Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yonko - Güç Dengeleri

erkan @

wb en güclü adam,wb korsanlarıda en güclü korsan tayfasıymıs bunları tartısmıyorum zaten.benim söylemim wb bu en güclü korsan tayfası olayının,büyük bölümünü kendi basına saglıyor...akıl var mantık var hasta,yaslı gecin bunları adamda 3 tip haki en üst seviyede,üstüne dünyanın en tehlikeli meyvesi var.teachin yami yami no misi,3 haki yanında anlamsız.o bile yonko olabilmek için gura gura no minin gücüne ihtiyac duydu.wb öyle bir adam işte,dayanıklılıgını,fiziksel kuvetini saymıyorum bile.sonra marco op dünyasının en güclü adamlarından biri ama kairoseki ve haki karsısında caresiz oda.eger beckman yada yasopp hakili kursun veya kairoseki mermi atabiliyorlarsa gücü anlamsız kalır.kizaru bile ellerini kaldırdı bir kac dakika dünyanın en hızlısı olmasına ragmen.

ben kaptanlar cıkarıldıktan sonra,kalan wb korsanları ve akagami korsanları arasındaki güc düzeyinde,akagami korsanlarının daha cok katkı yaptıgını düsünüyorum kaptanlarına.luffynin acei gecmek istemesi anlık bir durum.hiç yenemedigi için öyle bir söylem gelişti.ama asıl hedef shanks.daha serinin basında bu cocugu cıgırttırdı e.oda.bak seni gecicem shanks demedi.bir gün senin tayfanı yenicek kendi nakamalarımı bulucam dedi.adam one piecei,korsan krallıgını ve shanks ile tayfasını yenmeyi aynı cümlede kullandı ;) shanks ve tayfası; eger senin dedigin gibi wb korsanları,kaptanlar haric onlardan güclü veya denkse bile, su an dünyanın en güclüsü yinede akagami korsanlarıdır.bb shanks ve tayfasını katletmezse yada bizim tayfa yenene kadar öyle kalıcak bence.

o yüzden shanksle wb arasında fark var.shanksın gücü wbye yakın ama bu gücünün zirvesinde olmasından ileri geliyor arada acıgı kapatamıyacagı bir meyve gücü üstünlügü var.roger bunu asmıs ama o bir d.ydi,garpta öyle.d.ler cok farklı.sırf d. nin vasiyetini görmek için wb herseyi luffye bıraktı.shanksın gücü wbden az bir olmalarına imkan yok,kendi agzıylan en güclü adamı yenicem diyen acee,beyazsakalımı diyor :) .sadece garp ona denk olabilirdi.seride bunlar acıkca söylendi.o yüzden ben kızılsac korsanlarının, bizim tayfadaki gibi ekstra katkı yaptıgını düsünüyorum shankse.ki hangi sbsdi hatırlamıyorum.beckmanın shanksın yönlendiricisi oldugunu söylemişti e.oda.o adam yasoppu veya rooyu bilemem ama beckman en iyi sag kol cıkıcak bence ;)

garp,sengoku olayınıda tartısmaya gerek yok,idam platformu savunmasız kalsa ne olur ? garpla sengoku wbyi öldürdükten sonra,kalan 7 shicbukai ve 3 amiral,tüm wb korsanlarını üst üste koyar döverler.marcoyla,jozu nereye kadar dayanıcak ? gördük az birazda vistanın kabiliyeti var.hepsi toplandı jozu haric daha akainuyu alamadılar.ben senin wb korsanlarına ve marcoya olan tutumunu anlıyorum ama gerceklerde var.wb o tayfanın savas gücünün büyük bölümünü olusturuyordu.marco ve jozuda diger belli bir bölümünü.kalanlar vista haric gitsin kumdan kale yapsın.

daha ilk sayıda bence serinin en güclü tayfası gözümüze sokuldu.rogerın veliahtı sectigi adam ve kaptanının izinden gidip topladıgı harika tayfa,bence şimdide en tepedeler ;)

İdam platformu savunmasız kalsa ne mi olur ? :) Melih olmadı bu, savaşın amacı Ace'i idam etmek. Akainu sence niye sızlandı ? İdam platformunu kim koruyacak biz burdan gidersek diye, Luffy'nin yardımı olmadan herkes Marco'ya yanlış yaptı diyor ama Garp'ın dahil olacağını nerden bilsin, muhtemelen Garp dahil olmasa Sengoku dönüşene kadar Ace'i kaçırma şansı vardı ama Garp gibi haki ustası ve bana göre Kizaru'dan bile hızlı birisi karşısında geri püskürtüldü. Wb zaten ölmeye gelmiş, hastalığı ve yaşı sebebi ile. Ace kurtulsaydı istenilen alınmış olacaktı.

Beckman tabi ki güçlü çıkabilir ama kesinlik yok, kaldı ki Beckman'ın ben Akainu ile uzun vs atabileceğini, Kizaru ile soluklu dövüşebileceğini düşünmüyorum açıkçası, haki olarak Beckman mutlaka daha iyidir meyve açığını kapatması için ama toplamda Marco-Jozu'dan güçlü göremiyorum nedense Beckman ve Roo'yu. Meyveleri çok özel Marco'nun da Jozu'nun da, tabi benim görüşüm dediğim gibi, aksinde olabilir.

Seride h.hakiye kaptanlık yapmış iki karakter gördük, birisi Roger-Rayleigh, diğeri Wb-Ace. Ace bir kaç sene daha yaşasaydı muhtemelen Marco ve Jozu gibi amiral ayarıda olacaktı, korsan tayfalarının as gücü tabi ki kaptanlarıdır. Aksini iddia etmek saçma olur. Shanks ölse Beckman yonko olabilir mi sence ? Hiç zannetmiyorum.

İdam platformu savunmasız kalsa ne mi olur ? :) Melih olmadı bu, savaşın amacı Ace'i idam etmek. Akainu sence niye sızlandı ? İdam platformunu kim koruyacak biz burdan gidersek diye, Luffy'nin yardımı olmadan herkes Marco'ya yanlış yaptı diyor ama Garp'ın dahil olacağını nerden bilsin, muhtemelen Garp dahil olmasa Sengoku dönüşene kadar Ace'i kaçırma şansı vardı ama Garp gibi haki ustası ve bana göre Kizaru'dan bile hızlı birisi karşısında geri püskürtüldü. Wb zaten ölmeye gelmiş, hastalığı ve yaşı sebebi ile. Ace kurtulsaydı istenilen alınmış olacaktı.

Beckman tabi ki güçlü çıkabilir ama kesinlik yok, kaldı ki Beckman'ın ben Akainu ile vs atabileceğini, Kizaru ile soluklu dövüşebileceğini düşünmüyorum açıkçası, haki olarak Beckman mutlaka daha iyidir meyve açığını kapatması için ama toplamda Marco-Jozu'dan güçlü göremiyorum nedense Beckman ve Roo'yu.

Seride h.hakiye kaptanlık yapmış iki karakter gördük, birisi Roger-Rayleigh, diğeri Wb-Ace. Ace bir kaç sene daha yaşasaydı muhtemelen Marco ve Jozu gibi amiral ayarıda olacaktı, korsan tayfalarının as gücü tabi ki kaptanlarıdır. Aksini iddia etmek saçma olur. Shanks ölse Beckman yonko olabilir mi sence ? Hiç zannetmiyorum.
bende onu diyorum işte ne olur ? marco acei aldı kactı.sonuc kalan herkez katledildikten sonra marco ne işe yarar ace ne işe yarar.e.oda otomatikman öyle düsünmemizi istiyor.en güclüler idam platformunu korudu diye.ama bastan gidip wbye girselerdi,hersey cok daha kötü olurdu wb korsanları için.ki sengokuya gerek bile yok garp gitse ölene kadar tutsa kalan tüm tayfası perte cıkardı wbnin.ucabilmesi ve yetenegi nedeniyle sadece marconun acei kacırma olasılıgı var,alsın gitsin 2 kişi kutu kutu pense oynarlar yeni dünyada :D

beckmanın yonko olup olamıyacagını bilmiyoruz,adamın gücünü bilmiyoruz,meyve kullanıcısımı bilmiyoruz,houshoku hakisi var dese e.oda hangimiz itiraz edebiliriz ? adamı sakladı e.oda ilk bölümden beri.o yüzden kızılsac korsanları hakkında konusmak yersiz aslında, ama e.oda marineford savasında bazı seyleri degiştirdi.akainuyu denizcilerin en büyük savas gücü gösterdi zaman gecti öyle oldu artık filo amirali,wb korsanları en güclü dendi.darmaduman oldular.kızılsac korsanları geldi aynı anda kalan tüm denizcilere ve kısa süre sonra yonko olmus bir adama ve tayfasına meydan okudular,ne denizcilerin yedi,ne teachin yedi.kızılsac korsanları bence bayragı devraldılar.teach cag benim dedi,luffy onu indirene kadar öyle gözküyor,cok büyük bir güç olarak öne cıktı.luffy tüm dikkatleri üzerine cekti gümbür gümbür geliyor.savas gercekten bir cag kapatıp,yeni bir cag actı.o yüzden shanksın tayfası hakkıındaki görüsler nihai hedefin onlar olması dısında belirsiz.yinede beckman bana roo ve yasopptan daha güclü kaptanına yakın bir güc olarak gözüküyor nedense.yanılabilirm ama öyle düsünüyorum.

Yasopp zaten sniper, sanmıyorum üçlü ayarı olduğunu.
Ama bahsettiklerinde yine bir kesinlik yok, yani Wb'ler yerine Shanks'ları koysaydık savaşı kazanırlar mıydı ?
Kizaru Beckman'ı sallamadan yasakani magatama çekiyor, Beckman'ın yaptığı olay off çekmek.

Mangaka aynı Wb-Marco-Jozu'da ki gibi eşleştirme yapmış sanki, Shanks-Akainu, Beckman-Kizaru, Roo-Aokiji
Roo'dan bir hamle beklerdim ben diyorsanki Jozu'dan üstün, elinde et donan denizi seyrediyor.
Beckman'da aynı şekil, kaptan ile tayfa arasında büyük güç farkı olur,
Shanks'lar da bile böyledir, Kizaru ve Aokiji devam ederken, sence Akainu neden bir şey yapmıyor ve küfür ediyor ? Shanks var karşısında. Adam Wb ile kılıç tokuşturup göğü yarıyor.
Tabi ki küçümsemiyorum tayfayı yani amiralle denk gidebilirler, ama bana wb'nin tayfasından güçlü gelmiyorlar nedense, bahsettiklerinde tayfasının yaptıkları bir şeyi görmedim açıkçası, Shanks ön plana çıkıyor daha çok. Kıyaslama yapacak kadar bilgi bilmiyoruz haklarında iyi yada kötü yönde konuşmak biraz farazi oluyor, doğrusunu zaman gösterecektir. :)

Şu seride, dünyanın her yerine giderek tayfasını tek tek seçen tek kişi Shanks. Bu yüzden şu anda en güçlü korsan tayfasına sahip kişidir muhtemelen. Ondan sonra da BB gelir. Tayfanın 5-6 kişisini en güçlülerden seçti. Kendi tayfa üyelerini seçmece seçtiği belirsiz. O yüzden kesinliği olana kadar Shanks tayfası WB döneminde dahi en güçlü tayfadır bana kalırsa. Luffy bile tayfa edinirken dikkat etmiyor. Zombiyi bile tayfaya katmak istiyordu.
Ben Shanks'ta da ezik çer çöp ün baya bulunduğunu düşünüyorum. Mesela Mihawk adasına geldiğinde nerdeyse korkudan bayılacaktı çoğu adamı, bunların h.haki ile bayılmayacağını iddia etmek zor. Tek tek seçme olayını boşa çıkarır bence şu sayfa ;
Daha sonra as kadronun yanına gidiyor ki muhtemelen 10 kişilik çoğu tayfada olduğu gibi onlarda Mihawk'ı görünce hiç bir telaş korku kırıntısı dahi yok.

Bana göre, whitebeard korsanlarını aşağı çeken tayfa üyeleri.Her ne kadar saldırı gücü konusunda sıkıntısı olduğunu düşünsem de bir tek Marco hakkını veriyor mevkisinin.Ace zaten çok genç ama logia gibi önemli bir avantajı var.Vista nın pek işe yaradığını düşünmüyorum ve Jozu benim için op evreninde overrated kelimesinin karşılığı.Geri kalanlardan bahsetmedim çünkü onlar için yaktığım kaloriye yazık.Buna rağmen Wb tayfasına en güçlü dendiyse(öyle söyleniyor) bunun tek sebebi Wb olabilir.Marineford da eşit şartlarda savaşılsaydı Wb yi kim nasıl tutacaktı bilmiyorum(garp ı ayıralım).Benim "wb nin tayfası güçlü lan" deme eşiğim ,akainu vs alayı nı en yakın ne zaman izlediğim/okuduğum ile alakalı.O sahneleri unuttuğum zaman söylüyorum bunu, yoksa ııh.
Shanks ın Wb den zayıf olduğunu fakat tayfasının daha sağlam olduğunu düşünüyorum.Sayıca daha az olmaları,Luffy nin hedef olarak göstermiş olması ve hepsinden öte bizim tayfanın arketipi olması böyle düşünme sebep olan şeylerden birkaçı.

WB tayfasına En güçlü korsan tayfası, WB'ye en güçlü insan denmiş hala hangi balış açısıyla takılıyorsunuz anlamıyorum ki:hhh:
Ne muazzam bakış açınız varmış :alkis: Oda'dan iyi görüyorsunuz.
Oda yazmış ''En büyüklerin savaşı... Başlatan WB tayfası bitiren Shanks tayfası durum bariz belli.
WB tayfası>Shanks tayfası>?????? muamma...
2 yıl sonra Shanks>????? muamma....

Bana göre, whitebeard korsanlarını aşağı çeken tayfa üyeleri.Her ne kadar saldırı gücü konusunda sıkıntısı olduğunu düşünsem de bir tek Marco hakkını veriyor mevkisinin.Ace zaten çok genç ama logia gibi önemli bir avantajı var.Vista nın pek işe yaradığını düşünmüyorum ve Jozu benim için op evreninde overrated kelimesinin karşılığı.Geri kalanlardan bahsetmedim çünkü onlar için yaktığım kaloriye yazık.Buna rağmen Wb tayfasına en güçlü dendiyse(öyle söyleniyor) bunun tek sebebi Wb olabilir.Marineford da eşit şartlarda savaşılsaydı Wb yi kim nasıl tutacaktı bilmiyorum(garp ı ayıralım).Benim "wb nin tayfası güçlü lan" deme eşiğim ,akainu vs alayı nı en yakın ne zaman izlediğim/okuduğum ile alakalı.O sahneleri unuttuğum zaman söylüyorum bunu, yoksa ııh.
Shanks ın Wb den zayıf olduğunu fakat tayfasının daha sağlam olduğunu düşünüyorum.Sayıca daha az olmaları,Luffy nin hedef olarak göstermiş olması ve hepsinden öte bizim tayfanın arketipi olması böyle düşünme sebep olan şeylerden birkaçı.
Valla kürşat diyorsanki Beckman yanında Shanks ve L.Roo olmadan yanında ki diğer tayfa elemanları ile Akainu azmanını döver o zaman haklısın senin görüşün derim. Seride ilk üç adamın diğer tayfa elemanlarının hepsinden baya baya güçlü olduğunu biliyoruz, yani bir Sanji vs Zoro ve Luffy'siz geri kalan hasırşapkalar desek ben Sanji alır derim.
Bende tam aksine savaşta Wb'nin yapması gerekeni yapmadığı için kaybettiklerini düşünüyorum, Wb'nin yapması gereken Akainu'yu dövmekti ama kalbi tekledi ve dikkat kaybı oldu ardından Marco ve Jozu gitti. Ondan öncede hastalık sebebi ile Squardo'dan kılıç yemesi, Marco'nun normalde bunları yemezdi demesi.
Marco Kizaru'yu durdurdu yapması gerekeni yaptı, Jozu'da Aokiji'yi durdurdu, Wb'nin önünü açtı. İkiside yapması gerekenleri yaptılar bence.
Wb 2 attı deniyorda Ace ölmüş iş bitmiş, Akainu arkası dönük Marco ile uğraştığından Wb arkadan indiriyor yumruğu, savaşta ki Wb beklenen gücünde değildi, normalde Akainu'yu dövüp idam platformuna doğru gitmesi gerekiyordu ama olmadı.
E.Oda bunada haklı sebepler yazdı zaten ; hastalık, yaşlılık, squardo'nun ihaneti....
Jozu'nun abartıldığı konusunda sana hak veriyorum, bir amirale teke tekte vurması zor bence, (dikkat kaybı olmadan amiralinde vurması zor tabi denk giderler)
Aokiji'ye nasıl vurduğuna bakın, adamın içinde bisento var ve Aokiji Jozu'nun geldiğini görmesine rağmen içinde ki bisento sebebi ile kaçamıyor. Yoksa vuruş gücünde sıkıntı yok Jozu'nun, Marco'dan da Vista'dan da saldırı gücü yüksektir, baya etkili ama nasıl vuracak sıkıntı orda bence, ardındanda zaten Jozu Aokiji'ye vurduğunu görmüyoruz o sahne dışında ve ikiside savunmada bekliyorlar ta ki dikkat kaybına kadar.

Ek bilgi olarak Ivankov'un en iyi söylemi var ama ne kadar güvenilir yada manası tartışılır tabi

Bana göre Shanks Wb'nin yaşlı halinden daha güçlüydü yani çok az bi farkla tabi ama daha güçlüydü. Güçten kasıt yıkıcılık, saldırı gücü anlamında değil bu konuda Wb'nin üstüne bi adam yok seride sonuçta gura gura dünyayı yok edebilecek bi meyve ona lafım yok. Ama gücünün zirvesinde bi adamın artık bi gözü toprağa bakar hale gelmiş bari giderken evlatlarıma güzel bi gelecek bırakayım mantığıyla savaşmış Wb'den daha güçsüz olduğunu düşünmüyorum açıkcası. Tayfa bazında da bence beckman marco ve jozu'nun önündedir artık beckmandan sonra kim geliyorsada o marco jozu ayarındadır diye düşünüyorum. Kalanlarında tümenlerden aşağı kalır yanı yoktur bence. Onun dışında dünyanın en güçlü adamı Wb denmişken nasıl shanks daha güçlüdür diyebiliyorsun dicek arkadaşlar olursa da nedenlerini az çok yazdım. Zaman hızla akıp gidiyor insanlar yaşlanıyor hastalanıyor artık eski güçlerinde olmuyorlar. Wb'de tam bu durumdaydı ama adamda Gura Gura olduğundan ve hayvani bi fiziksel gücü olduğundan yonkou seviyesinden aşağı düşmemişti hiç. Ama bana göre en güçlü değildi herhangi bi sağlık sorunu olmayan Garp varken Wb'nin o ünvanı taşımasının sebebini gura guraya bağlıyorum yani dünyayı tehdit eden bi güçtü Wb kayaları dağları tepeleri dümdüz eder adaları yok edebilir falan bundan ötürü ünvan ondadır bence. Yoksa Garp,Shanks bu adamlar dağ değil kaya değil odun değil kendilerini haki ile kaplayıp gura gura ile baş edebilirler diye düşünüyorum geriside fiziksel güç dayanıklılık ve kondisyona kalıyor Wb dediğim gibi çok hasta olduğundan bu konularda diğerleri kadar dayanabileceğini diğerleri kadar uzun süre dövüşemeyeceğini düşünüyorum. Hani Shanks'ın da bir günde falan yenileceğini düşüneniniz yoktur sanırım savaş uzucaktır Wb hastalığı nedeniyle mağlup olucaktır bundan ötürü Shanks daha güçlüdür gözümde. Tabi bence böyle yani zaten Shanks'a 10 demişsem Wb'ye 9.9 diyorum shanks çok üstündür demiyorum yani yanlış anlaşılmasın. Ama yukardığı saydığım sebepler Wb'yi 0,1 tık geriye düşürüyor bence. O yüzden Shanks>Wb>Kaido>Bigmom diyorum.

usta burda sana katılmıyorum. Sence WB neden taa en başta arka arkaya o Kaishin (Tsunami yaratan en güçlü saldırısı) yapmadı ? Çünkü Ace de arada kaynar diye. Sengokunun az da olsa sakinliği ondandı bence dünyayı yok edebilecek güce sahip olan adam akrşımızda ama olu elimizde tam güç olarak kullanırsa oğluda gider diyerekten bi kozu vardı. Sence Garp WB yi oyalasaydı ki Akainudan daha iyi oyalardı ve Marco Aceyi kaçırsaydı diğer WB üyeleri pert mi olurdu ? Acenin kurtulduğunu gören WB diğer adamalrınada kendisinden uzaklaşabildikleri kadar uzaklaşmasını söyelrdi ve Shima Yurashi (John Giant karşısındayken yaptığı saldırı) ve Kaishin saldırılarıyla Marinefordu parça pincik ederdi.
wb intihar etmeye niyetlendimi dedigini yapabilir ama sen saldırıların özünü kavramamısın.shima yurashi ve kaishini yaptınmı ondan kimse kacamaz deniz bile şekil değiştiriyor.yani yine dedigime cıkar marco alır acei gider kalanlardan kac kişi sag kalır allah bilir ama marcoyla,ace kutu kutu pense yaparlar yeni dünyada tek baslarına öyle gözüküyor hayal edince :)

üstelik söyledigin saldırıları herhangi güclü bir adamla aktif dövüs halindeyken yapmadı.devler cok güclü ama hedef alma sorunları var,cünkü hedefleri onlara göre cok kücük kalıyor.wbde,luffyde o yüzden cok kolay dev aldılar.ama wb sengoku ve garpla aynı anda savasırken nefes alabilsin,yani arada soluklansın ona yeter ;) daha akainuya bile arkadan saldırmasına ragmen yüzünden parca kaybetti.garpla sengoku aynı anda wbyi telef ederler.benim gözümde opdeki en muhtesem adam shirohigedir.tamam shanks,rayleigh,zoro,dragon karizma adamlar fanım onlara ama.shirohige yada luffy hayranlık beslenecek karakterler.

yinede tüm detaylara bakarsak wb haric kalanların esprisi yok.tüm tümen komutanları jozu haric,daha bir akainuyu tutamadı.kizaru bosta kalsada yardıma gelse akainunun telef ederlerdi hepsini,marco bile dayanamazdı.birde garp wbyi tutarken sengoku ben bir el atayım dese denizciler ezer gecerdi.savasta bize gösterildiki destek kuvvetler savasın seyrini degiştirdi.luffy 3 amiralin karsısına dikilmese,kizarunun dikkati dagılmayıp,oarsa tek atsa duvarların gerisinde acei göremeden öleceklerdi.acei iki kişi kurtardı biri crocodile,digeri luffy ;) jinbei moriayı aradan cıkardı.hancock kac tane px hakladı.ivankov kumayı tuttu.bb korsanları bile acıkca savasa girisen sengokuyu ve animedeki yer filler olsada muhtemelen garpın dikkatini dagıttılar.shanks gelmese hepsi ölücekti.ben böyle bir savas izledim.wb korsanlarının ezildigi bir savas izledim.herseyleri babaları olan bir tayfa gördüm.wbnin gücü tartısılmaz ama bence ilk 5 tümen komutanı haric kalan hepsinin tartısılır ;) bizim tayfada bile,tayfa üyeleri en azından rakiplerini yeniyor.tek basit bir soru denizcilerden akainu haric cidden agır yaralanan koramiral üstü gücte bir adam varmı ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık