Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[İnceleme] Yabancıların Gözüyle One Piece

'Teori, İnceleme, Tartışma' forumunda sensey tarafından 13 Oca 2018 09:32 tarihinde açılan konu

?

Yabancıların fikirleri nasıl?

1. En iyi biz biliriz.

55.8%
  2. Farklı düşünceler de iyidir.

44.2%
  1. sensey Amiral=Dragon=Mihawk=Yonko

sensey (Amiral=Dragon=Mihawk=Yonko)
    Mesaj Sayısı 609
    Üyelik Tarihi30 Eyl 2017
    Yabancıların Gözüyle One Piece​
    Bu siteyi okurken ister istemez çoğunluğun görüşlerinden etkilenip fikirlerimiz aynı yöne kayabiliyor. Farklı görüşler görelim diye böyle bir konu açayım dedim. Yabancı sitelerdeki konuları buraya çevirmekten çok aktarmaya çalışacağım. Elbette yüzlerce sayfayı yazacak değilim. Objektif olsun diye de sayfaları atlaya atlaya rastgele 3-5 yorum üst üste yazacağım. İsterseniz sizler de çeviriler yapabilirsiniz. :)

Son düzenleme: 17 Oca 2018 00:33
  2. sensey Amiral=Dragon=Mihawk=Yonko

Mesaj Sayısı 609
    Üyelik Tarihi30 Eyl 2017
    İlk konumuz 11.01.2018 tarihinde açılmış: https://orojackson.com/threads/are-admiral-level-and-yonko-level-non-existent-now.46921/
    Şimdi Amiral ve Yonko seviyeleri mevcut değil mi?​
    Amiral ve Yonko seviyeleri birisinin gücünü tartışırken kullanılan en popüler yol olmuştur. İnsanlar genel olarak Yonkoları Amirallerin üstlerine koyabilmektedir. Direkt olarak Yonko>Amiral yazılabilir. Ama birçok insan ise bunu onaylamamaktadır. Bir sürü insan ise sadece Kaido'nun tüm Amirallerden yukarıda olduğunu düşünmektedir. Benim düşünceme göre ise sıralama bu şekildedir: Kaidou >= Akainu >= Mihawk >= Shanks >= Kuzan >=< Kizaru >= Fujitora = Blackbeard >= Dragon > Big Mom.

Eskiden Yonko>Amiral sıralamasını sorunsuzca diyebilirdiniz ama şu an bir aykırılık mevcut. Bu aykırı kişi ise Big Mom'dır. Son zamanlardaki izlenimi o kadar kötü ki herkes onu en zayıf halka olarak görüyor.Onun çıldırmış durumunu göz önünde bulundursanız bile diğer üst seviye kişilerin daha iyi bir izlenim bıraktığını kabul edebilirsiniz. Eğer Big Mom'ı en zayıf halka olarak görüyorsanız Yonko>Amiral diyemezseniz. Eğer Kaido'yu en üstteki kişi olarak görüyorsanız ise Amiral>Yonko diyemezsiniz.

Dürüst olmak gerekirse Amiral ve Yonko seviyeleri demekten vazgeçip en üst seviye ifadesini kullanmamız gerekir.

Cevaplar​
    1. Yonko>Amiral en başından beri saçmalıktı. İnsanlar bu varsayımı Whitebeard sayesinde yaptı ki o ayrı bir seviye idi. Eğer Big Mom Yonko standardında ise Amiral>Yonko denklemine tek bir şüpheniz bile olmamalıdır.

2. Bana göre o denklem hiçbir zaman olmamıştır. Ben en üst, üst, orta gibi seviyeler düşünmekteyim.

3. Son olaylar forumu o kadar çok etkilemiş ki... Evet, cevabım evet.

4. Foruma katıldığımdan beri hepsi aynı seviyede idi: Kaido >= Akainu >= Aokiji / Kizaru / Shanks / Teach >= Ryokugyu >= Fujitora >= Çıldırmamış Big Mom

5. Hayır: KK > Yonko > Filo Amirali > Amiral > Yonko Birinci Adamı > Yonko İkinci Komutanı > Yonko Üçüncü Komutanı / Savaş Lordu > Koramiral

6. Amiraller Yonko ile aynı seviyede olsaydı, Yonko olmazdı.

7. 6'ya cevap: Nasıl bir zırvadır bu. Big Mom Carmel tarafından bir Amiral'e benzetildi. Ayrıca Garp en kötü Yonko seviyesinde idi. Bu bile bu zırvalığı çürütür.

8. 6'ya cevap: ABD, Kuzey Kore'yi yenebiliyorsa Kuzey Kore neden var? Çok korkunç bir argüman...

9. 7'ye cevap: Big Mom asla bir Amiral'e benzetilmedi. Sadece Amiral olabilecek potansiyelde olduğu söylendi.

10. 9'a cevap: Bu bile yetmezmi? Ayrıca Garp Luffy için gelmiş geçmiş en güçlü Denizci olacak demişti. İki beklenti de o seviyeyi işaret ediyor.

11. Forum Yonko kavramını çok yanlış anlamış. Yonko demek sadece bireysel güç demek değildir. Yonkoların tayfası da çok önemli.

12. Hala Big Mom > en güçsüz Amiral. Nasıl oluyor da Fujitora'yı o kadar yüksekte görüyorsunuz? 600 milyonluk korsanın kuş kafesini durduramayan, G3 ile afallayan birisi bu. Ortalama olarak Yonko>Amiral diyebilirim. Tamam Big Mom Akainu'dan güçsüz de Fujitora'dan ise güçlüdür.

13. Kaido >= Akainu >= Aokiji / Kizaru / Shanks / Teach >= Ryokugyu >= Fujitora >= Akıllı Big Mom
    Kaido en iyi izlenimi veren kişi. Akainu ise en iyi özelliklere sahip. Bu iki kişi en üstte olmayı hak ediyor.

14. Big Mom > Amiral. Lütfen dövün beni.

15. Bence de sadece en üst seviye ifadesini kullanabiliriz. Önceden de Yonkoları çok yukarılara koyanlara anlam veremezdim.

16. Fujitora ile Green Bull'u BM'nin üstüne koyamazsınız. Fujitora Katakuri ile Marco'yu yenecek izlenimi bile vermedi.

17. Benim için her zaman aynıydı: Yonko = Amiral = En üst düzey. Bu yüzden benim için Yonko, Amiraller ve Filo Amirali benzer bir seviyededir. Ancak, bu benzer bir ligde oynayabilecek daha fazla karakterler de var, Mihawk iyi bir örnektir. :)

18. Bana göre Yonko çok az bir fark Amiral'den güçlüdür. Örneğin Mihawk Yonko seviyesindedir. Fujitora ise Amiral seviyesinin dibindedir. Fakat bu ikisi arasında büyük bir fark yoktur.

19. Sıralama:
    > En Üst(Pirate King Roger,Whitebeard)
    > Orta Üst(Admiral,Yonko,Mihawk,Dragon,Garp,Rayleigh,Shiki...)
    > Alçak Üst(Top Commanders, Doflamingo, Luffy, Sabo,Magellan...)
    > Çok Yüksek(Law, Zoro,Burgess,Ivankov,Kuma,Hancock,Ace...)
    > Orta Yüksek(Sanji, Jinbei,Veterans,Elite Officers,Hakuba,Smoker,Kyros...)

20. Yonko seviyesi diye bir şey yok. Çünkü WB ile BM arasında inanılmaz bir fark var.

Son düzenleme: 13 Oca 2018 09:52
  3. RedTeroR Our Is The Fury

RedTeroR (Our Is The Fury)
    Mesaj Sayısı 5,627
    Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
    @sensey aslında yazılanları değilde varsa anket falan sonuçları paylaşsan daha aydınlatıcı olur ama konu güzel :good:

4. setokaiba (Üye)
    Mesaj Sayısı 240
    Üyelik Tarihi5 Şub 2015
    Güzel konu olmuş eline sağlık. Yabancı forumlarda da Mihawk’ı Yonkou gücünde olarak görenler varmış. Hatta Shanks’ın önünde gören.

5. sensey Amiral=Dragon=Mihawk=Yonko

Mesaj Sayısı 609
    Üyelik Tarihi30 Eyl 2017
    Bu konunun arşivlenmiş bir şekli var yüzlerce sayfa süren. Anketi görebilmek için oy atmak lazım ama atamıyorum. :(

Teşekkürler.

Sonraki sefere anketi gözüken bu konuyu çevirmeyi planlıyorum:

6. Hakili Yumruk Rosinante-Corazon

Hakili Yumruk (Rosinante-Corazon)
    Mesaj Sayısı 2,013
    Üyelik Tarihi3 Mar 2016
    Güzel konu.Farklı fikirlerin olması daha iyi.

Anket sonuçları bence aydınlatıcı olmuyor.Biz bile sevdiğimiz karakterin vs anketinde karşı tarafın kazanacağını düşünsek bile sevdiğimiz karaktere oy atıyoruz.O yüzden yorumlar daha aydınlatıcı geliyor bana.

7. Chrollo Lucilfer Skill Hunter Site Yetkilisi

Chrollo Lucilfer (Skill Hunter)
    Mesaj Sayısı 1,897
    Üyelik Tarihi16 Kas 2014
    Güzel konu ellerine sağlık. Elbette farklı düşünceler de iyidir ama ben yabancı forumlardaki tartışmalardan bizimkiler kadar tat alamıyorum. (Özellikle güç seviyeleri veya versus konularında.) Bu yüzden diğer seçeneği işaretledim.

Büyük Ana için erken konuşmamak lazım. Şu Sunny’nin üzerindeki bölümlerde tamamen pastaya odaklanmış durumdaydı. Bu arada 17. yorumu sen mi yazdın? İtiraf et. :D Filo amiralleri hakkında ne düşünüyorsun? Amiral ile filo amirali arasında güç farkı var mı sence?

8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

Smoker (the White Hunter)
    Mesaj Sayısı 13,216
    Üyelik Tarihi22 Nis 2009
    Güya en güçsüz halinde olduğu söylenen Koca Ana'nın Prometheus'u soktuğu şekle bak. Bu adamların ağababaları Shanks ile Beyazsakal buluşacak diye ağlıyordu. Her zaman söyledim, Koca Ana pasta derdinde olmayıp, bizimkileri yok etmek istese bunu saniyeler içinde yapabilirdi. Son çıkan bölümde bile hala pasta diyor, gemiyi yok etmeye teşebbüs etmiyor.

9. sensey Amiral=Dragon=Mihawk=Yonko

Mesaj Sayısı 609
    Üyelik Tarihi30 Eyl 2017
    Yok ya, ben yazmadım. :rolleyes: Ama katılıyorum yazana.

10. Raiden Jack the Ripper

Raiden (Jack the Ripper)
    Mesaj Sayısı 7,327
    Üyelik Tarihi20 Mar 2014
    Konu güzel ama içerik kötü. :/ Ayrıca şunu söyleyeyim. Tr'de küçük bir forum olabilir burası ama emin olun KF diğer Op forumlarından daha doğrucudur, daha mantıklıdır.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık