Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Yonkou - Güç Dengeleri

'Manga Genel ve Sohbet' forumunda Dattebayo..! tarafından 17 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Dattebayo..! Fingolfin

  Dattebayo..! (Fingolfin)
  Mesaj Sayısı 4,407
  Üyelik Tarihi29 Haz 2011
  Evet arkadaşlar yine başka bir konunun sapmaması için çok tartışılan ve üzerine konuşmanın güzel olacağını düşündüğüm bir konu açıyorum.

  Konumuz 2y önceki 4 yonkounun birbirleri arasındaki güç dengesi nedir ? Wb hepsinin ötesinde bi güçmüdür yoksa bunlar birbirine denkmidir gibi konuları konuşuyoruz. Kaido ve Linlin'i hemen hemen hiç görmedik seride ama bi tahmin yüretebilirz diye düşünüyorum. Lütfen birbirimizi kırmadan görüşlerimizi belirtelim arkadaşlar. İyi tartışmalar
   
 2. Provision (Üye)
  Mesaj Sayısı 329
  Üyelik Tarihi28 Nis 2009
  Benim aklımda sanki WB-Shanks birbirlerine yakın onların bir alt gücüyse Bigmom ile Kaido gibi bir fikir var yani nerden oluştu bu sezi bilmiyorum ama hep öyle düşünmüşümdür.Kaidonun WB'yi durdurmaya cesaret etmesi son zamanlarında WB'nin güçten düştüğüne işaret.Shanksınsa hiçbir şey olmamış gibi Kaidoyla ilgilenip - savaştı mı savaşmadı mı bilmiyoruz fakat orayı halletti sonuçta- Marineforda gelebilmesi ve savaşı bitirmesi böyle bir fikir oluştu sanırım bende.Burdan çıkarım yaparsak güçten düşmüş WB'ten daha tehlikeli bir rakip olarak algılıyoruz Shanksı tabi ne kadar katılırsınız bilemem :)
   
 3. Baki Lanza Del Relámpago

  Baki (Lanza Del Relámpago)
  Mesaj Sayısı 847
  Üyelik Tarihi25 Ara 2012
  Wb en güçlüdür buna şüphe yok.Shanks'de ona yakın seviyededir.Bence Kaido'nu Wb'yi durdurmaya çalışması kendine güvendiğini gösterir.

  Linin Luffy'nin ismini duyunca Garp'ın torunumu dedi.Yani Garp'la aralarında bir husumet olduğunu ve Garp'a ismiyle seslenmesininde samimiyetten olduğunu düşünüyorum.Linin muhtemelen yaşlıdır.Roger gibi Garp'la savaşmış olma ihtimali ve hala yonkou Garp'ın hala sağ ve sağlam olduğu içinde savaşın sonçsuz kalması ihtimallerine dayanarak Garp ayarı bir kadındır bence.
   
 4. Crowley Üye

  Crowley (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,689
  Üyelik Tarihi14 Eki 2012
  Rayleigh ile WB' yi bir tutmuyorum. Sadece yaşlılık ve hastalık açısından değerlendiriyorum bu iki karakteri. Rayleigh 20 yıl eline kılıç almamış. Aylak aylak dolaşmış. Zamanını içkiyle ve gemi kaplamasıyla geçirmiş. 20 yıldan sonra bir amirali durdurabiliyor. Dövüşün devam etmesi durumunda kendiside gider ama karşısındakinide yanında götürür kanısındayım. WB ise bence tümenleri şuanki haline geldiğinden beri hiçbir savaşa girmemiştir. Sadece adı bile bir adayı kendi üzerine almaya yetiyor. Üstelik büyük bir hastalığıda var. Uzun zaman savaşmadığını ve hastalığını düşünürsek Rayleigh' den daha kötü bir durumda. Ama bu durumda bile 3 amiralle baş edip, Dev kor-amirali sinek ezer gibi durdurup, Shichibukai olan Teach' e ağzının payını veriyor. Birde aldığı hasarların haddi hesabı yok.

  Yukarıda söylediklerim sebebiyle bence gördüğümüz karakterler içinde yaşlı haliyle bile olsa dünyanın en güçlü adamıdır WB. Shanks gücünün zirvesindedir. Oda aynı şeyleri yapabilirdi savaşta. Hatta WB' den daha fazlasını yapabilirdi. Ama Whitebeard yaşlı ve uzun süre savaşmamış haliyle Marineford' u onca kişiye rağmen alt üst etti.

  Yonkou'lar içerisinde Kaidou' dan çok ümitliyim. Eğlenceli bir adam olduğunu düşünüyorum. WB' yi engellemek için kalkıp o kadar yol gitmiş. Bana kafasına buyruk biri gibi görünüyor.

  Yonkou' lara puan vericek olursamda..

  Beyazsakal & Shanks => 100
  Kaidou & Teach => 96
  Big Mom => 94
   
 5. killz0ne Vınıdın sınrı zırı ımırıl

  killz0ne (Vınıdın sınrı zırı ımırıl)
  Mesaj Sayısı 7,511
  Üyelik Tarihi9 Eyl 2011

  Direk olarak güç dengeleri hakkında görüşüm budur ve sabittir.
   
 6. Dattebayo..! Fingolfin

  Dattebayo..! (Fingolfin)
  Mesaj Sayısı 4,407
  Üyelik Tarihi29 Haz 2011
  Bana göre;

  Shanks 10
  Wb 9.9
  Kaido 9.7
  Linlin 9.5 gibi bişeydir. Wb'ye en güçlü ünvanını verilme sebebi bana göre meyvesidir ve zamanında krala denk olan iki adamdan biri olmasındandır. Sonuçta Wb'den başka bütün dünyayı yok edebiliecek bi güç görmedik ondan ötürü bu ünvan onundur diye düşünüyorum ama yaşlılık seride çok önemli bi faktör üstüne bu adam hasta yani Shanks çok azda olsa öndedir bence. Hakinin ne büyük bir güç olduğunu ne dehşetli bi güç olduğunu hepimiz gördük ve Shanks saf h.hakisi ile gemilere zarar verebilen birisi hakide çok üst düzey bi adam ve gücünün zirvesindedir bi hastalığınıda görmedik o yüzden en güçlüleri Shanks'tır bence. Kaido'da dediğim gibi wb'ninn biraz gerisindedir linlin ise hepsinin altında bi güçtedir ama genel anlamda hepsi yakın güçlerdedir diye düşünüyorum.
   
 7. isko Üye

  isko (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,471
  Üyelik Tarihi13 Mar 2010
  Ben garp ın ilk yonkoular hakkındaki sözünden anladığım kadari ile wb> shanks> bigmom> kaidou (ilk tanıtım resmindeki sıralama bence güç siralamasiydi.zaten garp wb ile birlikte dedikten sonra diğer hiçbir yonkounun wb den güçlü çıkma ihtimali yok. Garp wb nin durumunu sağlığının durumunu azcok biliyordur)
   
 8. gunmania Üye

  gunmania (Üye)
  Mesaj Sayısı 265
  Üyelik Tarihi5 Tem 2012
  Çok büyük fark yok shanks yinede wbde güçsüzdür, belki kaidodan bile güçsüz olabilir güç dengeleri hakkında konuşabilmemiz için 4 ünde gücünü bilmek gerek kaldı ki daha shanksin kral hakisi dışında bir şeyini bilmiyoruz birde kılıç ustası ancak tek kolunu kaybettikten sonra sanırım mihawk dan daha güçsüz. Ancak bu sizi yanıltmasın Mihawk kılıçta bir numara shanks onla zamanında vs atabiliyordu tek kolla bile şov yapar hakisiyle birlikte. Bigmomın ve kaidonun ne çıkıcağı belli değil. Şuan yeni olan karasakalın ne olduğunu bilmiyoruz karşımıza 5 10 tane şeytan meyvesi yemiş biri çıkabilir :D Kendime göre bir sıralama yapmadım. Şunu diyebilirim yane Shanksin ve Beyazsakalın yanındaki adamların gücünü gördük 3 4 tanesi ya amiral ya Shcibukai seviyesinde. Big mom jinbeinin liderliğini yaptığı güneş korsanlarını emrinde çalıştırabiliyor. Aralarındaki güç farkını sıralayamam ancak bizim luffylerin 2 yıldan fazlasına ihtiyacı var gibi :D
   
 9. zannenda Üye

  zannenda (Üye)
  Mesaj Sayısı 524
  Üyelik Tarihi1 Ağu 2012
  Bana gore shanks en güçlü yonkou.Kesin ve net.
   
 10. Dragon Sekai Saiaku no Hanzaisha

  Dragon (Sekai Saiaku no Hanzaisha)
  Mesaj Sayısı 2,451
  Üyelik Tarihi20 Tem 2009
  Edward ''Shirohige'' Newgate opnin 2 yıl önceki en güçlü adamıdır.tartısma kabul etmiyecek bir şekilde.diger 3 yonkoya gelirsek.garp dediki onlar yeni dünyayı imparatormus gibi yöneten en büyük 4 korsan ve denizi bölüşmüşler.yani 3 aşagı 5 yukarı gücleri birbirine yakın.wbnin farklı bir gücü var çünkü efsane ama diger 3 kişide onla aynı unvana ve yaklasık güce ulasmıs.

  buna ulasılabilecek argümanlar var ortada.ilk olarak shanks wbnin ana gemisi moby dicke geliyor.sadece hakisiyle tayfasının yarısını bayıltıyor.gücünü sadece wb degil,marco ve jozuda acıkca vurguluyor.muhtemelen hakisi wbden daha üst seviyede.sonrasında konusyorlar ve konusma sarpa sarınca,wb bisentosuna asılıp çift elle yerleştiriyor,ama shanks hiç zorlanmadan tek kolla o bisentoyu karsılıyor.eşit bir sekilde yansıyan güç gökyüzünü ikiye yarıyor.wbnin tayfası bile shanks acaba babalıga birseymi yaptı diyor.yani shanksın gücü wbye nerdeyse denk olmasa neden korksunlar.marcoda hususi shanks böyle seyler yapcak bir adam degil diyor,yani yapabilir ama yapmaz. ;)

  gelelim kaidoya acıkca söylendi,kaido wbyi durdurmak için harekete gecmiş.adam wbyi durdurcagına güveniyor.demekki ona yakın gücteki hamle yapıyor.linlin wbnin bıraktıgı adayı hiç bir fark olmadan ismiyle koruyabiliyor.shanks ise wbye atarlanmasının dısında birde gidip kaidoyu ikna ediyor.muhtemelen kaidou wb yerine,shanksle dövüsmeyi istememiştir.bende olsam shanksle dövüsmek istemem.

  wbnin gücü muazzam ama büyük zaafı var,oda hastalıgı marco dediki bunun olmasından korkuyordum.yani her an olabilecek bir durum.bir cöktü akainu deldi wbyi,ama o akainuydu muhtemelen aynı duruma shanks,kaido yada linlin karsısında düsse cok daha kötü duruma düserdi wb.

  o yüzden wb acık ara büyük bir farkla en güclü degil.hastalıgı ve yaslılıgı ona karsı,digerlerinin sansı olmasına yol acıyor.muhtemelen wb 10 sa shanks ve kaido 9 linlin en kötü 8,5 tur.oda kişisel bazda.ben 4 yonko tayfasının birbirine denk oldugunu düsünüyorum.gördügüm kadarıyla wb korsanları o kadar ahım sahım degiller.muhtemelen wb kendisi tek basına tayfasının gücünün en üste cıkarıyordu.sonucta dünyadaki en güclü tayfa shankste, cünkü;luffynin hedefi o tayfayı asıcak adamlar bulmak.yani bence shanksın tayfası acıgı kapıyordu,wbyle shanks arasındaki.o yüzden yonko ikiside.sonra linlinde muhtemelen kum gibi adam var ve kaidounun teknolojiden yararlanma durumu var.muhtemel kaidou gizlendigi için akainu gibi cıkıcak en psikopat ve en cılgın yonko,ondan büyük beklentim var onu shanks gibi görüyorum.

  vel hasıl kelam; wb dünyanın en güclüsüydü ama aynı anda yonkoydu diger 3üde ona yakın güclere sahiptiler.muhtemelen shanks ve kaidou hemen altında bir gücle onu izliyorlardır.linlin ise en zayıflarıdır.yenmesi cok zor olan adamları hep sona sakladı e.oda o yüzden ortaya ilk attıgı en zayıf halkadır bence.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık