Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Zoan

Zoanları küçümseme.

Seride şeytan meyvesinin tanıtımı yapılırken Logia,Zoan,Paramecia diye tanıtılıyor.Bunun güç sırası olduğu aşikar.Zoan meyveleri de zaten birebir vs için kişiye çok fazla kuvvet ve dayanıklılık veriyor.Bazı paramecia meyvelerini kullanıcıları daha güçlü kullanacak yöntemler geliştirmiş olabilir ama meyvelerin ham hali olarak böyle bir sıralama verildiği bariz bence.Örneğin sana leopar gücü,kuvveti,çevikliği veriyor normal dövüşsen bile yeterli.Paramecia gibi teknik kasmana gerek yok.Tıpkı logia gibi yani kişiye çok bağımlı değil.
Büyütülecek bir olayları yok. Mitolojik zoanlar hariç yemeye değmez bir insan yatkınlığı varsa çalışır kendi fiziksel kapasitesini yükseltir üstüne hakisini ekler yeter de artar bile. Aslan olsa ne kaplan olsa ne? Mangaka bu listeyi bir güç dengesi olarak verse bile hatta kalkıp direkt paramecia meyveler en güçsüz meyvelerdir falan dese bile seri içerisinde en büyük etkiyi yapan, yapacak olan meyveler hep paramecia olacak. Oda böyle düşünmüyorsa kafasındakini iyi yansıtamamış demektir ben okuduğuma bakarım şahsen ki halkın gözünde ortalama olarak bakarsak verilen liste doğru gibi ama biz niye amele halk üzerinden çıkarım yapalım. Deprem meyvesi, yerçekimi meyvesi, Law'ın meyvesi, tek dokunuşuyla insanları tarihten silen oyuncak meyvesi vs açık ara bu serinin tepesinde paramecia meyveler duruyor. Sıralama yapacak olsam Paramecia > Mitolojik zoan = Logia > Zoan derim.

Boş meyve türü. Anka falan olma umuduyla yenip kaplumbağaya dönüşme riskine değmez .

Gerçekten yemeye değer olanlar Kaido,King, Pell birde Marco'nun kullandıkları bence. Uçmak büyük avantaj bu seride acaba niye dünyayı dolaşıp easy One piece bulmuyorlar. Chopper ve sengoku'nun meyveler de ilerde hypelanabilir. Chopper fiziksel güç için kullanıyor ama olayı farklı çıkabilir.

Diğerleri sadece fiziksel güç. Haki diye bir mevzu varken yüzebilmek daha büyük yetenek fiziksel güç yerine.

Gerçekten yemeye değer olanlar Kaido,King, Pell birde Marco'nun kullandıkları bence. Uçmak büyük avantaj bu seride acaba niye dünyayı dolaşıp easy One piece bulmuyorlar. Chopper ve sengoku'nun meyveler de ilerde hypelanabilir. Chopper fiziksel güç için kullanıyor ama olayı farklı çıkabilir.

Diğerleri sadece fiziksel güç. Haki diye bir mevzu varken yüzebilmek daha büyük yetenek fiziksel güç yerine.
Bir sürü manyetik alan vs. değişimi olduğundan çok riskli olurdu büyük ihtimalle suya düştüğünde yapacak bir şey kalmıyor.Kaido farklı ama onu yorumlayamayacağım.

Benim en sevdiğim meyve türü bu şöyle bir şey var ben One Piece dünyasında bir savaşçı olsaydım Haki seviyemi yükseltip Rokushiki öğrenirdim ama Şeytan Meyvesi yemek eğlenceli olurdu bu yüzden mantıklı olmasa bile yerdim özellikle Yırtıcı Zoan veya Mistik Zoan harika olurdu.

Non-canon ama Tori Tori no Mi Model: Eagle efsane olurdu seride güçlü bir kullanıcıyla King ve Marco ile aşık atabilirdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık