Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yonko - Güç Dengeleri

1. tümen komutanı olmuş, 2. tümen komutanı olmuş veya 3. tümen komutanı olmuş bir anlamı yok. 1. tümen komutanı diye 1. tümendeki herkes 2. tümenden daha mı güçlü? WB'nin yanına aldığı ilk kişi Marco olduğundan 1. tümene o geçmiştir ilerliyen zamanlarda.

Marco 3 amiralide savuşturabilir yalnızca. Buda sadece hakisi sayesinde. Bana göre Marco'nun güçlü rakiplere zarar verebilecek bir potansiyeli yok. Güçleri çok pasif.

Bir yonkou, şeker toplaması için adalara en iyi adamlarını yollar mı? One Piece' teki güç seviyesi farklılıklarından kaynaklanıyor bu. Bana göre Jozu, Pekoms'tan daha güçlüdür. Hem meyve hemde saf güç açısından Pekoms'tan daha iyi seviyededir ama Marco saf güç açısından Pekoms'tan daha alt seviyede kalıyor bence. Kaldı ki Pekoms' un meyvesi ciddi bir dayanıklılık sağlıyor. Üstünede haki eklerse, fiziksel saldırı gücü az olan bir karakter bu herife nasıl zarar verebilir?
Dediklerinde haklılık payı yüksek Pekoms güçlüdür ancak Marco 'da bir yolunu bulur derim yenmek için her ne kadar gücü ters gelsede Pekomsa çünkü pekoms savunma yönünden Marco'nun saldırılarını engelleyebilir ve hakili yumruk atabilen biri olduğu için ki sağlam hakisi var belli Marco'a zararda verebilir ama Marco tecrübe olarak bir şekilde üstünlük sağlar belli de olmaz dediğin gibi Pekoms 'ta üstün gelebilir ciddi anlamda kafa karıştıran vs çünkü Pekoms biraz ters geldi Marco'a karşı gözümde.

Pekoms gibi,hakkında adı ve herkes tarafından teklenen caribou ya attığı yumruk dışında pek bir şey bilmediğimiz bir adamın Marco gibi rüştünü ıspatlamış bir adamla karşılaştırılmaması gerektiğini düşünüyorum,en azından şimdilik.Yener filan neye göre dediniz beyler?

adam amiralin saldırısını doğrudan alıp (ki bu meyvesinin en iyi defans meyvesi olduğunu gösterir bence) tekmeleyip marinfordun duvarına çakıyor sen caribouyu tekledi diye pekomsu marconun önüne koyuyorsun.şu anda sitede marco vs pekoms açsan senden başka en fazla 3 kişi daha pekoms der.neyse görüş farklılığı diyelim.
En fazla 3 kişi daha Pekoms diyebilir. Bu benim görüşüm. Meyvesi kesinlikle en iyi defans meyvesi değil. Buna kesin diyebilirim. Ben Pekoms, Caribou' yu tekledi diye Marco' dan güçlüdür diye bir söz söylemedim. Caribou' ya vurabildiğine göre haki kullanabiliyor. Fiziksel gücüde fazla ki tek vuruşta onu indirebiliyor. Ayrıca kaplumbağaya dönüşerek yüksek bir dayanıklılık sağlıyor.

Bu sitedeki herkes Marco' nun fiziki güç açısından zayıf olduğunun farkındadır. Şimdi zayıf dedim bunuda yanlış yerlere çekersiniz. Tabikide Don Krieg'ten, Arlong'tan, Bellamy'den veya Crocodile'dan az değil. Ama bir Luffy, bir Zoro, bir Mihawk veya bir Jinbei kadar değildir. Meyvesi tamamen defans yapmasına olanak sağlıyan bir haki kullanıcısına, fiziki gücü az olan bir karakter nasıl zarar verebilir?

Edit: Lovecook Sanji ben yalnızca bana göre Pekoms, Marco' dan daha güçlüdür dedim. Marco bir amirali durdurabilecek özelliklere sahipken belki Pekoms bunu yapamayabilir ama bu Marco'dan güçsüz olduğu anlamına gelmez. Ayrıca burada kimse Pekoms Marco'yu yener demedi.

Bu sitedeki herkes Marco' nun fiziki güç açısından zayıf olduğunun farkındadır. Şimdi zayıf dedim bunuda yanlış yerlere çekersiniz. Tabikide Don Krieg'ten, Arlong'tan, Bellamy'den veya Crocodile'dan az değil. Ama bir Luffy, bir Zoro, bir Mihawk veya bir Jinbei kadar değildir. Meyvesi tamamen defans yapmasına olanak sağlıyan bir haki kullanıcısına, fiziki gücü az olan bir karakter nasıl zarar verebilir?
Meraktan soruyorum fizik gücünün zayıf olduğunu neye göre karar verdin ? Amirale hasar veremedi diye mi ?

Meraktan soruyorum fizik gücünün zayıf olduğunu neye göre karar verdin ? Amirale hasar veremedi diye mi ?
Marco' nun fiziki gücünü serideki fiziki gücü ile dövüşen önemli karakterler içerisinde değerlendirecek olursak onların yanında daha pasif kalıyor. Bunu savaşta gördüklerime göre söylüyorum.

Marco' nun fiziki gücünü serideki fiziki gücü ile dövüşen önemli karakterler içerisinde değerlendirecek olursak onların yanında daha pasif kalıyor. Bunu savaşta gördüklerime göre söylüyorum.
Merak ettiğim nokta o, yani gördüğün neydi ? Belki ben görmemişimdirde fikrim değişebilir bu açıdan soruyorum.

Gördüğüm şey seninde söylediğin gibi haki ile vurmasına rağmen amirallere zarar verememesi. Marco'yu bu konuda Jozu ile kıyaslamak istemiyorum ama Jozu, Kuzan' a vurduğunda Kuzan' ın ağzından kan geliyordu.

Arkadaşların dediği gibi Marco koskoca Beyazsakal' ın yani Dünyanın En Güçlü Adamı' nın 1. Tümen Komutanı ise bir amirale zarar veremiyecek kadar aciz olmamalı. 1. tümenmiş 2. tümenmiş.. Bunlar güç seviyelerini belirtmiyor.

Gördüğüm şey seninde söylediğin gibi haki ile vurmasına rağmen amirallere zarar verememesi. Marco'yu bu konuda Jozu ile kıyaslamak istemiyorum ama Jozu, Kuzan' a vurduğunda Kuzan' ın ağzından kan geliyordu.
Tabi ki kıyaslayabilirsin, aynı şekilde diğer karakterleride kıyaslayabiliriz.

-Beyazsakal,
kimse fizik gücünden, hakisinden şüphe duymaz sanırım.
hakili bisentosu, John Giant'ı durduran, BB'ye tek atan, Shanks'ın saber'ı ile çarpışıp göğü yaran silah ;
Kizaru'ya vurulduğunda etki etmiş mi
Etmemiş gözüküyor.
Aokiji'ye vurduğunda bakalım
Etmemiş.

-Jinbe,
Caribou'yu tekleyen, Luffy'yi tek yumrukta canını yakıp yerde kıvrandıran, Ace ile 5 gün kapışan adamın yumruğu ;
Hiç etki etmediğini kendisi söylüyor.

-Vista ile beraber yapılan saldırı,
Vista'nın attığı kesikte aynı şekilde Marco'nun pençesi gibi işlemiyor.

Yani saldırılardan yola çıkarsak, Jinbe, Vista hatta Beyazsakal'ın bile fiziksel gücü yetersiz oluyor.

Big Mom' ın şeker toplayama yolladığı Pekoms karakteri güç açısından Marco'dan daha iyidir bence. Marco'nun hakisi ve meyvesinin verdiği iyileşme özelliği var tamam. Pekoms' unda kaplumbağa meyvesinden gelen yüksek dayanıklılığı ve kendi hakisi var. Ayrıca aslan bedenininde verdiği büyük bir fiziki güç vardır. Pekoms'un Marco'dan daha güçlü olduğunu düşünüyorum.

Karnını doyurmak için yiyecek toplamaya yolladığı bir adam bu seviyedeyse diğer adamlarını tahmin edemiyorum doğrusu.
En fazla 3 kişi daha Pekoms diyebilir. Bu benim görüşüm. Meyvesi kesinlikle en iyi defans meyvesi değil. Buna kesin diyebilirim. Ben Pekoms, Caribou' yu tekledi diye Marco' dan güçlüdür diye bir söz söylemedim. Caribou' ya vurabildiğine göre haki kullanabiliyor. Fiziksel gücüde fazla ki tek vuruşta onu indirebiliyor. Ayrıca kaplumbağaya dönüşerek yüksek bir dayanıklılık sağlıyor.

Edit: Lovecook Sanji ben yalnızca bana göre Pekoms, Marco' dan daha güçlüdür dedim. Marco bir amirali durdurabilecek özelliklere sahipken belki Pekoms bunu yapamayabilir ama bu Marco'dan güçsüz olduğu anlamına gelmez. Ayrıca burada kimse Pekoms Marco'yu yener demedi.
Yukarıdaki mesajını okuyunca öyle bir izlenim uyandı bende.Mesajını tekrar okursan karakterlerin savaş gücünü kıyaslar gibi bir hava olduğunu göreceksin.Sadece vuruş gücü olarak güçlüdür deyip geçsen zaten böyle bir şey yazmazdım ama meyve gücünden ,dayanıklılıktan ,hakiden bahsedince ister istemez sanki kıyaslıyormuşsun gibi bir izlenime kapıldım.Yanlış anlamış olabilirim sen de haklısın fakat hesap sormadım kimseden.

2-3 aylık uzun mesaj limitimi doldurdum,

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık