Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yonko - Güç Dengeleri

Dywane Wade

WB - 100
Shanks 99
Kaido - Bigmom 98

Dragon'un dediği gibi bende WB'nin muazzam gücü tayfasını o kadar yükseğe çıkarıyordu. Çünkü bu adam ölü halde amirali etkisiz hale getirebiliyorken tayfadan ( Jozu hariç ) Amirali yenecek kapasite adam ( uzun süre mücadele edebilirler ama yenmeleri bana göre biraz zor ) olmadığı düşüncesindeyim.
Diğer yandan Shanks'ın tayfa bizim tayfanın asıl rakibi olduğundan en güçlü tayfa olacakları düşünüyorum.
Kaido ve Bigmom hep bu 2'linin gerisinde kalıyorlar. (Nasıl kalmazlar arkadaş :D biri efsane diğeri esas oğlanın hayali :) )
Ama aralarında öyle ahım şahım güç farkı yoktur.

Wb'nin Akainu'ya 2 attığı muhabbeti dönmüş yine diğer konuda. Valla Wb'nin genç zamanında Roger dengi olduğunu söylerim ama Wb Akainu'ya 2 attı diyemem. Wb'nin Akainu'ya 2 atacak gücü varsa bunu savaşın başında yapsaydıda Ace ölmeseydi. 2 attığını söylemek hiç mantıklı değil. Kaldı ki Akainu'nun bilincini kaybettiği bile belli değil.

Pozisyonlar sayfa atlamalarından dolayı pek belli olmuyor sanırım, sayfaları birleştirdim ki daha iyi belli olsun ;

İlk sayfamıza gelelim,

1-Akainu'nun saldırısını Marco durduruyor.
2-Marco Akainu'nun karşısında duruyor
3-Akainu Marco'yla konuşuyor.
4-Akainu Marco'ya bakarken Wb arkadan vuruyor.

İkinci sayfalarımıza gelelim,

1-Akainu Wb'nin yüzünün yarısını götürüyor.
2-Akainu'nun bilinci kapanmamış, Wb'ye küfür ediyor ve depremden dolayı oluşan uçuruma düşüyor.

Buradan sonrası 1 bölüm boyunca Akainu yok ve Jinbe kaçmaya devam ediyor. Ancak Akainu sonrasında Jinbe'yi yakalamayı başarıyor. Sizce bu nasıl oluyor ? Akainu Kizaru kadar hızlı mı ki Jinbe'yi 1 bölümlük araya rağmen yakalayabiliyor ? Yoksa Akainu uçuruma düşerken bilinci kapalı değil ve o 1 bölüm boyunca Jinbe'yi yer altından takip mi etmiş ? Bence ikincisi.

Wb genç ve hasta olmasa tabi ki Amiralleri kolayca yenip geçerdi, ancak zaman geçtikçe Wb'nin gücü düşmüş ve diğer Yonkolara yaklaşmış. Bu yüzden yonko kavramı gelişmiş. Eğer Wb yonkolardan çok üstün olsaydı kimse Wb'ye yonko demezdi. Ben Wb ve tayfasının diğer yonkolardan az biraz daha güçlü olduklarını düşünüyorum. One Piece serisinde şuana kadar hep kaptanın gücüne oranla tayfaların gücünü gördük. Yani Wb-Marco-Jozu üçlüsü bence Yonkolar arasında ki en güçlü üçlüydü, savaştan sonra Wb öldü, Jozu sakat kaldı ve bu üstünlük sona erdi.
Artık Shanks-Beckman-Roo üçlüsü en iyisidir, ardından diğer yonkolar geliyordur.

wb savaşa katıldığı andan dünyanın en güçlü adamı olarak filo amirali dolayısıyla denizciler tarafından tanınmış.. tüm dünya savaşa kadar ınu en güçlü olarak biliyordu... wb de diyor zaten sonsuz kadar en güçlü olarak kalamam.. bence bu savaşa öleceğini bile bile gelmiştir.. gelecek çağın ,rogerın beklediği ismin ace olduğunu düşündüğü için ve muhtemelen gerçek hikayeyi bildiği için.. ama bu adam en güçlü olsa bile bu gelecekte sadece tayfasına güvenmemiştir.. tayfasından geri kalanların yeni dünya içindeki dişliler arasında zamanla ezelileceğini düşünmüştür.. bence tayfanı bu ezilmeden koruyacak kişi olarak güvendiği adam shankstı... shanks a bakarsak güç olarak ilerlemesi wb tarafındanda kabul edilmiş.. (mihawla olan savaşından ve east blueden dönüşünde kolunu kaybetmesi ile ilgili sözleri) shanks savaşa gelirken kaido tarafından engellenmeye çalışılmış.. ki bu konuda kesin bir bilgi yok..olaya kaido kendisi mi müdahale etmek istemişr yoksa adamlarından oluşan birkaç gemi ile oyalamak mı istemiştir..bence 2. seçenek daha mantıklı.. yoksa shanksın kaidoyu o kadar çabuk ezip çok kısa sürede mf ye gelmesi abartı olurdu..bu durumda kaidonun gücünü tam olarak bilemesekte ... ihtiyarı aradan çıkartmak için elinde geleni yaptığını düşünebiliriz.. ve shanksı engellemek için kendisinin gelmediğini kabul edersek... shankstan daha pasif bir karakter olduğunu kabul etmek gerekir.. asıl soru shanksla ihtiyar arasındaki güç farkı.. ihtiyar shanks ı kısa sürede alabilir miydi...neden kısa süre.. savaş sırasında ihtiyarın yanlızca bir kalbi olduğunu söylüyor yaralandığında.. yani squardonun onu yaralayabilmesi o anda kalbi ile sorun yaşamasına bağlıyorum ben ... bu haliyle gücünün zirvesinde olan shanksı yenebileceğini düşünmüyorum... big mom ise yonkoular içinde 3 olduğunu düşünüyorum..oda big mom adıyla pokemonun bir sezonunu izletecek bize..

BB yi görmeye başladığımızda muhtemelen en güçlü o olacak yonkoular içinde. Kaido ve Bigmom arasında Kaido nun güçlü olduğunu düşünüyorum.

Ben şuan için konuşmak istiyorum. Eğer yanlızca Yonkou kaptanlarını kıyaslıyorsak BB-Shanks-Big Mom-Kaido şeklinde olacağını düşünüyorum ancak tayfalar ile birlikte değerlendireceksek Shanks-Big Mom-BB-Kaido şekilde bir şey olacağını düşünüyorum. Tayfa gücü olarak Big Mom'ı gerçekten çok üstün görüyorum ben. Eğer Dof ile anlaşma yapan Yonkou Big Mom ise ki büyük ihtiamlle Big Mom elinde ki şeytan meyvesi sayısı gerçekten çok fazla ve tayfasında ki elemanlar gerçekten çok iyi gibi görünüyor. Ama eğer BB Yami Yami meyvesi sayesinde kendi tayfasında ki elemanlara da meyve transferi yapabiliyorsa işte o zaman işler değişir gibi.

BB 1. demişsin :S meyvesi var sadece shanksın yanında bir hiçtir Akainu gelince hemen topuk yaptı ama Shanks basit bir kılınç ile akainu'nun magmasını durduruyor sen olayı meyveye göre değerlendiriyorsun ama meyveden önemli haki var shanks serideki en iyi haki kullanıcılarından biridir.

Kaido bence Shanks'ın 0.01 gerisindedir hatta devrimci olma ihtimali bile vardır(!)

Bence sıralama Shanks>WB=Kaido>Big mom
2 yıl sonra ise; Shanks>Kaido>Big mom> BB

BB 1. demişsin :S meyvesi var sadece shanksın yanında bir hiçtir Akainu gelince hemen topuk yaptı ama Shanks basit bir kılınç ile akainu'nun magmasını durduruyor sen olayı meyveye göre değerlendiriyorsun ama meyveden önemli haki var shanks serideki en iyi haki kullanıcılarından biridir.
Zaman atlaması öncesi için konuşuyorsan haklsın derdim. Olaya bir de şu açıdan bak. BB Gura Gura'yı aldığından itibaren Sengoku ile dövüşebilecek bi kapasiteye geldi. Kaldı ki Gura Gura üzerinde ki hakimyeti tam değildi. Bunu manga sırasında kendiside söyledi "Henüz tam olarak kullanamıyorum ama bu güç inanılmaz" tarzında bi şey demişti. Aradan 2 yıl geçiyor ve bu adam Yonkou oluyor. Meyve üzerinde ki hakimyetini artırmıştır kesinlikle ve ayrıca bu adamda ki dayanıklılık başka bi karakterde yoktur herhalde. Üstelik bir şeytan meyvesi avında olduğunu biliyoruz. Her ne kadar herkes gibi bende BB'yi sevmesemde kabul etmek gerekiyor ki bu adam şuanda en güçlü konumunda :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık