Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tartışma] Yonko Demek I

'Teori, İnceleme, Tartışma' forumunda Meiou tarafından 12 Oca 2018 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
?

Kazanacak Yonkuolar

1. Edward Newgate

81.5%
  2. Shanks

70.4%
  3. Kaidou

79.6%
  4. Linlin

55.6%
  5. Teach

29.6%
Birden fazla oya izin veriliyor.
  1. RedTeroR Garp adamın ham maddesidir

RedTeroR (Garp adamın ham maddesidir)
    Mesaj Sayısı 6,720
    Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
    Linlin Kata'ya nasıl dokunacak meyvesiz ? Gözlem hakisi mi var ? 8 saat bir şey yemediğinde eriyor bu hızla iki güne sıfıra geçer zaten. Sonuç yenilir.
    Teach için söylenecek pek söz yok çünkü rakibi tam bilinmiyor. Tipini sevmiyorum o yüzden yenilir.
    Shanks kesin yenilir.

Bu kapışmalardan sadece WB-Kaidou kazanır.

2. kuroashi.no.sanji1993 Moderator Site Yetkilisi

kuroashi.no.sanji1993 (Moderator)
    Mesaj Sayısı 6,325
    Üyelik Tarihi5 May 2015
    @Kadan Yonkuo değil Yonko :(

3. Meiou Shirubāzu Reirī

Meiou (Shirubāzu Reirī)
    Mesaj Sayısı 1,223
    Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
    Orjinali Yonkuo diye biliyordum, üzdün ama değdi sağol.
    Bu arada fikir verecektin aralarında mukayese edilebilecek özelliklerden?
    Sallama beni; uyar, çeki-düzen ver ama sallama. :D

4. Daredewill Dofy hıyar,ondan cacık olmaz.Lufy tek gerçek kral

Daredewill (Dofy hıyar,ondan cacık olmaz.Lufy tek gerçek kral)
    Mesaj Sayısı 12,332
    Üyelik Tarihi29 Nis 2015
    Kaido garanti ama diğerleri bilinmez. Karşıdakini de bilmiyoruz ki.

5. ch3rl0b11n (âza)
    Mesaj Sayısı 5,703
    Üyelik Tarihi23 Nis 2012
    Yonkoular hakkında söylenen "hepsi denk" gibi tespitler yapılmadan veya emareler net şekilde gösterilmeden hepsi denktir diyemeyiz tabi. Ben de öyle olmasını isterim ve öyle çıkmasını bekliyorum da senin gibi. Marco'nun diğerlerinden çok daha güçlü çıkmasını bekliyorum mesela. İşaretler de onu gösteriyor gibi şimdilik.

Amiraller arası da görülen, hissettirilen bir denge ve denklik var, açıkça söylenmemiş olsa da. Böyle olması da gerekiyor bence. Amiral de nihayetinde ağırlığı olan ve baya baya seviye belirten resmi bir unvan yonko gibi.

6. Meiou Shirubāzu Reirī

Meiou (Shirubāzu Reirī)
    Mesaj Sayısı 1,223
    Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
    Çıkmayacak da bence güncel Yonkolardan en sevdiğim Shanks; en güçlü de en zayıf da çıkabilir.İki durum için de kafamda açıklamalar var.Shanks varsın en güçsüz olsun, Benbackman'a ,denizci olsaydı amiral olurdu, diye not düşülsün istiyorum.Lucky R ile diğer yonko sağkolları eşit seviyede dövüşsün.Böylesi bireysel değil de total denge olacağından daha fazla sevinirim.

7. Meiou Shirubāzu Reirī

Meiou (Shirubāzu Reirī)
    Mesaj Sayısı 1,223
    Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
    Biraz beklentiye kalıyor işler haklısın; ama beklentilerini de yazabilirsin. :good:

8. justahuman Gri Gerçeklik

justahuman (Gri Gerçeklik)
    Mesaj Sayısı 2,527
    Üyelik Tarihi1 Ağu 2017
    WB'nin MF hali ise meyvesiz bir şey yapamaz ki WB.

BM'nin savunması muazzam gözlem hakisi ne düzeyde bilmiyoruz ama uyku hallerini vs hesaba katıp BM alır diyebiliriz belki.

Kaido'nun gücü meyve sebebiyle mi onu da bilmiyoruz eğer öyleyse Jack'e değil de King'e yenilebilir belki.

Shanks en belirsiz olanı aynı şey sağ kolu içinde geçerli ancak gözlem hakisi Benn logia falan değilse o kadar problem olmaya bilir.

Teach ise Magellan dan dolayı meyvesi kesin ama tek meyveli ve MF hali ile Shiryuu'ya kaybeder gibi geliyor.

9. Meiou Shirubāzu Reirī

Meiou (Shirubāzu Reirī)
    Mesaj Sayısı 1,223
    Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
    Bilmediğimiz şeylerde biraz beklentiye kalıyor.Zaten bilsek kütüphaneye yazardık. :D :p
    King'in sağkol olduğunu bilmiyordum.Shanks gözlemsiz dedim çünkü; Benbackman çok hızlı bir karakter.
    Wb'nin de Mf hali değil Ace ile ilk tanıştığı zaman.
    :sapkali:

10. Dante13 DevilsNeverCry

Dante13 (DevilsNeverCry)
    Mesaj Sayısı 316
    Üyelik Tarihi9 May 2016
    Son bölümlerde oluşan izlenimim: BM, meyveli ve en güçlü halinde olsa bile Katakuri yi yenemez. Yonkou olduğu için tayfasının en güçlüsü olacak diye bir kaide yok kanımca. Zira, 2 sene önce sengoku filo amiraliyken de akainu yu yenemezdi bence.

Rütbe artışında güç etkili bir faktör ama tek faktör değil. Ki; BM, zaten hep aile fertlerinden oluşturmuş tayfayı. En güçlü olan değil, ana olan başta.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık