En eşsiz kılıç olma özelliğini kaybediyor çünkü. Ayrıca kılıcı yapacak adam artık hayatta değil. Tekrar yaptığın zaman aynı kılıç olmaz. LEGO mu bu?

Bırakacağını sanmıyorum Shisuiyi gerçi oldu bittiye getirilen bir karakter aynı zamanda. Oldu bittiye getirilebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık