Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'nun Kullandığı Armament Nedir?

Bu mudur?

• Zoro kimin cücüğü ya? E. Oda şekıl şükül olsun diye çizmiştir

Kullanılan: 45 31.0%
  • Koçum benim vermiştir gazı kafesin köküne, tabii ki de kullanmıştır.

Kullanılan: 100 69.0%

• Kullanılan toplam oy
    145
Yav koca puntoyla ''armament'' yazan sayfa için millet haki kullandı mı, kullandıysa bilinçli mi kullandı diye tartışıyor. Ne garip forum :artiz:

Pica gibi lowların full beden yaptığı seride Zoro haki kullanamıyorsa bi s gitsin. :gamyon:

Not; Sanji fanıyım.

Son düzenleme:
Biraz işsizlik yaptım bir kaç sahne topladım.

Zoro'nun Pika için kılıca haki yüklerkenki sahnesi. Bak burda gördüğünüz gibi ilk aşamada çizgi daha kısayken ikinci aşamada daha da uzamış. Ben bunun kılıca haki yükleme efekti olduğunu düşünüyorum. Eğer ki kılıcına bu şekilde adım adım koka yüklenirken gördüğümüzü hatırladığınız başka birileri varsa buraya atın. Daha sağlıklı bir sonuç çıkar. Ama bence bu tam olarak yüklenme efekti.

İkinci sahnede ise kafesi itmek için haki basarkene. Burda da yine yukardakinden biraz farklı da olsa yine kılıca haki yüklemeyi görüyoruz. Tabi denildiği gibi ihtimaller olma şansı da var ama ben pek ihtimal vermiyorum. Çünkü kılıç sonrasında normal haki yüklü olarak duruyor. Aynı renge sonrasında Kinemon ve Kanjuro da sahip oluyor. Tabi onları yüklerken görmüyoruz. Fujitora da aynı şekilde.

Yine dolaşırken rast geldiğim bir şey onu atmak istiyorum. Sabo, Burgess'in kafasını sadece tutuyor. Ve o noktada siyah siyah haki kıvılcımları çıktığını görüyoruz. Bu acıtma efekti de olabilir ama bu sahnede iki tane vardı. Bunu da yorumlarsınız.

Bir diğer değinmek istediğim nokta ise şu ana kadar biz Luffy vs Fuji, Dof ya da Katakuri veyahutta Chinjao üzerinden bir çok kez iki koka sahibi adamın çarpışmalarını gördük. Bunlarda ortaya çıkan haki sıçramalarını hatırlarsınız. Örneğin Luffy vs Fuji'den atayım.

Burdaki sahnelerin hepsinde bu tarz sıçramalar görüyoruz.

Acaba diyorum bu tarz bir etkinin kılıç üzerindeki gösterilişi de Zoro'da olduğu gibi gösteriliyor olabilir mi? Yani bunun da bir ihtimal olduğunu düşünüyorum. Seride Zoro'nun haricinde kılıca koka basıp da bitirici saldırı yapan biri gördüğümüzü hatırlamadığım için bunu karşılaştıramıyoruz. Eğer hatırladığınız varsa buraya atın ki karşılaştıralım.:D

Zoro vs Kamazo

Ama şunu da söylemem gerek bu çizim şu ana kadar Zoro üzerinden gördüklerimizden de farklı geliyor bana. Neyse ilerledikçe göreceğiz tabi. Ama dediğim gibi çarpışma sonucu ortaya çıkan etki de olabilir gibi geliyor bana.

Ama şu an atacağım bonusdaki saldırıdaki kullanım ise bana baya farklı geldi. Fujitora bey kullanıyor bunu. Sanki çevreden bir şey çekiyormuş gibi duruyor. Ya da bu efekt doğrudan meyve kullanımı efekti.

Bonus:

Güzel derleme olmuş. Zoro'nun hala tam olarak bu nefes(öz) mevzusunu kavradığı düşünmüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Kin'emon'a demir kesebiliyor musun diye sormuştu. Tabi Oda o mevzuyu yeni hakiye bağlamış olabilir.

Hasshoken hakkında ne düşünüyorsun sanki farklı kullanımı gibi.

Mihawk anlatmıştır da beleşçi Zoro şarap içerken dinlememiştir.

Aura hakiyle birleşince haki şekil alıyor. Zoro'da ki olay bu. Aynı şekilde şeytan meyvesi ve haki de birbirinden etkilenerek şekil alıyor. Luffy, BM gibi isimlerde de bunu gördük.

Sonuç itibariyle hem Aura hem de şeytan meyvesi hakiyle etkileşime girince hakinin şekli/formu değişiyor.

Bu sayıdaki Enma'nın dalgalanmasına benziyor hakikaten.

Zaten demirci sen ilk defa Ryou kullandın şu an biliyor musun bunu falan demedi Zoro'ya. :) Fazla ryou kullandırıyor bu kılıç dedi.Gerçekten Luffy'nin sonradan öğrendiğini en azından Pica keserken kullanmış olabilir Zoro.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık