Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 39 30.5%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 89 69.5%

• Kullanılan toplam oy
    128
Bunu, Witcher'ı ve One Piece'ı heyecanla bekliyoruz.
Bir de Zaman Çarkı. Pek yapamayacaklarını düşünsem de bunu da bekliyoruz.

Silmarillion tarih kitabı gibi. Evrenin yaratılması ile başlıyor ve yüzüklerin efendisi hikayesinin başladığı yere kadar geliyor. Kim nereden gelmiş, ne yapmış, derdi neymiş. Bu tür şeyleri anlatıyor. Tolkien açık kapı bırakmamak için her şeyi anlatmış. Gandalf'ın kullandığı kılıcı bile kimin ne zaman yaptığı, daha önce kimlerin kullandığı falan bile yazıyor. Detayı sen düşün yani. İşte bu yüzden fantastik evren kurgusu içerisinde Orta Dünya kadar kapsamlı bir eser yok.
Malazan ilgili okuduğum yorumlar kesinlikle Orta Dünya kadar derin olduğunu düşündürüyor. Bir de feci derecede dark ve high fantezi öğeleri barındırıyor. Yayın hayatında çocuk kitabından büyük bir şey basmamış lanet beyaz balina yayınevi serinin haklarını almış olmasaydı şu an seriyi okumaya başlardık belki.

Witcher, Netflix'in en yüksek bütçesine sahip olacakmış. One Piece için de benzer şeyler söylendi. Beklentiler büyük...
Dediğin gibi hep büyük bütçeler. One Piece'de Japon oyuncular oynarsa pek olmaz ama.

@RedTeroR

Gülüyorsun ama o kadar büyük bütçeyle One Piece gibi bir hikayeden çok iyi şeyler çıkabilir. Ben pek gülünecek bir şey göremedim.:D

@Tilqi_Gin

Onu hiç okumadım ama seni bahsederken gördüm. Baya iddialı bir seri anladığım kadarıyla. Fantastik sevdiğim için ben her türlü beklerim zaten.:D Yeter ki bizi yeni evrenlere götürsün.

Böylesine ağır ve kapsamlı bir eserin ekranlara aktarılması çok zor olsa gerek. Bu işi layığı ile yapabilirlerse tarihin en iyi dizisi bizleri bekliyor diyebilirim öyleyse.
Bu kitabın sonundaki birkaç yüz sayfayı yapacaklar zaten. Kitabın tamamının görselliğine para yetmez. Bir Valinor tasvirini ne set, ne de cgi kurtarır. Gondolin, Angband gibi yerleri saymadım bile bak.

Malazan ilgili okuduğum yorumlar kesinlikle Orta Dünya kadar derin olduğunu düşündürüyor. Bir de feci derecede dark ve high fantezi öğeleri barındırıyor. Yayın hayatında çocuk kitabından büyük bir şey basmamış lanet beyaz balina yayınevi serinin haklarını almış olmasaydı şu an seriyi okumaya başlardık belki.
Ben derinlikten ziyade, kapsamdan bahsettim. Yani eserin başı sonu belli ve içindeki ayrıntılar es geçilmemiş.

Bu kitabın sonundaki birkaç yüz sayfayı yapacaklar zaten. Kitabın tamamının görselliğine para yetmez. Bir Valinor tasvirini ne set, ne de cgi kurtarır. Gondolin, Angband gibi yerleri saymadım bile bak.
Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu diye bir film var. Yüksek bütçesi ile müthiş CGI'lar ve farklı konseptlerde dünyalar yaratmışlardı. Şu zamanda Silmarillion'u ekranlara yansıtmaya yetecek kaliteyi yakalarlar bence. Yalnızca yapımcıların ortaya koyduğu tasvirler bizi tatmin eder mi o soru işareti.

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu diye bir film var. Yüksek bütçesi ile müthiş CGI'lar ve farklı konseptlerde dünyalar yaratmışlardı. Şu zamanda Silmarillion'u ekranlara yansıtmaya yetecek kaliteyi yakalarlar bence. Yalnızca yapımcıların ortaya koyduğu tasvirler bizi tatmin eder mi o soru işareti.
O film çerezlik bi şeydi ya, o kadar yüksek bi bütçesi mi varmış? Bilemedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık