Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Zoro-Sanji arasındaki güncel güç dengesi

'Manga Genel ve Sohbet' forumunda Millennium Wizard tarafından 6 Ağu 2018 tarihinde açılan konu

?

Sizce hangisi ?

 1. Zoro power up öncesi ve sonrası Sanji'den daha güçlü.

  66.8%
 2. Suit ile beraber şu anda Zoro = Sanji oldu.

  14.0%
 3. Suit ile beraber artık Sanji > Zoro oldu.

  11.7%
 4. Sanji geçmişte de öndeydi power up ile güç farkını daha fazla açtı.

  7.5%
 1. yyolcu Üye

  yyolcu (Üye)
  Mesaj Sayısı 5,402
  Üyelik Tarihi29 Haz 2015
  İstisnasız bunların hiçbirini bilemiyoruz şu an :) Ray veya Roger'ın seviyesini de Zoro'nun çok ilerilerde geleceği seviyeleri de.. o yüzden beklemedeyim ben daha çok. Ama Wano sonu( :oops: ) tünelin ucu görünür. İyice Wano sonuna bağladık forumca. Ray-Roger, Beckman-Shanks ikililerinin aralarındaki ilişki Kaidou ve Big Mom'ınkiler gibi değil diye net bir sonuca varamayız bence. Mesela Croco ve Mr. 1 arasındaki ilişki hangisine girer daha çok? :D
   
 2. serhat_bnc (Üye)
  Mesaj Sayısı 115
  Üyelik Tarihi28 Ağu 2019
  Tayfada her karakterin asıl görevi mevcut.Burada tutupta Sanji ile Zoro yu kıyaslamanın mantığı nedir hiçbir zaman çözemedim.Sanji tayfanın aşçısı ve sabahtan akşama nami ve robine kur yapmakla geçiyor.Zoro ise sağ kol görevi ve tayfanın savaşçı olmasından dolayı en ağır antremanlarla geçiriyor.Tabiki her zaman zoro daha güçlü olacaktır ve öyle olması gayet normaldir.Burada asıl sorulması gereken geçen zaman boyunca aralarındaki güç farkı ne kadardır.Atıyorum 2 yıl önce zoro %20 güçlüyse şimdi oran ne kadar.%10 mu yoksa %30 veya daha fazlamı.
   
 3. yyolcu Üye

  yyolcu (Üye)
  Mesaj Sayısı 5,402
  Üyelik Tarihi29 Haz 2015
  Bu mantıkla gidersek Luffy'den de her daim güçlü olmalıydı. Zoro habire antrenman yaparken Luffy et tıkınıp uyuyordu ama sonra biri tıkıldığı bacadan ancak kılıcının yardımıyla çıkabilirken diğeri iki binayı elleriyle birbirinden ayırıyordu. Shounen okuyoruz çok olağan hayat mantığıyla bakmamak lazım.
   
 4. Mesaj Sayısı 13,339
  Üyelik Tarihi15 Ağu 2015
  Enies Lobby dövüşlerinde kimin daha güçlü olduğu belliydi. Thriller Bark'ta kimin daha güçlü olduğu belliydi. İki yıl önce Zoro Sanji'den en az %50 daha güçlüydü. İki yıl sonra bu oran %100'ün üzerinde.
   
 5. kekomancer (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,097
  Üyelik Tarihi18 Ağu 2016
  Luffy bütün gün pinekleyip keyfine bakıyor. Bu bakış açısıyla Zoro'nun Luffy'i de geçmiş olması gerekiyor. Ama görüyoruz ki öyle bir Op hiç var olmadı.
  Neticede Db değil bu seri. Karakter güçlerini etkileyen çok daha farklı ve etkili şeyler mevcut.
  Sanji hiç antrenman yapmadan Zoro'nun dibindeydi bu kadar süredir. Aldığı son p-up ile öne geçmişti. Şimdi Enma ile Zoro maalesef tekrar yakaladı sayılır.
   
 6. Saitama Fortune favors the bold

  Saitama (Fortune favors the bold)
  Mesaj Sayısı 1,626
  Üyelik Tarihi3 Nis 2014
  Bilemediğimiz için çıkarım yapmaya çalışıyorum tayfaları ayrı ayrı ele alarak. Sen hiç bu detaya girmemeyi yeğleyip, aksini görene kadar hepsi aynıdır dersen birşey diyemem. Croco ve Mr. 1, Kaido ve tayfasına benziyor bence.
   
 7. Phoenix Sanji

  Phoenix (Sanji)
  Mesaj Sayısı 3,530
  Üyelik Tarihi21 Nis 2013
  Karizma penceresini hiçe sayamazsın. Zira millet bunu güce yoruyor. Luffy bile Zoro'dan daha çok rezil durumlara düşüyor. Fark şu ki mangaka Luffy'nin karizmayı sonradan topluyor. Fakat Sanji'ye suit verilene ve Page One ile kapıştırılana kadar bir toparlama yapılmadı. Bu çok uzun zamanlık arada da Zoro'ya karizma kasıldığı için sanki Zoro uçmuş gitmiş gibi yorumlar yapılıyor. Ama bu adamın tek tırpan darbesine bayıldığı da ortada. Ne diyelim şimdi?

  King ile kapışsa tek kesişte bayılacak mı? Hayır. O hâlde işin senaryo kısmını görmezden gelemeyiz. Demek ki orada bayılması gerekiyormuş. Fakat Sanji söz konusu olunca senaryo gayet güzel görmezden geliniyor.

  1- Eğitim: Sanji, okama kenpo ustalarının olduğu adada okama kenpo öğrenmemiş, fiziken beklenen seviyede gelişmemiş gibi duruyordu. Neden? Mangaka adama suit vermek istemiş çünkü. Tasarımı suit üzerinden yürümek gibi görünüyor. Dolayısıyla eğitimden çok güçlü dönmemesi doğal değil mi? Yıkımcı ayarında dönse suit ile aşırı güçlü olurdu. Evet mangaka bu noktada eğitimi iyi değerlendirmemiş oluyor, saçma ama senaryosu için saçmaladığı ilk şey değil, son olacağını da sanmam.

  2- Law'un ruh değişimi yapması: Sanji onun meyvesini bilmiyordu ve üstüne Law arkadan saldırdı. Chopper, room için "Mavi bir zara benziyor." diyor :D Adamlar saldırı altında olduklarını bile bilmiyorlar yani, nasıl savunsunlar kendilerini? Ama neden önemli değil, sonuç önemli. Niye? Çünkü konu Sanji. Sonuç olarak da Nami ile ruhu değişti.

  3- Bacak çatlaması: Nami kullanırken bedeni çok hırpalandı. Bu bir araya geldikleri sahnede Nami'nin Sanji'ye vurduğunda Sanji'nin yere yığılıp "Bedenime ne yaptınız böyle." dediğinde ortaya çıkıyor. Bu gır gırına söylenmiş bir şey değil.

  4- Dof'un kitlemesi: Sanji meyvesini bilmiyordu. Meyveyi bilmenin önemi herkesin mâlumudur. Law, Sanji'yi kurtardıktan sonra Sanji'ye Dof'un ip meyvesi sahibi olduğunda Sanji "İp ha?" demişti. Bilmediğini mangaka göze sokma gereği hissediyor. Sugar çöp ama meyvesini bilmeyen için tehlike mesela. Öyle ki Usopp olmasa belki Luffy ve Law gibi adamlar oyuncak olacaklardı. O sıra Luffy'de geleceği görebilen k.haki de yoktu. Ama önemli olan netice tabii. Netice olarak da Sanji kitlendi.

  Bazı kişiler karizmaya takılırken bazı kişiler de fanlıktan dolayı birtakım gerçekleri görmezden gelip ona göre yorumladılar. Fakat mangakanın derdi başka. Mangaka Sanji'nin düştüğü durumların sebeplerini boşuna göstermiyor. Çünkü o günübirlik bakmıyor olaya. O sahneleri çizerken muhtemelen aynı zamanda Wano'nun sonunu falan yazıyordur. Dolayısıyla Sanji'nin ilerideki rolünü düşünerek "Bakın bu durumlara düştü ama şundan şundan." demeye getiriyor. Fakat aynı zamanda yetersizlik duygusu da yaratarak okuyucuyu suite razı edecek duruma getiriyor. "Beklediğiniz kadar sağlam gelmedi ama bu durumlardan dolayı çok güçsüz olduğunu da sanmayın." mesajını vermeye çalışıyor. Tabii almak isteyene.

  Öte yandan tayfalar arası ilişki farklı olabilir. Zoro'dan da çoğu kişi Ray olmasını bekliyor. Bunda da sıkıntı yok. Fakat Sanji? Bir Gold, bir Silver varsa bir de Scopper var o tayfada. Burada Sanji'yi nereye koyduğunu anlayamadım. Zoro diğer tayfa sağ kollarına göre farklıdır elbet lakin Sanji de herhangi bir üçüncü adam değil ve olmayacaktır.
   
 8. Saitama Fortune favors the bold

  Saitama (Fortune favors the bold)
  Mesaj Sayısı 1,626
  Üyelik Tarihi3 Nis 2014
  Bunların tamamına katılıyorum. Sanji herhangi bir üçüncü adam olmayacaktır tabi ki. Sağ kol seviyesine çıkacağını düşünüyorum seri sonunda. Sadece Zoro ayrı bir ligde Sanji'den.
   
 9. Mesaj Sayısı 13,339
  Üyelik Tarihi15 Ağu 2015
  Zoro, adı anılınca destur çekilen adamı(Ray'i) geçecek adam. Seriyi buna göre yorumlayın, Zoro'nun seviyesini buna göre biçin. Sonra ben bilmiyordum, görmedim, duymadım demeyin :gamyon:
   
 10. twei money money money

  twei (money money money)
  Mesaj Sayısı 11,292
  Üyelik Tarihi21 Mar 2014
  Bu ikisi arasında denge falan yok. Zoro her zaman daha güçlü gösterilecek çünkü kendisi güç arayan biri. İkisinin gelişimi arasında hiçbi zaman korelasyon görmeyeceğiz. Mangaka istediği zaman gerek görürse Sanji'nin de seviyesi bu diye sunacaktır, o zaman isteyen yine ikisini tartar şu daha öndedir der geçer. Kendi senaryosunda at koşturacaktır her zaman olduğu gibi, olacak olan bu.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık