Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Zoro'nun Kullandığı Armament Nedir?

'One Piece Tartışma ve İncelemeler' forumunda Master of Puppets tarafından 7 Mar 2018 tarihinde açılan konu

?

Bu mudur?

 1. Zoro kimin cücüğü ya? E. Oda şekıl şükül olsun diye çizmiştir

  37 oy
  31.9%
 2. Koçum benim vermiştir gazı kafesin köküne, tabii ki de kullanmıştır.

  79 oy
  68.1%
 1. Mr.Bushido DEVİL KİNG

  Mr.Bushido (DEVİL KİNG)
  Mesaj Sayısı 2,097
  Üyelik Tarihi21 Ara 2016
  Aynen lucci dövüşü dışın da biz de zevk alamıyoruz tek dalamıyor bir kere adam.
   
 2. Roronoa Zoro Yön falan mı soracaksın?

  Roronoa Zoro (Yön falan mı soracaksın?)
  Mesaj Sayısı 3,624
  Üyelik Tarihi29 Kas 2015
  Adam karakteri sevdiği için her dövüşünden zevk alıyor sonra bize Zoro'nun dövüşlerinden zevk almanızın sebebi Zoro'yu sevmeniz diyor. İkisi de aynı işte.
   
 3. Mesaj Sayısı 8,966
  Üyelik Tarihi4 Tem 2016
  Bence fark var.Adam Zoronun ashuraya kadar olan en güçlü saldırısı şişi sonsonu rahatça karşılayabiliyorken Ashura rakibin hem saldırısını hem de tekkaisi aşıp tekliyor.Fark çok büyük.Djde ise Sanji zaten az biraz daha ittirme ile düz tekme ile bile kırabilecekti tekkaisini.Dj tuz biber oldu yani.
   
 4. Alpamis Monkey D. Luffy

  Alpamis (Monkey D. Luffy)
  Mesaj Sayısı 14,160
  Üyelik Tarihi8 Eki 2014
  Senin yaptığın yorum eksik. Yumrukların kılıçlardan daha bitirici olamaması gibi bir sorun yok bu seride. Bu serideki yumruklar bir dağı un ufak ediyor. Bunun gerçek hayattaki etkisi 300 km/s hızla giden tırın sana çarpmasıdır. Sen gidip kılıç yumruktan daha tehlikelidir diye düşünüyorsun. Arkadaş adam çekiç yumruk atıyor. Karşına balyoz ile gelmiş. Kılıç mı dinler?

  Olay kılıç yumrukta değil. Onu geçtim kendi kendini çürütüyon. Zoro salatalık gibi dilimlenmeye dayanıyor da rakibi niye dayanamıyor. Bunun yumruk ile ne alakası var? :D

  Zoro kılçık kullanıyor, WB'den, Garp'tan daha bitiricidir. Oldu. Trolle almadan cevap yazacaksan yaz Emre.

  Bu büyük bir eksiktir. Adam akıllı o hissi aldığım belki de tek dövüş Ryuma dövüşüdür. Diğerlerinden iş çıkmıyor.
   
 5. Mr.Bushido DEVİL KİNG

  Mr.Bushido (DEVİL KİNG)
  Mesaj Sayısı 2,097
  Üyelik Tarihi21 Ara 2016
  Aynen öyle yoksa Luffy'nin vs leri de baya komik yani.
   
 6. Çörekçioğlu Luffy .............................

  Çörekçioğlu Luffy (.............................)
  Mesaj Sayısı 4,714
  Üyelik Tarihi23 Eyl 2017
  -Luffy vs Kraker mi? Adam 11 saat bisküvi yemek durumunda kalıyor ama size göre Kraker'i döven Nami zaten,Luffy orda etkisiz eleman.

  -Luffy vs Kata mi? Zaten size göre orda Kata güçsüz ya da artık nasıl düşünüyorsanız. Hiç biriniz kalkıp Luffy dayanıklılığını ne kadar geliştirmiş vesaire demez, ama aynısını Zoro yapabilse Ooooo adamı KK ilan ederdiniz.

  Mangaka Luffy'ye özel ''haki bitirme'' meselesini çıkarır, kimseden ses yok:bilmem: Bak seride hakisi biteni geçtim, hakisinin %50 sini kullanan bir karakter göstermedi Oda.

  1- Luffy vs Doff'ta, Doff o kadar haki kullandı, meyve uyanışında adam iplere haki bastı, onun öncesinde dövüşürken o kadar b.haki kullandı ama bırak adamın b.haki bitmesini, azalma emaresi göstermedi.

  2- Luffy vs Kata oldu. Kata o kadar haki kullandı ama ne hikmetse hakisi biten yine Luffy oldu. Şimdi siz bunlara bakıp adamı güçsüz ilan edersiniz.

  Hem Doff dövüşünün süresini ve Doff'un b.haki seviyesini hesaba kat, sonrasında Kata dövüşünün süresini ve Kata'nın b.haki süresini hesaba kat. Aradaki gelişimi görebilirsin. Luffy tırnaklarıyla kazıya kazıya geliştiriyor kendinin. Aynen mangakanın Rayli'ye söylettiği hakinin dövüşlerde gelişmesi durumu gibi.

  Haki bitme meselesinden ben şunları anlıyorum:

  -Ya haki bitme meselesi Luffy'ye özel. Çünkü adam ana karakter. Hakisi bitmezse nasıl kötü durumlara düşüp dövüşler uzayacak :)

  -Ya da b.hakinin gelişimi, diğer haki türlerine göre daha zor. Luffy b.hakisini gıdım gıdım geliştirirken, Zoro Pica'dan sonra Shogun'u dövecek ve arada adamın herhangi bir dövüşü falan da olmayacak. Ama bu gelişmeler size göre çoook mantıklı olacak. Tabi yersek.
   
 7. Roronoa Zoro Yön falan mı soracaksın?

  Roronoa Zoro (Yön falan mı soracaksın?)
  Mesaj Sayısı 3,624
  Üyelik Tarihi29 Kas 2015
  Hadi 1 tane DJ atsa kabul ederdim ama 2 DJ'ye gitti adam. Demek ki öyle ittirmeyle falan düşmezmiş. Ayrıca Zoro vs Kaku her anlamda daha büyük bir dövüştü. Sanji'nin dövüşünü bitirdikten sonra verdiği tepkiden de anlayabilirsin.

  Sonuç olarak ikisi de yeni bir güce muhtaçlardı. O güç de bir anda ortaya çıktı.
   
 8. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

  Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
  Mesaj Sayısı 3,776
  Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
  @Omeawamo93 Kaku kendi kabul etti tekkainin Zoro'da işe yaramadığını diye hatırlıyorum.
  Sanji'nin rakibi + Kaku ile elinde Usopp varken dövüşmedi mi bu adam.
  Ki Kaku'nun boynunu dahi kılıçlaştırdığını hatırlıyorum. Yani Mr1 vol 2 oldu bi nevi.
   
 9. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 14,713
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Y
  Yok la ne trollü.Gerçeklerden örnek verelim mesela düellolarda neden silah yada kılıç kullanıyorlar da yumruk yumruğa dövüş yaşanmamış geçmişte.Tamam elbette farklı sebepleri de vardır ama kılıç ve pistol işi çok daha çabucak bitirir.Yumruklayarak adam öldürmek yada hareket edemeyecek kadar ağır yaralamak çok daha fazla uğraşı ister.Bu kadar çabuk sürmeyeceği için barbarca olur.Bu iki silahın kullanılması bitiricilikle alakalı işte.Mihawk,Shanks,Rayleigh bu adamlar da öyledir.Mesele Shanks Garp'tan bitiricidir kesinlikle aynı güçte olsalar dahi.Niye çünkü muhtemelen çok müthiş ve ölümcül kullanıyor.Silah her zaman çabuk bitirir.O yüzden teach,Doffy falan pistol taşıyorlar yanında.Onları geç kk muhtemelen kılıç ve pistol beraber taşıyor.Asıl sorulması gereken soru bu ikisinden birini niye luffy aksesuar olarak bile olsa üzerinde taşımıyor. :) Bir yerden sonra yanına almalıydı.
   
 10. Uchiha Sasuke (Üye)
  Mesaj Sayısı 273
  Üyelik Tarihi14 Nis 2014
  Kardeşim bak güzelce açıkliyim gidip ilk attığım mesaja bakarsan zaten benim luffy vs zoro kıyaslamayın demeye çalıştığımı anlarsın bunu yapmamalarının gerekçesi olarak luffynin birçok kez sınırına gelcek şekilde dövüşmüş olması ve zoronun daha böyle bir duruma gelmemiş olmasıdır dedim hemde yeri burası değil diye yazdım sen hala burda bana luffy zoro kıyası yapıyorsun tebrik ediyorum çok güzel okuyorsun yorumları :at:
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık