Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Zoan

'Şeytan Meyveleri' forumunda Smoker tarafından 15 Ara 2009 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 13,495
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Zoan (Zon) bir Şeytan meyvesi türüdür. Bu meyve tipi kullanıcısını hayvana ya da insan-hayvan karışımı bir forma sokar.

  Etkileri

  Bir Zoan kullanıcısı meyvesinin türüne göre o hayvana dönüşür. Meyve insanın normal şeklini bozmaz. Kullanıcıyı doğal halinin dışında tam hayvana ya da insan-hayvan karışımına dönüştürür. Melez formlar aşırı derecede büyüktür.
  Bu türün meyveleri genelde fiziksel gücü çok fazla olan kişiler tarafından yenilir. Çünkü bu tür olan gücün üzerine inanılmaz bir güç daha katar. Bu meyve türünün kullanıcısı sadece dönüşüm yaptığında gücünü kullanbilir. Doğal hali ile meyvesinin bir etkisi olmaz. Zoan türü meyveler kendi arasında da sınıflara ayrılmıştır.

  Etobur Zoan Türü

  Etobur Zoan kullanıcıları diğer Zoanlar'a göre savaşta daha iyidirler. Bu türün kullanıcıları genelde aşırı saldırgan ve kana susamış psikopat tiplerdir. Türden gelen avatajla fiziksel saldırılar yıkıcı olur ve pençeler rakibi parçalamada oldukça işe yarar. Bu türe en iyi örnek Rob Lucci'dir. Melez formda ne kadar güçlü olduğunu hepiniz gördünüz.

  Antik Zoan

  Bu meyveden ilk bahseden kişi Scratchmen Apoo'dur. Bu türün meyveleri kullanıcısına çok eski zamanlarda kalmış ve soyu tükenmiş hayvanlara dönüşme olanağı verir. Bu tür meyveler ender bulunur. Antik tipte Zoan meyvesi yemiş olarak gösterilen tek kişi X. Drake'dir. Drake'in dönüştüğü hayvan etobur bir dinozordur.

  Uyanmış Zoan

  Bu türden bahseden Crocodile bu türün kullanıcılarının normalden daha hızlı, açıkgöz ve güçlü olduğunu söylemiştir. Dört Demon Guards bu türdedir.

  Mitolojik (Mistik - Efsanevi) Zoan

  Mitolojik Zoan meyveleri Şeytan Meyveleri içerisinde en nadir bulunan türdür. Bu meyveler yiyene sadece efsanelerde varolmuş yaratıklara dönüşme imkanı sağlar. Bu meyvelerin kullanıcıları Logia türleri kadar güçlüdür. Bu meyve türünün gösterilen tek kullanıcısı Marco'dur. Meyvesi Phoenix(Anka Kuşu)'tir.


  Inu Inu no Mi (Köpek Serisi)


  Inu Inu no Mi, Model: Jackal

  [​IMG] [​IMG]

  Inu Inu no Mi, Model: Jackal Zoan tipi bir meyvedir. Bu meyve yiyene çakala dönüşme gücü verir. Kullanıcı tam çakal yada insan-çakal formlarına girebilir. Chaka tarafından yenilmiştir.

  Güçleri ve Zayıflıkları

  Bu meyve kullanıcısını büyül bir çakala dönüştürür.
  Bilinen bir zayıflığı yoktur ancak standart zayıflıklara sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Crocodile tarafından yenilmiştir.

  Kullanımı

  Chaka meyve gücü sayesinde çok hızlı hareket edebilir ve yüksek yerlere sıçrayabilir. Chaka sadece bir kere dönüşmüş ve tek bir saldırı yapmıştır.

  Saldırıları

  - Narikiba


  Inu Inu no Mi, Model: Dachshund

  [​IMG] [​IMG]

  Inu Inu no Mi, Model: Dachshund (Inu Inu no Mi: Moderu Dakkusufundo) bu meyve yiyene dachshund türü bir köpeğe dönüşme gücü verir. Dr. Vegapunk tarafından geliştirilen bir teknik sayesinde Mr. 4'ün silahı Lassou'ya yedirilmiştir.

  Güçleri ve Zayıflıkları

  Meyvenin verdiği temel güç kullanıcısını dachshund türü bir köpeğe çevirmesidir. Bu meyvenin kullanıcısı Mr. 4'ün en güçlü silahıdır ve meyve yedirilerek cansız bir objeye can verilmiştir. Dachshund türü köpeklerin boyu uzun olduğundan kullanıcı gerilme kuvvetiyle daha süratli toplar fırlatabilir. Lassou, Mr. 4 ile birleştiğinde eşsiz bir silah olmaktadır.
  Meyvenin standartların dışında bilinen bir zayıflığı yoktur. Ancak bu meyvenin kullanıcısı soğuğa karşı çok hassastır ve çabuk hasta olur. Bu meyve kullanıcısı Usopp ve Chopper tarafından yenilmiştir.

  Kullanımı

  Meyvenin gücü Mr. 4 tarafından top fırlatıcısına can vermek için kullanılmıştır. Lassou'yu Mr. 4 yarattığı için kendi vuruş becerileriyle birlikte kullanabilir. Bu her ne kadar Mr. 4'ün avantajı olsada bu silah kendisine karşıda kullanılabilir.


  Inu Inu no Mi, Model: Wolf

  [​IMG] [​IMG]

  Inu Inu no Mi, Model: Wolf (Inu Inu no Mi, Moderu Urufu) Zoan türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene kurtadama ve tam kurda dönüşme imkanı sağlar. Jybura tarafından yenilmiştir.

  Güçleri ve Zayıflıkları

  Meyvenin gücü kullanıcısını kurtadama dönüştürmesidir. Meyvenin sahibi olan Jybura'nın fizik gücü normal bir insanın kat kat üstündedir. Jybura meyveden aldığı güç ile fiziksel limitini doruğa çıkarmaktadır. Jybura'nın Rokushiki tekniklerini bilmesi meyvenin gücüyle saldırılarını daha ölümcül yapmaktadır. Bu meyve kullanıcısı etobur sınıfta olmasına rağmen saldırganlıktan ziyade hainlik yönü daha ağır basar. Ayrıca kullanıcı dişlerini ve pençelerini silah olarak kullanabilir. Jybura'nın kullandığı bir saldırı olan Shigan pençe ile yapıldığında vücudu delip geçmektedir.
  Bilinen bir zayıflığı yoktur. Standart meyve zayıflıkları dışında. Bu meyvenin kullanıcısı Sanji tarafından yenilmiştir.

  Kullanımı

  Meyvenin güçleri Jybura tarafından daha çok savaşlarda Rokushiki ve Tekkai Kenpo tekniklerinin gücünü arttırmak için kullanılmaktadır. Kurdun vahşi ve yırtıcı bir hayvan olması Jybura'nın saldırıları şekillerinede yansımaktadır.
  Meyvenin güçleri suikast yapmak içinde kullanılmaktadır.


  Ushi Ushi no Mi (Öküz Serisi)


  Ushi Ushi no Mi, Model: Bison

  [​IMG] [​IMG]

  Ushi Ushi no Mi, Model: Bison Zoan türü bir meyvedir. Bu meyveyi yiyen insan-bizon ya da tam bir bizona dönüşebilir. Bu meyve Dalton tarafından yenilmiştir.

  Saldırıları

  - Fiddle Banff

  Bu meyvenin kullanıcısı Wapol tarafından yenilmiştir.


  Ushi Ushi no Mi, Model: Giraffe

  [​IMG] [​IMG]

  Ushi Ushi no Mi, Model: Giraffe (Ushi Ushi no Mi: Moderu Jirafu) Zoan türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene zürafaya ya da insan-zürafa karışımı bir forma sokar. Bu meyve Spandam tarafından temin edilmiş Kaku tarafından yenilmiştir.

  Görünümü

  Ushi Ushi no Mi, Model: Giraffe kırmızı renkte üzerinde spiral şekiller olan bir muz demetine benzer. İçi parlak yeşil renktedir.

  [​IMG] [​IMG]

  Güçleri ve Zayıflıkları

  Bu meyvenin kullanıcıya verdiği güç melez formda çok uzun bir boyundur. Kaku'nun yüz hatları nedeniyle dönüşüm yaptığı zaman komik bir suratı olmuştur. Bu yüzden de kendisiyle çok dalga geçilmiştir. Ancak kısa süre sonra Kaku meyvesinin ne kadar güçlü olduğunu kanıtlamıştır.
  Zoro bu meyvenin verdiği uzun boynu en büyük zayıflığı olarak görmüştür. Fakat Kaku boynunu saldırı yapmak için kullanmıştır. Bunun dışında standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Roronoa Zoro tarafından yenilmiştir.

  Kullanımı

  Kaku şuana kadar meyvenin güçlerini yalnızca savaşmak için kullanmıştır. Meyvesinin gücünü Rokushiki tekniğiyle birleştirip çok çeşitli saldırılar yapmıştır. Kaku meyveyi yedikten kısa bir süre sonra savaşa girmiştir. Bu yüzden başta meyve güçlerine hakim olamamış ama kısa sürede güçlerini öğrenip durumu avantaja cevirmeye başarmıstır.

  Saldırıları

  - Kama Kirin
  - Kirin Houdai
  - Pasta Machine
  - Henchikirin
  - Mouchikirin

  [​IMG] [​IMG]

  Mouchikirin

  - Gekirin


  Neko Neko no Mi (Kedi Serisi)


  Neko Neko no Mi, Model: Leopard

  [​IMG] [​IMG]

  Neko Neko no Mi, Model: Leopard (Neko Neko no Mi Moderu: Reoparudo) Zoan türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene leopara ve insan - leopara dönüşme gücü verir. Rob Lucci tarafından yenilmiştir.

  Güçleri ve Zayıflıkları

  Rob Lucci fiziksel gücü inanılmaz derecede yüksek olan birisidir. Bu özelliğini meyve gücü ile birleştirdiğinde gerçekten çok dişli bir rakip olmaktadır. Lucci'nin meyve türünden gelen avantajla melez formu çok büyüktür. Lucci'nin dövüş stili olan Rokushiki bu meyve ile birlikte çok yıkıcıdır. Lucci'nin Douriki'si 8000'in üzerindedir. Chopper bu tür etobur Zoan türlerinin aşırı saldırgan ve şiddete yatkın olduğunu açıklamıştır. Zaten Lucci'de tamamen kana susamış bir psikopattır. Ayrıca Lucci yakın mesafe dövüşlerinde meyvesi sayesinde çok büyük avantaj sağlamaktadır.
  Bu meyvenin standart zayıflıklar dışında bilinen bir zayıflığı yoktur. Bu meyve kullanıcısı Monkey D. Luffy tarafından yenilmiştir.

  Kullanımı

  Meyvenin güçleri Lucci tarafından savaşmak ve suikast düzenlemek için kullanılmıştır. Özellikle Lucci'nin el ve ayaklarında olan pençeler Shigan ve Rankyaku gibi Rokushiki tekniklerini daha güçlü yapmaktadır. Lucci diğer Zoanlar'ın aksine yırtıcı bir hayvan gibi dövüşmüş ve tam leopar formunda Luffy'i ısırıp yaralamıştır.
  Normal Zoanlar belli dönüşümden yapabilirken Lucci Life Return: Kami-e Bushin gücünü kullanarak kendini daha zayıf ya da daha kalıplı bir hale getirebilir. Bu güç onun manevra kabiliyetini ve vuruş gücünü arttırmaktadır.

  [​IMG] [​IMG]

  Tam leopar formu

  [​IMG] [​IMG]

  Melez formu

  Tori Tori no Mi (Kuş Serisi)


  Tori Tori no Mi, Model: Falcon

  [​IMG] [​IMG]

  Tori Tori no Mi, Model: Falcon Zoan türü bir meyvedir. Bu meyyve yiyene şahine ve şahin insan karışımı bir forma dönüşme gücü verir. Ayrıca bu meyve uçma imkanı veren beş Zoan meyvesinden biridir. Pell tarafından yenilmiştir.

  Güçleri ve Zayıflıkları

  Meyvenin en büyük gücü büyük şahine dönüşme ve uçmaya imkan tanımasıdır.
  Bilinen bir zayıflığı yoktur. Standart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Nico Robin tarafından yenilmiştir.

  Saldırıları

  - Tobizume


  Hebi Hebi no Mi (Yılan Serisi)


  Hebi Hebi no Mi, Model: Anaconda

  [​IMG] [​IMG]

  Hebi Hebi no Mi, Model: Anaconda Zoan türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene tam bir anakonda yada melez anakondaya dönüşme gücü verir. Boa Sandersonia tarafından yenilmiştir.

  Güçleri ve Zayıflıkları

  Meyvenin melez formu çok güçlüdür. Sandersonia fiziksel gücünün çokluğu ve meyvenin verdiği büyük, uzun bir beden sayesinde inanılmaz güçlüdür. Ancak kuyruk kısmı saldırıya açıktır ve meyvenin tel zayıf yönüdür. Bunun dışında standart zayıflıklara sahiptir.

  Kullanımı

  Meyvenin güçleri en başta Sandersonia tarafından Tenryuubito efendilerini eğlendirmek için kullanılmıştır. Serbest kaldıktan sonra bir Kuja savaşçısı olmuş ve güçlerini ülkesini korumak için kullanmıştır.

  Saldırıları

  - Saragi Dance

  [​IMG] [​IMG]

  Saragi Dance

  - Heavy Slam
  - Snake Dance

  [​IMG] [​IMG]

  Hebigami-Tsuki: Yamata no Orochi

  - Hebigami-Tsuki: Yamata no Orochi


  Hebi Hebi no Mi, Model: King Cobra

  [​IMG] [​IMG]

  Hebi Hebi no Mi, Model: King Cobra Zoan türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene kral kobra ve insan-kobra karışımı bir forma dönüşme gücü verir. Ayrıca bu meyvenin kullanıcı zehir üretebilir ve bunu rakibine tükürebilir. Boa Marigold tarafından yenilmiştir.

  Güçleri ve Zayıflıkları

  Bu meyvenin kullanıcısı melez formda tıpkı gerçek bir kral kobra gibi güçlere sahiptir. Zehir üretebilir ve bunu düşmanına fırlatabilir. Ayrıca bu meyve kullanıcısının ateşe karşı çok dirençlidir ve kendini yakarak düşmana saldırabilir. Ancak ateşe ne kadar dayanabileceği bilinmemektedir. Bu meyveninde kuyruk kısmı hareketi kısıtlamakta ve açık bir nokta bırakmaktadır. Bunun dışında standart zayıflıklara sahiptir.

  Kullanımı

  Meyvenin güçleri Marigold tarafından savaşmak için kullanılmıştır. Meyvesi sayesinde uzun menzilli saldırılar yapabilir ve öldürücü bir zehir salgılayabilir.

  Saldırıları

  - Saragi Dance
  - Heavy Stick

  [​IMG] [​IMG]

  Hebigami-Tsuki: Salamander

  - Hebigami-Tsuki: Salamander


  Tek Tip Modeller


  Hito Hito no Mi

  [​IMG] [​IMG]

  Hito Hito no Mi Zoan türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene insan formlarına dönüşme imkanı verir. İngilizce'si Human Human Fruit, Türkçe'si ise İnsan İnsan Meyvesi'dir. Tony Tony Chopper tarafından yenilmiştir.

  Güçleri ve Zayıflıkları

  Meyvenin gücü kullanıcısını insan formlarına sokmasıdır. Bu meyve bir geyik olan Chopper tarafından yenildiğinden verdiği güçler daha fazladır. Meyve sayesinde Chopper hem insanlarla hemde hayvanlarla konusabilir.
  Bu meyve Rumble Ball sayesinde dahada güçlü hale getirilebilir. Bu sayede Chopper ekstradan dört forma daha girebilir. Ancak Rumble Ball'ı kullanmak bazen kötü sonuçlara sebep olabilir. Chopper Rumble Ball'ı altı saatte bir yiyebilir aksi halde dönüşüm yapamaz.
  Meyvenin zayıf yönü yoktur. Standart zayıflıklar dışında.

  Kullanımı

  Temel Dönüşümler : Chopper bir Zoan tipi olan Hito Hito Meyvesi (İnsan İnsan Meyvesi) yemiştir. Standart Zoan'lar gibi üç temel dünüşümü vardır.

  Walk Point : Chopper'ın ren geyiği tipinde dolaştığı dönüşümdür.

  Brain Point : Chopper'ın en çok gördüğümüz küçük insan şeklindeki dönüşümüdür.

  - Scope

  [​IMG] [​IMG]

  Scope

  Heavy Point : Bu dönüşümde Chopper dev gibi kaslı bir gorile benzer.

  [​IMG] [​IMG]

  Ağırlık Noktası

  - Heavy Gong
  - Robi-Cho Suplex
  - Super Frapper Gong

  Rumble Ball Dönüşümleri : Chopper'ın bulduğu ekstradan dört dönüşüme daha olanak sağlayan bir toptur. Dört farklı dönüşüm tipi vardır.

  Jumping Point : Chopper'ın insan/ren geyiği formunda uzun bacaklarıyla uzak mesafelere atladığı dönüşümdür.

  [​IMG] [​IMG]

  Zıplama Noktası

  Arm Point : Chopper'ın ikinci en güçlü formudur. Bu dönüşümde Chopper'ın kolları inanılmaz kaslara ve vuruş gücüne sahip olur.

  [​IMG] [​IMG]

  Kol Noktası

  - Kokutei Roseo
  - Kokutei Cross
  - Kokutei Roseo Michieri
  - Armé De l'Air Kokutei Roseo Shoot
  - Kokutei Diamond

  Horn Point : Walk Point'e benzer bir dönüşümdür. Ancak bu dönüşümde Chopper büyük bir ren geyiğine dönüşür ve büyük keskin boynuzları oluşur. Ayrıca elleri insan ellerine benzer.

  [​IMG] [​IMG]

  Boynuz Noktası

  - Hissatsu Uso-Cho Hammer Suisei
  - Roseo Colonnade

  Guard Point : Bu dönüşümde Chopper kürkünü kalınlaştırır ve top şeklinde delinmez bir zırha dönüştürür.

  [​IMG] [​IMG]

  Savunma Noktası

  Monster : Chopper üç Rumble Ball'u aynı anda yiyince girdiği formdur. Bu dönüşümde Chopper dev gibi bir yaratığa dönüşür ve bilincini kaybeder. Bu dönüşümün nasıl durdurulduğu bilinmemektedir. Chopper bu dönüşümü iki kez kullanmıştır. Birinde Franky Chopper'ı suya atıp normale çevirmiştir. Diğerinde ise Kuma patilerini kullanıp Chopper'ı başka bir yere göndermiştir.

  [​IMG] [​IMG]

  Monster


  Mogu Mogu no Mi

  [​IMG] [​IMG]

  Mogu Mogu no Mi Zoan türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene köstebeğe dönüşme gücü verir. İngilizce'si Mole Mole Fruit, Türkçe'si ise Köstebek Köstebek Meyvesi'dir. Miss Merry Christmas tarafından yenilmiştir.

  Güçleri ve Zayıflıkları

  Meyvenin en büyük gücü kullanıcısını toprak altında çok rahat dolaştırmasıdır. Ayrıca kullanıcı dev gibi pençelere sahip olur. Kullanıcı çok hızlı tünel açabilir ve bu tünellerde çok hızlı hareket edebilir.
  Bu tüneller hem düşmanı şaşırtmak için hemde kullanıcının dostlarına yardım etmek için kullanılabilir. Ancak tüneller düşman tarafından da kullanılabilir. Ayrıca tüm tüneller birbirleriyle bağlantılı olduğundan tünel içinde gerçekleşen büyük bir patlama kullanıcıya zarar verebilir.
  Kullanınıcının hangi zeminlerde tünel açabildiği bilinmemektedir. Bunların dışında strandart meyve zayıflıklarına sahiptir. Bu meyvenin kullanıcısı Usopp ve Chopper tarafından yenilmiştir.

  Kullanımı

  Meyvenin güçleri Miss Merry Christmas tarafından savasmak için kullanılmıştır. Miss Merry Christmas gücünü Mr. 4 ile birleştirerek kombolu saldırılar yapar.

  Saldırıları

  - Mogura Tonpō: Mogugyo
  - Mogura Banan
  - Mogurazuka Highway
  - Mogu Mogu Impact

  [​IMG] [​IMG]  Uma Uma no Mi

  Uma Uma no Mi Zoan türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene ata dönüşme gücü verir. İngilizce'si Horse Horse Fruit, Türkçe'si ise At At Meyvesi'dir. Gan Fall'un kuşu Pierre tarafından yenilmiştir.

  Güçleri ve Zayıflıkları

  Meyvenin bilinen tek gücü ata dönüşme olanağı sağlamasıdır.
  Standart zayıflıklar dışında bilinen bir zayıflığı yoktur.

  Kullanımı

  Meyvenin güçleri Gan Fall tarafından seyahat amaçlı kullanılır. Pierre dönüşüm yaptığı zaman tıpkı bir Pegasus'a benzer.


  Zou Zou no Mi

  [​IMG] [​IMG]

  Zou Zou no Mi Zoan türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene file dönüşme gücü verir. İngilizce'si Elephant Elephant Fruit, Türkçe'si ise Fil Fil Meyvesi'dir. Dr. Vegapunk'un geliştirdiği teknikle Spandan tarafından Funkfreed isimli kılıca yedirilmiştir.

  Güçleri ve Zayıflıkları

  Meyvenin gücü kullanıcısına fil gücü vermesidir. Spandam meyve sayesinde kılıca can vermiştir. Bu sayede Spandan savaşmak için eşsiz bir silaha sahip olmustur.
  Her ne kadar meyve bir kılıçta olsa hayvan içgüdüsüne sahip olduğundan acı ve ölüm korkusuna sahiptir. Bu yüzden bazen efendisine itaatsizlik edebilir Bunun dışında standart zayıflıklara sahiptir. Bu meyve kullanıcısı Franky tarafından yenilmiştir.

  [​IMG] [​IMG]

  Buda benden...

  One Piece Wiki (Kendi Çevirimdir.) By Smoker
   
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 13,495
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim dostum....
   
 3. Venomemre1907 (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,260
  Üyelik Tarihi30 Nis 2009
  hepsini tek tek okudum teşekkürler =)
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 13,495
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Ne demek dostum... Lafı olmaz...
   
 5. luffydesper (Üye)
  Mesaj Sayısı 409
  Üyelik Tarihi15 Şub 2009
  aynen bende çok ilgi çekici bi konu fakat rob lucci nin doruki 4000 değilmiydi ? ayrıca güzel çeviri teşekkürler smoker :good:
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 13,495
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Rica ederim... Dourikiden emin değilim valla... Biraz sallama oldu... Çokta önemli diil... Düzeltiriz.. Saol düşüncen için...
   
 7. MichelanqeLo (Üye)
  Mesaj Sayısı 51
  Üyelik Tarihi19 Kas 2009
  Eline sağlık...Bende hepsini okudum...
   
 8. RedTeroR Our Is The Fury

  RedTeroR (Our Is The Fury)
  Mesaj Sayısı 6,186
  Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
  eLLerine saglık ....
   
 9. Mesaj Sayısı 49
  Üyelik Tarihi5 Eyl 2009
  Ellerine sağlık valla gene süper bi çeviri yapmışın.
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 13,495
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Saolun arkadaşlar...
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık