Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Yeni Ark Hakkında Düşünceleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence BigMom'un Yonkou olması Buggy'nin Shichibukai olması gibi birşey. Onu indiricekler bence...
İki olay bir mi sence?Big Mom belkide yonkouların en güçsüzüdür bilinmez ama sence güçsüzmüdür?Kendim cevaplayayım kesinlikle değildir.Yonkou olmak için yeni dünyada söz sahibi olmak ve kimsenin girmeyi bile deneyemeyeceği bölgen olması lazım.Shichibukailik için ise dünya hükümetinin sana sen shichibukaisin demesi yeterli.

RedbuLL

İki olay bir mi sence?Big Mom belkide yonkouların en güçsüzüdür bilinmez ama sence güçsüzmüdür?Kendim cevaplayayım kesinlikle değildir.Yonkou olmak için yeni dünyada söz sahibi olmak ve kimsenin girmeyi bile deneyemeyeceği bölgen olması lazım.Shichibukailik için ise dünya hükümetinin sana sen shichibukaisin demesi yeterli.
Tabiki öyle fakat aslında olay şu Buggy'nin meyvesi aslında oldukça güçlü ama kendisi kullanamıyor. Yani Big Mom içinde aynısı geçerli olabilir. Sonuçta Buggy'i görenler bu Shichibukai diyip kaçıyorlar (Yakından tanıyanlar değil tabi) Ama yani asıl demek istediğim bir Beyazsakal bir Shanks gibi güçlü çıkmayacak bence.

Tabiki öyle fakat aslında olay şu Buggy'nin meyvesi aslında oldukça güçlü ama kendisi kullanamıyor. Yani Big Mom içinde aynısı geçerli olabilir. Sonuçta Buggy'i görenler bu Shichibukai diyip kaçıyorlar (Yakından tanıyanlar değil tabi) Ama yani asıl demek istediğim bir Beyazsakal bir Shanks gibi güçlü çıkmayacak bence.
Ben de onu diyorum işte belkide Big Mom en güçsüz yonkoudur belki diye ama asıl anlatmak istediğim Shichibukai olmanın yonkou olmaya göre kat be kat kolay olması.İlk söylediğin şeyi ise biraz daha açarsan sevinirim.

MİNİ ARC TEORİM
Luffy Doflamingo'yu indirdikten sonra Luffy'ler adaya Big Mom'ın gemisinin demirlediğini öğrenirler.Luffy ve diğerleri savaşmaya hazırlanır.Ancak geminin demirlediği yerde kendi gemilerini de görürler.İlk gözüken kişi Big Mom olur ve ardından Sanji'ler de sunny'den inerler.Tabi Luffy şaşırmıştır.Big Mom balıkadam adasında bana atarlanan ve Garp'ın torunu velet demek sensin der.Luffy'de evet nolmuş diye böğürür.Big Mom sana arkadaşlarını getirdim galiba buradaki sorunu halletmişsiniz der.Herkes şaşırır.Big Mom Luffy'ye bir daha arkadaşların ve sen kime saldıracağına dikkat et der ve arkasını dönüp gemisine doğru ilerlermeye başlar.Luffy dur biraz diyemeden Sanji sorun yok Luffy der.Ve sana herşeyi anlatacağım diye ekler Big Mom herkesin dikkati üzerindeyken gemisine biner ve Dressrosa'dan uzaklaşır.onrasında Sanji olanları anlatır: Sanji ve diğerleri Big Mom'ın gemisine saldırıp esir düşmüşlerdir.Sonrasında bizimkiler Big Mom'ın Lola'nın annesi olduğunu öğrenirler(Bunun nasıl olacağı konusunda bir fikrim yok doğrusu)Bunun üzerine Big Mom onları serbest bırakır ve Dressrosa üzerindeki kuş kafesini görüp kontrol etmek ister.Sanji'ler de Luffy'ler için endişelenip onunla beraber gelirler.

Bu olay bittikten sonra her arc sonu olduğu gibi eğlence kopuş başlar.Fuji de adayı terketmiştir ve hükümetin eylemlerini beğenmediği için Luffy ve diğerlerini yakalayamadığını söyler ve sebep olarak devrim ordusunun da orada bulunmasını öner sürer.Bu durum bizim Akainu'nun kafasına yatmaz ancak şimdilik bişey yapmaya da gerek görmez.Sabo ise Luffy'ye başından geçenleri anlatır(Hatta Ace'i kurtarmaya neden gitmediğini bile anlatabilir) ve sonrasında vedalaşırlar.

Eğlence kısmı bittikten sonra Law tayfamın yanına dönmek istiyorum diyip gitmek ister.Luffy de ''Yav daha karpuz kescektik onu bırak yonkou indirecektik'' der.Law da ''Aptal daha yancısını zor indirdik henüz bunun için vakit var'' diyip ayrılır.

Bu sırada tayfanın ödülü artmıştır ve Sogeking olarak bilinen Usopp'un başına God Usopp namıyla yeni bir ödül konmuştur.

YENİ ARC TEORİM
Bütün bu olanlardan sonra Kin'emon ve Kanjuro'ya Wano'dan haber gelir.Wano halkı krallıkta isyan bayrağını çekmiştir. Bunu duyan Luffy'ler anca beraber kanca beraber sizi biz götürelim diyip Wano'ya giderler.Wanodaki olay şudur:Wano'nun yeni kralı Shichibukai olmuştur.Ve hükümetin isteğiyle Wano'yu Dünya hükümetine bağlama kararı almıştır.Ancak halk buna karşıdır.Çünkü halka arasında gerçek olduğu sanılan bir rivayet vardır:800 yıl önceki boş yüzyılda hükümet ile wano arasında olaylar olmuştur.Halk okuyamamasına rağmen zamanın kralının bıraktığı Poneglyph'te kralın halkını ve sonraki kralları hükümet konusunda uyardığına inanmıştır(Tabi bizim Robin Poneglyph lafını duyunca açılın ben arkeoloğum havalarına girer).Luffy'ler oraya gittiklerinde Robin Poneglyph'i okuyarak bu rivayetin doğruluğunu ispat eder ve Wano'ya yardım etmek isterler.Neyse işte bizim tayfa bir sürü sayı boyunca bu yeni kralı ve adamlarını indirmek için uğraşıp durur.

Eee yorumlayın eleştirin ben her şeye açığım sizin teorilerinizi de görmek isterim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık