Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Zoro'nun Gözündeki Yara

Öncelikle hepimizinde bildiği üzere tayfamızın kılıç usta Roronoa Zoro, 2 yıllık zaman atlama süresinden sonra tek gözü kapalı bir şekilde döndü.Mihawkla geçirdiği 2 yıl süresince nasıl bir antremanda gözünü kaybetmiş olabilirdi? Onun dahada güçlenmesini bekleyen, ve dahası tek kolunu kaybettiği için Shanks’la yaptığı efsanevi düellolara son veren Mihawk, karşısında tek gözlü bir Zoro istermiydi ? Bir kılıç ustasının bir gözünü kaybetmesi büyük bir güç kaybı demekti çünkü. Evet kafamdaki birçok soru işaretiyle beraber düşündüklerimi aktarayım.

One Piece evreninde diğer bazı karakterlerinde gözünde yara izi mevcut.Shanks ve Rayleigh gibi.. Benzer yara izlerine rağmen onların gözlerinin sağlam olması, beni biraz olsun Zoro’nun ilerde gözünü açabileceğine işaret ettiğine inandırdı.Çünkü bu adamların ikiside kılıç kullanıyor.Vede serinin en güçlü adamlarından ikisi.Bu noktada Rayleigh’e ayrı bir parantez açmak gerekiyor.Çünkü Korsanlar Kralı’nın ilk tayfa üyesi,ayrıca tayfasındaki 2. Adam.Zoro’nunda “Korsanlar Kralı olacak olan” Luffy’nin ilk tayfası ve 2. Adam rolünde olduğunu zaten söylememe gerek yok.İkisi arasında böyle bir benzerlik mevcut. Acaba ikiside aynı şekilde eğitilmiş olabilirmi ? :) Bu tabi uçuk bir teori olurdu.Ama Zoronun gözünü kaybetmediği düşüncesi gittikçe mantıklı gelmeye başlıyor.

Bir diğer düşüncemse, Zoro’nun kendi isteğiyle gözünü kapattığı.Bir şekilde eğitimi sırasında gözüne bir darbe aldı ve bu benim utancım diyerek o gözünü kullanmamayı seçti.Karakter olarak bunu yapabilecek kapasitede.Çünkü daha öncede buna benzer bişeyi yapmıştı.Düelloyu kaybedince göğsünü Mihawk’a teslim etmişti..Ve malum yarayı almıştı.

Böyle bir şey ikinci kere olmamış olabilir.Ama tek gözünü kapatarak kendine bir handikap yaratmış olması düşünceside mantıklı geliyor. Bu olayı başka bir anime olan Bleach’te ki Zaraki Kenpachi’ye benzetebiliriz.Gözbandıylada yeterince güçlü olan Zaraki,Onu çıkarttığında tam potansiyeline ve gerçek gücüne ulaşıyordu. Sonuçta 2 yıl içinde sadece kılıç saldırı teknikleri öğrenmemiş olabilir. Şahingöz olarak adlandırılan ve görüşünün keskinliğiyle tanınan Mihawk'tan bişeyler kapmıştır elbette.Nasıl bir eğitim sürecinden geçti bilmiyoruz.Böyle bir handikap oluşturup zamanı gelince kullanabileceği bir şey olabilir.Daha önlerinde yonkoular ve koskoca bir WG var.Gözünü açmasıyla bir power-up almış gibi olabilir.

Sizce bu durumlardan birisi sözkonusu olabilir mi? Yoksa sadece sıradan bir yara mı ? Ne Dersiniz ?

Şu göz davasında bir keramet yok arkadaş.Mihawk eğitim sırasında faça atmış olay bu.Bunu ister rey-san'a benzetmek içinde,ister E.ODA nın fetişliğinden de hepsi aynı sokağa çıkıyor.Bu seri de bleach gibi ani reiatsu artışı da göremezsin.Orada reiatsu burada haki.Ama zaraki gibi gözü açtı hakisi 3 e katladı falan onları unut sen.Ne haki arttırır o gözün açılmış hali,ne altından rinnegan çıkar bi cacık çıkmaz oradan :D

Sadece sıradan bir yara, gözü gitmiş işte, ayrıca K.Haki diye bir olgunun olduğu yerde görüş o kadarda önemli değil, en güzel örneği Issho..

Mihawk'ın gözlerini daha fazla merak ediyorum. Animatörler keklemediyse fantastik şeyler var o gözlerde :T
Meyve gücü değilse ... :/

olursa tsunadenin yaptığı gibi olur.tsunade çakra topluyordu ya alnında,zoroda gözünde topluyordur belki.böyle birşey olursa şaşırmam.zaten başka da birşey çıkmaz bana göre.

Çoğu seride karakterlerin gözlerine çizikler atılıyor zaten. Genelde de kılıç ustaları oluyor bu çizik atılanlar. Zoro da onlardan biri. Gözü normal yara. Açılsa rayleigh gibi olsa daha şekil durur ama böylede iyi

Mihawk'ın gözlerini daha fazla merak ediyorum. Animatörler keklemediyse fantastik şeyler var o gözlerde :T
Meyve gücü değilse ... :/
Bahsettiğin sahne buysa göze pek vurgu yapılmış. Animetörler nasıl göstermişlerdi hatırlamıyorum gerçi ama.

Edit: Konu ile ilgili. Bir gözün çok bir önemi yok bence. Kör bir adam k.hakisi ile amiral olabiliyorsa Zoro'da tek bir gözü ile ray-san'nın gücüne ulaşabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık