Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Spoiler] Zaman Çarkı (Wheel of Time)

'Edebiyat' forumunda ch3rl0b11n tarafından 11 Tem 2019 tarihinde açılan konu

1. amaneden (?)
    Mesaj Sayısı 21,161
    Üyelik Tarihi13 Kas 2014
    Tahmin edebiliyorum. Lotr'a bile katlanamadıysam buna hayatta katlanamam. Ama Lotr film serisini en az on kere izlemişimdir herhâlde. O kadar severim. En iyi midir bilmem, muhtemelen değildir ama en sevdiğimdir. Bu da layığıyla yapılırsa öyle olabilir gayet.

2. Tilqi_Gin Tai'shar Malkier!

Tilqi_Gin (Tai'shar Malkier!)
    Mesaj Sayısı 2,849
    Üyelik Tarihi21 Eki 2016
    Büyük ölçüde hatadan arındırılmış, terimleri standartlaştırılmış epub versiyonları için
    https://www.dropbox.com/sh/mwsksyog...ZtNf1VYYb-K9VRRuQBil_HSpSqIXG03oW-BOK2o2xCz4M
    Hatalar dosyalarına biraz göz gezdirirseniz Son_Silahsor nickli kişinin ne kadar titiz bir çalışma yaptığını görebilirsiniz, bu epublar şu an kitap halinden daha iyidir. Eski kitapların hata dosyaları yok ama onlarda da vardı hatalar, farklı kitaplar arası aynı terimleri biraz farklı çevirmeler falan.

3. ch3rl0b11n (Im)
    Mesaj Sayısı 6,565
    Üyelik Tarihi23 Nis 2012
    Umarım layığıyla yapılır. İyi bir şey izlemek istiyorum. Başyapıt olmasına gerek yok. :I

Ben de bunlardan okuyorum. Eğer bahsettikleri gibiyse cidden büyük iyilik yapmışlar insanlığa.
    Harita da mükemmel.

4. Monkey D. Dragon If you make God bleed, people cease to believe

Monkey D. Dragon (If you make God bleed, people cease to believe)
    Mesaj Sayısı 14,309
    Üyelik Tarihi2 Nis 2014
    Vay, dizisi de var demek. Güzel güzel.

5. Mesaj Sayısı 9,285
    Üyelik Tarihi4 Tem 2016
    Şu an 4. kitaptayım.Serinin hikayesi gayet sürükleyici ama öyle yerler oluyor ki arada tak diye bırakıyorum okumayı.Bazı yerler anlatım konusunda biraz ağır olmasından dolayı sıkıcı oluyor.Eğer ilk kitabın ilk yarısına kadar okursanız gerisi gelir.İlk kitabın ilk yarısı giriş kısmı olduğundan biraz bayıyor.

6. Chaos Bringer Warchief Vol'jin

Chaos Bringer (Warchief Vol'jin)
    Mesaj Sayısı 1,626
    Üyelik Tarihi29 Kas 2016
    Evet kesinlikle katılıyorum. 3 gün soluksuz okuduğumu biliyorum lakin sonra 1 hafta bıraktım. Kendimi sürükleyerek kitaba devam edebilmiştim. Ama tavsiye ediyorum.

7. Mesaj Sayısı 9,285
    Üyelik Tarihi4 Tem 2016
    İlk kıtabın sonlarındaki Fal Dara kısımları olmasa ilk kitapta bırakırdım seriyi.İkinci kitapta da Seachan savaşı kotardı biraz.Üçüncü kitapta Tear taşı savaşı var bir tek.Yani adam 200 300 sayfa yazacağı hikayeyi 1000 sayfa yazmış resmen.

8. luffynewgate Teach=Korsan,Gerisi=Karikatür

luffynewgate (Teach=Korsan,Gerisi=Karikatür)
    Mesaj Sayısı 471
    Üyelik Tarihi22 Eyl 2017
    Çok merak ettiğim bir seri nerede görsem yorumlarda hep dünyanın en iyi fantastik serisi diyor okuyanlar ve genellikle yüzüklerin efendisinin üstüne koyuyorlar.Bu seriyi lotr hayranı olarak çok merak ediyorum.Seri inanılmaz uzun galiba artık yavaştan başlamak gerek çünkü forumlarda,kitap sitelerinde yorumlarda fantastik edebiyatta en tepeye bu seriyi koyuyorlar bir seri nasıl lotr dan iyi olabilir diyordum hep bu kadar insan yanılamaz.

9. kekomancer (Üye)
    Mesaj Sayısı 1,836
    Üyelik Tarihi18 Ağu 2016
    Geçen sene ilk kitabın yarısına kadar gelmiştim. Baya da sürükleyiciydi. Sonra bir şeyler oldu devam etmeyi unuttum........ Ara ara devam etme isteği geliyordu ki askerlik geldi...... Askerde bitireceğim sanırım.

10. Keldorn Paladin of Torm

Keldorn (Paladin of Torm)
    Mesaj Sayısı 641
    Üyelik Tarihi6 Mar 2010
    Nynave saçını çekiyor, ellerini beline koyuyor, basit kadınlar x dir erkekler x dir commenterysi dönüyor, koca dünyada tek bir dil konuşuluyor, nehirlerin yapısı tamami ile organik gelişmeden uzak. Yarım betimleme yapılıyor, ve bazı kısımlarını saymaz isek, edebi olarak güçlü olduğu söylenemez.

Ancak, seri zaten erkeklerin dünyanın yapısını değiştirmesi ile başlıyor, dünya kendi halinde oluşmuş bir dünya değil, gene o edebi kısımların ağırlığı az olsa da, her sayfa süper işlenemez. Genel olarak hikayedeki kasıt anlaşılınca tatmin edici oluyor, bunu. Yanında karakterler, ve karskterlerin gelişimi en güzel yanı. 4. Kitap ile 12. Kita arasında karakterler çok organik işleniyor.

Belki bir ara buraya kadınların ortaçağ edebiyatındaki yeri diye bir yazı yazarım hahahaha.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık