Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yonko - Güç Dengeleri

2 yıl öneceki için birey olara wb-shanks-kaido-bigmomdır sıralama bence.Ama tayfa olarak shanks 1. wb ikinci sıradadır tahminimce.
2 yıl sonra içn birey olarak shank-kaido-bb-bigmomdır sıralama bence.Ama tayfa olarak shanks 1. bb ikinci sıradadır tahminimce.

Ben Beyaz Sakal'ın Shanks'tan üstün olduğunu düşünüyorum. Shanks ve Kaido ise eşittir bence gerçi diğer iki Yonkou'yu hiç görmedik yorum yapsakda pek bir şey olacağını sanmam. ama sıralamam şöyle

WB > Shanks=Kaido>Big Mom

2 yıl sonra :

Shanks = Kaido > BB > Big Mom

Ayrıca BB'nin Shanks ve Kaido'dan çok ama çok az derece güçsüzdür bence.

Şuanki sıralama için yorum yaparsak Shanks en güçlüdür derim tayfa olarakta shanks derim.
Şimdi wbyi gördük güçlü adam bi tonda adamı vardı.Linlin de öyle baya adamı vardı.Kaido'nunda baya adamı olduğuna inanıyorum.Ama shanksın normal bi tayfası var saysan 20-25i geçmez bu kadar az kişi ile yonkou oluyorsa basit bir gücü yoktur bundan eminim.
Tek noksanıda koludur.

bireysel olarak WB>shanks>kaido>big mom tabi aralarındaki fark%1 lik bişeydir genel tayfa bazında shanks>wb>bigmom>kaido oldugunu düşünüyorum.kaidonun tayfa bazındaki güçsüzlügü tayfasızlıktan geliyor bence . luffy ler gibi 3 5 tane adamla gezdigini düşünüyorum oyle wb gibi baba linlin gibi anne ünvanı yok demekki birilerini beslemiyor yanında binlerce adamı yok. bunu nerden çıkardım dersenizde morianın ordusunu ve moria yı sanırım tek başına haklamıştı aklımda böyle kalmış

@dragon
beyazsakal tayfası senaryonun kurbanı oldular.bizim tayfa vs atmaya başlayınca herkese en uygun olan rakip düşüyor.savaşta olabilecek en kötü eşleşme oldu bence.wb aokijiyle jozu akainuyla vs atsaydı ace ve beyazsakal yaşıyor olurdu.ki o zaman da en başta söylediğim senaryo olayına uymazdı.

ben beckman'ın marco ve jozu'dan üstün olduğunu düşünmüyorum.adam amirali tehdit ediyor ''sakın birşey yapma kizaru'' diye bir sonraki sahnede kizaru denizi tarıyor beckman'ı ortalarda göremiyoruz.kizaru aynı saldırıyı savaşın başında yaptığında marco surlara gömüyor.
senaryo kurbanı oldular biliyorum,hatta jozu aokijiyle dövüsmesede,akainuya saldıran grupta olsa,akainuyu alırlardı diye kac kişiyle savastım forumda.yinede jozuda zeka yok,marcoda yıkıcı güc yok.o yüzden amirallerle dövüstüler ama yenildiler.orda tek bug olay jozuydu.çünkü çelik artı haki magmayı tutuyorsa, elmas artı haki cok daha kolay tutardı.e.oda bundan kacındı,aokijinin önüne attı onu.yinede öyle bir eşlesmede haki levelleride önem arzedicek.ve teachin tüm tayfasını akainudan kacırttıran mangaka,aokijiyi tek bacak bırakan aynı mangaka jozuyuda yendirirdi.üstelik aslında senaryo bastan onlardan yanaydı.yani normal sartta o abartılan gücleri yoktu.garp ve sengoku savasa bastan dahil olsa ve bizim sazan olaya bir sürü güclü admala dahil olmasaydı.kusatma duvarının gerisinde okyanusun dibini boylamıslardı. ;)

marco yukarıda söylemiş.bnm söylemime marco ve jozuyuda katmıs.ama aslında marco ve jozu normal yonko adamları.bence onları yenicek veya denk adamlar cıkabilir diger yonko tayfalarında.ama wbnin kendisini yenicek adam cıkamaz, yok yani korsanlar içinde böyle biri,wb cıtayı tek basına yükseltiyor.marco ve jozuyu saymasak bile eski zamanlarında teach,thatch,ace,vista var.bu adamlardan birinin kk olcak potansiyeli var,digeri zaten direk yonko oldu.tüm müttefiklerini ve savas güclerini katarsak dünyanın en güclü korsanları oluyorlar ama kaptanlarıyla birlikte....

seride tartısılmıyacak seyler var wb en güclüsü,peki tek soru o zaman shanks tek kolu ve sadece bir gemi adamıyla nasıl yonko ? nasıl bu adam gidip wbye atarlanıyor hemde onun gemisinde.shanks wbden gücsüz bu kesin. e.oda söyledi,shanks ayrıca kendi en güclü wbyi kabul etti.demekki shanksın özel topladıgı,wb gibi gel olum ol,ne olursan ol yine gel mantıgıyla toplamadıgı,secmece tayfası güc acıgını kapıyor olmalı.

luffynin hedefi kk olmak ve one piecei bulmak...ama bir hedefi daha var.shanksı asmak ve onun tayfasını yenicek güclü nakamalar bulmak.shanksı ve tayfasını bizmkilerin asması demek zaten... su an için kk olmakla aynı sey bence ;)

eskiye göre şüphesiz wb dir.şimdi ise bb var güç sıralaması ise sanırım şu anda en güçlüsü shanks iki yıl önce wb ile kılıç çarpıştırmışlardı.marineford da ise gelip savaşı durdurdu.ondan önce kaido yu durdurdu.yani şu anda en güçlü shanks diyebiliriz.ondan sonra ise büyük ihtimal bb geliyordur.şu anda zaten bb nin elinde en güçlü iki şeytan meyvesi var.meyve avınada çıkmıştı zaten.ondan sonra bigmom ve kaido hakkında bir şey söylemek şu anda doğru olmaz.

WB dünyanın en güçlü adamı ünvanını çok önce aldı.O zaman hasta değildir , şimdi ki haline göre daha gençtir.Ama o da yaşlanıp,hastalandı haliyle biraz da güçten düşmüştür.Shanks ise gücünün zirvesin de birisi.WB ise yaşlı,hasta birisi gerçi o haliyle bile çok güçlüydü.Ayakta ölmesi de kanıtı.Ben WB'ye güçsüz demiyorum aksine güçlü ama Shanks gücünün zirvesinde , hasta da değil yaşlı da değil zaten yonko da olmuş , hakisi desen en üst seviyededir.Shanks bana göre WB'nin o halinden daha güçlüydü.Wb ile Shanks , Kaido ile Linlin'den bir basamak daha ilerdedirler bence.

2 yıl önce : Shanks>WB>Kaido>Big Mam
2 yıl sonra : Shanks>BB>Kaido>Big Mam

@melih Shanks'ın kendi gücüne değilde, tayfasının gücüne güvenip Wb'ye atarlandığına katılmıyorum. Adam göğü yarıyor, Beckman Wb'ye ne yapabilir ?

Dediğin gibi Shanks'ın tayfasını geçicem demişti Luffy haklı olarak oraya dayandırıyorsun bende şöyle söyleyim, Luffy Ace'i de geçicem diyordu, Ace'te Wb korsanlarından. ;)
Eğer diyorsan ki Ace, Shanks yada BB, Kaido, Big Mam'ın emrine girer, -ki hiç zannetmiyorum- o zaman daha güçlü olabilirler evet.
Aynı şekilde, Marco'nun da Jozu'nun da diğer yonkoların emrine gireceklerini düşünüyor musun ?
Kaptanın ne kadar güçlüyse ona oranla tayfa güçleri gösterildi seride. Wb önüne gelene oğlum ol dediği nerde geçti bilmiyorum, bize gösterilen 2 adamı alırken gördük, biri Ace diğeri Squardo, Ace'i zaten anlatmayayım, Squardo ise zamanında Roger tarafından yenilgiye uğratılmış yeni dünya korsanı gücü kor-amirale yakındır bunlar korsan kaptanları, wb'ye katılınca haliyle çer çöp adamlarıda tayfaya girmiş oluyor ardından Wb herkese oğlum ol dedi oluyor :) Çer çöpe Wb niye uğraşsın, kaldı ki örneğide yok.
Ace örneğinde ki gibi bu tip adamlarıda bulabiliyor kaldı ki Marco ve Jozu'nun da bu şekilde Wb tarafından katıldıklarını düşünüyorum. Birde shichibukai gücüne yakın diyebileceğimiz Vista'da var. Muhtemelen Thatch'i de var.
Kaptanın gücü tayfanın gücüne oranlıydı seride, aksini gösteren bir rakip göremedik. BB depremi elde etmese Shiliew ve level6'lar BB'ye katılmıyordu bile.
Teach karanlık meyvesini bulabilme ihtimali en yüksek yer olarak Wb korsanlarını seçmiş ve oraya sızmış. Ve sonundada buldular.
Savaşta Ivankov dünyanın en güçlü korsanları tabirini kullanması ve wikia'da dünyanın en güçlü korsan tayfası olarak yazması durumu var. Rayleigh'in gençliğini düşündüğümüzde Roger korsanlarının en iyi olduklarını gördük. Ancak diğer yonkolarda böyle bir şey görmedik, kesin konuşmak için baya erken,
ganicus değinmiş Beckman'ın haki seviyesi çok üstün olacak ki amiral alabilsin büyük ihtimal meyvesiz, ve Kizaru yasakani magatama çekerken Beckman'da seyretti, Roo'da Aokiji'nin dondurduğu denizi, bir tek Shanks karşısında ki Akainu küfür edip duruyordu. Marco savaşın başında Kizaru'yu durdurdu ve Kizaru, kalp teklemesi sonucu dikkat kaybı olayına kadar Wb'ye bir daha saldıramadı, aynı şekilde Jozu Aokiji'yi durdurdu ve Aokiji'de Jozu'nun baba bana bırak demesiyle o kısa sürede tutulmuş oldu ve Wb savaşta daha da ilerleyebildi.
Shanks olmasaydı o savaş bitmezdi, ama çoğu kişi tayfasına bağlıyor durumu bence hiç öyle değil, Kizaru deniz altına lazer atarak savaşmaya devam edebilirken muhtemelen ondan güçlü durumda olan Akainu sadece küfür etmekle yetindi.
Beckman'ın da Roo'nun Marco-Jozu'dan kuvvetli çıkacaklarını düşünmüyorum açıkçası, ama bu benim düşüncem tabi aksi ihtimali göz ardı etmem.
Düşün ki birde Ace'i var Vista'sı var onları saymıyorum.

Garp ve Sengoku olayıda abartılıyor, daha öncede yazdım, Garp ve Sengoku'nun aktif savaşması, korsanların işine yarardı. İdam platformu savunmasız olacaktı. Marco oraya uçtuğunda kim Marco'ya o tarz etkili bir haki yumruğu atıp aşağı indirecekti ? Luffy'yi indiremeyen Sengoku mu ?
Garp resmen idam platformunu korudu, Luffy değilde bir başkası çıksa onada yumruk çakacaktı hatta Wb'yle bile savaşacaktı.
3 amiral olmasına rağmen -ki muhtemelen tarihte ki en güçlü denizcilerdir Aokiji'nin de bulunduğu- Garp'ın da Sengoku'nun da devreye girmesi gerekti.
Savaşa girmedi diyenler olacaktır, bir yumruk atıp çıkacam demedi heralde Garp, ardından gelişen mangada ''Garp the hero joined the defence lines'' tabiri kullanıldı. Garp'ın içinde bulunduğu duruma rağmen müdahale etmek zorunda kalması, önce ki bölüm Sengoku'nun ''sanırım bizde dahil olmak zorunda kalıcaz'' tabiri gerçekleşmiş oldu.

Bigmom'un güçlü olduğunu düşünen tek benmişim.

Shanks'ın ben ahım şahım biri olduğunu sanmıyorum Rayleigh'in dengidir dengi derken yaşlı halinden daha güçlü olmuş hali ,rayleigh 2 yıl Luffy'i eğittikten sonra Shanks ayarı olmuştur derim zaten dövüş tarzları olsun haki olsun tam benzer tipler ,E.oda Sbs'de belirtti zaten Luffynin hakisini direk Shanks ve Ray ile karşılaştırıyor bu yüzden Shanks öyle çocuk oyuncağı gibi amiral yenemez hatta zorlanır bildiğin.Rayleigh 9 ise Shanks 10 'dur en fazla.

Kaido geç bu adamı adı bile şüpheli lakabı Kaido belli

Teach bence 2 sene sonra bile en güçsüzleri ben bu adamı Luffy gibi görüyorum güçlenmesi gerekiyor git gide de güçleniyor zamanı var daha şu an herhangi bir yonkou bunu sağ baştan adamlarıyla .....

WB zaten söylemeye gerek yok gözümde en güçlüleri öldü çekilsin aradan.

Bigmom en güçlüleridir derim oluşumu alayını katlıyor galiba.
Çağın adının Smile olduğunu söyleyen Doflamingoydu WB in çağı bitti Bigmomun smile çağı başlıyor kadın lideri.
Kidd gibi Law ayarı adamın gemi batırmasına bile aldırış etmiyor çapı büyük kadının.
Pekoms Carbiboya tek attı ki adam aslardan bile değildir bence, bunlar BBA dayken o sıra Bigmom adda yakıp yok etmiş ordusu bayağı güçlü ve canavar.

Birde bizim ittifak en güçsüz yonkou indirir diye düşünenlerden değilim , Shanks gibi kendi başına takılan adamı indirmelerine gerek yok , belli ki yeni dünyanın en saldırgan ve korkutucu kişisini indirip rahatlamak istiyor law ,Bigmom bunlar yeni dünyaya ayak bastıkları an adalarının birinde yakalarsa sonlarını biliyordur.

Pekoms ve Tamago'nun sağ kol çıkma ihtimalleri mevcut bence :) Big Mama'nın şeker delisi olduğunu, şeker dışında bir şey düşünmediğini biliyoruz, gemileri batırılmış umrunda değil.
En sağlam adamlarını yollamış olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık