Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Zoro-Sanji arasındaki güncel güç dengesi

'Manga Genel ve Sohbet' forumunda Millennium Wizard tarafından 6 Ağu 2018 tarihinde açılan konu

?

Sizce hangisi ?

 1. Zoro power up öncesi ve sonrası Sanji'den daha güçlü.

  66.8%
 2. Suit ile beraber şu anda Zoro = Sanji oldu.

  14.0%
 3. Suit ile beraber artık Sanji > Zoro oldu.

  11.7%
 4. Sanji geçmişte de öndeydi power up ile güç farkını daha fazla açtı.

  7.5%
 1. Saitama Fortune favors the bold

  Saitama (Fortune favors the bold)
  Mesaj Sayısı 1,626
  Üyelik Tarihi3 Nis 2014
  Ryou öğrenmek ve slash atarken atağına dahil etmek güçlendirir evet. Nasıl güçleneceğini düşünüyorsun başka? Bir kılıçtan daha ne beklenir ki? Karşılaştırdığın kesiş örneğinde ne demek istediğini de anlamadım.

  Başka kılıçlarla yapabilir mi? Bence nihayetinde yapabilir, ancak Enma önünde aşması gereken bir zorluk olduğundan bu süreci hızlandırıyor. Önümüzdeki savaş öncesi gerekli çünkü. Kılıç hakiye aç olduğu sürece Zoro'yu zorlamaya devam edecektir. Kara kılıç olana kadar bence böyle devam edecek.

  Edit: Tekrar okuyunca verdiğin örneği anladım. O hakiden daha az demedim. Daha çok zaten neredeyse kolunu püre edecekti. Ancak kendini kılıca kaptırmamalı ve kontrol sağlamalı işte. Olmayan bir hakiyi çekmiyor.
   
 2. Alpamis Monkey D. Luffy

  Alpamis (Monkey D. Luffy)
  Mesaj Sayısı 17,046
  Üyelik Tarihi8 Eki 2014
  Ryo dediğin şey hakinin Wano'daki ismi. Zoro zaten bunu kılıcına aktarmayı biliyor. Slash atarken atağına da ekleyebiliyordu zaten. Monet örneği var elimizde.
   
 3. Saitama Fortune favors the bold

  Saitama (Fortune favors the bold)
  Mesaj Sayısı 1,626
  Üyelik Tarihi3 Nis 2014
  Ne olduğunu biliyorum. Kılıcına aktarmayı da biliyor ama koka şeklinde yapıp biraz etrafında akışkan şekilde kalıyor. Özel olarak bir kontrolü yok diye düşünüyorum. Şöyle diyelim. Enma haki havuzunun önündeki kapakları kaldırıyor diyelim. Kontrolde uzmanlaşman gerekiyor.
   
 4. Alpamis Monkey D. Luffy

  Alpamis (Monkey D. Luffy)
  Mesaj Sayısı 17,046
  Üyelik Tarihi8 Eki 2014
  Kapakları kaldırıyor ise zaten bu normalde o sıra erişemeyeceğin bir şeye erismeni sağlıyor demektir ki çok güzel bir araç olur. Bu arada benzetmeni beğendim. Uzmanlaşma işi yalan olacak aynı demirci olayıyla hızlıca alışma olayı söylendi. Ama tabi dezavantajini görmek daha tatmin edici olurdu.
   
 5. MuzluYulafEzmesi Rankyaku kullanır mısın artık Sanji ?

  MuzluYulafEzmesi (Rankyaku kullanır mısın artık Sanji ?)
  Mesaj Sayısı 455
  Üyelik Tarihi24 Ağu 2019
  Kılıcın hakiyi tek bir noktada toplama konusunda yardımcı olduğu düşüncesi dolanıyor etrafta ne düşünüyorsun bu konu hakkında ? Şu ana kadar kimsenin tüm hakisini tek bir noktaya toplayıp çok daha aşılmaz bir savunmaya sahip olduğunu görmedik . Kılıç Zoro'nun hakisini alıyor ise ve bu sayede daha fazla güç üretmesine neden oluyor ise bu hakiyi tek bir yerde odakladığı anlamına geliyor gibi biraz yoksa Zoro'da basar normal bir şekilde haki ne var yani . Şu ana kadar hiç hakinin tek bir yerde odaklanıp normalden daha güçlü bir saldırı/savunma da bulunma imkanını verdiğini okumadık mangada bildiğim kadarıyla . Ama bir kılıcın sanki şeytan meyvesiymişcesine böyle bir özelliğe sahip olması da saçma gelmedi değil biraz . Haki tek bir yerde odaklandığı zaman çok daha güçlü oluyorsa herhangi bir karakterin tüm hakisini sadece yumruğuna falan odaklayıp tek attığı gibi bir şey görmeliydik şeklinde düşünüyorum .
   
 6. Mesaj Sayısı 13,339
  Üyelik Tarihi15 Ağu 2015
  Mangaka Sanji'yi teeeee 2 yıllık arada gözden çıkarmış, 2 yıl öncesine kıyasla rafa kaldırmıştır. Trio'yu eğitsinler diye yolladığı adamlar bu ayrılığın başlangıcı olmuş, 2 yıl sonraki her Sanji-Zoro sahnesi de bu farkı belli etmiştir. Mangayı güncel olarak okuyan biri Zoro'nun artık Sanji'yle kıyasını abesle iştigal bulur. Bulmayan da eski günlerin(2 yıl öncesinin) hatırına kendini kandırıp avutur. Komiklik olsun diye Zoro ve Sanji arası az bir fark vardır yazacaksanız buyrun. Gülen gülsün :oops: :gamyon:
   
 7. Saitama Fortune favors the bold

  Saitama (Fortune favors the bold)
  Mesaj Sayısı 1,626
  Üyelik Tarihi3 Nis 2014
  Tamam hemfikir olduk. O sırada erişemez evet ama bu seferde hepsini kılıca kaptırmamak için bir süreç geçirmek zorunda. Süreyi kısaltmış oluyor kısa vadede. Luffy de power up ları benzer şekilde ama daha büyük bir dezavantajla alıyor. Yeri geliyor ömründen gidiyor. Vücuduna aşırı yük ve stres bindiriyor. Sınırlarını zorluyor yani. Enma da öyle. Zoro'yu zorluyor ve daha kısa sürede güçlenmesini sağlıyor.

  Hakini tek bir yerde ya da tek bir saldırıda toplama özelliği veriyor olabilir bence de. Ancak kılıcı alışmadan yapmak riskli olur. Yine bir süreçten geçmesi şart Zoro'nun. Saçma bulmadım çünkü Hitetsu, Kitetsu'yla Enma arasındaki benzerliğe dikkat çekerek, iki kılıcın da zayıf biri tarafından kullanılması mümkün olmayak şekilde yapıldığını söyledi. Kılıcın yapılma şekliyle alakalı. Belki kılıcı yapan kendi iradesini/hakisini kattı, kılıca bir özellik verdi. Bu şartlar altında gayet mantıklı olurdu bence.
   
  Son düzenleme: 14 Eyl 2019
 8. Saitama Fortune favors the bold

  Saitama (Fortune favors the bold)
  Mesaj Sayısı 1,626
  Üyelik Tarihi3 Nis 2014
  Yani karizma seven okurları sağmak için dedin, ben daha ne diyeyim :D Her karakteri o pencereden mi inceleyelim?
  Ben sana şimdi tayfa dinamiklerini tek tek ele alırım da, çok uzun sürer. Şöyle özetleyeyim. Wb, tayfası için bir baba figürüdür. Tayfadakiler kendine ait bir yer arayanlar hep. Bunu Marco söylüyor. O yüzden Wb'nin kaptan/baba olarak ayrı bir seviyede olması mantıklı tayfanın iç dinamiğine, oluşma nedenine bakarsan. Bm keza öz oğulları. Kaido ve tayfası ise güçlü bir adamın etrafında toplanıp ona biat etmiş adamlar hep. Özellikle Bm ve Kaido'nun tayfasında kaptanın mutlak hakimiyeti var. Emirleri demiri keser ve harfiyen uygulanır. Shanks'ın tayfası öyle değil gibi mesela. Hele bizim tayfa hiç değil. Sence Kaido King'e "oo gemin güzelmiş. Hadi denize açılalım. Bizim tanışmamız kader. Dünyanın altını üstüne getireceğiz" mi demiştir? :D (Roger-Ray). Yoksa Kaido'nun gücünü görüp biat mı etmiştir? O yüzden her tayfayı kendi içinde değerlendirmeni tavsiye ederim.
   
 9. yyolcu Üye

  yyolcu (Üye)
  Mesaj Sayısı 5,402
  Üyelik Tarihi29 Haz 2015
  Ya işte aksi bi örnek görürsek zaten o fikrim değişir. Şu ana kadar gördüklerimiz bana o karineyi verdi. Beckmann-Shanks ve Ray-Roger örneklerinde farklı olma potansiyeli var, ama olmama potansiyeli de var. Onları bekliyorum zaten artık, onlarda da benzer durumlar görürsek; Zoro, Luffy'den fersah fersah aşağıda ve bu durum da değişmez diye bas bas bağırırım her konuda :D
   
 10. Saitama Fortune favors the bold

  Saitama (Fortune favors the bold)
  Mesaj Sayısı 1,626
  Üyelik Tarihi3 Nis 2014
  Yani benzer olmadığı belli ediliyor bana kalırsa. Ray'in zirve hali Kata'nın az üstü eder diyorsan birşey diyemem. Zirveye doğru gittikçe ister istemez aradaki fark kısalacaktır. KK, Yonkou'dan çok yukarda değil. Kaido'nun belki biraz üstü olacak Luffy, Zoro mantıken daha yakın olmalı. King'in az biraz üstü, Zoro'nun zirve seviyesi olacak değil ya...
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık