Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Haki Üzerine

Zoro Daz Bones ile dövüşünün sonlarına doğru ölümün eşiğine geldi. Üzerine düşen kayaların nereye düşeceğini ve hatta kılıcının hangi taşın altında olduğunu dahi biliyordu. Daha sonra ise her şeyin, taşın, ağacın, toprağın nefesini algıladı.

Iceberg ve tayfa Merry'nin sesini duymuştu. Böylece cansız şeylerin dahi ruhları olduğunu anlıyoruz.
Bu gibi şeyler belki de daha çok örneklendirilebilir.

Burada Shanks'ın hakisinin gemi parçalarını da etkiledğini görüyoruz. Hatta bir kaç sayfa sonra hakiler çarpışıyor ve gök adeta ikiye ayrılıyor. Buradan anladığım hakinin cansız şeyleri de etkileyebiliyor olması.

Başkalarının hareketlerini sezmekte kullanılan K. Haki, cansız nesneler üzerinde de işliyor mudur?
O halde Zoro Alabasta'da ölümün eşiğine gelmesiyle beraber, farkında olmadan K. Haki kullanmış mıdır?

Düşüncelerimi kelimelere dökmekte sıkıntı çektiğim için kusura bakmayın. Umarım kendimi ifade edebilmişimdir. Söz sizde.

sanmıyorum basit bir gerekçem var :) ana karakter luffy'in ilk kralların hakisini kullandığı yer motobaru idi sanırım. Bir yazar olarak bir tayfanın 2. adamı 1. adamdan önce kral haki kullanabilmesine ihtimal vermem.

sanmıyorum basit bir gerekçem var :) ana karakter luffy'in ilk kralların hakisini kullandığı yer motobaru idi sanırım. Bir yazar olarak bir tayfanın 2. adamı 1. adamdan önce kral haki kullanabilmesine ihtimal vermem.
Arkadaş zaten k.haki derken kenbunshoku hakiyi kast etmiş kral hakiyi deği ve sanırsam böyle bir konu daha önceden de vardı zoro ve sanjiyle alakalı aynı örnek üzerinden.Olabilir tabi niye olmasın zaten iki tür haki kullanabildiklerini biliyoruz.

Unknown

Haki sonrada kazanılan birşey değil. Herkezin ve her nesnenin içinde buluyor. Ruh,öz ve benzeri ama bazılarında ufak bir titreşimle ortaya çıkıyor bazılarında güçlü bir krizle bazılarında ise o kadar derinde kalıyor ki çıkarmak imkansız oluyor.

Haki herşeyde ve her zaman ortaya çıkabiliyorsa zorlu durumlarda karakterlerin dayanmasını ve savaşmasını sağlayan şeyde hakidir büyük ihtimal.. Dragon undu sanırm "Arlong arc tan beri Luffy hakiyi istemsizce kullandı" diye bir teorisi vardı benimde ona yakın bir düşüncem var. Gerektiği zaman ortaya çıkıp karakteri güçlendirebiliyor.

Ama ortaya çıkıyor olması karakterin hakiyi tam anlamıyla kontrol edebileceği anlamına gelmez. Kontrol sağlandıkça karakter daha da güçlencektir gb.

" Herşeyin bir özü /nefesi var. Bu arenanında bir özü var. "

Haki bilen elemanların tepkisi " Bu ne lan ? " :)
Güzel bir örneklendirme olmuş nasıl ki biz kral haki çok ileri seviyede olursa havayı bile kontrol edebilirsin gibi bir varsayımda bulunuyoruz(herkes böyle düşünmeyebilir düşünenlere sözüm). Belkide bu kenbunshoku haki nin ileri seviyesi olabilir..

Luffy'de Enel dövüşü bile başlamadan haki vardı.
Haki sonrada kazanılan birşey değil. Herkezin ve her nesnenin içinde buluyor. Ruh,öz ve benzeri ama bazılarında ufak bir titreşimle ortaya çıkıyor bazılarında güçlü bir krizle bazılarında ise o kadar derinde kalıyor ki çıkarmak imkansız oluyor.

Haki herşeyde ve her zaman ortaya çıkabiliyorsa zorlu durumlarda karakterlerin dayanmasını ve savaşmasını sağlayan şeyde hakidir büyük ihtimal.. Dragon undu sanırm "Arlong arc tan beri Luffy hakiyi istemsizce kullandı" diye bir teorisi vardı benimde ona yakın bir düşüncem var. Gerektiği zaman ortaya çıkıp karakteri güçlendirebiliyor.

Ama ortaya çıkıyor olması karakterin hakiyi tam anlamıyla kontrol edebileceği anlamına gelmez. Kontrol sağlandıkça karakter daha da güçlencektir gb.
Ben hakileri yoktur demedim. Kral hakiyi ana karakterine kullandırmadan önce aynı tayfanın daha alt düzeyde ki bir adamına kullandırmasına binaen söyledim. Zaten de orada bahsettikleri kral haki değilmiş.

Unknown

Ben hakileri yoktur demedim. Kral hakiyi ana karakterine kullandırmadan önce aynı tayfanın daha alt düzeyde ki bir adamına kullandırmasına binaen söyledim. Zaten de orada bahsettikleri kral haki değilmiş.
Burda bahsedilen K.haki, Kralın hakisi değil Kenbunshoku Haki (Gözlem Hakisi) oluyor. Zaten senin bahsettiğin genelde H.haki diye kısaltılır. Kralın hakisiyle hissetme diye birşey söz konusu değil şuan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık