Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Zoldyck vs Hayalet Takımı

Zeno Chrollo'ya sen yenersin demiyor.Eğer ciddi dövüşseydin daha farklı olabilirdi diyor.Hatta o lafından önce de muhtemelen ben yenerdim diyor.Yani Chrollo'nun daha gidecek çok yolu var bana göre Zeno ile aşık atabilmesi için.
Aklımda öyle kalmış benim. Şimdi orayı izledim de kararsız kaldım. Chrollo'nun kitap durumunu da işin içine katınca Zeno bir adım önde geliyor ama yine de belli olmaz.

Yukarıda da yazdığım gibi HxH işlenişi güçlüye doğru ilerliyor hep. Mangaka bile kabul etmiş Örümceğin Zoldyck'ten güçlü olduğunu. Bunu gerek arc dizilişinde, gerek Silva'nın sözünde görebiliyoruz.
Tamah adasındaki Razor'un Örümcekler'den de Zoldyck'lerden de ileri seviyede olduğu sonucunu çıkarabilir miyiz bu söylediğinden?

HxH'nin olay örgüsünün Dragon Ball gibi ilerlediğini düşünüyorum. Yani sürekli daha güçlü kişiler gösteriliyor. Bu açıdan bakarsak;

Avcı sınavında görevli avcılar ----> Zoldyck ailesi ----> Örümcekler ----> Karıncalar ----> 12 Burç

Bu açıdan güç seviyesi de; 12 Burç > Karıncalar > Örümcekler > Zoldyck Ailesi > Avcı Sınavında görevli avcılar olarak ortaya çıkar. Burada sadece Gökdelen Dövüşü organizasyonunu atladı mangaka, en güçlülerin kat malikleri çıkacağını düşünüyorum.
Karıncaların açık ara diğerlerinden üstün olduğu bariz şimdi onu bir kenara koyalım. Zoldyc'ler içinde Killua, Alluka, Kalluto ve Milluki ayrı Zeno, Silva, Illumi üçlüsü ayrı, birde anne var tabi, muhtemelen onuda ikinci gruba dahil edebiliriz, ve hatta Netero'nun sırf ona karşı dövüşüp hayatta kalması övülen bir büyük dede Zoldyck var (son bölümde aile grafiğinde ona da yer vermişler), onuda ikinci gruba dahil edebiliriz muhtemelen, Zoldyck olarak ikinci grubu ele aldığım için Zoldyck > Örümcek diyorum. 12 burç bireysel ortalama olarak Örümceklerden daha güçlü bir intiba bıraktı şimdilik o yüzden 12 burç > Örümcek diyorum, ama kişi sayısını bir kenara bırakırsak bireysel ortalama olarak Zoldyck > 12 burç derim.

Bu durumda benim sıralamam:

Karıncalar > Zoldyck ailesi > 12 Burç > Örümcekler > Avcı sınavında görevli avcılar

Birde not: Sadece cennet arenasını değil tamah adasını da es geçmişsin..

Tamah adasındaki Razor'un Örümcekler'den de Zoldyck'lerden de ileri seviyede olduğu sonucunu çıkarabilir miyiz bu söylediğinden?
Çıkarılabilir tabi ki, şahsen adaya uğrayan örümceklerden ve Hisoka'dan daha güçlü olduğu izlenimi verilmişti ilk gösterildiğinde. Ama mangaka tek kişiyi öne çıkarıp daha sonrası için de saklayabilir, yahut tek arclık da kurgulamış olabilir. Ging mesela, ilk bölümden beri biliyoruz ama daha yeni işleniyor, Razor da belki bir daha göremeyebiliriz, bu açıdan denklem kurarken grup olarak düşünmek daha mantıklı. Misal 12 Burç > Karıncalar > Örümcekler > Zoldyckler şeklinde. Hakikaten de düşününce böyle olduğu görülür. Morel 1 yıldızlı avcı diye geçiyor, 12 Burç'takiler 2 ve 3 yıldızlı diye geçiyorlar ve başkana niye Morel ve Knov'u yanına aldın biz dururken diye sitem ediyorlar. Yani hakikaten 12 Burç karıncalara karşı kazanabilirdi, belki Morel - Knov ve ezik öğrenceler yüzünden karıncalar büyük gösterilmiş olabilir. :D

Karıncaların açık ara diğerlerinden üstün olduğu bariz şimdi onu bir kenara koyalım. Zoldyc'ler içinde Killua, Alluka, Kalluto ve Milluki ayrı Zeno, Silva, Illumi üçlüsü ayrı, birde anne var tabi, muhtemelen onuda ikinci gruba dahil edebiliriz, ve hatta Netero'nun sırf ona karşı dövüşüp hayatta kalması övülen bir büyük dede Zoldyck var (son bölümde aile grafiğinde ona da yer vermişler), onuda ikinci gruba dahil edebiliriz muhtemelen, Zoldyck olarak ikinci grubu ele aldığım için Zoldyck > Örümcek diyorum. 12 burç bireysel ortalama olarak Örümceklerden daha güçlü bir intiba bıraktı şimdilik o yüzden 12 burç > Örümcek diyorum, ama kişi sayısını bir kenara bırakırsak bireysel ortalama olarak Zoldyck > 12 burç derim.

Bu durumda benim sıralamam:

Karıncalar > Zoldyck ailesi > 12 Burç > Örümcekler > Avcı sınavında görevli avcılar

Birde not: Sadece cennet arenasını değil tamah adasını da es geçmişsin..
Tamah Adası'nın durumu yukarıda yazdım, yani boss olarak bir Razor var karşıda ve o da bana göre yeterince övüldü. Tek kişi olduğu için gruplarla kıyaslamanın anlamı yok. Zaten güç yarışının yapıldığı bir arc olmadı, oyun arcı.

Diğer hususları da yazdım tekrar yazayım; Bana göre Morel ve Knov yerine 12 burç görevlendirilse Karıncaları yenerlerdi. Ekibin zayıflığı yüzünden Karıncaların güçlü gösterilme durumu söz konusu olabilir. Yani Cheute diye bir karıncayı Morel ve öğrencisi yenemiyordu düşün işte.

O tabloda Maha Zoldyck nerede göremedim, kısacası dokunulmaz yazan kişi mi?

HxH'nin olay örgüsünün Dragon Ball gibi ilerlediğini düşünüyorum. Yani sürekli daha güçlü kişiler gösteriliyor. Bu açıdan bakarsak;

Avcı sınavında görevli avcılar ----> Zoldyck ailesi ----> Örümcekler ----> Karıncalar ----> 12 Burç

Bu açıdan güç seviyesi de; 12 Burç > Karıncalar > Örümcekler > Zoldyck Ailesi > Avcı Sınavında görevli avcılar olarak ortaya çıkar. Burada sadece Gökdelen Dövüşü organizasyonunu atladı mangaka, en güçlülerin kat malikleri çıkacağını düşünüyorum.
Bence gittikçe en güçlüleri gösteriyor diye bir kaide yok
misal Kilua'nın babası dedesi abisi her halukarda karıncaları indirir
belki Kralı indiremezler şimdi ama Kralın 3 adamı için zorlansalarda iyi bir vs olur. [ hatta yenebilirler bile ]

12 Burç ta aynı olay örümceklerin bir üst kademesi gibi diye biliriz ama sayısal avantajları olmasa kim yener belli olmaz :good:

@Kenpachi

Zeno ve Silva öldürmek için saldırıyorlardı. Adamlar mafyadan iş almışlar Chrollo'yu öldür diye, işlerini bitirmeye çalışıyorlardı. Illumi telefonla aradı, artık mafya yok, işverenimi rahat bırakın gibisinden. Aile içinde herkes istediği işi alabilir, bunu aile fertleri de bilir ama kendi işlerine bakarlar. Sen yanlış anlamışsın olayı.

Olay 1 vs 1 değil ki zaten, topyekun bak olaya. Mangaka avcı sınavında profesyonel avcıları övüyor, gözetmen avcıları kullanarak. Sonra az ilerliyor Zoldyckleri övüyor, az ilerliyor Örümcekleri övüyor, az ilerliyor Karıncaları övüyor, az ilerliyor 12 Burç'u övüyor, az daha ilerliyor senin spo verdiğin yerleri övüyor. Sürekli güç artışı var işte. 1 vs 1 olarak değil topyekun bak olaya.

killua bir çok takım üyesini şu anki gücüyle harcayabilir. ama sayı üstünlüğü ile hayalet takım alır

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık