Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    466
Luffy gibi derken ? Anlamadım da.

Sırf bu olaya bakıp Sanji iradesiz demem bende zaten ona tamamım.Çünkü olayın iradeyle alakası yok.Doğru bir hareket mi yanlış bir hareket mi kısmındayım ben.CP ajanlarına engel olmaya çalışmıyor değil ama yetmez işte.Daha fazlasını yapmalı.Çünkü sevdiğin birinin hayatı tehlikede ve Sanji orada zaman kaybetti diye Robin ölemez miydi ? Tabii ki ölebilirdi.O zaman senin elinden geleni yapman gerekir.Kişinin prensipleri olabilir ama bazı şeyler(olaylar) olur prensibin mrensibin önemi kalmaz.Mesela tam aynı olmasa da Ace ve Sanji'nin olayları benziyor.Mesela bildiğim kadarıyla sen Ace'yi sevmiyorsun ve son hareketini de yanlış buluyorsun değil mi ? Sanji'nin yaptığına ise seçim ve saygı duyabileceğim bir seçim diyorsun.Ama Ace'ye öyle demiyorsun.Neden ? Ace'nin olaya da Ace'nin karakteri öyle diye geçiştirebiliriz ama yeterli olmaz.Ace'nin orda karakterine uygun hareket etmesi yanlış bir hareket yaptığı gerçeğini değiştirmiyor(bana göre).Aynı şekilde burda da olay böyle.Sanji'nin karakterine ya da prensiplerine uygun davranması yanlış bir hareket olduğu gerçeğini değiştirmiyor.Ki iki olayda sıradan olaylar değil.Ace orda karakterine ters bir hareket yapmalıydı çünkü işin içinde sevdiklerinin emekleri,istekleri vardı.Sanji'de prensiplerine aykırı bir hareket yapmalıydı.Çünkü işin ucunda Robin'in hayatı vardı.
Luffy ayrım yapmaz pek, kötüyse kötüdür. Düşmansa düşman, engelse engeldir. Bigmoma, Hancockun kardeşlerine de vurur yeri gelince. OP evreni açısından daha net bi bakış açısı.

Ace ve Sanjinin prensipleri bir değil, yaptıklarının nedenleri de bir değil.
Sanji ne yapıyor kadınlara vuramıyor. Bunu kaptanına laf atıldı diye her şeyi mahvetmekle bir tutmuyorum ben. Sanjinin seçimine saygı duyuyorum çünkü ''kadınlara vurmamak'' saygı duyulacak bi şey benim için. Ace'in seçimine saygı duymuyorum çünkü ''bize ezik dedi'' diyerek her şeyi mahvetmek saygı duyulacak bi şey değil benim için. Kıyaslanamaz bile.
Keskin bi örnek vereyim. Barışçıl bi insan ile bi faşisti ele alalım. Biri ne olursa olsun ölümlere karşı, terörist bile olsa ıslah etmenin yollarını arıyor, öldürmüyor öbürü ise falanca topluluğu kendi zihniyeti için kim var kim yok toptan öldürmek istiyor. Tamamen aynı fikirde olmasam da barışçıl olana saygı duyabilirim ama bu karakterlerinde var diye diğerine de saygı duyamam.

Luffy ayrım yapmaz pek, kötüyse kötüdür. Düşmansa düşman, engelse engeldir. Bigmoma, Hancockun kardeşlerine de vurur yeri gelince. OP evreni açısından daha net bi bakış açısı.

Ace ve Sanjinin prensipleri bir değil, yaptıklarının nedenleri de bir değil.
Sanji ne yapıyor kadınlara vuramıyor. Bunu kaptanına laf atıldı diye her şeyi mahvetmekle bir tutmuyorum ben. Sanjinin seçimine saygı duyuyorum çünkü ''kadınlara vurmamak'' saygı duyulacak bi şey benim için. Ace'in seçimine saygı duymuyorum çünkü ''bize ezik dedi'' diyerek her şeyi mahvetmek saygı duyulacak bi şey değil benim için. Kıyaslanamaz bile.
Keskin bi örnek vereyim. Barışçıl bi insan ile bi faşisti ele alalım. Biri ne olursa olsun ölümlere karşı, terörist bile olsa ıslah etmenin yollarını arıyor, öldürmüyor öbürü ise falanca topluluğu kendi zihniyeti için kim var kim yok toptan öldürmek istiyor. Tamamen aynı fikirde olmasam da barışçıl olana saygı duyabilirim ama bu karakterlerinde var diye diğerine de saygı duyamam.
Sende vururdum diyorsun yani.

Sanji-Ace olayında tekrara düşeriz diye uzatmıyorum.Farklı düşünüyoruz diyeyim o zaman.

Zoro ile Sanjinin denk olduğunu, veya Sanjinin daha güçlü olduğunu düşünenlere lafım yok.

Ama lütfen, Sanji'nin ödülü fazla yok Sanji uçabiliyor gibi argümanlar ile gelmeyin yeterli.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık