Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    466
E, aynı şeyler Sanjide olunca neden iradesiz oluyormuş? Canından, hedefinden vazgeçti diye iradesiz olmuyorsa! Sanji başkalarını hedefinin önüne koyuyor diye küçümsedin şimdi Zoro koyunca Zoro daha iradeli olmuş oldu.
Tayfa için canından, hedefinden vazgeçmekse mesele ikisi de yaptılar bunu, bi farkları yok. Sanji hedefi için yola çıktı mı, dövüştü, çalıştı mı? Evet. Yeri geldiğinde tayfa için canını ve hedefini hiçe saydı mı? E, saydı. Burada Zoroyu öne koyan bi şey yok.
Kadınlara vurmaması ise bi prensip ve ölse bile çiğnemiyor. Kadınlara vuramadığı için iradesi zayıf oluyorsa çok yaşasın iradesizler!

He senin derdin kadınların karşısında mal olmasıysa evet var bu eksiği ama bu adamın yaptığı zibilyon fedakarlığı hiç etmez. Hele ki taya için hayalinden vazgeçiyor diye asla iradesiz olmaz, Zoro da olduğu gibi!
All blue'dan ne zaman vazgeçti yahu. Zoro gibi bir fedakarlığını görmedik daha. Kadınlara tayfa tehlikedeyken bile vurmaması sıkıntı.

O değil de Zoro'da H.haki çıkarsa pes edecek misiniz?
Peki sen çıkmazsa pes edecek misin :) Şahsen ben Oda Zoro'ya h.haki verip Sanji'ye vermezse bunu dikkate alırım. Bu sefer acaba sizin dediğiniz gibi Zoro, Sanji ile değil de Luffy ile mi aynı ligde diye düşünmeye başlarım.

Peki sen çıkmazsa pes edecek misin :) Şahsen ben Oda Zoro'ya h.haki verip Sanji'ye vermezse bunu dikkate alırım. Bu sefer acaba sizin dediğiniz gibi Zoro, Sanji ile değil de Luffy ile mi aynı ligde diye düşünmeye başlarım.
Benim iki beklentim var yakın zamanda Zoro'dan. Biri H.haki, diğeri Cracker veya üstü bir komutan indirmesi. İkisinden biri olmazsa pes edeceğim, evet. Demek ki Oda'nın Zoro'yu seri içinde koyduğu yeri yanlış değerlendirmişim diyeceğim. Ben hep dedim zaten, bu beklenti meselesi. Benim de bu beklentiye girmek için yeterince sebebim var. Oda bunları serinin içine koymuş bana göre.

Düzeltme: Bu arc komutan indirirse H.haki çıkmadı deyip pes etmem tabi daha zamanı gelmemiştir.

Benim iki beklentim var yakın zamanda Zoro'dan. Biri H.haki, diğeri Cracker veya üstü bir komutan indirmesi. İkisinden biri olmazsa pes edeceğim, evet. Demek ki Oda'nın Zoro'yu seri içinde koyduğu yeri yanlış değerlendirmişim diyeceğim. Ben hep dedim zaten, bu beklenti meselesi. Benim de bu beklentiye girmek için yeterince sebebim var. Oda bunları serinin içine koymuş bana göre.

Düzeltme: Bu arc komutan indirirse H.haki çıkmadı deyip pes etmem tabi daha zamanı gelmemiştir.
Tabi ki zaten hepimiz kendimizce seriden bazı yorumlar çıkarıp buna göre beklentiye giriyoruz. İleride yanılırsak da inat etmenin bir anlamı olmaz.

All blue'dan ne zaman vazgeçti yahu. Zoro gibi bir fedakarlığını görmedik daha. Kadınlara tayfa tehlikedeyken bile vurmaması sıkıntı.
Yahu herif ölümü göze almış kaç kere, nasıl ne zaman vazgeçti? Baratieden Wanoya yol olur hepsini saysan. Enelin karşısına çıkarken Usopp ayağına takıldı uçtu o da ayağı incindi diye mi orada kaldı sanıyorsun?
Zoro Kumaya kendini feda ederken Sanji ödülü kırışalım mı diyordu adama? Nami için göğsünden bıçaklanırken mutfakta kullanırım diye mi izin verdi? Enies Lobyde tek başına tüm tayfanın anca yendiği cp9lara kafa tutarken derdi maaşlı sigortalı iş istemek miydi? Dressrosada havada Dofa karşı dururken abi yapma etme, al bütün tayfayı kes beni all bluedan ayırma mı diyordu? Daha WCIda Zouda vazgeçmiş herif her şeyden, kendi hayallerini de feda etmiş.

Kadınlara vuramıyor da peşlerinden mi yolluyor? Kendini siper ediyor zaten. Gerekirse saldırıları karşılıyor ama kadınlara vurmamak üzerine bi prensibi var herifin. Canını verir bu uğurda ama yapmaz. “Kadınlara vuramamak” bu hangi iradenin eksikliğidir?
İşin zaaf kısmıyla da alakası yok bu vuramama durumunun. Zeffin yani babasının öğretisi bu ama sen zaafına bağlamışsın.
Zaaflara bakıyorsak ve bunların tayfayı zora soktuğu zamanlarsa mesele “Zoro tayfanın başı beladayken yanında yön tarif eden biri olmasına rağmen iki adım ilerleyemiyor vay ezik” demek bile “Sanji kadınlara vuramıyor vay iradesiz” demekten daha mantıklıdır! Zira Sanji olmasa iş Zoroya kalsa yetişemeyeceği ve havada hareket edemeyeceği açıktır, Sanji en azından oyalıyor Dofu. :(

Yahu herif ölümü göze almış kaç kere, nasıl ne zaman vazgeçti? Baratieden Wanoya yol olur hepsini saysan. Enelin karşısına çıkarken Usopp ayağına takıldı uçtu o da ayağı incindi diye mi orada kaldı sanıyorsun?
Zoro Kumaya kendini feda ederken Sanji ödülü kırışalım mı diyordu adama? Nami için göğsünden bıçaklanırken mutfakta kullanırım diye mi izin verdi? Enies Lobyde tek başına tüm tayfanın anca yendiği cp9lara kafa tutarken derdi maaşlı sigortalı iş istemek miydi? Dressrosada havada Dofa karşı dururken abi yapma etme, al bütün tayfayı kes beni all bluedan ayırma mı diyordu? Daha WCIda Zouda vazgeçmiş herif her şeyden, kendi hayallerini de feda etmiş.

Kadınlara vuramıyor da peşlerinden mi yolluyor? Kendini siper ediyor zaten. Gerekirse saldırıları karşılıyor ama kadınlara vurmamak üzerine bi prensibi var herifin. Canını verir bu uğurda ama yapmaz. “Kadınlara vuramamak” bu hangi iradenin eksikliğidir?
İşin zaaf kısmıyla da alakası yok bu vuramama durumunun. Zeffin yani babasının öğretisi bu ama sen zaafına bağlamışsın.
Zaaflara ve bunların tayfayı zora soktuğu zamanlarsa mesele “Zoro tayfanın başı beladayken yanında yön tarif eden biri olmasına rağmen iki adım ilerleyemiyor vay ezik” demek bile “Sanji kadınlara vuramıyor vay iradesiz” demekten daha mantıklıdır! Zira Sanji olmasa iş Zoroya kalsa yetişemeyeceği ve havada hareket edemeyeceği açıktır, Sanji en azından oyalıyor Dofu. :(
Güzel anlatmışsın eline sağlık.

Zaaflara bakıyorsak ve bunların tayfayı zora soktuğu zamanlarsa mesele “Zoro tayfanın başı beladayken yanında yön tarif eden biri olmasına rağmen iki adım ilerleyemiyor vay ezik” demek bile “Sanji kadınlara vuramıyor vay iradesiz” demekten daha mantıklıdır! Zira Sanji olmasa iş Zoroya kalsa yetişemeyeceği ve havada hareket edemeyeceği açıktır, Sanji en azından oyalıyor Dofu. :(
İstersen tayfadaki herkes için böyle fedakarlıklar bulursun. Ben Sanji hiç fedakarlık yapmadı demedim. Zoro ve Luffy bu konuda örnek. Sawyer7'nin son videosunda adam gayet güzel açıklıyor. Luffy Coby'ye dedi seri başında, Zoro da Mihawk karşısında. Ben şu amaçla yola çıktım, bu yolda ölürsem sıkıntı değil gibisinden. Neyse sana laf anlatılmıyor. Şu cümle baştan aşağı saçmalık. Zaafla kusuru karıştırmışsın sen. Zoro'nunkinin bir mantığı yok, daha çok komiklik unsuru. Sanji'ninki ise itici olmaya başladı, birkaç bölüm önce dili dışarda ağzının suyu akıyordu. Kadınlara vurma konusunda ise tayfa tehlikedeyse Zeff'in öğretisi olması hiç umrumda değil. Ayrıca ben kadınlara vuramıyor, bu yüzden iradesiz demedim be adam. Laf da anlamıyorsun. Dof'a nerden geldik onu da anlamadım. Daldan dala atlamışsın. Ben başka birşey yazmayacağım haberin olsun.

İstersen tayfadaki herkes için böyle fedakarlıklar bulursun. Ben Sanji hiç fedakarlık yapmadı demedim. Zoro ve Luffy bu konuda örnek. Sawyer7'nin son videosunda adam gayet güzel açıklıyor. Luffy Coby'ye dedi seri başında, Zoro da Mihawk karşısında. Ben şu amaçla yola çıktım, bu yolda ölürsem sıkıntı değil gibisinden. Neyse sana laf anlatılmıyor. Şu cümle baştan aşağı saçmalık. Zaafla kusuru karıştırmışsın sen. Zoro'nunkinin bir mantığı yok, daha çok komiklik unsuru. Sanji'ninki ise itici olmaya başladı, birkaç bölüm önce dili dışarda ağzının suyu akıyordu. Kadınlara vurma konusunda ise tayfa tehlikedeyse Zeff'in öğretisi olması hiç umrumda değil. Ayrıca ben kadınlara vuramıyor, bu yüzden iradesiz demedim be adam. Laf da anlamıyorsun. Dof'a nerden geldik onu da anlamadım. Daldan dala atlamışsın. Ben başka birşey yazmayacağım haberin olsun.
“Zoro gibi fedakarlık yapmadı” dersen sonrasında canını hiçe saydığı zamanları sayınca “e herkes yapar canım” demeyeceksin.

Kadınlara vuramamasını bi irade eksikliği kabul eden bi anlayıştansa tayfa tehlikedeyken sağını solunu bile ayırt edememesini eziklik olarak gören anlayış yeğdir.

Zeffin öğretisi olması umrunda değil ya o çok önemsediğin Zoronun hedefi tamamen çocukluk arkadaşına verdiği sözle alakalı. Biri insanlık değerleriyle ilgili bi baba öğütü diğeri çocukken güç kazanmak için verilmiş bi söz. Sanji babasının çok yerinde olan öğüdünü dinlerken kötü, Zoro çocukken verdiği söze sebep ölümü göze alınca ağa, paşa. Sanji hayatını feda ederken “herkes yapıyor böyle şeyler”, Zoro yapınca “hayallerinden, hayatından vazgeçti! İrade akıyor paçalardan”. Sanji kadınlara vuramadığı için sorun olunca “iradesiz herif”, Zoro hayat memat meselesinde sağını solunu ayırt edemeyince “komiklik bunlar hep”.

Aynen devam!

@Uchiha Itachi

Kimse Sanji'ye babasının öğüdünü dinledi diye kötü demedi.En azından ben görmedim.Mevzu tayfanın hayatı tehlikedeyken kadına vurmaması.Orda kadına vurmamasının iradeyle bi alakası yok evet ama yanlış bir hareket olduğu da su götürmez bir gerçek(bana göre).Daha geçen sormuştum sanada sorayım.Senin sevdiğin birinin hayatı tehlikedeyken prensibinden vazgeçer miydin geçmez miydin ? Olaya Sanji açısından bakıp cevap verme ama.Kendini onun yerine koyup bi cevap verirsen daha iyi olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık