Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Yaşadığınız Paranormal Olaylar

Bu Konuda Düşünceleriniz Neler?

• Paranormal olaylar gerçek olabilir.

Kullanılan: 27 17.2%
  • Paranormal olaylar gerçektir.

Kullanılan: 23 14.6%
  • Hayır hiçbiri gerçek değil.

Kullanılan: 30 19.1%
  • Her şeyin bir açıklaması vardır.

Kullanılan: 38 24.2%
  • Bir şeyler olduğu kesin ama ne olduğunu bilmiyorum.

Kullanılan: 11 7.0%
  • Net bir fikrim yok.

Kullanılan: 12 7.6%
  • İlgilenmiyorum.

Kullanılan: 16 10.2%

• Kullanılan toplam oy
    157
Önce ben başlayayım.

Üniversite zamanında yurtta kalırken bir ara namaza başlamaya karar vermiştim. Youtube'dan dini videoları hocaları falan dinliyordum, namazla ilgili yazılar okuyordum.
Bir tanesinde bir hoca şöyle bir şey söylemişti:

"İnsanları sabah namazına kaldırmakla görevli melekler vardır. Yatmadan önce 3 defa Kevser Suresini okuyup bu meleklere dua ederseniz, onlar sizi namaza uyandırırlar. Eğer kalkmazsanız sizi yataktan aşağı iterler."

Bir başka yerde de "Eğer kırk gün boyunca sabah namazına kalkarsanız bir daha hiç namazı bırakmazsınız." diye okumuştum.

Ben bu ikisini birleştirdim. Yatmadan önce 3 defa sureyi okuduktan sonra o görevli meleklere "beni kırk gün boyunca namaza kaldırın" diye dua edip yattım.

Gecenin köründe bir anda gözlerim açıldı uyandım. Hemen aklıma o ettiğim dua falan geldi onları düşünürken tekrar uyuyakalmışım. Tam dalmışken bir anda sanki birileri benim yatağıma doğru koşuyormuş gibi odada patır kütür ayak sesleri gelince irkilerek uyandım birden. Ondan sonra daha uyumadım.

Bu olayın ardından bir iki gün boyunca hep uyurken rüyalarımda böyle tam görülmeyen dumansı varlıklar gelip, vücudumu sarıp sıkarak uyandırıyorlardı. İşin garibi namaz vakti falan da olmuyordu, gece 1-2 civarlarında oluyordu hep.

Neyse önceden beri tanıdığım sevdiğim bir hoca vardı onu arayıp durumu anlattım. O da bana "Sen meleklere değil Allaha dua et. Boş ver melekleri." dedi ve bir kaç gün boyunca bir kaç tane zırh mahiyetinde sureyi okumamı söyledi. Geçmezse tekrar ara dedi. Okumaya başladığım ilk geceden itibaren bir daha hiç böyle bir şey yaşamadım.

Benim yaşadığım ve açıklayamadığım olay da böyle işte. O odada koşanlar kimdi neydi hiç bilmiyorum.

Sizin de böyle olaylarınız varsa anlatın lütfen.

Konu için teşekkürler. Benim gibi inanmayan insanlar her ne kadar böyle şeylere safsata desede yakınlarından duyunca kestirip atamıyorsun kolay kolay. Bilemiyorum ya .

Edit: Bu olay beni çok etkilemedi yalnız okudumda şimdi . Daha korkutucukarını dinlemiştim :D

Önce ben başlayayım.

Üniversite zamanında yurtta kalırken bir ara namaza başlamaya karar vermiştim. Youtube'dan dini videoları hocaları falan dinliyordum, namazla ilgili yazılar okuyordum.
Bir tanesinde bir hoca şöyle bir şey söylemişti:

"İnsanları sabah namazına kaldırmakla görevli melekler vardır. Yatmadan önce 3 defa Kevser Suresini okuyup bu meleklere dua ederseniz, onlar sizi namaza uyandırırlar. Eğer kalkmazsanız sizi yataktan aşağı iterler."

Bir başka yerde de "Eğer kırk gün boyunca sabah namazına kalkarsanız bir daha hiç namazı bırakmazsınız." diye okumuştum.

Ben bu ikisini birleştirdim. Yatmadan önce 3 defa sureyi okuduktan sonra o görevli meleklere "beni kırk gün boyunca namaza kaldırın" diye dua edip yattım.

Gecenin köründe bir anda gözlerim açıldı uyandım. Hemen aklıma o ettiğim dua falan geldi onları düşünürken tekrar uyuyakalmışım. Tam dalmışken bir anda sanki birileri benim yatağıma doğru koşuyormuş gibi odada patır kütür ayak sesleri gelince irkilerek uyandım birden. Ondan sonra daha uyumadım.

Bu olayın ardından bir iki gün boyunca hep uyurken rüyalarımda böyle tam görülmeyen dumansı varlıklar gelip, vücudumu sarıp sıkarak uyandırıyorlardı. İşin garibi namaz vakti falan da olmuyordu, gece 1-2 civarlarında oluyordu hep.

Neyse önceden beri tanıdığım sevdiğim bir hoca vardı onu arayıp durumu anlattım. O da bana "Sen meleklere değil Allaha dua et. Boş ver melekleri." dedi ve bir kaç gün boyunca bir kaç tane zırh mahiyetinde sureyi okumamı söyledi. Geçmezse tekrar ara dedi. Okumaya başladığım ilk geceden itibaren bir daha hiç böyle bir şey yaşamadım.

Benim yaşadığım ve açıklayamadığım olay da böyle işte. O odada koşanlar kimdi neydi hiç bilmiyorum.

Sizin de böyle olaylarınız varsa anlatın lütfen.
Buna benzer bir olay yaşıyor benim teyzem.

Annem anlatırdı teyzem ne zaman sabah namazına kalkmasa rüyasında hep dayak yiyormuş ve bu yıllardan beridir böyle.

Benim yaşadığım tek paranormal sayılabilecek olay var. Rüyamda bir kız gördüm sıradan bir kız çocuğu ama kıza baktığım da ben hayatımda bir şeyden bu kadar korktuğumu hatırlamıyorum. Ciddi ciddi hani böyle çirkinlik yok, kan yok sadece duran bir kız çocuğu var ama baktığım da resmen korkudan bacaklarımın bağı çözülmüştü ki daha önce bıçak falan çekildi bana o kadar korkutmamıştı. Şimdi yazarken bile soğuk terler aktı üstümden.

Büyü bozma için hocaya gittik.Daha doğrusu götürüldüm başkalarının yanında.3 gün gittim hala unutamam o anları.Sesler ateşin resmen dansı çıldıran bayılan 1 kız ne ararsanız vardı.Cin çıkarma ve yakma seansı diyebilirim.Hoca ayrı olay aile ayrı olay...manyaklık yav :D

Hadi ben böyle şeylere gülüp geçiyorum da olm herkes kabusunu anlatmış paranormal aktivite yerine :D Madem amaç eğlence ben de bir tane anlatayım. Bana göre paranormallik bir durum olmasa da. Sanırım 5-6 sene öncesiydi 18-19 yaşlarındayız. Altyapı çalışmasından dolayı elektrik kesintisi var. Gecenin bir vakti de uyku tutmamış bizi canımız da sıkılıyor kalkıp taa caddenin öbür ucundaki küçük bir sokakta bulunan bir market var ona yürüyoruz. (O saatte açık olan tek yer orasıydı o muhitte) bir yandan muhabbet ediyoruz, şarkı söylüyoruz falan yürürken yavaştan caddenin sonuna doğru yaklaştık. Ve yaklaşmamızla beraber gittikçe artan çok tanıdık bir melodi duymaya başladık. Artık marketin olduğu çıkmaz sokak görünmeye başladı. Fakat etrafımızdaki ne sokak lambaları ne evlerin ışıkları yanıyordu. Ancak bakkalın oldu sokakta yanıp sönen bir sokak lambası vardı. Yakınlaştıkça bize tanıdık gelen melodi daha net duyulmaya başladı. Evet, duyduğumuz melodi kesinlikle klişe amerikan korku filmlerindeki dondurma arabasının melodisiydi. Yanımdaki arkadaşım korkmaya başladı. Aslında yanıp sönen lambadı, dondurma arabası melodisiydi derken üzerine etrafın karanlık ve sessiz olması da eklenince ona hak verebilirdim. Fakat vermedim çünkü hala yanıp sönen lambanın altında tekerleme söyleyerek ip atlayan bir kız çocuğu görmemiştik. Markete doğru yürümeye devam ettik. Marketçi elektrik olmadığı için mum yakmış. (İnsan bir jeneratör alır şu dükkana) Artık herif nasıl bir cimriyse bir de tek bir mum yakmış öyle oturuyor. Lamba hala yanıp sönüyor. Melodi hala duyuluyordu. Fakat bizim cimri bakkal bu durumdan rahatsız olmayı bırak oralı bile değildi. Ancak o da melodiyi duyduğunu teyit etti. Çok şükür arkadaşla aynı psikoz yaşamıyormuşuz. Parayı ödedik ve sigarayı aldık. Arkadaşım sigarasını alır almaz bir hışımla dışarı çıktı ve rüzgarı mumu söndürdü. Duyduğumuz melodinin yakınlarda oturan ve kendini komik veya gizemli zanneden bir ergenden geldiğine kanaat getirdik. Nasıl geldiysek aynı o şekilde sakin sakin eve döndük. Güneş doğana kadar muhabbet edip sonra yatıp uyuduk.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık