Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Anket] Yonkou Kaptanları vs. Üst Düzey Denizciler

'Anketler' forumunda Dark King tarafından 23 Mar 2014 tarihinde açılan konu

?

Hangi taraf kazanır?

 1. Yonko tarafı

  71.7%
 2. Denizciler tarafı

  28.3%
 1. Dark King Rayleigh

  Dark King (Rayleigh)
  Mesaj Sayısı 2,061
  Üyelik Tarihi13 Şub 2014
  Daha önceden tayfalarıyla beraber tüm yonkolar vs denizciler ve dünya hükümeti konusu açılmıştı forumda. Yonkolar ezici bir üstünlükle kazanır gibi bir sonuç çıkmıştı.

  Şimdi bu karşılaşmada tayfa veya çöplerden oluşan 100 bin kişilik ordular olmayacak. Sadece yonko kaptanları ve en üst düzey denizcilerin karşılacağı bir vs. olacak.

  Karşılaşma yeni dünyada kimsenin yaşmadığı boş bir adada gerçekleşecek.

  Ve artık karşılaşmaya katılacak adamları yazalım.

  Yonko Tarafı

  Edward Newgate

  Nam-ı diğer Beyazsakal. Beyazsakal korsanlarının kaptanı ve büyük korsan çağının en güçlü korsanı. Gura gura no mi meyvesini yemiştir.

  [​IMG]

  Shanks

  Nam-ı diğer Kızıl Saç. Kızıl saç korsanlarının kaptanı, haki masterı yapmış yonkolardan biri.

  [​IMG]

  Kaido

  100 canavar Kaido(veya yaratık bilemedim). Yonkolardan biridir. Tayfasında 500 tane zoan meyvesi yemiş adam olduğu söylendi. Kendisi de zoan türü bir meyve sahibi olabilir. Kimilerine göre en güçlü yonko kendisidir.

  [​IMG]

  Charlotte Linlin

  Nam-ı diğer Koca Ana. Tek kadın yonkodur. Şekere düşkünlüğüyle ve vucudunun büyüklüğüyle bilinir. Gücü hakkında net bir bilgi yok.

  [​IMG]

  Marshall D. Teach

  Nam-ı diğer Karasakal. 2 yıllık aradan sonra yonko olmuş eski beyazsakal korsanları üyesi ve shicibukai. Yami yami no mi ve gura gura no mi meyvelerinin kullanıcısıdır. Ancak bu savaşta sadece yami yami li halini baz alacağız, çünkü 2 gura gura fazla gelir :D

  [​IMG]

  Denizciler Tarafı

  Sengoku

  Büyük korsan çağının filo amirali konumundaydı. Marineford savaşından sonra ise denizcilerden ayrıldı. Hito hito no mi:Model daibatsu isimli mistik zoan türünden bir şeytan meyvesi yemiştir, bu kendisini altın renkli budaya dönüştürebilmektedir.

  [​IMG]

  Garp

  Yumruk lakaplı kahraman denizci koramiraliydi. Marineford savaşından sonra görevini bırakmıştır. Bizim luffynin büyükbabası devrimci dragonun da babasıdır. Yani Monkey D. sülalesinin başıdır. Zamanında rogerla eşit savaştığı söylenmiştir, kimilerine göre de en güçlü denizcidir. Şeytan meyvesi kullanıcısı değildir, haki de master yapmıştır.

  [​IMG]

  Akainu

  Asıl adı Sakazuki'dir. Eski amiral, yeni filo amirali. Marineford savaşında en öne çıkan amiral konumundaydı. Savaştan sonra da filo amiralliği için aokiji ile yaptıkları savaşı kazanmış ve filo amirali olmuştur. Magu magu no mi isimli logia türü şeytan meyvesi yemiştir ve kendisi magma adamdır.

  [​IMG]

  Kizaru

  Asıl adı Borsalino. 3 denizci amiralinden biridir. Pika pika no mi meyvesini yemiştir ve bu onun ışık adam olmasını sağlamıştır. Marineford savaşından sonra mevkisinde kalan tek amiraldir.

  [​IMG]

  Aokiji

  Asıl adı Kuzan'dır. Eski 3 denizci amiralinden biridir. Marineford savaşından sonra filo amiralliği için girdiği Akainu savaşını kaybetmiş ve sonucunda denizcilerden ayrılmıştır. Hie hie no mi meyvesini yemiştir ve buz adam olmuştur.

  [​IMG]

  Fujitora

  Asıl adı Issho olan yeni denizci amirali. Yeni çıkan askerlik yasaları sonucunda denizcilere katılıp amiral olmuştur. Kördür ve buna bağlı olarak gözlem hakisi çok ileri seviyededir. Yer çekimiyle alakalı bir şeytan meyvesi yemiştir ve kılıç kullanmaktadır.

  [​IMG]

  Ryokugyu

  Yeni denizci amirallerinden biri. Kendisiyle ilgili elimizde hiç bir bilgi yok.

  [​IMG]


  Evet sizce kazanan hangi taraf olurdu? İstediğiniz gibi eşleştirme yapabilirsiniz (1 vs 2 gibi).

  Dünyanın en güçlü korsanları dünyanın en güçlü denizcilerine karşı :good:

  Let the fight begin :at:
   
  Son düzenleme: 17 Oca 2017
 2. Unknown Üye

  Unknown (Üye)
  Mesaj Sayısı 3,846
  Üyelik Tarihi13 Haz 2013
  Yonkou yüksek ihtimal alır..
   
 3. Crowley Üye

  Crowley (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,340
  Üyelik Tarihi14 Eki 2012
  Denizcilere bakmaya bile gerek yok. Yonkoular.
   
 4. Dattebayo..! Fingolfin

  Dattebayo..! (Fingolfin)
  Mesaj Sayısı 3,056
  Üyelik Tarihi29 Haz 2011
  Yonkoular'ın 2.ve 3. adamları amiralleri indirir, kaptanlarda Sengoku ve Garp'ı bölüşürler easy win. Tayfalar yok demişsin direk atladım bende konuya neyse düzenleyelim. Wb-Garp'ı tutar(son ana kadar bıraksalar bu vsyi Garp alırda işte bırakmazlar o kadar bir müddet sonra yardım gelir.) Shanks Sengoku'yu tutar. Kalan üç yonkou kaptani da topluca dalar amirallere şimdi karşılarında 5 amiral var Akainu'yu Kaido alsa geri kalanlar 2vs4 olacak orası biraz zor işte beyler kolay falan olamaz yani ama alırlar ya indirirler amiralleri. Shanks birebirde Sengoku'yu alır Wb ile Garp kalır birtek onda da Garp kazansa da birşey farketmeyeceği için yonkoular kazanır.
   
 5. Dark King Rayleigh

  Dark King (Rayleigh)
  Mesaj Sayısı 2,061
  Üyelik Tarihi13 Şub 2014
  Sadece kaptanlar var, yani toplam 12 kişiden oluşan bir vs olacak.
   
 6. Minato Üye

  Minato (Üye)
  Mesaj Sayısı 881
  Üyelik Tarihi24 Eyl 2011
  Bütün amiraller Garp ayarında olsa ağlatırlar da, şu durumda şansı yok denizcilerin.
   
 7. Yonkoular derim, tabii bu forumda yonkouların abartılmadığı anlamına gelmiyor :hıh:
  Şimdi Kaidou gibi bi' gerçek var; denizcilere çolunu çocuğunu toplayıp savaş açan bir Wb var. Bir de bu WB'ye saldırmaya kalkan kaidou var. Kesinlikle hayvanın önde gideni çıkacak. Linlin hakkında pek bir bilgi yok, sadece sayko görüntüsü çizdi. Teach en zayıfları gözüküyor bu durumda; fakat herhangi bir amiralin meyvesini etkisiz haline getirmse savaşı direkt belirler. Gerçi buna gerek bile kalmaz. Yonkoular win.
   
 8. Frankenstein (Üye)
  Mesaj Sayısı 85
  Üyelik Tarihi16 Şub 2014
  Yonkoular baskın gelir.
   
 9. Funky Üye

  Funky (Üye)
  Mesaj Sayısı 502
  Üyelik Tarihi24 Eki 2011
  Amirallerin güçleri çok ters ve amiral rütbesi denizcilerde en yüksek rütbe, yani korsan olmayan herhangi birinin yükselebileceği en yüksek rütbe. Ben 2 tarafı da eşit güçte görüyorum hatta denizciler bir tık önde olabilir, sadece yonkouların tam güçlerini görmediğimiz için berabere seçeneğine bastım.
   
 10. Dark King Rayleigh

  Dark King (Rayleigh)
  Mesaj Sayısı 2,061
  Üyelik Tarihi13 Şub 2014
  sadece yami yami olcak, 2 tane gura gura saçma olurdu zaten :D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık