Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro, Monkey D. Luffy’nin Rakiplerine Karşı!

Hangilerini alırdı?

• Buggy The Clown

Kullanılan: 170 60.1%
  • Kuro

Kullanılan: 240 84.8%
  • Don Krieg

Kullanılan: 221 78.1%
  • Arlong

Kullanılan: 194 68.6%
  • Crocodile

Kullanılan: 44 15.5%
  • Enel

Kullanılan: 21 7.4%
  • Rob Lucci

Kullanılan: 62 21.9%
  • Hody Jones

Kullanılan: 265 93.6%
  • Ceasar Clown

Kullanılan: 230 81.3%
  • Doflamingo

Kullanılan: 56 19.8%
  • Charlotte Katakuri

Kullanılan: 32 11.3%
  • Kaido

Kullanılan: 1 0.4%
  • Kizaru

Kullanılan: 1 0.4%
  • Hiçbiri

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    283
Ben o cümleden çıkardığım sonucu yazdım. Kesinmiş gibi konuşsam da bu beni öyle düşünmeye ittiği için çıkardığım fikri yazdım. Comparable kısmını ne diye anlamam gerekiyor. Boyları mı? Zekaları mı? Güçlü savaşçılara korku salmışsa gücünden bahsettiğini düşünürüm tabi ki. Yonkou kaptanları yanında sağ kolların gücü ne ki diyenlere karşı argümandır bu. Gerisi beklenti. Bana kalırsa sağ kollar içinde de özel olanları göreceğiz. Ray gibi, Beckman gibi. Ve evet Zoro gibi...
Zaten fiziksel gücünden bahsediyor orada. İşte mesajın tamamını atmış olsaydın görürdün. Umarım şimdi karakterin gücünü yansıtan tek noktanın fiziksel güç olduğunu söylemezsiniz. İkincisi bu güçlü savaşçılar kim diyorum ben de? Diğer imparatorlar ya da diğer sağ kollar mı? Beckman'in altında olan elemanların ondan korkması neyi ifade ediyor ki*

Evet, hala diyoruz yonko güçleri yanında sağ kolların hiçbir önemi yok. Bu Rey'de böyle, Beckman'de de böyle, Zoro'da da böyle olacak. Sineğin kanadından yağ çıkarmaya çalışmakla o seviyeler yaklaştırılmaz.

Zaten fiziksel gücünden bahsediyor orada. İşte mesajın tamamını atmış olsaydın görürdün. Umarım şimdi karakterin gücünü yansıtan tek noktanın fiziksel güç olduğunu söylemezsiniz. İkincisi bu güçlü savaşçılar kim diyorum ben de? Diğer imparatorlar ya da diğer sağ kollar mı? Beckman'in altında olan elemanların ondan korkması neyi ifade ediyor ki*

Evet, hala diyoruz yonko güçleri yanında sağ kolların hiçbir önemi yok. Bu Rey'de böyle, Beckman'de de böyle, Zoro'da da böyle olacak. Sineğin kanadından yağ çıkarmaya çalışmakla o seviyeler yaklaştırılmaz.
Nerede fiziksel güç diyor. Ben physical strength ifadesi göremedim?

Nerede fiziksel güç diyor. Ben physical strength ifadesi göremedim?
He's incredibly powerful in terms of physical combat. Comparable to Red Hair's, this man's existence is feared by even the powerful warriors of the New World". While it could be referring to his strength, it's unclear what it's really about and rather vague in general, so please take it with a grain of salt.

Birileri istediği kadar yırtınsın, Zoro'yu Sanji'ye yaklaştırıp Luffy'den uzaklaştırmaya çalışsın güneş balçıkla sıvanmaz.

Roger/Ray ne ise Luffy/Zoro bundan daha fazlası olacak. Çünkü Luffy Roger iken Zoro Ray'den fazlası olacak. Neden peki ?

Zoro sadece kk sağ kolu değil aynı zamanda DEİKU olma hedefi olan, hayali güçle doğrudan alakalı olan tek karakter. Atası Dünyaya kafa tutmuş ve Dünyaca ünlü olup onun bunun kralı değil sadece kral olarak anılmış bir samuray. Bu yüzden Zoro dayanıklılık olarak Wb, tayfadaki konumu olarak Rayleigh, güç ve koruma arzusu olarak Ryuma'dır. Üç efsane karakterin birleşimi olan tek bir efsanedir. Bilmeyenler öğrensin, sudan çıkmış balık gibi boşuna çırpınmasın.

He's incredibly powerful in terms of physical combat. Comparable to Red Hair's, this man's existence is feared by even the powerful warriors of the New World". While it could be referring to his strength, it's unclear what it's really about and rather vague in general, so please take it with a grain of salt.
Comparable kısmı diğer cümle için yalnız, pysical combat için demiyor. Ayrıca bunun içine meyve ve H. haki hariç her güç girer zaten. Bench presste kaç bastıklarını kıyaslamıyor.

Comparable kısmı diğer cümle için yalnız, pysical combat için demiyor. Ayrıca bunun içine meyve ve H. haki hariç her güç girer zaten. Bench presste kaç bastıklarını kıyaslamıyor.
Yahu adam kısaca diyor ki fiziksel olarak güçlü biri ve varlığı insanlara korku salıyor. Bu Beckman ile Shanks'in kişilik yapılarından kaynaklı zaten. Beckamn görüldüğü üzere soğuk ve katı biri. Shanks ise mangada da görüldüğü üzere bunun tam zıttı aksi bir durum. Aynı bazı kimselerin Zoro'nun aurasından korkup Luffy'yi ilk başta küçümsemeleri gibi. Adam zaten yazmış bunu bir güç durumu olarak almayın diye. Neyse sıkıldım iyice aynı şeyleri yazmaktan.

Ahahah her güç girer mi? :D O zaman Vista'nın kart bilgilerine itiraz eden ve kılıç mücadelesini haki, doruk, dayanıklılık vs.. şeylerden ayıran arkadaşları buraya alalım. Zira onlar bunu daha iyi biliyor.

Bu arada konu ile alakasız bir bilgi vereyim. Oro'da görmüştüm. Diğer çevirmenler Arthur'un olaylara biraz ''baharat'' kattığını yani kişisel görüş kattığını söylüyorlar. Hatta tüm vivre card bilgilerini verirken Arthur'un bilgilerini ayrı, diğer çevirmenlerinkini de ayrı vermişlerdi.

Zaten sonrasında Arthur açıklama yapmış:

Anyways, I was translating Beckman's card as well and I feel a bit perplexed about the whole rival thing. From what I understand, 比肩 means comparable/equal (rival would work), but in this case it refers to 彼の存在, which means his own being, rather than his power or something else specifically. I've seen people instantly take this as Beckman being = Shanks in power level, but I wonder if this means more in terms of authority or something else, what do you think? I feel that this is something that depended on how it's interpreted might have very different meanings!

Son düzenleme:
Kata en güçlü sağ kol değil dedik. Zoro çok çok güçlü olacak dedik. Saçma sapan şeylere itibar etmeyin, akbaba zihniyetiyle yazmayın dedik.

@Shakan seriyi nasıl da yanlış yorumluyorum, gel de bak :oops:
Bu bilgiden ne çıkarmam gerekiyor?
Anlaşılmaz ve şüpheyle bakın denilen bir bilgiden çıkarım yapmak çok da doğru bir yorum gibi gelmedi. Kaldı ki şüpheye mahal bırakmayacak şekilde açık bir bilgide olsa Beckmann'den korkulmasi kadar normal bir durum yok. Eğer ki Beckmann = Shanks diye bir bilge çıkarsa o zaman doğru yorumladığını kabul ederim. Aslında Beckmann ve Shanks arasındaki ilişkinin direkt olarak Luffy - Zoro ilişkisine etkisi yok ama senin için kabul ederim yani. :D

Dediğim gibi şüpheye yer bırakmayacak şekilde bir Shanks = Beckmann bilgisi gelirse alıntıla beni :)

Bu bilgiden ne çıkarmam gerekiyor?
Anlaşılmaz ve şüpheyle bakın denilen bir bilgiden çıkarım yapmak çok da doğru bir yorum gibi gelmedi. Kaldı ki şüpheye mahal bırakmayacak şekilde açık bir bilgide olsa Beckmann'den korkulmasi kadar normal bir durum yok. Eğer ki Beckmann = Shanks diye bir bilge çıkarsa o zaman doğru yorumladığını kabul ederim. Aslında Beckmann ve Shanks arasındaki ilişkinin direkt olarak Luffy - Zoro ilişkisine etkisi yok ama senin için kabul ederim yani. :D

Dediğim gibi şüpheye yer bırakmayacak şekilde bir Shanks = Beckmann bilgisi gelirse alıntıla beni :)
Ben Beckmann=Shanks denklemini hiçbir zaman kurmadım. Öyle bir bilgi gelmeyeceğini ise ikimiz de biliyoruz. Bu yüzden gelmeyecek olan bu bilgi üzerinden haklı olan tarafı belirleme çabasına girmeye gerek yok. Burada yazarın anlatmak istediği şey belli. Biz bunlara fragman diyelim. Ne de olsa filmi görene kadar her şey inkar edilebilir :sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık